Politické stranky kandidujúce vo voľbách do NRSR 2020 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Parlamentné voľby 2020 - Politické strany

PS/SPOLU sa sťahujú na východ: VIDEO Prenajali si celý vagón a usídlia sa v priesvitnom kontajneri!

FotoVideo
pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Koalícia PS/SPOLU sa sťahuje na východ. Lídri sa spolu s ďalšími členmi strany a volebného tímu na týždeň presunuli do Košíc. Plánujú navštíviť vyše 50 miest a na cestu si prenajali celý vagón. Pozrite sa, ako sťahovanie vyzeralo. viac »

VOĽBY 2020 Mazurek mal mať dlh voči poisťovni: Hovorca vraví, že išlo o omyl

Milan Mazurek
Foto

pred 7 hodinami

BRATISLAVA - Už niekoľkokrát sa ukázalo, že niekto vodu káže a v tichosti víno pije. Reč je o kotlebovcoch, ktorí sa v týchto dňoch dostávajú na druhé miesto v prieskumoch, no pritom ich morálny kredit vážne pokrivkáva. Reč je o aj Milanovi Mazurekovi, ktorý za Kotlebovcov - ĽSNS kandiduje z posledného, 150. miesta kandidátky. viac »


VOĽBY 2020 Harabinovci financujú s dierou v zákone: Smer sa vrhol do kampane na internete ako lev

VOĽBY 2020 Harabinovci financujú
Foto

pred 7 hodinami

BRATISLAVA - Otáčky najnovšieho priebehu kampane su na vysokých číslach a v stredobode pozornosti sa ocitli aj strany ako Smer-SD či Vlasť Štefana Harabina. Kým kampaň vládnej, najsilnejšej strany stavila väčšinu na online priestor a útočné videá, bývalý minister spravodlivosti má zrejme najtajnejších darcov, akí tu doteraz boli. viac »


VOĽBY 2020 Pobyt v opozícii by Smeru priniesol odliv ľudí, myslí si politológ

Robert Fico
Foto

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Snaha Smeru - sociálnej demokracie udržať sa aj po parlamentných voľbách vo vláde môže súvisieť s obavami, aby dlhší pobyt v opozícii nespôsobil v strane nestabilitu a postupný rozklad. Politológ Juraj Marušiak tak reagoval na slová šéfa Smeru - SD Roberta Fica, ktorý cez víkend na programovej konferencii strany povedal, že dobrovoľne do opozície nepôjde. viac »


PS/SPOLU: Hlas odovzdaný Kotlebovej strane je hlasom pre Smer-SD, tvrdí Beblavý

PS/SPOLU: Hlas odovzdaný Kotlebovej

pred 10 hodinami

BRATISLAVA - Hlas odovzdaný strane Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je hlasom pre Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Spolu - občianska demokracia (Spolu) a programový líder koalície PS/Spolu Miroslav Beblavý. Reagoval tým na stúpajúce preferencie ĽSNS, ktorú by podľa posledného ... viac »


VOĽBY 2020 Viacero politických subjektov do volieb nevedie ich predseda

Vyjadrenie po sneme strany
Foto

pred 12 hodinami

BRATISLAVA - Viaceré politické strany nevedie do parlamentných volieb predseda strany. Niektoré subjekty posunuli svojich predsedov na číslo dva, šéf OĽaNO už tradične kandiduje z posledného 150. miesta. Vyplýva to zo zoznamov kandidátok politických subjektov zverejnených na stránke Ministerstva vnútra (MV) SR. viac »


VOĽBY 2020 Návrh Smeru-SD o štúdiu lekárov je prázdnym predvolebným politickým gestom

Vyjadrenie po sneme strany

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Návrh vládneho Smeru-SD, týkajúci sa úhrady nákladov lekárov za štúdium medicíny v prípade, ak odídu do zahraničia, je podľa slov prezidenta Slovenskej lekárskej komory (SLK) Mariana Kollára "celkom zjavným prázdnym predvolebným politickým gestom". Mieni tiež, že je evidentne v rozpore s európskymi pravidlami voľného trhu a pravdepodobne ... viac »


ĽSNS odpísali Danko aj Kiska: Prekvapivé vyjadrenie exprezidenta o poste ministra vnútra

ĽSNS odpísali Danko aj

včera o 18:48

BRATISLAVA - Slovenská národná strana nevytvorí po februárových parlamentných voľbách koalíciu so Smerom-SD, ĽSNS a Sme rodina. V nedeľnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na Telo to povedal predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý sa s ĽSNS nechce spájať. Spoluprácu s kotlebovcami vylúčil aj líder mimoparlamentnej strany Za ľudí a exprezident Andrej Kiska. viac »


VOĽBY 2020 Kollárove podmienky a Beblavého túžba po zmene systému: Obaja sa však zhodli na jednom!

VOĽBY 2020 Kollárove podmienky

včera o 12:30

BRATISLAVA - Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár má niekoľko zásadných podmienok na vstup do povolebnej koalície, vylúčil však stranu Smer-SD a ĽSNS. Povedal to v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Predseda strany Spolu - občianska demokracia Miroslav Beblavý považuje za kľúčovú skôr celkovú zmenu systému na Slovensku. Obaja politici sa zhodli ... viac »


VOĽBY 2020 Študenti poslali Ficovi jasný odkaz: Absolventi medicíny neodchádzajú pre peniaze!

Vyjadrenie po sneme strany

včera o 12:05

BRATISLAVA - Primárnym problémom odchodu absolventov medicíny do zahraničia nie je finančné ohodnotenie, ale neadekvátne pracovné podmienky. Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) tak reagovala na sobotňajšie (18. 1.) vyjadrenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý chce zabrániť odlevu absolventov lekárskych fakúlt do zahraničia. viac »


VOĽBY 2020: Smer si neváži sestry a zdravotníkov, tvrdí Červeňáková

VOĽBY 2020: Smer si

včera o 11:00

BRATISLAVA – Strana Smer-SD počas vlády Petra Pellegriniho neprišla so žiadnym zásadným opatrením, ktoré by vyriešilo najväčšie problémy sestier, pôrodných asistentiek a zdravotníkov. Zdá sa, že to neplánuje spraviť ani v budúcnosti. viac »


Toto sú TRI piliere Smeru do volieb: VIDEO Fico začal drsnými slovami, keď padla reč na Trnku tak...

Vyjadrenie po sneme strany
FotoVideo

18.01.2020 18:58

BANSKÁ BYSTRICA - Vládna strana Smer-SD na sobotnej programovej konferencii v Banskej Bystrici predstavila svoj volebný program do februárových parlamentných volieb. V prípade účasti vo vláde, chce strana presadiť tri zásadné piliere. Líder strany vo svojich vyjadreniach nešetril kritikou. Prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku ale nekomentoval. viac »


Reakcie k Trnkovi: Kamera v kancelárii sa nedá vysvetliť, hovorí Danko

Reakcie k Trnkovi: Kamera

18.01.2020 14:20

BRATISLAVA - Generálny prokurátor nemôže mať v kancelárii skrytú kameru na nahrávky. V diskusnej relácii Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko Rozhlasu a televízie Slovenska to povedal predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Reagoval tým na rozhodnutie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR, že bývalý generálny prokurátor ... viac »


Pellegrini: Chceme pokračovať v sociálnych opatreniach, nedovolíme ich rušenie

Vystúpil aj Peter Pellegrini.

18.01.2020 13:10

BANSKÁ BYSTRICA - Smer-SD chce pokračovať v sociálnych opatreniach a nepripustí ich rušenie. Vyhlásil to volebný líder strany a premiér Peter Pellegrini na sobotňajšej programovej konferencii Smeru-SD v Banskej Bystrici. Z vianočného príspevku chce plnohodnotný 13. dôchodok, sľubuje benefity pre rodiny s deťmi a zlepšovanie postavenia ľudí v práci. ... viac »


Lubyová nechce zostať na konci funkčného obdobia s neúspechmi alebo dlhmi

Lubyová nechce zostať na

18.01.2020 09:30

BRATISLAVA – Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (SNS) nechce zostať na konci volebného obdobia s dlhmi, neúspechmi alebo s otvorenými otázkami. Uviedla to v rozhovore. viac »


Strana Za ľudí kritizuje, že NDS odmieta zverejniť kľúčový dodatok mýtnej zmluvy so SkyToll-om

Strana Za ľudí kritizuje,

17.01.2020 15:38

BRATISLAVA - Strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí podala na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) odvolanie voči rozhodnutiu Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS), ktorá odmietla zverejniť kľúčový dodatok mýtnej zmluvy so spoločnosťou SkyToll, a. s. Ako v piatok informoval podpredseda strany Juraj Šeliga, uvedený dodatok obsahuje údaj ... viac »


VOĽBY 2020 Z oficiálnych kandidátok politických strán zatiaľ vypadli tri mená

VOĽBY 2020 Z oficiálnych

17.01.2020 15:10

BRATISLAVA - Z oficiálnych kandidačných listín politických strán do februárových parlamentných volieb k dnešnému dňu vypadli tri mená. Dvaja kandidáti Renáta Knezović a Alexander Koreň z hnutia Slovenská liga, ktoré mal pôvodne do volieb viesť bývalý premiér Vladimír Mečiar, sa vzdali svojej kandidatúry. Marek Belák, ktorý kandidoval za Kotlebovcov ... viac »


VOĽBY 2020 Ak Smer-SD zostaví vládu, výjazdové rokovania budú vo všetkých okresoch, tvrdí Raši

Richard Raši

17.01.2020 14:58

STARÁ ĽUBOVŇA - V novom volebnom období sa budú výjazdové rokovania vlády konať vo všetkých okresoch na Slovensku. Teda nielen v tých, ktoré boli zaradené medzi najmenej rozvinuté. Oznámil to dnes počas návštevy Starej Ľubovne podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). viac »


VOĽBY 2020 Výzva na verejnú debatu: Kotlebovci pôjdu do duelu s Úniou Rómov

Marian Kotleba a František

17.01.2020 14:45

BRATISLAVA - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) prijala výzvu Únie Rómov na Slovensku na verejnú debatu. Informoval o tom predseda únie František Tanko, výzvu strana prijala cez svojho kandidáta na poslanca Mareka Darma. V súčasnosti si upresňujú čas, miesto a pravidlá debaty. Tá by predbežne mala byť v piatok 24. januára o 20:30. Výzvou chce únia ... viac »


VOĽBY 2020 Druckerova Dobrá voľba predstavila program - sedem veľkých úloh

Líder strany Dobrá voľba

17.01.2020 14:27

BRATISLAVA - Podpora mladých rodín, seniorov, znevýhodnených skupín, či spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých a fungujúci štát. Práve to sú základné piliere programu Dobrej voľby s názvom Štát, na ktorý sa dá spoľahnúť, ktorý predstavil jej líder Tomáš Drucker s tímom odborníkov. viac »


SNS vyzýva Čaputovú, aby oznámila Rade Európy, že Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

Zuzana Čaputová a Andrej

17.01.2020 14:11

BRATISLAVA - SNS vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby konala vo veci Istanbulského dohovoru. Podľa podpredsedu SNS Antona Hrnka je úlohou prezidentky oznámiť Rade Európy (RE), že SR nebude ratifikovať dohovor, čiže sa nehodlá stať zmluvnou stranou tohto dohovoru. viac »


Najčítanejšie články