Parlamentné voľby 2020 – Voľby do NR SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 27. február 2020. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Parlamentné voľby 2020 - Novinky

VOĽBY 2020 Záverečná predvolebná debata: ONLINE Konečný súboj kandidátov pred moratóriom

Dnes sa odohrá posledná diskusná relácia pred volebným moratóriom

Dnes sa odohrá posledná diskusná relácia pred volebným moratóriom

Foto
pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Je to tu! Dnešok je posledným dňom pred volebným moratóriom, a tak mali najsilnejší kandidáti politických strán poslednú šancu ukázať čo v nich je. Stretli sa v politickom ringu na verejnoprávnej RTVS a my sme vám túto diskusiu sprostredkovali ONLINE. Ďakujeme za pozornosť! viac »

Voľby 2020 - Užitočné informácie

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa konajú 29. februára 2020. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00 hod. Po uzavretí volebných miestností sa začnú sčítavať hlasy pre jednotlivé politické subjekty.

Kandidátne listiny v stanovenom termíne odovzdalo 25 politických subjektov. Zoznam jednotlivých subjektov a kandidátne listiny strán do volieb 2020 nájdete tu.

Volebné právo môžu využiť všetci občania Slovenskej republiky, ktorí najneskôr v deň konania volieb dovŕšia 18 rokov. Volič môže voliť na území Slovenskej republiky: vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, alebo v ktoromkoľvek volebnom okrsku na základe hlasovacieho preukazu.

Volič môže voliť aj mimo územia Slovenskej republiky poštou, ak nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a bol na základe žiadosti zapísaný do osobitného zoznamu voličov, alebo má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia. Ďalšie informácie o voľbe zo zahraničia nájdete tu.

VOĽBY 2020 Harabin v predvolebnej ankete: Vražda novinára fatálne zasiahla politické dianie

VOĽBY 2020 Harabin v
Foto

včera o 19:21

BRATISLAVA - Štefan Harabin je známy ako bývalý minister spravodlivosti za prvej Ficovej vlády a aj ako šéf Najvyššieho súdu SR. Počas minulého roka to dokonca skúšal ako kandidát na prezidenta Slovenske republiky, no neuspel, aj keď on mal po prvých sekundách od vyhlásenia výsledkov dramaticky iný názor a tvrdil, že VY-HRAL!. Toto je predseda strany Vlasť - Štefan Harabin. viac »


MIMORIADNA SCHÔDZA pred voľbami: Koalícii plán vyšiel! Trináste dôchodky sú schválené

MIMORIADNA SCHÔDZA pred voľbami:
FotoVideo

včera o 17:50

BRATISLAVA - Poslanci dnes budú opätovne hlasovať o skrátenom legislatívnom konaní k jednotlivým sociálnym opatreniam. V piatok nebola Národná rada dvakrát uznášaniaschopná. Posledná mimoriadna schôdza sa tak poriadne zamotáva. Emotívni sú opoziční, ale aj koaliční poslanci. viac »


VOĽBY 2020 Predseda Smeru o Matovičovi: Hovorí o sebe, že nie je normálny, má absolútnu pravdu

VOĽBY 2020 Predseda Smeru
Foto

včera o 17:49

BRATISLAVA – Opozícia dnes podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica, na rozdiel od minulých volieb, nemá žiadneho „gazdu“, ani žiadnu hodnotovú protiváhu najsilnejšej vládnej strany. „Nezvádzame súboj s hodnotovou stranou, zvádzame súboj s antisystémom. Igor Matovič sám o sebe hovorí, že nie je normálny, a má absolútnu pravdu,“ povedal Fico v diskusii na Tablet.tv. viac »


VOĽBY 2020 Mladí proti fašizmu začínajú ostrú kampaň: VIDEO Vyzývajú ľudí, aby si nevyberali extrémizmus

VOĽBY 2020 Mladí proti
Video

včera o 16:00

BRATISLAVA - Osobnosti známe zo spoločenského života sa spojili, aby pred parlamentnými voľbami 2020 apelovali na voličov, ktorí sa chystajú voliť extrémistické strany. Pod záštitou organizácie Mladí proti fašizmu vystúpili Richard Stanke, Dominika Cibulková či Alexander Bárta. viac »


VOĽBY 2020 Voliť môže takmer 64-tisíc Banskobystričanov, poštou chcú i z Malajzie a Mexika

Hlasovacie lístky

včera o 09:30

BANSKÁ BYSTRICA - Voliči v krajskom meste Banská Bystrica môžu počas sobotňajších (29. 2.) parlamentných volieb hlasovať v 77 volebných miestnostiach. V okrskových komisiách bude sedieť 767 členov, delegovaných politickými stranami alebo koalíciami. viac »


VOĽBY 2020 Študentská rada vysokých škôl vyzvala študentov k účasti na voľbách

Ilustračné foto.

včera o 08:40

BRATISLAVA - Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) s viac ako 70 študentskými organizáciami, spolkami, reprezentáciami a študentskými časťami akademických senátov vyzvala študentov k účasti na blížiacich sa parlamentných voľbách. Podpredsedníčka pre vzťahy s verejnosťou Ema Petriková uviedla, že ŠRVŠ v spoločnej výzve apeluje na študentov a všetkých ľudí, aby prišli voliť. viac »


Španielsky denník vyvolal poplach: Pellegriniho spojili s koronavírusom, okamžitá reakcia premiéra!

Španielsky denník vyvolal poplach:
Foto

včera o 08:39

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini bol v závere minulého týždňa náhle hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici s respiračným ochorením. Sám premiér o tom informoval na sociálnej sieti, čím bol zároveň zrušený jeho nasledujúci program ako predvolebné diskusie atď. Zahraničné médiá však vyslovili obavu, že Pellegrini bol nakazený nebezpečným koronavírusom ... viac »


Na známu taxislužbu sa valí vlna kritiky! FOTO Ľudia ostali šokovaní, kotlebovci zneužili nehodu

Kotlebovci na predvolebnú kampaň
Foto

včera o 08:39

BRATISLAVA - Kampaň pred parlamentnými voľbami vrcholí a každá strana sa snaží v posledné dni vyťažiť ešte trochu vyššie percentá podpory. Výnimkou nie je ani strana ĽSNS, ktorá vo svoj prospech využila aj vlastnú nehodu na diaľnici. viac »


VOĽBY 2020 Pred voľbami si treba skontrolovať platnosť občianskeho preukazu

Ľudia volia aj v

včera o 07:30

BRATISLAVA - V súvislosti so sobotnými (29. 2.) parlamentnými voľbami je potrebné si skontrolovať platnosť občianskeho preukazu. Voliť sa dá len s platným občianskym preukazom. Ministerstvo vnútra (MV) SR pripomína, že preukázať svoju totožnosť prostredníctvom cestovného pasu nie je možné. viac »


MIMORIADNY ONLINE VOĽBY 2020 Najväčšia slovenská predvolebná debata v histórii: Odchod Danka!

MIMORIADNY ONLINE VOĽBY 2020
Video

24.02.2020 18:25

BRATISLAVA - Hospodárske noviny a Rádio Expres vám spolu s mediálnym partnerom Topky prinášajú doposiaľ nevídaný politický event. V dnešnej, až štvorhodinovej debate, ktorá začína už o 16:00, sa dozviete všetko podstatné od jedenástich predstaviteľov politických strán. Ide o najdlhší debatný súboj v histórii slovenských volieb a my vám ho prinášame ... viac »


VOĽBY 2020 Kancelária prezidentky tvrdí, že nedávala nikomu súhlas ani prístup k FB stránke

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

24.02.2020 18:15

BRATISLAVA - Prezidentská kancelária nemala žiadnu vedomosť o tom, že by prichádzalo k cieleniu akejkoľvek politickej reklamy na fanúšikov stránky Zuzany Čaputovej na Facebooku. Nikomu k tomu nedávala prístup a ani súhlas. Uviedol to hovorca prezidentky Martin Strižinec. viac »


Voľby vzbudzujú enormný záujem: O 5 minút 12 si pripísala historický rekord v sledovanosti!

Voľby vzbudzujú enormný záujem:

24.02.2020 16:05

BRATISLAVA - Do O 5 minút 12 pozvala RTVS v nedeľu 23. februára lídrov súčasných parlamentných strán. Diskusia zaujala rekordné množstvo divákov, pričom sledovanosť 646.000 divákov bola najvyššia v ére peoplemetrového meriania. S podielom na trhu 39,5 % v cieľovej skupine 12+ sa stala najsledovanejším programom na trhu v 8. týždni. viac »


VOĽBY 2020 Richard Sulík očakáva od Andreja Kisku vysvetlenie zverejnených videí

VOĽBY 2020 Richard Sulík

24.02.2020 15:00

BRATISLAVA - Predseda SaS Richard Sulík očakáva od lídra mimoparlamentnej strany Za ľudí a exprezidenta Andreja Kisku riadne vysvetlenie videí súvisiacich s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove. Povedal to na pondelkovej tlačovej konferencii. viac »


VOĽBY 2020 Ministerstvo vnútra spustilo infolinku k voľbám, k dispozícii je do soboty

VOĽBY 2020 Ministerstvo vnútra

24.02.2020 13:15

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR spustilo v pondelok infolinku k voľbám. K dispozícii bude pre verejnosť až do uzatvorenia volebných miestností počas parlamentných volieb, ktoré budú v sobotu 29. februára. viac »


VOĽBY 2020 Voliči môžu osobne požiadať o hlasovací preukaz do piatka

Hlasovací preukaz pre voľby
Foto

24.02.2020 10:55

BRATISLAVA - Ešte do konca pracovného týždňa môžu voliči požiadať o hlasovací preukaz. S ním môžu voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku v prípade, ak budú počas sobotných (29. 2.) parlamentných volieb mimo trvalého bydliska. O preukaz je možné požiadať už len osobne, alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby, a to do 28. februára. viac »


VOĽBY 2020 Hlina: OĽaNO si v dedinských rozhlasoch okresu Námestovo objednalo antikampaň na KDH

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Alojz
Foto

24.02.2020 10:25

BRATISLAVA - Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) si v dedinských rozhlasoch hornooravského okresu Námestovo objednalo antikampaň na Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Na sociálnej sieti to napísal predseda KDH Alojz Hlina. viac »


Ďalšie kompromitujúce VIDEO na Kisku: Líder Za ľudí reaguje! Harabin hovorí o riťke

Ďalšie kompromitujúce VIDEO na

23.02.2020 22:00

BRATISLAVA - Na internete aj sociálnych sieťach sa objavilo už tretie video s Andrejom Kiskom. Opäť na ňom rozoberá pozemky s Michalom Šuligom, tentokrát sa stretnutie odohráva s kancelárii. Kiska už predtým avizoval, že budú uverejnené aj ďalšie videá. Hovorí, že ide o diskreditačnú kampaň. viac »


Po premiérovi aj Boris Kollár, líder Sme rodina, skončil v nemocnici: Už nech sú voľby!

Po premiérovi aj Boris
Foto

23.02.2020 21:59

BRATISLAVA - Choroba a únava neskolila len premiéra. V nemocnici skončil večer aj líder Sme rodina Boris Kollár. Informoval o tom na sociálnej sieti. Zdá sa však, že pre neho to nie je prekážka v tom, aby sa zúčastnil predvolebných debát. viac »


VOĽBY 2020 Kiska pritvrdil! So Smerom nebudeme o spolupráci ani rokovať: Výzva aj pre opozíciu

VOĽBY 2020 Kiska pritvrdil!
Foto

23.02.2020 19:59

BRATISLAVA – Ak Smer vyhrá februárové parlamentné voľby a dostane poverenie zostaviť vládu, tak strana Za ľudí s ním nebude o tom ani len rokovať. Na tlačovej konferencii to uviedol exprezident a líder mimoparlamentnej strany Za ľudí Andrej Kiska. viac »


Odborníci kritizujú kampaň PS na Facebooku: Zneužili konto prezidentky Čaputovej

Odborníci kritizujú kampaň PS
Foto

23.02.2020 18:40

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko zneužívalo na kampaň facebookové konto prezidentky Zuzany Čaputovej. Informuje o tom mimovládna organizácia Transparency International Slovensko na sociálnej sieti. viac »


Najčítanejšie články