Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Dobré správy

Každá rodina má tragédie, ale len niektoré sú smrteľné: Toto bude chcieť každý!

pred hodinou

BRATISLAVA - Keď zomrie najstaršia členka rodiny Grahamových, začína sa peklo. Rodina jej dcéry začne postupne objavovať stále desivejšie tajomstvá, ktoré stará mama pred nimi ukrývala. viac »

Slovensko pre (ne)náročných turistov: Objavte zrúcaniny, mohylu i úžasné výhľady na Záhorí

Slovensko pre (ne)náročných turistov:

22.06.2018 13:00

BRATISLAVA - #Viete, ktorý región patrí k najzápadnejším u nás? Je ním Záhorie. Rozprestiera sa na západe našej krajiny. Zahŕňa okresy Skalica, Senica, Malacky a časť okresu Myjava. Záhorie je takisto kraj bohatý na historické, cirkevné, ľudové a kultúrne pamiatky a aj múzeá. Aj tu si (ne)náročný turista nájde niečo pre seba. viac »


FOTO Tínedžerka (18) ukončila chemoterapiu a ukázala, ako nádherne teraz vyzerá

FOTO Tínedžerka (18) ukončila
Foto

22.06.2018 12:15

KENT - Príbeh osemnásťročnej Ellie Douglasovej dokazuje, že včasná liečba rakoviny môže byť úspešná. Tínedžerka ešte minulý rok balansovala na hranici života a smrti, ťažko prekonávala následky chemoterapie a dokázala sa pohybovať iba na invalidnom vozíku. Teraz je z nej však už opäť krásna, svieža a hlavne zdravá mladá žena. viac »


ROZHOVOR Adam nahráva reláciu o cyklistike: Sagana nám závidí celý svet, po ňom príde vytriezvenie, hovorí

ROZHOVOR Adam nahráva reláciu

21.06.2018 15:00

BRATISLAVA - Podcast je formát, ktorý na Slovensku ešte stále nie je úplne rozšírený. Pritom jeho princíp je úplne jednoduchý a ľudia si tak dokážu nahrávať „rozhlasové“ relácie aj u seba doma. Jedným z takých ľudí je aj Bratislavčan Adam Beňo, ktorý preniesol do CykloPodcastu svoje cyklistické fanúšikovstvo a za rok a pol nahral takmer stovku dielov. ... viac »


KVÍZ: Pamätáte si ešte na televízneho Milionára? Ťažko uveriť, že v ňom odzneli aj takéto otázky

KVÍZ: Pamätáte si ešte

20.06.2018 12:00

BRATISLAVA - #Pamätáte si ešte na Milionára? Predstavte si, aké jednoduché by to bolo, keby túto súťaž vysielali dnes. Zavoláte známemu? Dobre. Behom pár sekúnd vám odpoveď dokáže vygoogliť. To by sa vyhrávalo, čo? viac »


Ministerka Lubyová oceňovala pedagógov za dlhoročnú prácu s talentovanou mládežou

Ministerka školstva, Martina Lubyová

19.06.2018 15:35

BRATISLAVA - Viac ako 40 pedagógov z celého Slovenska si dnes v Primaciálnom paláci prevzalo ocenenie za dlhoročnú prácu v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). viac »


KVÍZ Tento kúsok plastu máte v peňaženke aj vy: Čo všetko viete o platobných kartách?

Kvíz o platobných kartách

19.06.2018 12:08

#Dnes sú bežnou súčasťou nášho života, ešte pred 30 rokmi však o ich používaní takmer nikto nechyroval. Zjednodušujú nám život pri nákupoch alebo cestovaní – od platenia až po využívanie a platenie v zahraničí bez zamieňania cudzej meny. viac »


V detstve normálne, v dospelosti neprípustné: Toto sú detské aktivity, ktoré by sme chceli robiť aj ako dospelí

V detstve normálne, v

19.06.2018 10:00

BRATISLAVA - #Pamätáte sa na to, keď ste boli dieťaťom a túžili ste čo najskôr vyrásť? To bola ale blbosť, však? Síce sme v detstve museli počúvať množstvo (ne)zmyselných príkazov a zákazov rodičov, prijímať nevyžiadané rady a neustále sa niekomu prispôsobovať, avšak detstvo malo aj svoje pozitívnejšie stránky. Užívatelia Redditu prezradili, ktoré činnosti ... viac »


Radostná udalosť v parížskom vlaku: Narodilo sa dieťa, dostalo darček od dopravnej spoločnosti

Radostná udalosť v parížskom

18.06.2018 16:05

PARÍŽ - V jednom z parížskych prímestských vlakov sa narodilo dieťa, pričom od dopravnej spoločnosti RATP dostalo do daru jazdné zadarmo až do jeho 25 rokov. viac »


Vlastné konzervy a tisíce kilometrov za volantom: Ako sa zmenilo dovolenkovanie Slovákov?

Balenie je niekedy umenie
Foto

18.06.2018 10:00

Zmena režimu v roku 1989 otvorila slovenským dovolenkárom hranice. Už zrazu neboli závislí od cestovných doložiek a kontaktov na „vyšších miestach“. Sen o cestovaní sa zmenil na realitu a rozbehol sa dovolenkový boom, ktorý zažívame dodnes. Ako všetko ostatné, aj spôsob cestovania podlieha určitým trendom. Ako sa vyrážalo do diaľok kedysi a ako dnes? viac »


Policajtka sa vybrala s rodinou do Tatier na výlet: Ani vo sne jej nenapadlo, čo sa stane

Policajtka sa vybrala s

17.06.2018 21:20

PODBANSKÉ - Policajtka Eva sa vybrala s rodinou na výlet do Vysokých Tatier. Netušila, že v čase osobného voľna bude napĺňať svoje poslanie. Na okraji cesty spozorovala bicykel. S manželom zastali, vystúpili a zbadali zraneného muža. Okamžite začali pomáhať. viac »


Trúfnete si na záhoráčtinu? Tento KVÍZ zvládne len ten, kto ju má skutočne v malíčku

Trúfnete si na záhoráčtinu?

17.06.2018 11:00

BRATISLAVA - Záhorácke nárečie je pre mnohých našincov ôsmym divom sveta. Skalní Záhoráci sú neraz terčom vtipov, avšak zväčša sú to dobráci od kosti, ktorí sa vedia zasmiať aj na vlastný účet. A to teda dokáže len málokto. Aby sme vzdali hold tomuto jedinečnému nárečiu, ktoré vraj vzniklo „za horami,“ pripravili sme pre vás kvíz, ktorý zvládne len ... viac »


Vážna nehoda Slováka (29) v Rakúsku: Stáli pri ňom všetci svätí a dvaja policajti

Vážna nehoda Slováka (29)
Foto

16.06.2018 18:57

LINZ - Rakúski policajti mali plné ruky práce. Zasahovali pri dopravnej nehode. Keď podišli k havarovanému autu, čakal ich šok. Vodič nereagoval, museli rýchlo konať. Policajti Manuel a Stefan zachránili vodičovi (29) zo Slovenska život. viac »


Vedci tvrdia, že objavili spôsob, ako liečiť AIDS: Očkovanie raz za štvrťroka

Vedci tvrdia, že objavili

16.06.2018 18:13

HONG KONG - Vedecký tím z Hongkonskej univerzity tvrdí, že možno našiel spôsob, ako "funkčne liečiť" napadnutie vírusom HIV, ktorý vyvoláva syndróm získaného zlyhania imunity (AIDS). Vedci veria, že nová prelomová protilátka by mohla byť používaná pri prevencii i liečbe. O objave informoval odborný časopis Journal of Clinical Investigation. viac »


Top päť krátkych animákov s hlbokým významom: Malo by si ich pozrieť každé dieťa i dospelý

Top päť krátkych animákov

16.06.2018 17:00

BRATISLAVA - #Sú absolútnou trefou do čierneho. Tieto animované filmy vám zaberú len pár minút času, ktoré však rozhodne stoja za to. Ukazujú to, na čo zabúda nejeden dospelák. Aké čarovné je detstvo a aké dôležité je nezabudnúť sa stále dívať na svet detskými očami. Veríme, že sa nad nimi budete roztápať rovnako, ako sme sa roztápali aj my. viac »


Ruská umelkyňa premieňa ľudí: Z malých dievčatok sú bábiky, takto to robí

Ruská umelkyňa premieňa ľudí:

16.06.2018 10:00

BRATISLAVA - #Umenie môže mať niekoľko podôb. Či už ide o sochárstvo, divadlo alebo výtvarné prevedenie, každé má niečo do seba. S rozširujúcimi sa možnosťami technológií sa zväčšuje aj okruh toho, čo možno považovať za umenie. viac »


Trojročné dievčatko sa stratilo: Veľké pátranie, celý čas pri nej stál verný ochranca

Trojročné dievčatko sa stratilo:

15.06.2018 21:25

QULIN - Stratené trojročné americké dievčatko našli po noci strávenej v kukuričnom poli. Pri záchrannej akcii pomohol aj psík, ktorý zostal po boku dieťaťa po celý čas, píše agentúra AP. viac »


Obľúbené letné miesto v hlavnom meste štartuje sezónu: Otvorené bude do septembra

Magio pláž

15.06.2018 17:10

BRATISLAVA - Milovníci dobrej zábavy, gastronómie i oddychu sa môžu aj tento rok tešiť na Magio pláž na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Tá v piatok otvorila pomyselné dvere svojho 12. ročníka. Verejnosti bude prístupná do 2. septembra. viac »


Príbeh fenoménu YouTube: Internet si bez neho nedokážeme predstaviť, vymysleli ho na párty

Príbeh fenoménu YouTube: Internet

15.06.2018 12:00

BRATISLAVA - #Stráviť malú chvíľku či niekoľko hodín sledovaním videí nie je v súčasnosti ničím výnimočným. Prejsť si novinky na YouTube či pozrieť obľúbené klipy a videá od kamarátov sa jednoducho stalo každodennou rutinou nášho online života. Bez YouTube by sme si dnes už len ťažko predstavili svoju existenciu na internete. viac »


VIDEO Muž sa 12 rokov odmietal holiť: Teraz dal dole svoj porast a vyzerá božsky

VIDEO Muž sa 12
Video

14.06.2018 13:17

NEW YORK - Pri pohľade na dve fotografie by asi málokto uveril, že je na nich ten istý muž. Kým na prvej pripomína jaskynného muža, z druhej sa na vás usmieva dokonalý a príťažlivý model. Teraz ďakuje svojej milovanej priateľke za to, že ho na všetko nahovorila a dotiahla ho do televíznej šou, kde podstúpil túto premenu. viac »


Byt či nebyt? Toto musíte vedieť o spoločnom bývaní skôr, než sa nasťahujete s polovičkou

Byt či nebyt? Toto

14.06.2018 11:00

BRATISLAVA - Stará múdrosť hovorí o tom, že je ľahké byť dobrou a krásnou, keď sa stretávate s frajerom len na občasnej kávičke. Pred plánovaným rande strávite niekoľko hodín v kúpeľni, pretože chcete byť preňho tá naj. Spoločné bývanie môže byť skvelý nápad. Buď vám pri ňom v momente spadnú z oči ružové okuliare, alebo zistíte, že s terajším partnerom ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!