Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Dobré správy

Jedinečná možnosť vidieť oscarový hit! HBO odomyká ďalšie premiéry: TOTO si môžete pozrieť už dnes

pred hodinou

BRATISLAVA - Slováci čelia pandémii koronavírusu a mnohí z nás sú doma. Streamovacie giganty a filmové spoločnosti ponúkajú v karanténnych časoch množstvo filmov i seriálov a dokonca skracujú aj dátumy premiér. Aj preto si môžete pozrieť oscarový film na HBO GO o dva týždne skôr. viac »

Svätý Anton: Pri rekonštrukcii kaštieľa našli nečakaný objav

Pri rekonštrukcii kaštieľa vo

07.03.2020 17:30

Pri rekonštrukcii kaštieľa vo Svätom Antone sa podarilo nájsť nečakaný objav. V priestoroch budúcej kaviarne bol pri archeologickom výskume nájdený základ budovy, ktorá na tomto mieste stála ešte pred postavením samotného kaštieľa. viac »


VIDEO Stavba, ktorú nám mohol svet závidieť: Pohľad na liečebný dom Machnáč v Turčianskych Tepliciach dnes láme srdce

VIDEO Stavba, ktorú nám

07.03.2020 11:00

TURČIANSKE TEPLICE - Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Prvá písomná zmienka o meste, resp. o teplých prameňoch pochádza z roku 1281, kedy vtedajší kráľ Ladislav IV. darovacou listinou poručil hájske panstvo a na jeho západnej časti ležiace teplé pramene grófovi Petrovi. viac »


Bohatý majiteľ firmy (35) zamestnancom zvýšil plat a sebe znížil: To, čo nasledovalo, ho šokovalo

Bohatý majiteľ firmy (35)
Video

06.03.2020 21:39

SEATTLE - V roku 2015 tento šéf spoločnosti Gravity Payments v americkom Seattli zvýšil svojim zamestnancom ročnú mzdu 63-tisíc eur a zároveň sám seba ukrátil. Ukázalo sa, že tento riskantný krok sa mu vyplatil. Zamestnanci si svojho šéfa nevedia vynachváliť, rapídne stúpla aj hodnota firmy. viac »


Veríte na magické symboly a znamenia? Pozrite sa, aký význam sa v nich ukrýva

Veríte na magické symboly

06.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Niekedy máme pocit, akoby nás viedla neviditeľná ruka alebo sa nám zdá, že dostávame znamenia zhora. V mnohých kultúrach, spirituálnych smeroch aj náboženstvách sú prítomné rôzne anjelské bytosti či symboly. Ste aj vy svedkom zaujímavých a opakujúcich sa úkazov, ktoré si neviete vysvetliť? Zastavte sa na chvíľku a spoznajte významy, ktoré ... viac »


Po 23 rokoch zmenila automobilka BMW svoje logo: Fanúšikovia ho vo väčšine hodnotia kladne

Po 23 rokoch zmenila

06.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Po 23 rokoch je tu zmena. Presne takú dobu zostalo logo spoločnosti BMW nezmenené a úpravy sa dočkalo až dnes. Stalo sa tak pri predstavovaní nového elektrického Conceptu i4, ktoré bude zároveň prvým vozidlom bavorskej automobilky s novým logom. viac »


VIDEO Skladací telefón môže spôsobiť revolúciu: Pozri sa, ako ho po týždni používania zhodnotil známy youtuber

VIDEO Skladací telefón môže

05.03.2020 21:00

BRATISLAVA - #Len málokomu sa momentálne darí viac, ako Dušanovi Brachnovi, ktorého internet pozná pod menom Duklock. Študoval grafiku a riadi sa heslom „čo na srdci to na jazyku“, no a ľudia si túto jeho úprimnosť mimoriadne obľúbili. Táto vlastnosť v spojení so zaujímavým obsahom zapríčinili, že YouTuber prednedávnom dosiahol pol milióna odberateľov. viac »


Unikátny Park miniatúr láme rekordy, návštevníci môžu vidieť 80 modelov

Park miniatúr v Podolí

05.03.2020 18:00

Park miniatúr v obci Podolie v okrese Nové Mesto nad Váhom navštívilo v minulom roku viac ako 33.500 návštevníkov. V 16-ročnej histórii existencie Parku miniatúr ide o rekordnú návštevnosť. viac »


Máte na tanieri dosť strukovín? Už naši predkovia vedeli, aké divy robia s telom!

Máte na tanieri dosť

05.03.2020 11:00

BRATISLAVA - V kuchyni našich babičiek mali významné miesto. Dali sa dopestovať v nevľúdnych podmienkach a zasýtili aj najväčších hladošov po namáhavom dni. Je možno na škodu, že ich v našich jedálničkoch nahradila zvýšená konzumácia mäsa a možno tak trochu aj lenivosť či neskúsenosť využiť ich potenciál a pripraviť ich tentokrát inak. viac »


5 overených diét, ktoré naozaj fungujú: Konečne sa vám podarí kilá navyše zhodiť!

Diéta

04.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Každý z nás aspoň raz za život vyskúšal nejakú diétu. Štatistiky dokonca dokazujú, že za posledný rok držalo diétu až 49,3 % z nás. Zatiaľ čo niektoré sú absolútny nezmysel, efektívnosť iných dokonca potvrdzujú štúdie. Ktoré z nich sa teda oplatí vyskúšať? viac »


Je zapísaný do UNESCO, predsa o ňom veľa ľudí nevie: Spoznaj čarovné miesto na východe Slovenska, kde sa stretá raj s peklom

Dreveník

04.03.2020 11:00

SPIŠSKÉ PODHRADIE - Slovensko ukrýva mnoho krásnych a raritných miest, ktoré stoja za návštevu. Môžeme sa pochváliť vlastným pralesom, pravekou stavbou pripomínajúcou Stonehenge či tajomným pohrebiskom netopierov. Dnes sa pozrieme na prírodné skvosty nachádzajúce sa blízko svetoznámej dominanty Spiša a odhalíme záhadu slovenského pekla a raja. viac »


VIDEO Dychberúce zábery na historické mestá, nádherné hory a lesy: Sleduj emotívne video o našej domovine

VIDEO Dychberúce zábery na

03.03.2020 21:00

BRATISLAVA - #Disponuje nezvyčajným talentom na fotografovanie a video tvorbu. Jeho Instagram ohúril už tisíce ľudí a teraz prichádza s ďalšou dych berúcou novinkou. Reč je o fotografovi a filmmakerovi, Patrikovi Paulínyim, s ktorým sme ti už dávnejšie priniesli aj rozhovor. viac »


Týmto „éčkam“ sa radšej vyhnite: Môžu spôsobiť ťažkosti až rakovinu

Týmto „éčkam“ sa radšej

03.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Človek konzumoval po celé stáročia potraviny bez akýchkoľvek prímesí, nanajvýš konzervované chladom, dymom, sušením či soľou. Súčasným výrobcom však prírodné metódy nestačia. Využívajú oveľa širšiu škálu konzervačných látok, najmä tých chemických. Ak sa niektoré z nich požívajú v množstve vyššom než predpísané limity, môžu byť škodlivé. Na čo si dať pozor? viac »


VIDEO Tajomná baňa v Košiciach: To, čo tu našli, ti poriadne zovrie žalúdok

VIDEO Tajomná baňa v

02.03.2020 21:00

KOŠICE - #O tajomných magnezitových baniach v Košiciach sme už raz písali. Zhodou okolností išlo tiež o urbex, teda objavovanie opustených priestorov. Do jej útrob sa podarilo dostať urbexerom, známym na YouTube aj ako A-VEGA. O samotnej histórii sme toho popísali dosť v tomto článku, tak si ho určite prečítaj. viac »


Matka napísala svojmu synovi homosexuálovi srdcervúci LIST: Bude sa vám chcieť pri ňom plakať

Matka napísala svojmu synovi
Foto

02.03.2020 12:23

SYDNEY - Marie Abboudová sa podelila s listom, v ktorom sa svojmu najmladšiemu synovi ospravedlňuje za reakciu, keď sa dozvedela, že je gej. Mamička zo Sydney mu vyznala nehynúcu materskú lásku a dodala, že je naňho hrdá. Patrick to so svojou orientáciou nemá jednoduché. Vyrastal v prísnej arabskej domácnosti. viac »


Spomínajte s nami: Malý a hrkotajúci Trabant bol symbolom svojej doby, mali ste ho aj vy?

Spomínajte s nami: Malý

02.03.2020 11:00

BRATISLAVA - „Koľko robotníkov treba na výrobu Trabanta? Dvoch – jeden skladá, druhý lepí.“ Toto je len jeden z mnohých vtipov o legendárnom vozidle, na ktoré majú staré ročníky nezabudnuteľné spomienky. viac »


Dnešné problémy mladých, ktoré naši rodičia nikdy nepochopia: Budeš súhlasiť?

Problémy mladých

01.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Tak a je to tu! Konečne nemáš násť, ale môžeš sa pochváliť, že aj ty patríš k dvadsiatnikom. Dospelosť je fajn. Začínaš si užívať slobodu, ktorá je na nezaplatenie. Ak ostávaš cez víkend na internáte, alebo bývanie zdieľaš s kamošmi, nemusíš behať každú sobotu s vysávačom po izbe len preto, že ti to prikázala mamina. viac »


Opuchy, únava, problémy s močením: Ochorenie obličiek začína nenápadne

Choroba obličiek

01.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Hovorí sa, že ochorenie obličiek nebolí, aj preto sa naň často príde neskoro. Celosvetovo podľa odhadov trpí ochorením obličiek približne 850 miliónov ľudí a každý rok naň zomrie 2,4 milióna pacientov. Ochorenia obličiek sú v súčasnosti už šiestou najrýchlejšie rastúcou príčinou úmrtí. Najčastejšie sa ochorenie objavuje vo veku 50 až 60 ... viac »


Vyberáme večerné spoločenské šaty: Kedy sú lepšie krátke a kedy dlhé?

Vyberáme večerné spoločenské šaty:

29.02.2020 21:00

BRATISLAVA - My ženy občas stojíme pred zásadnou dilemou – Aké spoločenské šaty si obliecť na ples, firemný večierok, na oslavu či do divadla? Ak si na seba dáme šaty, ktoré nespĺňajú etiketu alebo očakávania usporiadateľov, môžeme byť zbytočne po celý večer neželaným stredobodom pozornosti. Prinášame vám preto základný prehľad a rady, kam nosiť tie ... viac »


VIDEO Ďalší kaštieľ na Slovensku sa dočkal smutného osudu: Z psychiatrickej liečebne sa stala strašidelná ruina

VIDEO Ďalší kaštieľ na

29.02.2020 11:00

BRATISLAVA - Tento príbeh je známy je mnohé miesta na celom Slovensku. Je to smutné, ale mnohé historické budovy, ktorými sa mohla pýšiť väčšina obcí, sú v katastrofálnom stave. Samozrejme, dôvodov prečo je to tak, je hneď niekoľko a nie vždy je za tým ľahostajnosť ľudí. Množstvo budov sa dostane do súkromného vlastníctva a postupne chátrajú. Na druhú ... viac »


Top nápoje vhodné pri chudnutí: Vďaka nim pôjdu kilá dole ľahšie

Top nápoje vhodné pri

28.02.2020 21:00

BRATISLAVA - Často zabúdame na pitný režim. Najmä, keď sa snažíme zhodiť nadbytočné kilogramy. Viete, ktoré tekutiny najviac podporia našu snahu? viac »


Najčítanejšie články