Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Dobré správy

VIDEO Holandská kaderníčka baví celý svet: Sleduj, ako pracuje počas hrozby koronavírusu

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Kaderníctva a barber shopy na Slovensku tento trik síce nemôžu využiť, no v Holandsku je to stále možné. Aj keď ide o veľmi rizikový spôsob, Holanďanka stále pokračuje vo svojej práci, kým môže. viac »

Do ktorého kontajnera by si hodil obaly od vajec či vrchnáky z fliaš? Nauč sa triediť odpad ako pán!

Recyklovanie

23.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Recyklovanie odpadu je skvelá vec. Ale len vtedy, ak sa robí naozaj správne. Hoci v súčasnosti je čoraz viac ľudí ochotných triediť domáci odpad, len málokto skutočne vie, ako na to. Pozrime sa teda na niekoľko najčastejších predmetov, s ktorými by sme pri triedení mohli mať problém. viac »


Najobľúbenejší keksík snáď všetkých Slovákov po celom svete: Čomu vďačia za úspech legendárne Horalky?

Najobľúbenejší keksík snáď všetkých

22.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Sladkosť, ktorá patrí k základu každej zimnej lyžovačky alebo letnej túry. Dôverne ju poznáme nielen my, ale aj naši rodičia. Horalky vznikli v roku 1965. Odvtedy sa stali legendou, na ktorú nedáme dopustiť. viac »


Koľko soli je príliš? Toto sú jasné signály, že naše telo jej má dosť

Koľko soli je príliš?

22.03.2020 12:00

BRATISLAVA - Je nevyhnutným minerálom, bez ktorého by naše telo nevedelo správne fungovať. Sodík, z ktorého sa skladá, hrá dôležitú úlohu pri fungovaní nervov a svalov a pomáha telu udržiavať normálnu rovnováhu tekutín. Ale ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. viac »


Vedci 14 rokov skúmali mozog mnícha, ktorý medituje: Ohromujúce zistenie, začnite meditovať aj vy!

Vedci 14 rokov skúmali
Foto

22.03.2020 10:02

MADISON - Na Univerzite v Madisone v americkom štáte Wisconsin ukončili vo februári experti z Centra pre zdravú myseľ pozoruhodnú štrnásťročnú štúdiu. V tomto období pravidelne skenovali mozgy 105 účastníkov výskumu, medzi ktorými bol aj budhistický mních. Vedecký tím sa vďaka nemu dopracoval k záveru, že meditácia spomaľuje starnutie mozgu. Svoje pozoruhodné ... viac »


Po päťdesiatke zmenila život: 62-ročná modelka vás presvedčí, že vrásky žene pristanú

Po päťdesiatke zmenila život:

21.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Máte pocit, že v určitom veku už nemôžete očakávať nič zaujímavé a svetoborné? Že starnutie je za trest a nedá sa v ňom nájsť nič príťažlivé? 62-ročná Angličanka Nikki Redcliffe by vás okamžite vyviedla z omylu. viac »


Učiť sa dá, aj keď sú školy zatvorené: Sleduj týchto 6 skvelých YouTube kanálov a rozšír si obzory

Učiť sa dá, aj

21.03.2020 13:00

BRATISLAVA - Keď sú školy a univerzity zatvorené, je čas zobrať vzdelanie do vlastných rúk. Voľný čas doma využi na maximum. Učenie nemusí byť vždy len povinnou a nudnou aktivitou. Nasledujúce YouTube kanály ťa presvedčia, že nasávanie nových vedomostí môže byť zábavné a zaujímavé. viac »


Učiť sa dá, aj keď sú školy zatvorené: Sleduj týchto 6 skvelých YouTube kanálov a rozšír si obzory

Učiť sa dá, aj

21.03.2020 09:25

BRATISLAVA - #Keď sú školy a univerzity zatvorené, je čas zobrať vzdelanie do vlastných rúk. Voľný čas doma využi na maximum. Učenie nemusí byť vždy len povinnou a nudnou aktivitou. Nasledujúce YouTube kanály ťa presvedčia, že nasávanie nových vedomostí môže byť zábavné a zaujímavé. viac »


KVÍZ Vyznáš sa v známych ochoreniach? Ak odpovieš správne na všetky otázky, si frajer!

KVÍZ Vyznáš sa v

20.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Každý sa chráni pred infekciou najlepšie, ako vie. Možno je načase nemýliť si dojmy s pojmami a urobiť si jasno v termínoch, ktoré sa teraz skloňujú v súvislosti s nákazou COVID-19 častejšie. Ako dobre zvládneš test zameraný (nielen) na infekčné ochorenia? viac »


Šikovní vývojári uľahčili život ľudí na Slovensku: Pomocník na počkanie vďaka aplikácii

Slovenská obchodná inšpekcia informovala

20.03.2020 16:30

BRATISLAVA – Potrebujete pomôcť s nákupom, vybrať lieky z lekárne, postrážiť domáce zviera počas povinnej karantény? Vďaka novospustenej webovej aplikácii to bude hračka. viac »


KORONAVÍRUS Najdôležitejšie je pomáhať si: Úžasný dar pre detskú nemocnicu

Spolupatričnosť a pomoc je

20.03.2020 15:50

BRATISLAVA - Spolupatričnosť a pomoc je v tejto ťažkej dobe mimoriadne dôležitá. Vždy sa dá pomôcť a aj málo, môže byť niekedy veľa, ak sa pomáha nezištne a hlavne tým, ktorí to momentálne najviac potrebujú. viac »


Akvapark v Poprade čaká rekonštrukcia za 7 miliónov: Najväčšia novinka je poriadna bomba

AquaCity Poprad

20.03.2020 12:47

V popradskom akvaparku v tomto roku realizujú veľkú rekonštrukciu. V prvej fáze pôjde o obnovu vstupov, šatní a momentálne dokončujú aj nové sprchy. „Neskôr sa chystá rekonštrukcia vonkajšej zóny a najväčším prekvapením bude toboganová veža,“ uviedol pre TASR riaditeľ AquaCity Poprad Richard Pichonský. viac »


Vyťažte zo svojej záhradky maximum: Zistite, čo k sebe pasuje a podporuje sa v raste

Vyťažte zo svojej záhradky

20.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Tiež máte radosť, keď vaša záhrada dáva bohatú a zdravú úrodu? Predstava, že do nej vojdete s košíkom a naplníte ho voňavými paradajkami, paprikou, cibuľou či zemiakmi znie veľmi lákavo. viac »


VIDEO Ako úplne z iného sveta: Táto opustená reštaurácia bohov je skrytá pre verejnosťou, objav jej zákutia spolu s nami

Reštaurácia

19.03.2020 21:00

BRATISLAVA - Po celom svete nájdeš tisícky opustených miest. Väčšina z nich je síce zdevastovaných, no niektoré akoby zázrakom nepodľahli zubu času. Či už je to tak alebo onak, tieto zaujímavé priestory lákajú ľudí z celého sveta. Táto nebezpečná, no extrémne populárna aktivita sa nazýva urban exploration. viac »


Desať najkrajších stromov Európy a ich príbehy: Slovensko bodovalo s 250-ročnou krásavicou

Strážkyňa zaplavenej dediny, Česká

19.03.2020 12:22

Prestížny titul Európsky strom roka tento rok putuje k našim českým susedom. Majestátna borovica zanechala so 47.266 hlasmi svojich súperov ďaleko pozadu. Druhé miesto patrí vzácnemu ginku z Daruvaru v Chorvátsku, ktoré získalo 28.060 hlasov. Tretie miesto obsadil osamelý topoľ z Ruskej federácie, ktorému ľudia venovali 27.411 hlasov. Zahanbiť sa však nedalo ani Slovensko... viac »


KVÍZ Najznámejšie mýty verzus vedecké fakty: Rozpoznáte pravdu alebo sa nachytáte?

Kvíz

19.03.2020 11:00

BRATISLAVA - Niektoré tvrdenia znejú tak presvedčivo, že sme ich začali vnímať ako holý fakt a vôbec nám nenapadlo overovať si ich pravdivosť. Dnes sme si pre vás pripravili niekoľko zaujímavých tvrdení. To, či sú naozaj pravdivé, si môžete overiť v našom vedomostnom kvíze. viac »


KORONAVÍRUS Vedcom sa podarilo izolovať prvé slovenské kmene nového koronavírusu

KORONAVÍRUS Vedcom sa podarilo

19.03.2020 09:30

BRATISLAVA - Virológom z Virologického ústavu Biomedicínskeho centra (BMC) Slovenskej akadémie vied (SAV) sa v laboratóriu so stupňom biologickej bezpečnosti úrovne 3 (BSL3) podarilo izolovať na bunkových kultúrach prvé slovenské kmene nového koronavírusu. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa SAV Monika Hucáková. viac »


Slováci totálne prepadli koronavírusu: Štatistiky ukazujú, že na PornHube ho vyhľadávame najviac z celého sveta

Slováci totálne prepadli koronavírusu:

18.03.2020 21:00

BRATISLAVA - #Nový koronavírus s názvom Covid-19 je momentálne najdiskutovanejšou témou na celom svete. Ovplyvňuje nielen ekonomiky či životy bežných ľudí, ale prekvapivo aj pornopriemysel. A v hlavnej úlohe sa neočakávane objavilo práve Slovensko. viac »


KORONAVÍRUS Veľkorysá pomoc pre slovenské deti: Humanitárna organizácia poskytla množstvo masiek

MAGNA pomáha v boji
Foto

18.03.2020 16:10

BRATISLAVA – Čelíme ťažkým časom, a preto si pomáhame, ako vieme. Veľkorysé gesto spravila aj humanitárna organizácia MAGNA, ktorá poskytla takmer 1200 špeciálnych masiek personálu Detskej kliniky anesteziológie a intenzívnej medicíny Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave. viac »


KORONAVÍRUS Študenti z Lekárskej fakulty UK dobrovoľne pomáhajú v boji s koronavírusom

KORONAVÍRUS Študenti z Lekárskej

18.03.2020 15:35

BRATISLAVA - Študenti z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave LF UK (LF UK) dobrovoľne pomáhajú v boji s koronavírusom. Informoval Dekanát LF UK. Prihlásilo sa už 180 dobrovoľníkov spomedzi študentov 5. a 6. ročníka. viac »


Aj Slováci môžu prispieť k vývoju lieku na KORONAVÍRUS, hoci o tom netušia: Stačí vám na to počítač

Aj Slováci môžu prispieť

18.03.2020 15:21

STANFORD - Medzinárodný projekt Stanfordskej univerzity apeluje na hráčov počítačových hier, aby svetu pomohli nájsť liek na koronavírus, rakovinu či Alzheimerovu chorobu. Všetko, čo k tomu potrebujú, je inštalácia jednoduchého počítačového softvéru. Vedci sa na základe jednotiek grafického spracovania chcú naučiť, ako sa skladajú bielkoviny v ľudskom tele. viac »


Najčítanejšie články