Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Dobré správy

ROZHOVOR Helenine sladké pečenie sledujú desaťtisíce: Chcela som ukázať, že sa dá maškrtiť aj zdravo

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Mnoho ľudí je presvedčených, že pečenie sladkých dobrôt je spojené s prejedaním sa a priberaním. Študentka Helena Opálená však mala od začiatku na vec trochu iný pohľad. Potom, čo sa aktívne začala venovať zdravému životnému štýlu, sa rozhodla, že spojí pečenie a zdravé suroviny. viac »

Tento človek kodifikoval prvú slovenčinu: O Bernolákovi aj jeho súputnikoch sa dozvieš z dnešného PODCASTU

Anton Bernolák
Foto

16.04.2019 10:00

BRATISLAVA - #Meno Antona Bernoláka a jeho jazyka – bernolákovčiny, ti asi niečo hovorí, však? Práve tento notoricky známy pán patrí do obdobia klasicizmu. Ale rozhodne nebude reč len o ňom, po vypočutí nášho podcastu sa dozvieš o tomto období omnoho viac. viac »


Ako vyzerala prvá vysoká škola na Slovensku? Vypočuj si PODCAST, ktorý ti ozrejmí, v čom bola renesancia výnimočná

Ako vyzerala prvá vysoká

15.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Obdobie stredoveku je niekedy považované aj za dobu temna. To, či to bolo skutočne tak necháme na diskusiu historikov. Isté je však jedno, nasledujúce obdobie, ktoré sa vo svete objavilo v 15. storočí, zmenilo mnohé. Ako sme spomínali už v jednom z minulých podcastov, s humanizmom a renesanciou sa veci dali do pohybu. Za všetko hovoria ... viac »


Matúš a Robo sa rozhodli behom bojovať proti znečisteniu prostredia: Šport nemá byť o odpadkoch, hovoria

Matúš a Robo sa

14.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Na Devíne sa bude v sobotu 4. mája 2019 behať bez odpadu. Presnejšie povedané bez propagačných letákov, PET fliaš a bez záplavy reklamných predmetov. Organizátori Less Waste Run chcú prostredníctvom tohto podujatia šíriť myšlienky udržateľného životného štýlu a sprostredkovať ľuďom športový zážitok s minimálnym dopadom na životné prostredie. viac »


ROZHOVOR Štěpánka sa nebojí motivovať: Najdôležitejšie je spájať ľudí, hovorí zakladateľka Women’s Talk

ROZHOVOR Štěpánka sa nebojí

13.04.2019 13:00

BRATISLAVA - Žena, ktorá motivuje a nebojí sa ísť do hĺbky samej seba. To bol prvý pocit, dojem, ktorý som mala zo Štěpánky Hojdovej, zakladateľky projektu Women’s Talks, teda ženských rozhovorov. Stretli sme sa na Okrúhlom stole žurnalistov, v rámci projektu Jediné zrno, ktoré organizovalo medzinárodné spoločenské hnutie ALLATRA. Cieľom projektu bolo ... viac »


Ako u nás vyzerala literatúra pred 1000 rokmi a čo s ňou majú Cyril a Metod? Odpoveď nájdeš v PODCASTE

Ako u nás vyzerala

12.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Tisícročná literatúra. Nie, nehovoríme o knihách spred pár rokov, ktoré sa nám zdajú byť neskutočne staré. V dnešnom podcaste si niečo povieme o literatúre obdobia stredoveku. Stredovekom nazývame čas medzi 9. a 15. storočím po Kristovi, keď na území dnešného Slovenska ešte literatúra v našom jazyku nevznikala. viac »


Vieš aké umenie vznikalo pred stáročiami a tisícročiami? V dnešnom PODCASTE si o tom povieme

Vieš aké umenie vznikalo

11.04.2019 12:00

BRATISLAVA - #Či už sa v literatúre objavujú antickí bohovia alebo sklamaní romantickí hrdinovia, človek je vždy stredobodom pozornosti literatúry. Prečo je to tak? Hlavne preto, že ako čitatelia potrebujeme hrdinu, s ktorým sa dokážeme stotožniť. Ako sa však menil obraz človeka počas jednotlivých literárnych období, od antiky až po klasicizmus? Na ... viac »


Kultúra Slovákov je výnimočná aj vďaka ľudovému umeniu: Vypočuj si maturitný PODCAST, ktorý ti o ňom prezradí viac

Kultúra Slovákov je výnimočná

10.04.2019 13:00

BRATISLAVA - Tradície a zvyky sú niečo, čo robí každú krajinu špeciálnou. Odlišuje ju od iných a dáva jej pocit výnimočnosti a špecifickosti. Ak si sa niekedy ocitol alebo ocitla vo folklórnom súbore, alebo ti tvoja babička rozprávala v detstve rozprávky, asi vieš, o čom bude dnes reč. Náš folklór je niečo, na čo sme ako Slováci mimoriadne hrdí. Dnes ... viac »


KVÍZ: Spravil by si ešte vodičák? Zisti, ako dobre poznáš dopravné značky (II)

KVÍZ: Spravil by si

09.04.2019 12:00

BRATISLAVA - Po úspešnom kvíze, ktorý sme zverejnili takmer pred 2 rokmi, sme si pre vás pripravili pokračovanie! Tak čo, uhádnete všetky značky správne? A spravil by si ešte vodičák? viac »


Mladík vo svojom sne predpovedal budúcnosť: Stavil peniaze a vyhral!

Mladík vo svojom sne

08.04.2019 13:27

SOUTHAMPTON - Tomovi Sillsovi z anglického Southamptnou sa prisnil netradičný sen o tom, ako jeho futbalové mužstvo Colchester United vyhrá v poslednej minúte zápasu. Ihneď po prebudení preto stavil desať libier na víťazstvo družstva. Vďaka svojej intuícii vyhral 418 dolárov. viac »


Boli sme v Ríme nasať jeho neskutočnú atmosféru: Zabudni na fotky, poď si užiť Večné mesto

Boli sme v Ríme

08.04.2019 10:00

BRATISLAVA - #Z každej strany sa na nás priam valia reklamy s lacnými letenkami. Dostať sa môžeme prakticky kamkoľvek, výber destinácie je už iba otázkou vkusu. My sme si zo širokej ponuky zvolili Rím, kam sa vieme dostať už za pár eur, záleží od zvoleného dátumu. viac »


Manželia z Liptova našli na prechádzke výnimočný poklad: FOTO Čaká ich rozprávková odmena

Manželia z Liptova našli

06.04.2019 21:56

LIKAVKA – Manželskému páru z Liptova sa koncom marca počas víkendovej vychádzky do prírody podarilo objaviť výnimočný nález - strieborný poklad z prelomu 15. a 16. storočia. Mince ležali v jame rozrytej po diviakoch v katastri obce Likavka neďaleko Ružomberka. Archeológ Martin Furman z Krajského pamiatkového úradu v Žiline predpokladá, že objav môže ... viac »


Kiná v apríli naplno ovládnu komiksovky: Pozri, čo všetko okrem Avengers Endgame musíš tento mesiac vidieť

Kiná v apríli naplno

06.04.2019 13:00

BRATISLAVA - Ťažko tomu veriť, no už tu máme štvrtý mesiac tohto roka. Apríl bude z pohľadu kinematografie naozaj bohatý. Dočkáme sa nielen množstva očakávaných filmov, ale zároveň napríklad aj premiéry poslednej série najpopulárnejšieho seriálu súčasnosti, Game of Thrones. Poď sa s nami ale teraz pozrieť na to, aké filmové pecky na teba čakajú v kinosálach ... viac »


Takto vyzerá to najzaujímavejšie z vegánskej kuchyne na Slovensku: Je to zážitok aj pre mäsožravcov

Takto vyzerá to najzaujímavejšie
Video

05.04.2019 14:00

BRATISLAVA - Jarné Vegánske hody opäť odprezentovali to naj z udržateľnej a ohľaduplnej kuchyne na Slovensku. Stará tržnica v Bratislave uplynulý víkend ožila nadšencami alternatívnej stravy. Ponuka bola naozaj pestrá a okrem vegetariánskej vitariánskej, bezlepkovej alebo raw stravy návštevníkov potešil aj predaj vegánskej drogérie a kozmetiky. viac »


KVÍZ Ukáž, ako si hustý zo zemepisu! Otestuj sa z toho NAJ z našej planéty a daj to na plný počet

KVÍZ Ukáž, ako si

03.04.2019 13:00

BRATISLAVA - Naša planéta je plná zaujímavosti. Ak si dával na hodinách geografie aspoň trošku pozor, určite budeš vedieť odpovedať na väčšinu dnešných otázok. V zemepisnom kvíze sme sa tentoraz zamerali na to NAJ z našej planéty. Veríme, že si s kvízom hravo poradíš! viac »


Vyzradené tehotenstvo, čističi trusu či blázniví bankári: Aj tak vyzerajú top nachytávky všetkých čias

Vyzradené tehotenstvo, čističi trusu

02.04.2019 12:45

BRATISLAVA - Prvý apríl je už celé storočia dňom plným žartov a vtipov. Niektoré sú podarenejšie, iné menej. My ti prinášame výber toho naj – pobavíš sa na nich určite aj dnes! viac »


KVÍZ Spravil by si ešte vodičák? Otesuj sa, ako dobre poznáš dopravné značky

KVÍZ Spravil by si

01.04.2019 13:50

BRATISLAVA - Či už máš vodičák pár rokov, alebo si na cestách nováčik, dopravné značky by si mal/-a poznať tak či tak. Povedzme si pravdu, existuje ich nespočetné množstvo, no na cestách často vidíme len pár z nich. Aj z tohto dôvodu môžeme na tie menej známe po čase zabudnúť. viac »


Mladík sa ponáhľal za svojou umierajúcou mamou: Pokazilo sa mu auto, no TOTO nečakal

Mladík sa ponáhľal za

01.04.2019 12:06

CAMBRIDGE - Keď sa Ron a Sharleen Gilliesovci presúvali zo škótskeho Edinburghu do anglického Cambridge, náhle sa im pokazilo auto. Zúfalý mladík by možno bežnú poruchu vnímal úplne inak, keby nebol pod emočným tlakom a neponáhľal sa domov za zomierajúcou matkou. Takto sa ocitol v nezávideniahodnej situácii, z ktorej ho nečakane dostal neznámy dobrodinec. viac »


Prešli extrémnou premenou: Bývalí tučkovia prezradili, čo ich najviac prekvapilo po výraznom úbytku hmotnosti

Prešli extrémnou premenou: Bývalí

31.03.2019 12:00

BRATISLAVA - Človek si zvykne takmer na všetko. Keď prežiješ väčšinu života vo výrazne nadrozmernom tele, neostáva ti nič iné, než si zvyknúť na všetky obmedzenia, ktoré so sebou prináša obezita. No stačí, aby padla posledná kvapka. A ty sa nakopneš. Zmeníš životosprávu, začneš sa hýbať a zbavuješ sa nadbytočných kíl. A svet sa pre teba stane úplne ... viac »


KVÍZ Ako dopadneš v písaní diktátu? Otestuj sa z veľkých a malých písmen!

KVÍZ Ako dopadneš v

30.03.2019 11:00

BRATISLAVA - Ach tie časy, keď sme na základnej škole písali diktáty. Či už ste ich zvládali na jednotky, alebo vôbec, veríme, že ste sa z nich aspoň niečo naučili. Teraz prišiel čas na to, aby ste to dokázali! Nebudeme však riešiť najviac nenávidené i/y, dokonca ani čiarky, ale posvietime si na písanie veľkých a malých písmen. viac »


Trend geometrických tvarov ovládol módu roku 2019: Inšpiruj sa, ako byť stále šik

Trend geometrických tvarov ovládol

29.03.2019 14:00

BRATISLAVA - Túto sezónu ovládne módu vcelku zaujímavý trend. Ide najmä o vzory, nie však len také obyčajné. Geometrické tvary budú na jar veľmi šik, takže sa ich vôbec nemusíš báť. Je trošku ťažšie ich kombinovať, no aj tak vďaka nim dokážeš pritiahnuť v uliciach pozornosť. Možno si na ne nebola zvyknutá, alebo práve naopak – si ich veľmi rada nosila. ... viac »


Najčítanejšie články