Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Dobré správy

Status, ktorý pobavil celé Slovensko: Pozri, ako Patrik pomohol kamarátovi vyzbierať na operáciu 22-tisíc eur

pred 22 hodinami

TRNAVA - Dobrí ľudia nevymreli a mnoho z nich sa nájde aj na Slovensku. Dôkazom toho je silný príbeh Dominika z Trnavy. Ten sa narodil s rázštepom chrbtice a je teda odkázaný na invalidný vozík. Jeho situácia sa však zhoršila počas posledného obdobia, keď sa mu rozpadol posledný stavec na chrbtici. Ten sa musí vybrať operačne a okrem toho má aj viacero ... viac »

Sedemdesiate roky sú späť: Pozri, aké kúsky sa budú nosiť túto jeseň

Sedemdesiate roky sú späť:

21.09.2019 15:00

BRATISLAVA - Na jeseň 2019 sa vrátime v čase. V móde budú dominovať najmä prvky z obdobia sedemdesiatych rokov. To, čo tu bolo kedysi, sa bude opäť nosiť. Samozrejme, všetky kúsky zo starších rokov budú obohatené o dnešné módne trendy. viac »


Hormón, o ktorom by ste mali vedieť viac: Ako v tele pôsobí inzulín?

Hormón, o ktorom by

21.09.2019 11:00

BRATISLAVA - Inzulín je kľúčom k prežitiu, a to nielen obrazne. Ešte do roku 1922 ľudia trpiaci jeho nedostatkom zomierali. Hoci je tento hormón známy najmä v spojení s cukrovkou, patrí k najvýznamnejším látkam v našom tele. viac »


Syry a vaše zdravie: Majte prehľad a tieto radšej nechajte v obchode

Syr

20.09.2019 10:00

BRATISLAVA - Žijeme rýchlo a rovnakým tempom sa dnes bohužiaľ vyrába aj väčšina syrov. Ponuka v obchodoch je bohatá a pestrá, no neprehľadná. A čo je najhoršie, kvalita klesá. viac »


Kúpil si sanitku, aby ju prerobil na bývanie: Výsledok na FOTO hovorí za všetko

Sanitka

20.09.2019 09:00

BRATISLAVA - Každý máme inú predstavu o tom, ako by malo vyzerať naše prvé bývanie. Niekto sníva o byte v meste, iní o malom a útulnom domčeku na vidieku. Potom je tu ale aj Michal (28), ktorý keď zistil, že na postavenie vlastného domu nemá peniaze, si zaumienil, že bude mať karavan, respektíve, niečo na tento spôsobil. viac »


Na Spiši postavili unikátnu lesnú saunu priamo uprostred prírody: K dispozícii je zadarmo, vyzerá úžasne

Na Spiši postavili unikátnu

19.09.2019 14:00

SPIŠSKÝ HRHOV - V Spišskom Hrhove postavili netradičnú lesnú saunu. Tento projekt navrhli architektky Woven a pri jeho realizácii sa zapájali všetci obyvatelia dediny. Ide o prvý komunitný projekt organizácie Čierne diery. Ľudia z tejto skupiny nachádzajú po Slovensku zabudnuté pamiatky a poskytujú o nich rôzne záznamy či dokumenty. viac »


Ako na zdravý životný štýl? Lepšie je začať s odborníkom, alebo aspoň vo dvojici

Ako na zdravý životný

19.09.2019 11:00

BRATISLAVA - Chcete schudnúť, zmeniť stravovacie návyky, začať športovať - jednoducho prekopať svoj doterajší životný štýl a žiť zdravšie? To je skvelé rozhodnutie, ktoré si v každom prípade zaslúži podporu! Problémom ale môže byť, že keď už sa takto rozhodneme, zvyčajne nevieme, ako začať. viac »


Pre okres Košice-okolie vláda vyčlenila 1,2 milióna eur

Pre okres Košice-okolie vláda

18.09.2019 16:00

KOŠICE - Vláda pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) počas stredajšieho výjazdového rokovania v obci Čaňa vyčlenila pre okres Košice-okolie 1,2 milióna eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy pre tento okres, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté regióny. viac »


Skvelá správa pre životné prostredie: Mestské lesy v Bratislave nebudú používať chemické postreky

Pečniansky les

18.09.2019 11:55

BRATISLAVA - Mestské lesy v Bratislave sa v stredu ako prvé lesy na Slovensku oficiálne stali zónou bez pesticídov. Verejne totiž deklarovali, že na svojom území nepoužívajú a ani nikdy nebudú používať chemické postreky. Riaditeľ organizácie Mestské lesy v Bratislave Matej Dobšovič to vysvetľuje najmä zachovaním priestoru pre nerušený a zdravý oddych obyvateľov mesta. viac »


Pavel má len 20 a je tretím naj hudobným fotografom sveta: Cestuje po svete a pracuje so svetoznámymi umelcami

Pavel má len 20

18.09.2019 11:00

BRATISLAVA - Má dvadsať rokov a okrem toho, že cestuje po celom svete, pýši sa hrdým tretím miestom najlepšieho hudobného fotografa na svete. Reč je o Pavlovi Kunovi, ktorý fotí známych DJ – ov na svetových festivaloch. viac »


Týchto šesť zlozvykov škodí vášmu tráveniu: Keď s nimi skoncujete, aj schudnete!

Týchto šesť zlozvykov škodí

18.09.2019 10:55

BRATISLAVA - Mnohým z nás sa podarilo osvojiť si niekoľko zlých návykov a nevhodných spôsobov, ako pristupujeme k jedlu. viac »


Onkologická pacientka: Ako prvá na svete štyrikrát bez zastávky preplávala kanál La Manche

Onkologická pacientka: Ako prvá
FotoVideo

17.09.2019 21:00

DOVER – Američanka, ktorá prežila rakovinu prsníka, sa stala v utorok prvou osobou, ktorá štyrikrát za sebou preplávala kanál La Manche. Uviedla, že plávala za všetkých bojovníkov s rakovinou, ktorí sa nevzdali ani v najťažších chvíľach. viac »


VIDEO Pozri si to najkrajšie z Vysokých Tatier: Nádherné video ukazuje nedotknutú prírodu aj pýchu Slovenska

VIDEO Pozri si to

17.09.2019 14:00

VYSOKÉ TATRY - #Videá z produkcie Hike the World sme ti na našom webe už priniesli, konkrétne legendárnu slovenskú túru na Rysy z ich pohľadu. Po niekoľkých mesiacoch, počas ktorých sa venovali turistike hlavne za hranicami Slovenska, sa vrátili do našich veľhôr, aby vytvorili nové video. viac »


Chlieb z obchodu je dnes iný ako kedysi: Upečte si ho sami a vydrží vám dlhšie

Chlieb z obchodu je

17.09.2019 13:30

BRATISLAVA - Domáce pečenie chleba bolo kedysi úplne prirodzené. Staré mamy ho ešte čerstvý zabalili do ľanovej utierky a celý týždeň z neho ukrajovali. Dnes je všetko inak. viac »


Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti

Telekom bude na jeseň

17.09.2019 11:00

BRATISLAVA - Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po celom Slovensku na mnohých internetových programoch. Vďaka pokračujúcim investíciám a vyššej kapacite bude možné zvýšiť internet väčšine zákazníkov ... viac »


Dojímavý príbeh: Pes čakal štyri roky pri ceste na svoju majiteľku! Neuveríte, čo urobil, keď prišla

Dojímavý príbeh: Pes čakal
FotoVideo

17.09.2019 00:01

BANGKOK – Existuje dôvod, prečo považujeme psa za najlepšieho priateľa človeka. Nijaký iný tvor nám totiž neprejavuje takú neochvejnú oddanosť a schopnosť trpezlivo na nás čakať, bezpodmienečnú lásku a lojalitu. A čo my ľudia? Čakali by sme na niekoho, kto vás zabudol pri ceste? viac »


Oplatilo sa mu čakať 112 rokov: Deduško konečne na zápase milovaných Chicago White Sox

Oplatilo sa mu čakať

16.09.2019 23:18

CHICAGO – C. P. Crawford je fanúšikom bejzbolového tímu Chicago White Sox takmer tak dlho, ako je nažive, ale nikdy svoj tím nevidel na vlastné oči – kým nedosiahol požehnaný vek 112 rokov. Dovtedy iba zbožne sledoval svoj tím na televíznej obrazovke v opatrovateľskom dome v Lansingu v štáte Illinois. viac »


Dobrá správa pre hornú Nitru: Pribudne 400 pracovných miest

Študenti Stredných odborných škôl

16.09.2019 17:20

PRIEVIDZA – Približne 400 nových pracovných miest pribudne na hornej Nitre po dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose Prievidza. Generálny riaditeľ spoločnosti Axel Mallener počas pondelkového slávnostného výkopu haly uviedol, že investícia do tretej fázy sa bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur. viac »


Autobusár v Česku skolaboval za jazdy: FOTO Úžasná záchrana 50 ľudí, pred hrdinom sa skláňa aj polícia

Autobusár v Česku skolaboval

16.09.2019 17:00

LIBEREC - Cestujúci Ivo Raisr (41) prevzal dnes ráno za jazdy riadenie linkového autobusu na rýchlostnej ceste z českého Liberca v smere na Turnov po tom, čo vodič skolaboval. Nikdy predtým autobus nešoféroval. "Ja na to nemám ani oprávnenie, len na auto," povedal. V autobuse sa viezlo skoro 50 ľudí, z cestujúcich sa nikomu nič nestalo. Čin hrdinu považuje ... viac »


Päť syrov, ktoré sú dobré pre vaše zdravie: Ľahko si ich pripravíte aj doma

Syr

16.09.2019 14:00

BRATISLAVA - Mnohí z nás syry milujú a nedokážu si bez nich svoje pokrmy ani len predstaviť. Používame ich pri varení, vychutnávame si ich na čerstvom pečive alebo k vínu. viac »


V Bratislave máme park, ktorý nám môžu vo svete závidieť: Ukazuje, ako sa dá premeniť nevyužívaný priestor na zelený raj

Park v Bratislave.

16.09.2019 13:00

BRATISLAVA - Asi medzi nami nie je príliš veľa ľudí, ktorí sa môžu pochváliť tým, že pravidelne chodili na bratislavský cyklistický štadión, ktorého príbeh sa začal písať ešte v roku 1952. O jeho existencii pravdepodobne už ani nevieš, veď jeho životná cesta sa skončila už v roku 2006, čo je už pomerne dlhá doba. Nachádzal sa v Novom meste, konkrétne ... viac »


Najčítanejšie články