Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Dobré správy

ROZHOVOR Helenine sladké pečenie sledujú desaťtisíce: Chcela som ukázať, že sa dá maškrtiť aj zdravo

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Mnoho ľudí je presvedčených, že pečenie sladkých dobrôt je spojené s prejedaním sa a priberaním. Študentka Helena Opálená však mala od začiatku na vec trochu iný pohľad. Potom, čo sa aktívne začala venovať zdravému životnému štýlu, sa rozhodla, že spojí pečenie a zdravé suroviny. viac »

FOTO Krásna Janka je historicky prvou ženou, ktorá sa presadila v typicky mužskom povolaní

Majstrovstvá ZVJS v špeciálnej
Foto

06.05.2019 00:00

SANTOVKA - Máme byť na čo hrdí! Janka Marečková je prvou ženou v histórii, ktorá na Majstrovstvách Zboru väzenskej a justičnej stráže v špecializovanej kynológii zožala so svojou sučkou Ebi úspech. Na tomto významnom podujatí, ktoré sa konalo pri príležitosti 50. výročia samostatného slovenského väzenstva, sa odovzdala aj jubilejná plaketa zboru. viac »


Chcete dosiahnuť úspech? Ak máte týchto 5 vlastností, ste na najlepšej ceste

Ktoré vlastnosti sú predpokladom
Foto

04.05.2019 08:00

Recept na úspech je vec, ktorú by chcel mať každý podnikateľ. Nie je to však také jednoduché – čo zaberie u jedného, nemusí fungovať pri inom. Napríklad v USA až 9 z 10 začínajúcich podnikateľov svoju snahu v krátkom časovom horizonte vzdá, alebo je s výsledkami svojho podnikania nespokojných. Existujú však niektoré vlastnosti, ktoré šancu na úspech ... viac »


PODCAST Bola krvavá a tragická, no vyústila do skvelých kníh: Prvá svetová vojna navždy poznamenala literatúru

Prvá svetová vojna

03.05.2019 13:00

BRATISLAVA - Literatúra má tú silu, že dokáže vždy nejakým spôsobom odzrkadliť aktuálnu situáciu v spoločnosti a tým aj pocity autorov. Veľmi výrazne sa to dá pozorovať v tvorbe, ktorá sa venuje prvej svetovej vojne. viac »


Skutočne prospešná diéta: Bude vám chutiť, sústreďte sa na tieto potraviny

Dieta

03.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Pri výbere diéty zohrávajú väčšinou úlohu hlavne individuálne rozhodnutia človeka. Zväčša ide o naše zdravie, váhu, výzor. No napadlo vás niekedy, že zmena stravovacích návykov pri veľkom množstve ľudí môže mať aj vplyv na našu planétu? viac »


Rodinný dom a záťaž na vašu peňaženku: Ako ušetriť pri jeho prevádzkovaní?

Rodinný dom a záťaž
FotoVideo

02.05.2019 18:30

Bývanie v rodinnom dome má mnoho výhod, ale v porovnaní s bytom prináša so sebou aj oveľa vyššie výdavky. Aj vás trápi, že mesačne na jeho prevádzku míňate priveľa peňazí, a chcete to zmeniť? Riešenia môžu byť jednoduchšie, než by sa mohlo zdať. viac »


V 20. storočí začala byť slovenská literatúra moderná: Prečo to bolo tak? Vypočuj si náš PODCAST

hashtag.zoznam.sk

02.05.2019 13:00

BRATISLAVA - Začiatkom 20. storočia prenikli aj do slovenskej literatúry nové umelecké a myšlienkové prúdy. Už neprevládala národná tematika, ale subjektívne motívy, vlastné túžby a smútky autora. Toto obdobie modernizovania poézie neskôr nazvala literárna kritika Slovenskou literárnou modernou. O nej a aj o svete významného básnika Ivana Krasku si dnes niečo povieme. viac »


Mať pestovanú bradu je dnes trendy: Pozrite, čo všetko sa v nej ukrýva

plnielanu.zoznam.sk

02.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Pre mnohé ženy je brada sexi. Krátka či dlhá, v posledných rokoch sa stala dokonca trendom a to nielen u vážených starších pánov, ale tiež u mladších mužov. Je jej nosenie ale hygienické? Dlhé roky sa hovorilo, že príliš nie. Špeciálne pri predstave zvyškov jedla, ktoré si v nej páni občas zabudnú. No budete prekvapení, čo tvrdia odborníci. viac »


Obľúbený Gurmán fest v Košiciach bude! Zachránila ho iniciatíva na sociálnej sieti

Podujatie Gurmán fest zachránila
Foto

02.05.2019 11:50

KOŠICE – Len vďaka obrovskému nadšeniu organizátorov a vystavovateľov sa nakoniec 10. ročník jedného z najobľúbenejších košických podujatí bude konať. Ešte pred týždňom však situácia vyzerala beznádejne. viac »


KVÍZ: Ukáž svoje znalosti z psychológie! Tieto otázky ťa donútia zamyslieť sa

KVÍZ: Ukáž svoje znalosti

01.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Zaujíma ťa psychológia? Tak tento kvíz je práve pre teba. Ukáž svoje znalosti a pochváľ sa v komentári, ako si dopadol. viac »


Ošarpaný domček bratislavskej univerzity čaká rekonštrukcia: FOTO Študenti chcú len tri veci

Ošarpaný domček bratislavskej univerzity
FotoVideo

30.04.2019 21:00

BRATISLAVA – Poznajú to asi všetci vysokoškoláci. Medzi prednáškami vznikajú aj dvojhodinové medzery, niekedy aj dva razy za deň. Na nádvorí Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v hlavnom meste preto vznikne priestor, kde budú mať jej študenti kultúrne vyžitie, dobrú kávu a prístup k wi-fi. viac »


Veľká pocta: Pápež František udelil chrámu v Hronskom Beňadiku významný titul

Veľká pocta: Pápež František
Foto

30.04.2019 13:13

HRONSKÝ BEŇADIK – Pápež František v zastúpení kardinálom Robertom Sarahom, prefektom Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatosti, udelil titul Bazilika minor Farskému kostolu – Diecéznej svätyni v Hronskom Beňadiku. viac »


Golf môže byť ideálnym športom aj pre vás: Presvedčia vás tieto dôvody

Golf môže byť ideálnym

30.04.2019 13:00

BRATISLAVA - Považovaný je za šport milionárov. Väčšina Slovákov tak golf nezaraďuje do zoznamu svojich voľnočasových aktivít. Je to škoda, pretože čas strávený na golfovom ihrisku má svoje nespochybniteľné výhody. viac »


Ako vyzeralo slovenské divadlo v minulých storočiach? PODCAST o slovenskej dráme 19. a začiatku 20. storočia

Ako vyzeralo slovenské divadlo

30.04.2019 12:00

BRATISLAVA - je zaujímavé, že aj keď má divadelná tvorba na Slovensku pomerne dlhú tradíciu, o profesionálnom divadle hovoríme len približne sto rokov. Až v roku 1920 sa otvorilo Slovenské národné divadlo v Bratislave, ako prvá profesionálna scéna. Ako to však na Slovensku fungovalo dovtedy? Autori divadelné hry predsa písali, takže nejaká scéna pre nich existovať musela. viac »


Aj matrace treba meniť: Viete, kedy dozrel ten správny čas?

Aj matrace treba meniť:

29.04.2019 14:00

BRATISLAVA - Kúpili ste si posteľ s kvalitným matracom, kde vám garantujú 20-ročnú záruku? Ak si myslíte, že máte vystarané do konca života, ste na omyle. Aj tie najlepšie matrace totiž treba po určitej dobe používania vymeniť. viac »


Slovákov omrzela romantika: Vypočuj si PODCAST a zisti, prečo sa u nás písali hlavne poviedky

Slovákov omrzela romantika: Vypočuj

29.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Realizmus na Slovensku nastúpil koncom 19. storočia. Po romantizme, v ktorom prevládala predovšetkým poézia, stačí si spomenúť na Štúrovcov a Sládkoviča, sa v realizme do popredia dostala próza. Typickou formou na Slovensku sa tak stala poviedka. O tom, čo ju odlišuje od románu a novely, ale i o autoroch, ktorí poviedky písali, si dnes povieme viac. viac »


Tajomná mágia farieb: Čo prezradí tá najobľúbenejšia o vašej osobnosti?

Tajomná mágia farieb: Čo

28.04.2019 15:00

BRATISLAVA - Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, obľúbená farba hovorí mnoho o našej osobnosti. Existuje niekoľko testov osobnosti, ktorými psychológovia analyzujú prežívanie človeka na základe preferencie farieb. Psychológia farieb je teda overená stratégia a prezrádza to, ako sa pozeráme na životné záležitosti. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo prezrádza ... viac »


Adidas prinesie tenisky, aké tu ešte neboli: Športový gigant sa nimi rozhodol zmeniť svet

Adidas prinesie tenisky, aké

28.04.2019 12:00

HERZOGENAURACH - Už v roku 2015 predstavil športový gigant Adidas svojú prvú koncepciu tenisiek z recyklovaného morského plastu. To bol však iba začiatok cesty v boji proti plastovému odpadu, keďže táto pôvodne nemecká značka prichádza po rokoch výskumu so zaujímavou novinkou. V roku 2019 sa tak Adidas zaviazal vyrobiť 11 miliónov párov tenisiek v spolupráci ... viac »


Deti vyčistili brehy Liptovskej Mary: FOTO Vyzbierali kopu odpadu, tieto nálezy ich šokovali

Deti a dobrovoľníci vyčistili
Foto

28.04.2019 01:00

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Liptov sa pripravuje na leto, deti vyčistili brehy Liptovskej Mary. Dokopy sa im poradilo vyzbierať až 350 vriec odpadu. Najväčšmi ich šokovala záchodová misa, pneumatiky a okenný rám. Po čistení si všetci pochutili na výbornom guláši, potom ich čakalo milé prekvapenie. viac »


Tipy, ako omladiť pleť za pár minút: Ide to aj bez mejkapu

Tipy, ako omladiť pleť

27.04.2019 14:00

BRATISLAVA - Trápia vás vrásky a chceli by ste svojej pleti prinavrátiť svieži a mladistvý vzhľad? Vaša pleť nereaguje len na váš vek a genetické predispozície, jej vzhľad veľmi ovplyvňuje aj váš životný štýl. Pozrite sa na 4 tipy, ako pokožku omladiť rýchlo a jednoducho aj bez líčenia. viac »


Mladý fotograf Andrej fotí krásu prírody aj skejty: Na Slovensku vyrastá silná generácia!

Mladý fotograf Andrej fotí

27.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Slováci sú národ šikovný a tvorivý. A keď sa spojí talent, pracovitosť, kreativita a jedno z najznámejších umení dneška – fotografovanie, na svete je unikátna tvorba, ktorá dokáže osloviť doslova tisíce ľudí. V novom seriáli sa ti pokúsime predstaviť aspoň niektorých z nich, ktorí tvoria silnú mladú generáciu u nás. Sériu Svet vidia cez ... viac »


Najčítanejšie články