Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Vladislav vpálil do davu ľudí! Poznáme zdravotný stav troch dospelých a troch detí

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)

KOŠICE - Po sobotňajšej (25. 5.) zrážke s autom v obci Červená Voda v okrese Sabinov je stav piatich zranených stabilizovaný. Uviedli to tri nemocnice na východe Slovenska, kde sú hospitalizovaní.

archívne video

Tragická nehoda pri kapitule si vyžiadala dvoch mŕtvych a niekoľko zranených (Zdroj: TASR/Adriána Hudecová)

"Päťročné dievčatko je v starostlivosti Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice na Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny a je v stabilizovanom stave," uviedla  hovorkyňa DFN Zuzana Baníková.Jedno dieťa je hospitalizované aj v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. "Dieťa, ktoré utrpelo vážny úraz, podstúpilo v nedeľu (26. 5.) na Klinike úrazovej chirurgie operáciu. Je v stabilizovanom stave, monitorované na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Lekári u dieťaťa aktuálne sledujú vývoj posttraumatických zmien," spresnila vedúca komunikačného odboru UNLP Ladislava Šustová.

Dieťa absolvovalo operáciu

V starostlivosti lekárov prešovskej nemocnice ostávajú po nehode traja pacienti - dve ženy a jedno dieťa. "Dieťa absolvovalo operáciu, má ťažké zranenie, dve ženy stredne ťažké zranenia. Všetci sú mimo ohrozenia života," povedala PR manažérka Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Martina Pavliková.

Počas spoločenskej akcie Sabinovčan Vladislav s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí, pričom v troch prípadoch išlo o maloleté osoby. Záchranári počas víkendu informovali, že zranených bolo šesť ľudí, z toho tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia. Z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia spáchaného v súbehu s trestnými činmi neposkytnutia pomoci a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 59-ročného vodiča.

Muž, ktorý narazil do ľudí v Červenej Vode, bude stíhaný väzobne

Sabinovčan, ktorý v sobotu (25. 5.) v Červenej Vode v okrese Sabinov narazil do ľudí, bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol samosudca Okresného súdu Prešov Marek Čech. "Výsluch bol veľmi krátky. Obvinený uviedol len toľko, že to ľutuje, nič viac. Už si zjavne uvedomuje dosah svojho konania. Bol vzatý do väzby z dôvodu útekovej väzby a z dôvodu, že by mohol pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Vzdal sa práva podať sťažnosť. Väzba je právoplatná," uviedol Čech.Vyšetrovanie bude podľa prokurátora Okresnej prokuratúry Prešov ďalej pokračovať. "Je to všeobecné ohrozenie, jazda pod vplyvom alkoholu, ako aj neposkytnutie pomoci, čiže z troch skutkov je momentálne obvinený," doplnil.

Podľa obhajcu Jozefa Elsnera obvinený muž tvrdí, že si absolútne nič nepamätá. "Tvrdí, že bol v šoku. Nevedel, ani kedy sadol do auta, ani ako ním išiel. Uvedomuje si to, prejavil účinnú ľútosť," povedal s tým, že žiadne iné látky v tele obvineného okrem alkoholu neboli zistené.

K nehode došlo v sobotu v Červenej Vode v okrese Sabinov, 59-ročný Sabinovčan podľa polície počas spoločenskej akcie s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí. Záchranári informovali, že zranených bolo šesť ľudí, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia. Muž bol podrobený dychovým skúškam, výsledky všetkých presiahli dve promile.Polícia muža obvinila z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia spáchaného v súbehu s trestnými činmi neposkytnutia pomoci a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny mu hrozí odňatie slobody na 20 až 25 rokov alebo až na doživotie.

Viac o téme: ZraneníDopravná nehodaČervená Voda
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu