Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Dobré správy

Každá rodina má tragédie, ale len niektoré sú smrteľné: Toto bude chcieť každý!

pred hodinou

BRATISLAVA - Keď zomrie najstaršia členka rodiny Grahamových, začína sa peklo. Rodina jej dcéry začne postupne objavovať stále desivejšie tajomstvá, ktoré stará mama pred nimi ukrývala. viac »

Žena (52) trpela nevyliečiteľnou formou rakoviny: Uzdravila sa, TOTO ju zachránilo

Žena (52) trpela nevyliečiteľnou

14.06.2018 08:55

BETHESDA - Judy Perkinsová nemala veľmi na výber, keď sa jej po desiatich rokoch opäť prihlásila rakovina prsníka. Po zlyhaní všetkých dostupných liečebných metód podstúpila experiment a oplatilo sa. Jej prípad vyvrátil doterajšie tvrdenia o tom, že imunoterapia nepomáha, a bližšie bol popísaný v časopise Nature Medicine. viac »


ROZHOVOR Háčkuje hračky aj sexi plavky pre Slovenky: Ťažko uveriť, kto stojí za menom Krošelka

ROZHOVOR Háčkuje hračky aj

13.06.2018 13:00

BRATISLAVA - Ručné práce, alebo ak chcete handmade, sú trendy a zažívajú doslova boom. Nielen v tom, že sa tomuto hobby chcú mnohí venovať, ale veľa ľudí vyhľadáva práve výrobky, ktoré nie sú z pásovej výroby. Ľudia hľadajú jedinečnosť a odlišnosť. viac »


Policajt zbadal starčeka o paličke: Nemohol inak a urobil úžasnú vec na VIDEU

Policajt pomohol starčekovi o
Video

13.06.2018 08:56

MIANYANG - Na frekventovanom priechode pre chodcov v Číne v provincii S'-čchuan sa stalo niečo, čo chytilo za srdce tisícky ľudí. Tamojší dopravný policajt veľkorysým gestom pomohol starčekovi o palici, ktorý sa snažil prejsť na druhú stranu. viac »


KVÍZ zo zvieracej ríše: Poznáte všetkých zvieracích rekordmanov?

KVÍZ zo zvieracej ríše:

12.06.2018 10:00

BRATISLAVA - V zvieracej ríši nájdeme skutočných rekordmanov, i keď o ich úspechoch zriedkakedy informujú médiá. Dnes si môžete i vy oprášiť svoje znalosti zo zoológie a skúsiť sa otestovať zo zaujímavostí zo sveta zvierat. Niektoré ich výkony im môžeme len tíško závidieť. viac »


Zmätený Martinčan stál na parapete okna: Pohotová reakcia policajtov, muža zachránili

Zmätený Martinčan stál na

11.06.2018 12:30

MARTIN - Policajti cez víkend v Martine zachránili 27-ročného muža, ktorý stál na vonkajšej parapete okna na druhom poschodí. viac »


Zábery, z ktorých vás zamrazí: Jedinečný projekt ukazuje, aké obrovské rozdiely sú v obľúbených hračkách detí

Zábery, z ktorých vás

11.06.2018 12:00

BRATISLAVA - Nie je detstvo ako detstvo. Niekde sa deti nevedia nabažiť elektronických noviniek a napriek záplave materiálneho blaha umierajú nudou. Na druhom konci planéty to však môže vyzerať úplne inak. Deti si vystačia s obyčajnou dotrhanou topánkou, ktorá sa stala ich najobľúbenejšou hračkou. Pozrite sa spolu s nami na vskutku originálny projekt, ... viac »


Lucia ponúkla brigádu, avšak to, čo nasledovalo, nikto nečakal: Dobrí ľudia ešte nevymreli

Lucia ponúkla brigádu, avšak

10.06.2018 16:00

BRATISLAVA - #Lucia Szolárová napísala do facebookovej skupiny zaoberajúcej sa brigádami. Po prvých slovách mal zrejme každý pocit, že si dievča hľadá brigádu. viac »


V gastronómii spôsobili ošiaľ: Spoznajte 5 fantastických účinkov chia semienok

V gastronómii spôsobili ošiaľ:

10.06.2018 10:00

BRATISLAVA - #Gastronómia podlieha trendom rovnako, ako čokoľvek iné. Takmer každý rok pribudne na trhu niečo, z čoho sú ľudia úplne unesení. Podobne tomu bolo aj pri chia semienkach, ktoré mnohí považujú za takzvanú superpotravinu. Čím si získali srdcia nejedného gurmána? viac »


Janka našla v Petržalke pred mnohými rokmi FOTOALBUM: Vypátrala jeho majiteľov, bol to osud!

Janka našla v Petržalke
Foto

09.06.2018 12:02

BRATISLAVA - Pred pár dňami sa na Facebooku začalo veľké pátranie. Hľadali sa majitelia rodinného albumu, ktorý oň prišli pred dvoma desiatkami rokov. Istá Bratislavčanka ho vtedy našla, no úplne naň zabudla. Teraz sa jej znova dostal do rúk, a tak sa rozhodla, že musí stoj čo stoj zistiť, komu patril. A podarilo sa! viac »


KVÍZ po východňarsky: Ako dobre rozumiete tomuto slovenskému nárečiu?

KVÍZ po východňarsky: Ako

09.06.2018 11:30

BRATISLAVA - Nikdy nezabudnem na prvotnú skúsenosť s východniarskym nárečím. Bolo to na internáte v Nitre, keď do izby vtrhla moja spolubývajúca Ľubica. Niečo na mňa spustila stopercentnou šarištinou, pričom spočiatku som mala veľký problém jej rozumieť. Stále som mala pocit, že po mne kričí. Až neskôr som zistila, že tak hovoria (takmer) všetci východniari. ... viac »


Cesta ku šťastiu nikdy nebola ľahšia: Vo svojom živote sa stačí vzdať len 12 vecí

Cesta ku šťastiu nikdy

08.06.2018 10:00

BRATISLAVA - Šťastie je jednou z najsilnejších emócii, ktoré môžeme v živote zažiť. Je to zároveň kľúč k vyrovnanému a plnohodnotnému životu. Často však tento kľúč strácame, najmä kvôli tomu, že sa nevieme vzdať niektorých našich návykov či vlastností. Pritom je to také jednoduché. Stačí, ak sa vzdáte… viac »


Slovensko sa umiestnilo v medzinárodnom rebríčku: Má tri univerzity v tisícke najlepších

Slovensko sa umiestnilo v

07.06.2018 12:30

BRATISLAVA - QS World University Rankings zverejnil rebríček tisícky najlepších univerzít sveta, do ktorého sa dostali tri slovenské univerzity - Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU), Univerzita Komenského v Bratislave a Technická univerzita v Košiciach. viac »


Slovensko pre (ne)náročných turistov: Andy Warhol či najtmavšia obloha u nás. To všetko na Hornom Zemplíne

Slovensko pre (ne)náročných turistov:

07.06.2018 12:00

BRATISLAVA - #Horný Zemplín je pre mnohých odľahlý región, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Zo severu susedí s Poľskom, zo západu s regiónom Šariš, na juhu prechádza do regiónu Dolný Zemplín a na východe susedí s Ukrajinou. Patria tu okresy ako Humenné, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou alebo Stropkov. A čo v tejto ... viac »


Horúce dni za nami aj pred nami: Pripravte sa na ne, kým je čas!

Horúce dni nás čakajú
Video

06.06.2018 20:00

Leto sa ešte ani nezačalo a prvé tridsiatky už máme za sebou. Tohtoročný apríl bol totiž na niektorých miestach Slovenska najteplejší za posledných 80 rokov. Podľa odborníkov nejde o ojedinelý prípad, práve naopak. Zhodujú sa, že priemerné teploty na Slovensku sa budú zvyšovať – v roku 2100 budú podľa ich predpokladov o 2 – 6 stupňov vyššie. Na takéto ... viac »


Chudnutie a balansovanie medzi životom a smrťou: ROZHOVOR s Karolínou, ktorá porazila anorexiu

Chudnutie a balansovanie medzi

06.06.2018 10:00

BRATISLAVA - #Karolína (20) prežila niečo, čo niektorí z nás nedokážu pochopiť a možno sa s tým ani nikdy v živote nestretnú. Počas dospievania, kde ako každé dievča riešila svoj výzor, sa jej hmotnosť vyšplhala na trojciferné číslo. Potom ale nastal zlom, radikálny úbytok hmotnosti a do jej života vstúpila pliaga zvaná anorexia. Kajina spoveď spôsobuje zimomriavky. viac »


Jakub má srdce bojovníka: FOTO Narodil sa s detskou mozgovou obrnou, dnes chodí kilometre pešo

Jakub Bakeš v projekte
Foto

06.06.2018 08:30

BRATISLAVA– Tínedžer Jakub Bakeš sa narodil s detskou mozgovou obrnou. Svoje prvé kroky spravil ako 16-ročný. Dnes, po troch ťažkých operáciách nôh, dokáže pomocou trojbodových barličiek prejsť až 10 kilometrov. Statočný Jakub bol vybraný do projektu Nezastaviteľní, ktorého ambasádorom je Bekim Aziri. Tínedžer dokonca prehovoril aj o svojom sne. viac »


KVÍZ Ako dobre poznáte ľudské telo? Vyskúšajte sa!

KVÍZ Ako dobre poznáte

05.06.2018 10:00

BRATISLAVA - Ľudské telo nás má vždy čím prekvapiť. Je to dokonale fungujúci mechanizmus, ktorý ľudí fascinuje odjakživa. Doteraz sa mu našťastie nevyrovnal žiadny stroj. Ak máte pocit, že jeho fungovanie máte v malíčku, skúste si spraviť malý test. Veríme, že správne odpovedať na tieto otázky, pre vás nebude žiadnym problémom! viac »


Naplnili heslo pomáhať a chrániť: Muž chcel skočiť z mosta, policajti okamžite zasiahli

Policajti Miloš Kováč a
Foto

04.06.2018 16:20

TOPOĽČANY – Dvojici policajtov v Topoľčanoch sa podarilo zachrániť život mladého muža. Počas jazdy autom si všimli osobu, ktorá sedela na vonkajšom potrubí za zábradlím mosta, približne osem metrov nad riekou Nitra. viac »


Parádny tip na výlet: Pozrite sa na Slovensko z výšky, vyrastá tu nová atrakcia

Parádny tip na výlet:

04.06.2018 12:00

BREZNO - #Na Slovensku je stále mnoho miest, ktoré sa oplatí navštíviť a spoznať. Medzi také patrí rozhodne aj obec Polomka, ktorá sa nachádza v okrese Brezno. viac »


FOTO Tragický príbeh bezdomovca: Na ulici sa mu prihovoril mladík, rozhovor mu zmenil život

FOTO Tragický príbeh bezdomovca:
Foto

04.06.2018 08:05

SHAW - Stretnutie s okoloidúcim mladíkom môže britský bezdomovec spätne hodnotiť ako obrovské šťastie a požehnanie. Keď totiž neznámy muž zverejnil jeho príbeh na sociálnej sieti, bezdomovcovi sa radikálne zmenil život. Celá táto skúsenosť svedčí o tom, že s dnešným svetom to nie je až také stratené, ako sa niekedy zdá. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Ski Jump Mania Penguins

Ski Jump Mania Penguins

Že tučniaci nevedia lietať? V Ski Jump Mania Penguins vedia. Skáč, leť a vyhrávaj!World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!