Parlamentné voľby 2020 – Voľby do NR SR | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Parlamentné voľby 2020

Socialisti.sk sa pripravujú na budúcoročné voľby: Spoluprácu vylučujú len s ĽSNS

Eduard Chmelár

11.12.2019 12:45

BRATISLAVA - Neparlamentné politické hnutie Socialisti.sk nevylučuje z prípadnej povolebnej spolupráce žiadne strany s výnimkou fašistov. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Eduard Chmelár. Zároveň predstavil podmienky prípadnej spolupráce. Informoval o tom hovorca hnutia Matej Pintér. viac »


Kaliňák na kandidátke Smeru predsa len je! FOTO Ja som ho odhováral od politiky, tvrdí exminister

Kaliňák na kandidátke Smeru
Foto

11.12.2019 10:28

BRATISLAVA - Zdá sa, že Kaliňák predsa len bude na kandidátke! Z posledného miesta však kandiduje synovec exministra vnútra Erik Kaliňák. V Smere je už niekoľko rokov a podľa slov Roberta Kaliňáka je aktívnejší ako on. Bývalý minister sa už niekoľkokrát vyjadril, že je v politickom dôchodku. viac »


Potvrdené a spečatené: Rezort vnútra zverejnil kandidátky, volieb sa zúčastní 25 strán

Potvrdené a spečatené: Rezort
Foto

10.12.2019 10:15

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra zverejnilo všetky kandidačné listiny pre voľby do Národnej rady (NR) SR. Kandidátky podalo spolu 25 politických strán, hnutí a koalícií. Z podaných kandidátok je na väčšine maximálny možný počet 150 mien. viac »


Budaj ocenil ponuku Matoviča: Má silnú antikorupčnú agendu a víziu neoligarchickej republiky

Ján Budaj
Foto

10.12.2019 09:13

BRATISLAVA - Pred 30 rokmi prišli veľmi rýchlo zákony o ekonomike a reštitúciách, uvoľnilo sa podnikanie a cestovanie, ale ani Nežná revolúcia podľa lídra strany Zmena zdola Jána Budaja nepriniesla spravodlivé vyrovnanie sa s bývalým režimom. viac »


Harabin dostal od firmy 20-tisíc na kampaň: Historicky najvyšší príspevok! Má to však háčik

Štefan Harabin

10.12.2019 05:54

BRATISLAVA - Strana Štefana Harabina dostala od českej firmy finančný dar vo výške 20-tisíc eur. Má to však háčik. Transparency International Slovensko uviedlo, že dary od zahraničných firiem sú nezákonné. Ak by to však povolené bolo, išlo by o doteraz najväčší dar od firmy v kampani. viac »


Politológ: Satirická stránka o novom Smere by bola prijateľnou kampaňou, ak by bol známy zadávateľ

Politológ: Satirická stránka o

09.12.2019 16:15

BRATISLAVA - Satirická webová stránka novysmer.sk o najsilnejšej vládnej strane by bola prijateľnou formu kampane, ak by bol známy jej zadávateľ. Uviedol to politológ z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslav Štefančík. Dodal, že zadávateľ kampane by mal byť podľa platnej legislatívy identifikovateľný, v opačnom prípade ... viac »


Drsné slová šéfa polície o obvinených politikoch: Skutok sa stal! Nenechám si skákať po hlave

Drsné slová šéfa polície

09.12.2019 16:00

BRATISLAVA - Policajný prezident sa rázne ohradil voči vyjadreniam politikov v súvislosti s obvinením Roberta Fica a Andreja Kisku. Vyjadrenia nechcel komentovať kvôli tragédii v Prešove. Neskôr priznal, že cirkus očakával. Ministerke vnútra povedal, nech odkáže poslancom Smeru, že si nenechá skákať po hlave. viac »


Februárové parlamentné voľby budú premiérou pre približne 213-tisíc voličov

Februárové parlamentné voľby budú

09.12.2019 15:55

BRATISLAVA - Februárové parlamentné voľby budú voličskou premiérou pre približne 213-tisíc voličov. Ide o voličov, ktorí sa prvý raz práve 29. februára 2020 môžu zúčastniť na voľbách do Národnej rady (NR) SR. Potrebný vek, aspoň 18 rokov dosiahli až po posledných voľbách do NR SR, teda po 6. marci 2016. Ide teda o skupinu mladých vo veku 18 až 21 rokov. viac »


Máte na to už len mesiac: O voľbu poštou zo zahraničia treba požiadať do 10. januára

Máte na to už

09.12.2019 15:40

BRATISLAVA - O voľbu poštou zo zahraničia treba požiadať do 10. januára budúceho roka. Ministerstvo vnútra už eviduje okolo 700 žiadostí. Riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová zdôraznila, aby si voliči voľbu poštou nenechávali na poslednú chvíľu. Obálka s odovzdanými hlasovacími lístkami musí byť ... viac »


Beňová: Fico by mal myslieť na svoje zdravie, do volieb by však mal zostať predsedom

Monika Beňová

09.12.2019 14:10

BRATISLAVA - Ak by Smer-SD menil svojho predsedu, mal by tak urobiť až po voľbách. Naznačujú to odpovede niektorých členov strany. Europoslankyňa Monika Beňová povedala, že Robert Fico by mal v prvom rade prihliadať na svoje zdravie. viac »


Najviac voličov prišlo doteraz voliť v roku 1998, najmenej v roku 2006

Najviac voličov prišlo doteraz

09.12.2019 13:55

BRATISLAVA - Doteraz najvyššia účasť voličov v parlamentných voľbách od vzniku samostatného Slovenska bola v roku 1998. Najnižšia bola v roku 2006. Rozdiel v účasti na nich bol takmer 30 percent. Vyplýva to z výsledkov volieb zverejnených na stránke Štatistického úradu SR. viac »


Najdrahšiu stranícku kampaň na Facebooku má zatiaľ koalícia PS/Spolu a Smer-SD

Najdrahšiu stranícku kampaň na

08.12.2019 13:40

BRATISLAVA - Najdrahšiu stranícku kampaň na Facebooku má koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) a vládny Smer-SD. Ako uvádza na svojej facebookovej stránke nezisková mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS), za prvý mesiac oficiálnej volebnej kampane na Facebooku investovali politické strany ... viac »


Štátna volebná komisia rozhodla: Štefan Harabin môže kandidovať

Štátna volebná komisia rozhodla:

08.12.2019 09:35

BRATISLAVA - Štefan Harabin ostáva na kandidačnej listine strany Vlasť, potvrdil predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány. viac »


VIDEO Kandidátky politických strán sú už zaregistrované: Hľadajte ich pod týmito číslami

VIDEO Kandidátky politických strán
Video

06.12.2019 17:39

BRATISLAVA - Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán zaregistrovala na svojom piatkovom zasadnutí 25 kandidačných listín od politických subjektov kandidujúcich v parlamentných voľbách. Strany zároveň dostali čísla kandidátok. Oznámil to predseda komisie Eduard Bárány. viac »


Publicista o ministerke zdravotníctva Kalavskej: Demisia sa neponúka, ale podáva

Juraj Hrabko

06.12.2019 16:45

BRATISLAVA – Ponuka demisie zo strany ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) bola podľa publicistu Juraja Hrabka len politickým gestom nesúhlasu so stiahnutím zdravotníckej reformy z parlamentu. viac »


Parlamentné voľby sa blížia: Štefanovi Harabinovi zanikne jeho funkcia sudcu na konci decembra

Štefan Harabin

06.12.2019 16:00

BRATISLAVA - Štefanovi Harabinovi zanikne funkcia sudcu 31. decembra. Kandiduje totiž v budúcoročných parlamentných voľbách. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. viac »


Sulík: SaS je za podpísanie Istanbulského dohovoru

Sulík: SaS je za

06.12.2019 12:50

BRATISLAVA – Opozičná SaS je za podpísanie Istanbulského dohovoru. Na tlačovej konferencii to v piatok povedal predseda strany Richard Sulík. V súvislosti s dohovorom si vláda neplní body Akčného plánu na prevenciu a elimináciu násilia na ženách, tvrdí europoslankyňa Lucia Nicholsonová (SaS). viac »


MIMORIADNE Polícia obvinila aj exprezidenta Kisku

MIMORIADNE Polícia obvinila aj

06.12.2019 11:45

BRATISLAVA - Lídra strany Za ľudí Andreja Kisku obvinili v súvislosti s vratkou DPH jeho spoločnosti KTAG. Polícia to zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Kiska však už reagoval, že ide o špinavú politickú kampaň. viac »


Najbizarnejší kandidáti! Neonacistický spevák, cestovateľ na Lade aj autorka erotických poviedok

Najbizarnejší kandidáti! Neonacistický spevák,
Foto

06.12.2019 05:55

BRATISLAVA - Kandidátky strán sú oficiálne odovzdané a dnes komisia pridelí stranám aj čísla. Na kandidátkach sa okrem stálic jednotlivých strán objavili aj nováčikovia, ktorí nie sú tak celkom politici. Stav krajiny ich znepokojuje, a preto sa rozhodli kandidovať. Nájdete medzi nimi autorku erotických románov, cestovateľa na Lade i kontroverzného speváka a hovorcu ĽSNS. viac »


Slovenský unikát v politike: Jeden kandidát na dvoch listinách, SaS je prekvapená a OĽaNO spokojné

Slovenský unikát v politike:
Foto

06.12.2019 00:01

BRATISLAVA - Nepremyslený ťah pred voľbami alebo len obyčajná chyba? Bývalý tenista Ján Krošlák sa rozhodol vstúpiť do politiky. Ocitol sa teda na kandidátke, no ako sa neskôr zistilo, nie len na jednej. Ide o hnutia OĽaNO a liberálnu SaS. Niektorí z toho boli úplne prekvapení. viac »


Najčítanejšie články