Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Dobré správy

ROZHOVOR Helenine sladké pečenie sledujú desaťtisíce: Chcela som ukázať, že sa dá maškrtiť aj zdravo

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Mnoho ľudí je presvedčených, že pečenie sladkých dobrôt je spojené s prejedaním sa a priberaním. Študentka Helena Opálená však mala od začiatku na vec trochu iný pohľad. Potom, čo sa aktívne začala venovať zdravému životnému štýlu, sa rozhodla, že spojí pečenie a zdravé suroviny. viac »

Do Košíc sa vracia unikát 90. rokov: FOTO Československý trolejbus posilní dopravu

Československý dopravák daroval Košiciam
Foto

26.04.2019 21:00

KOŠICE - Časy, keď v metropole východu premávala trolejbusová doprava, onedlho ožijú. Postaral sa o to dopravný magazín Československý Dopravák, ktorý daroval vlastný trolejbus typu Škoda 15 Tr. Vozidlo bolo upravené do špeciálneho retro prevedenia, aby čo najviac pripomínalo rok 1993, keď začali v meste slávnostne premávať. viac »


Hviezdoslav aj Sládkovič ukazovali, ako vyzerá slovenský ľud: Vypočuj si PODCAST o ich kľúčových dielach

Hviezdoslav, Sládkovič

26.04.2019 17:00

BRATISLAVA - Romantizmus a realizmus sme si už prešli v samostatných podcastoch. Tieto literárne smery zvykneme dávať do protikladu, keďže ich dokážeme rozlišovať nielen na základe rokov, v ktorých romantické a neskôr realistické diela vznikali. Ideálnym spôsobom na porovnanie romantizmu a realizmu je vybrať si dve dôležité diela, ktoré hovoria mnohé ... viac »


Už ste odložili zimné šatstvo a obuv? Poradíme, ako sa o ne postarať

Už ste odložili zimné

26.04.2019 15:00

BRATISLAVA - Máte už zimné oblečenie a topánky uložené na ďalšiu sezónu? Ak nie, je najvyšší čas! V skriniach treba uvoľniť miesto jarným a letným odevom a o tie zimné sa postarať tak, aby vám o pár mesiacov opäť mohli poslúžiť. viac »


Prehľad najdôležitejších udalostí víkendu: Stavanie májov, maratón aj otvorenie hradu Strečno

Hrad Strečno

26.04.2019 13:00

Prinášame vám kalendár udalostí počas víkendu 27 a 28 apríla. viac »


Udržať si čo najlepšie vzťahy v rodine je dôležité: Ako na to? Inšpirujte sa

Udržať si čo najlepšie

25.04.2019 18:00

BRATISLAVA - Všetko je o medziľudských vzťahoch. Nech sa pozrieme na akúkoľvek oblasť života, zistíme, že medziľudské vzťahy v nej zohrávajú kľúčovú rolu. Či už to je práca, voľný čas, alebo rodina. Ako však čas s druhými stráviť naozaj plnohodnotne? Viaceré štúdie dokazujú, že spokojné a harmonické vzťahy zlepšujú našu imunitu a majú pozitívny vplyv ... viac »


PODCAST Zabudnutá šľachta, z ktorej pochádzal Hviezdoslav aj Kukučín: Prečo sa slovenskí autori venovali práve zemanom?

PODCAST Zabudnutá šľachta, z

25.04.2019 16:00

BRATISLAVA - O zemanoch písal Hviezdoslav, Kalinčiak aj Kukučín. Dnes si tak povieme, o koho vlastne išlo, aké diela sa zemanom venovali a prečo táto vrstva tak upadla. Ďalej sa dozvieš, kto bol Ežo Vlkolinský a kto Aduš Domanický a prečo by si si ich mal zapamätať. viac »


Výborná správa pre Bratislavčanov: Uber sa vracia a s pôvodnými cenami

UBER je legálny vo

25.04.2019 12:04

BRATISLAVA - Alternatívna taxislužba Uber, fungujúca na základe mobilnej aplikácie, sa po viac ako roku vracia do Bratislavy. viac »


PODCAST Realisti zmenili pohľad na literatúru: V čom sa líšili od romantizmu a robilo ich výnimočnými?

PODCAST Realisti zmenili pohľad

24.04.2019 17:00

BRATISLAVA - Romantizmus a realizmus sú dva smery, ktoré sa vyskytujú v maturitných otázkach neustále. Raz máš vysvetliť to, raz ono, raz si spomenúť na zahraničných romantikov, inokedy na slovenských realistov. Preto je ideálne si tieto smery porovnať, nech sa ti to všetko pekne uloží v hlave. Tak poďme na to. viac »


Využite blahodarné účinky žihľavy: Pri reume, detoxikácii aj pri padajúcich vlasoch

Využite blahodarné účinky žihľavy:

24.04.2019 15:00

BRATISLAVA - Jar je tu a s ňou aj čoraz širšie možnosti na zber bylín. Medzi tie najzdravšie patrí aj žihľava. Jej protireumatické účinky využívali už dávni Rimania a vďaka pozitívnemu vplyvu na množstvo ťažkostí sa nestratí ani dnes. V čom všetkom vám môže pomôcť? viac »


Dá sa to aj inak: Naučte sa čas s blízkymi prežiť kvalitne a plnohodnotne

seniorský pár

23.04.2019 11:20

BRATISLAVA - Všetko je o medziľudských vzťahoch. Nech sa pozrieme na akúkoľvek oblasť života, zistíme, že medziľudské vzťahy v nej zohrávajú kľúčovú rolu. Či už to je práca, voľný čas, alebo rodina. Ako však čas s druhými stráviť naozaj plnohodnotne? Viaceré štúdie dokazujú, že spokojné a harmonické vzťahy zlepšujú našu imunitu a majú pozitívny vplyv ... viac »


Najväčší slovenský básnik, ktorého nominovali aj na Nobelovu cenu: Vypočuj si PODCAST o Hviezdoslavovom živote

Najväčší slovenský básnik, ktorého

23.04.2019 09:30

BRATISLAVA - Keď sa povie jeho meno, každý vie o kom je reč. Hviezdoslav patrí k najvýraznejším postavám našej literatúry, autor, ktorý bol nominovaný na prestížnu Nobelovú cenu. Zaujímal ho vesmír, vyštudoval za advokáta, bol vedúcim pobočky banky. Nielen jeho tvorba z neho robí mimoriadne všestrannú osobnosť. viac »


Otestuj sa v (zatiaľ) najlepších KVÍZOCH tohto roku: Páli ti to? Predveď sa!

Otestuj sa v (zatiaľ)

22.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Sú sviatky a máme za sebou takmer prvú tretinu roka. A tak môžeme aj trocha bilancovať. Kvízy na Hashtagu patria k tomu najobľúbenejšiemu obsahu. Pravidelne ti prinášame každý týždeň aspoň jeden. A preto, aby ti náhodou nejaký skvelý kvíz neunikol, pozri si tie, ktoré si tento rok otvorilo najviac ľudí. viac »


ROZHOVOR Slovenka Miška žije v Chorvátsku a píše o ňom s humorom: Kým som nepochytila jazyk, mala som pocit, že sa stále len hádajú

ROZHOVOR Slovenka Miška žije

21.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Michaela Illy-Zubović si žije svojím virtuálnym svetom na Modrom koníkovi – sieti, ktorá spája predovšetkým používateľky nežnejšieho (sem-tam) hysterickejšieho pohlavia. Pod nickom tomiholjubavi píše vtipné blogy, v ktorých zdieľa rôzne pikošky zo života v Chorvátsku. Miška sa vydala do tejto obľúbenej dovolenkovej destinácie Slovákov a tak má o zábavu postarané. viac »


KVÍZ Ukáž, koľko vieš o Slovensku! Vieš, v čom je tvoj kraj výnimočný?

KVÍZ Ukáž, koľko vieš

20.04.2019 13:00

BRATISLAVA - Dnes prinášame kvíz (nielen) pre milovníkov geografie. V ňom si môžeš overiť svoje znalosti o slovenských krajoch. Ak aj sa ti nepodarí správne zodpovedať na všetky otázky, nezúfaj. Tento kvíz si môžeš hocikedy zopakovať. Uvidíš, že sa určite na teba niečo nalepí. viac »


5 najdivnejších veľkonočných zvykov podľa svetoznámeho magazínu: Drastickí Slováci nemôžu chýbať!

5 najdivnejších veľkonočných zvykov

19.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Veľkonočné sviatky sú u nás plné zvykov, na ktoré sme patrične hrdí a ktoré s radosťou dodržujeme. Iné krajiny sveta sú na tom podobne. A tak, ako naše šibanie a oblievanie môže v očiach cudzincov vyzerať divne, ani my si nie sme celkom istí tradíciami ďalších národov. Svetoznámy magazín National Geographic pred časom pripravil článok, ... viac »


Po kodifikácii sa slovenská literatúra rozbehla naplno: Vypočuj si slovenský romantizmus v PODCASTE

Po kodifikácii sa slovenská

18.04.2019 15:00

BRATISLAVA - #Je osemnáste storočie a svet začína byť pomaly pokrokovejší a novátorskejší. A taký bol aj romantizmus, ktorý sa naplno rozvinul v druhej polovici 18. storočia a nahradil dovtedajší klasicizmus. viac »


Toto, že je romantika? Hrdinovia romantizmu sa rozhodli búriť: Prečo to bolo tak, sa dozvieš z nášho PODCASTU

Toto, že je romantika?

17.04.2019 11:00

BRATISLAVA - Čo ti napadne, keď niekto spomenie obdobie romantizmu? Áno, dnešná téma bude aj o romantických príbehoch a obdivuhodných postavách, ale aj o celom smere, ktorý priniesol výrazné zmeny v zmýšľaní a vnímaní sveta. viac »


Veľká výzva: Liga za duševné zdravie hľadá odborníkov do nového projektu, možno ste to práve vy!

Veľká výzva: Liga za

16.04.2019 16:00

BRATISLAVA - Ako sa hovorí, zdravie je nadovšetko. Nielen to telesné, ale aj duševné, ktoré je rovnako dôležité. Liga za duševné zdravie teraz hľadá do svojho nového projektu 24-hodinovej telefonickej Linky dôvery Nezábudka tím odborníkov na 4, 12 a 24-hodinové zmeny. Ak spĺňate podmienky a prijmete túto výzvu, aj vy sa môžete podieľať na tom, že práve ... viac »


Rezort práce prichádza s novým návrhom: Vianočný príspevok by sa mal zvýšiť na dvojnásobok

Atmosféra v pléne pred

16.04.2019 11:55

BRATISLAVA – Vianočný príspevok pre dôchodcov by sa mal podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR zvýšiť až na dvojnásobok. Nárok naň by zároveň malo mať viac ľudí. Rezort práce to navrhuje v novele zákona, ktorú predkladá na stredajšie (17. 4.) rokovanie vlády. viac »


VIDEO Emotívna záchrana psa vďaka hrdinským robotníkom: Plával 220 kilometrov od pobrežia

VIDEO Emotívna záchrana psa
Video

16.04.2019 10:13

BRATISLAVA - Robotníci na ropnej plošine zachránili približne 220 kilometrov od thajského pobrežia psa, ktorého videli plávať vo vode. viac »


Najčítanejšie články