Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Prípadní koaliční partneri naďalej rokujú: Remišová sa stretla s Matovičom a skrývačky pred novinármi

Igor Matovič Zobraziť galériu (4)
Igor Matovič (Zdroj: Topky/Peter Korček)

BRATISLAVA - Prípadní koaliční partneri Igor Matovič (OĽaNO), Boris Kollár (Sme rodina) a Richard Sulík (SaS) pokračujú v rokovaniach. Hovoriť by mali o prerozdelení rezortov či o jednotlivých pozíciách. Dnes navyše s Matovičom rokovala aj Veronika Remišová, ktorá zastúpila Andreja Kisku.

Líder OĽaNO Igor Matovič, ktorého prezidentka Zuzana Čaputová poverila zostavením vlády, sa v piatok dopoludnia stretol s predsedom Sme rodina Borisom Kollárom. Následne by mal rokovať s predsedom SaS Richardom Sulíkom. Líder strany Za ľudí Andrej Kiska by mal byť mimo Bratislavy. Podľa Kollára by mali lídri rokovať aj počas nasledujúcich dní. Pripustil, že budúci týždeň by sa už mohli začať stretávať jednotlivé pracovné skupiny. Tie by sa mali zaoberať viacerými témami v jednotlivých oblastiach.

Remišová sa dnes stretla s Matovičom

Aj keď je Kiska v Poprade, dnes ho na rokovaniach zastúpila podpredsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, ktorá sa s Matovičom stretla. "Stretli sme sa spoločne s budúcim premiérom Igorom Matovičom a hovorili sme o prioritách strany Za ľudí a budúcej vlády," píše Remišová v statuse.

Prípadní koaliční partneri naďalej
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Facebook/Veronika Remišová)

Prvé stretnutie bolo večer

Prípadní koaliční partneri sa stretli po prvý raz vo štvrtok večer. Po rokovaní informovali, že sa dohodli na viacerých opatreniach ako napríklad na princípe otvoreného vládnutia a otvorenosti voči opozícii, na tom, že vláda nebude rušiť sociálne výhody, na tom, že všetky výdavky ministerstiev a štátnych podnikov nad jeden milión eur posúdi Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP).

Prípadní koaliční partneri naďalej
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Topky/Peter Korček)

Zhodli sa aj na vytvorení fondu na podporu investigatívnej žurnalistiky. O tom však ešte podľa Matoviča budú rokovať. Rovnako sa mali dohodnúť na príprave balíčka opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia bez dopadu na štátny rozpočet.

Skrývanie pred novinármi

Matovič povedal, že sa dnes pred novinármi skryli. "Aspoň sme si navzájom od seba oddýchli," píše Matovič.

Prípadní koaliční partneri naďalej
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Facebook/Igor Matovič)

V pondelok (9. 3.) by sa mala stretnúť pracovná skupina, ktorá má hovoriť o výstavbe nájomných bytov. Na tej trvá Sme rodina. Lídri strán majú o téme hovoriť s odborníkmi. Matovič chce počuť, či má takýto návrh potenciál a či je možné získať financie na takéto verejné investície.

Viac o téme: KoalíciaIgor MatovičRichard SulíkBoris KollárAndrej Kiska
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu