Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Dobré správy

Jedinečná možnosť na oscarový hit! HBO odomyká ďalšie premiéry: TOTO si môžete pozrieť už dnes

pred 7 minútami

BRATISLAVA - Slováci čelia pandémii koronavírusu a mnohí z nás sú doma. Streamovacie giganty a filmové spoločnosti ponúkajú v karanténnych časoch množstvo filmov i seriálov a dokonca skracujú aj dátumy premiér. Aj preto si môžete pozrieť oscarový film na HBO GO o dva týždne skôr. viac »

KVÍZ Ako dobre zvládnete učivo základných škôl? Otestujte svoje vedomosti z hodín chémie

KVÍZ Ako dobre zvládnete

14.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Dnes sa trošku vrátime do stredoškolských čias. Oprášime si znalosti z chémie, ktoré vo väčšej či menšej miere prakticky využíva každý z nás. Pozrieme sa na značky chemických prvkov uvedených v periodickej tabuľke, ako aj na vzorce základných zlúčenín. Držíme vám palce! viac »


KVÍZ Uhádnuť vlajky krajín nie je vôbec tak ľahké, ako sa zdá: Trúfneš si na ne? (2. časť)

KVÍZ Uhádnuť vlajky krajín

13.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Jeden kvíz s vlajkami sme ti už priniesli. Tentokrát sme si však pre teba pripravili trochu ťažšiu verziu. Ukáž sa, či dokážeš rozpoznať aj tieto vlajky krajín: viac »


Vyliečil sa druhý človek chorý na HIV! Podľa lekárov ho zachránila táto jedna vec

Muž, ktorý sa vyliečil

13.03.2020 17:38

LONDÝN - Na svete sa vyliečil druhý človek s vírusom HIV, ktorý spôsobuje chorobu AIDS. Muž z Londýna ukončil antoretrovirálnu liečbu pred viac ako tridsiatimi mesiacmi a jeho testy na prítomnosť HIV sú teraz negatívne. Za vyliečením podľa lekárov stojí transplantácia kostnej drene, ktorú podstúpil kvôli rakovine. S odvolaním sa na článok vo vedeckom ... viac »


KORONAVÍRUS: Zakúpenú dovolenku je možné zrušiť bez storno poplatku

KORONAVÍRUS: Zakúpenú dovolenku je

13.03.2020 13:55

Dovolenku zakúpenú v cestovnej kancelárii, ktorej cieľom je destinácia postihnutá epidémiou nového koronavírusu, je možné zrušiť bez storno poplatku. Individuálne dohodnuté pobyty pod zákon o zájazdoch nespadajú, ale riadia sa všeobecnými obchodnými podmienkami poskytovateľa. Niektoré letecké spoločnosti sa pri letoch do rizikových destinácií vzdali ... viac »


Liečba teplom verzus chladom: Čo zmierni svalovicu, opuch či seknutie v krku?

Liečba teplom verzus chladom:

13.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Seklo vás v krížoch, vyvrtli ste si členok alebo vás pri zmene počasia poriadne rozbolela hlava? Úľavu pri rôznych zdravotných problémoch prináša teplo aj chlad, často je však problémom rozoznať, čo treba kedy aplikovať. Keby sme to chceli povedať veľmi zjednodušene, teplo svaly a cievy rozťahuje a uvoľňuje, chlad ich naopak sťahuje a spevňuje. ... viac »


Pracuješ z domu? Ponuka internetu nebola nikdy priaznivejšia

Pracuješ z domu? Ponuka

13.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Mnohí z nás v týchto dňoch v záujme zamedziť šíreniu koronavírusu pracujú v režime home-office. Prácou z domu tak chránime nielen seba, ale i svojich blízkych, ako aj kolegov, spolupracovníkov či zákazníkov. Aby sme mohli z domu pracovať efektívne, potrebujeme v prvom rade kvalitný internet. V tomto ohľade máme skvelú správu, pretože teraz ... viac »


KORONAVÍRUS Štedrá pomoc pre Európu! Najbohatší Číňan pomáha v boji proti nákaze

Jack Ma

12.03.2020 23:00

PEKING – Šírenie nákazy koronavírusom v Európe znepokojuje aj najbohatšieho Číňana. Jack Ma, bývalý šéf gigantického internetového predajcu Alibaba, preto vyhlásil, že Európe poskytne pomoc – venuje 1,8-milióna rúšok a 100-tisíc testovacích súprav. viac »


Malá rastlinka s priam zázračným účinkom: Senovka spomalí starnutie a podporí aj chuť na sex

Malá rastlinka s priam

12.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Pískavica, grécke seno alebo fenugreek, to všetko sú označenia pre jednu úžasnú rastlinu pochádzajúcu z Ázie. Odtiaľ sa rozšírila do Stredomoria, o čom napovedá aj jej názov. O senovke gréckej si mnohí myslia, že je určená len zvieratám. Opak je však pravdou: táto liečivá rastlina má jedinečné účinky pre ženy aj mužov, a to dokonca aj v ... viac »


Slovenská spoločnosť ponúka štátu bezplatne mobilné nemocnice

Slovenská spoločnosť ponúka štátu

12.03.2020 16:40

DUBNICA NAD VÁHOM – Slovenská spoločnosť MSM Group ponúka štátu bezplatne mobilné nemocnice s celkovou kapacitou 14 lôžok. Spoločnosť ich vyvinula pre mimoriadne situácie a využiteľné sú okamžite. viac »


Koronavírus sa ďalej šíri svetom: V ťažkých časoch reaguje internet množstvom vtipných obrázkov

Koronavírus sa ďalej šíri

12.03.2020 11:00

BRATISLAVA - #Nový koronavírus, ktorý nesie oficiálny názov Covid-19, momentálne paralyzuje celý svet. Veľké akcie, ako napríklad Ženevský autosalón či veľká tech konferencia MWC v Barcelone sú zrušené a dokonca trpí aj kinematografia. Tržby sa prepadajú, nehovoriac o odložení nového filmu s Jamesom Bondom, No Time to Die, z apríla na november. viac »


Tmavšie miesto už na Slovensku nenájdeš: Zabudnutý kraj ukrýva poklad, ktorý nám môžu veľké mestá závidieť

Tmavšie miesto už na

11.03.2020 21:00

BRATISLAVA - #Vesmír, plný záhad a neprebádaných miest. Fascinuje mnohých, a to už dlhé roky. Pohľad na nočnú oblohu je priam upokojujúci. Jedno z miest, ktoré ti ponúka nezabudnuteľný zážitok v podobe nebeského divadla nájdeš aj u nás. Na vlastné oči tu uvidíš žiarivé súhvezdia aj mliečnu dráhu. Je ním park tmavej oblohy Poloniny. viac »


Keď sa v kuchyni minie petržlenová vňať: Máme pre vás tipy, ako ju nahradiť

Keď sa v kuchyni

11.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Varenie bez petržlenu si mnohí nevieme ani len predstaviť. Táto bylinka je univerzálna a dokáže dodať výnimočnú chuť do mnohých jedál. Navyše, jasne zelené listy sa bežne používajú aj ako ozdoba. Čo ale v prípade, že ho nemáte po ruke? viac »


FOTO Pani Júlia oslavuje 100. narodeniny: Prezradila svoj recept na dlhý život, je naozaj netradičný

FOTO Pani Júlia oslavuje
Foto

11.03.2020 05:55

MICHAĽANY - Okrúhleho životného jubilea, sto rokov, sa dožila minulý týždeň Júlia Segediová v obci Michaľany v okrese Trebišov. Čiperná pani sa stále dokáže o seba postarať, robí v kuchyni i na záhrade, vlani napríklad sadila zemiaky. Na otázku, aký má recept na dlhý život, má zaujímavú radu: "Tak, že by ste veľa robili, pracovali." viac »


Pamätáte si na Annamáriu, ktorej balerínkový beh dojal celé Slovensko? Dievčatko vyrástlo a... žasnete!

Annamária Horváthová
Foto

09.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Všetko sa začalo tým, že internetom v roku 2018 kolovala fotografia dievčatka, ktoré dokázalo zvíťaziť v bežeckej súťaži. A to aj napriek tomu, že na nohách malo nevyhovujúcu obuv. Vtedy 11-ročná Annamária Horváthová jednoducho dojala celé Slovensko. Ako sa športovkyni v balerínkach darí dnes? viac »


KVÍZ Gej, lesba, transgender či pansexuál: Ako dobre ovládaš terminológiu LGBTQ+ komunity?

KVÍZ Gej, lesba, transgender

09.03.2020 21:00

BRATISLAVA - #O LGBTQ komunite sa dnes stále viac a viac hovorí. Jej hlavným symbolom je dúhová vlajka, ktorá reprezentuje rozdielnosť a jedinečnosť každého z nás. Základná terminológia ti zrejme problém robiť nebude. Vieš však čo to znamená, keď niekto povie, že je pansexuál? Otestuj si svoj prehľad v dnešnom kvíze! viac »


Najlepší hostel Európy je na Slovensku: Hostia v ňom spia v kapsulách

Hostel CHORS

09.03.2020 14:18

Uplynulý víkend boli v ukrajinskom Kyjeve vyhlásení víťazi medzinárodnej súťaže Hospitality Awards. Prvé miesto za najlepší európsky hostel získal bratislavský CHORS. viac »


Aby to u vás voňalo: Tieto domáce osviežovače potešia aj náročné nošteky

Aby to u vás

09.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Viete o tom, že prirodzenú vôňu domácnosti po čase prestávame registrovať? Aj preto sa stáva, že citlivému nosu návštevy môžu prekážať naše mačky, psy a dokonca aj pach po cigaretách či zatuchlina, ktorú už dávno nevnímame. Ak sa začítate do zloženia syntetických osviežovačov, môžete nájsť aj tie, v ktorých súvislosti sa skloňuje trvalé ... viac »


Ibuprofén, paracetamol a iné: Vyznáte sa v liekoch proti bolesti a horúčke?

Ibuprofén, paracetamol a iné:

08.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Prichádza nečakane a dokáže poriadne narušiť naše denné aktivity či pokojný nočný spánok. Reč je o bolesti, ktorú v rôznej podobe zažil každý. Či sa ňou ohlási hlava, zuby, chrbát alebo svaly, najjednoduchším riešením je siahnuť po tabletke. Vyznáte sa v nich? viac »


Prečo je iPhone taký drahý? Tu sú dôvody!

Prečo je iPhone taký

08.03.2020 17:00

BRATISLAVA - Niektorí z nás značku s logom nahryznutého jablka milujú, iní ju skôr nenávidia. Nech je ako chce, pozná ju každý. Keď sa objaví nový model iPhonu, ide vo svete technológií o malý sviatok. viac »


KVÍZ Najslávnejšie obrazy všetkých čias: Dokážete správne určiť ich názvy aj autorov?

KVÍZ Najslávnejšie obrazy všetkých

07.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Sú obrazy, ktoré nepotrebujú zbytočný komentár. Už len pohľad na nich v nás zanechá hlboký dojem. Sú naozaj hodnotné, pretože ich kvalitu a výpovednú hodnotu už overil samotný čas. To, ako dobre ich poznáte, si môžete overiť v dnešnom kvíze. Držíme vám palce! viac »


Najčítanejšie články