Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 20. júl 2019. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Dobré správy

Leto je plné chutných nástrah: 4 tipy, ako nepribrať - či dokonca schudnúť!

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Letné obdobie je časom dovoleniek a sezónou plaviek. Mnohí sa ešte snažia narýchlo urobiť niečo so svojou postavou. Takisto sa počas leta koná množstvo posedení, na ktorých sa podáva alkohol a kalorické dobroty. Ak sa snažíte schudnúť alebo si ťažko vydretú hmotnosť udržať, vyskúšajte niekoľko tipov, ktoré eliminujú riziko priberania, aj keď občas zhrešíte. viac »

Nové Slovensko malo vzniknúť na ostrove tisíce kilometrov od Európy: Štefánikova stopa tam je dodnes

Nové Slovensko malo vzniknúť

11.07.2019 11:00

BRATISLAVA - Na prvý pohľad to môže byť len modrá plocha na mape sveta. Tichý oceán, uprostred ničoho. Keď postupne zoomuješ, začnú sa ti pred zrakmi objavovať stovky malých ostrovov. Jedným z takých je aj Tahiti, hlavný ostrov Francúzskej Polynézie. A presne tam, viac ako 15-tisíc kilometrov od európskeho kontinentu, leží nenápadný kameň s podobizňou ... viac »


Precestovala svet, najradšej fotí slovenské ženy: Nina ťa zaujme krásou aj talentom

Precestovala svet, najradšej fotí

10.07.2019 13:00

BRATISLAVA - #Jej fotky sú nádherné a mnoho obdivovateľov si získala práve vďaka svojej odvahe, ktorú prejavila pri cestovaní po Ázii. Nina Skalíková (24) je umelkyňou na pohľadanie, s triezvym pohľadom na svet za objektívom, a aj na ten reálny. Ninu tak dnes predstavujeme ako ďalšiu fotografku z našej série Svet vidia cez objektív. viac »


Cesta k lepšej postave sa začína ráno: Schudnite účinne podľa našich tipov

Cesta k lepšej postave

10.07.2019 12:59

BRATISLAVA - Aj keď upravíme jedálniček a začneme sa viac hýbať, chudnutie vôbec nemusí ísť ľahko. viac »


Rodičia uviazli v kolóne: FOTO Predčasný pôrod zachránili policajti, prekvapenie na Kramároch

Ninka sa narodila v
Foto

10.07.2019 09:35

BRATISLAVA – Azda najkrajší príbeh tohto leta. Policajti odprevadili rodiacu mamičku do bratislavskej nemocnice a po pár dňoch sa stretli s celou rodinou. Aj tento prípad je dôkazom toho, že poslaním polície je pomáhať a chrániť. viac »


Medicínsky KVÍZ: Dokážeš správne určiť, o aké ochorenie ide podľa odborného názvu?

https://hashtag.zoznam.sk

09.07.2019 14:00

BRATISLAVA - Každý z nás sa občas ocitne v ambulancii lekára. Ten nám po vyšetrení napíše do zdravotného záznamu určitú diagnózu. Vieš určiť o čo ide? Je to len maličkosť, alebo sa máš pripraviť na to najhoršie? Tento kvíz, zameraný na odborné názvy ochorení, preverí tvoje znalosti z oblasti medicíny. Prajeme ti veľa šťastia pri hľadaní správnych odpovedí. viac »


Svaly po päťdesiatke: Zdravá opora, ktorú by ste si mali udržať. Ako na to?

https://plnielanu.zoznam.sk

09.07.2019 13:59

BRATISLAVA - Ak ste v poslednej dobe pribrali pár kilogramov navyše a súčasne ste vhupli do druhej polstoročnice, neobviňujte sa z toho, že ste sa neovládli v jedení. Prírastok hmotnosti môže byť spôsobený aj zmenšením podielu svalovej hmoty. viac »


Pôjdeš z nich do kolien: Toto sú tie najgeniálnejšie polopravdy, ktorými ľudia chceli zapôsobiť na zoznamkách

Pôjdeš z nich do

08.07.2019 16:00

BRATISLAVA - Ak si sa snažil nájsť lásku cez internet, určite vieš, ako hlboko sa treba ponoriť, aby si vylovil aspoň akú-takú životaschopnú rybu. V anonymnom priestore internetu sa totiž to ukrývajú kadejakí čudáci. A nie všetci majú čisté úmysly. Každopádne ľudia sa (nielen) na internetových zoznamkách snažia zapôsobiť akýmkoľvek možným spôsobom, ... viac »


Zdravšie srdce môžete mať aj vy: Stačí sa vyhnúť týmto potravinám

Zdravšie srdce môžete mať

08.07.2019 13:00

BRATISLAVA - Dennodenne konzumujeme veľa potravín, ktoré obsahujú tuky. Pre náš organizmus sú nevyhnutné a slúžia nám ako zdroj energie. Pravdou však zostáva, že mnohí toho o tukoch veľa nevieme a bežne konzumujeme ich nebezpečné a zdraviu škodlivé formy. viac »


Dokázať sa pohádať je umenie: Tipy, vďaka ktorým zvládnete akýkoľvek konflikt

Dokázať sa pohádať je

08.07.2019 10:00

BRATISLAVA - Najlepším spôsobom, akým sa dá vyhrať hádka, je vôbec do nej nevstupovať a nezúčastňovať sa žabomyších vojen, ktoré nikam nevedú. No ak sa nechtiac dostaneme do konfliktu, neostáva nám nič iné, než postaviť sa mu tvárou v tvár. viac »


Navštevujú ich milióny turistov, ale sú to ruiny: Aha, ako by vyzerali historické stavby, ak by ich opravili

Navštevujú ich milióny turistov,

07.07.2019 21:00

BRATISLAVA - Na starovekých stavbách sa logicky podpísal zub času. Zrúcaniny hradov milujeme aj na Slovensku, no vo svete sú ešte staršie stavby, ktoré dokážu prilákať ročne milióny turistov. Stačí si spomenúť na aténsku Akropolu. Rozmýšľal si však niekedy nad tým, ako by legendárne pamiatky vyzerali, ak by neboli ruinami. Z týchto vizualizácií dostaneš odpoveď. viac »


KVÍZ Fenomén menom YouTube: Zisti, čo všetko (ne)vieš o webe, na ktorom tráviš celé hodiny

KVÍZ Fenomén menom YouTube:

07.07.2019 17:00

BRATISLAVA - Státisíce videí, miliardy zhliadnutí a milióny užívateľov. To všetko nájdeš na YouTube, v súčasnosti najväčšom priestore na zdieľaní videí. Vytvoriť web, na ktorom môžeš pozerať online videá rôznych kategórií bol dobrý nápad. Dnes YouTube pozná takmer každý, kto má prístup k internetu. V dnešnom kvíze sa môžeš dozvedieť množstvo zaujímavostí o tomto fenoméne. viac »


Nástrahy pre sexuálny život po 50-ke: Všetko sa dnes už dá riešiť!

Nástrahy

07.07.2019 10:00

BRATISLAVA - Kým u žien nastupuje menopauza, u mužov sa roky hovorilo o takzvanej andropauze. Z nových výskumov však vychádza, že tento koncept je už prekonaný a páry si môžu užívať spokojný sexuálny život aj po sedemdesiatke. To sa navyše spája s oveľa väčšou radosťou zo života. Aké nástrahy však s piatimi krížikmi na ľudí čakajú? viac »


Fenomén tejto doby: Ľudia žobrú peniaze na cestovanie, v zahraničí ich majú plné zuby

Fenomén tejto doby: Ľudia

06.07.2019 22:00

BRATISLAVA - Aj ty máš pocit, že sa na teba valia cestovateľské posty z každej strany? Nuž, je to realita. Vďaka extrémne nízkych cenám a otvorenosti sveta, je naozaj cestovanie dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Niektorí to považujú za svoj koníček, vďaka cestovaniu vznikli blogeri zameraní na túto tému ale sú aj vášniví nadšenci, ktorí sa rozhodli ... viac »


Vynikajúce jedlo aj rušný nočný život: Petrohrad ťa prekvapí, skrýva toho totiž omnoho viac

Vynikajúce jedlo aj rušný

06.07.2019 18:00

PETROHRAD - Cestovateľské sny mnohých ľudí zahŕňajú napríklad Rím, Madrid, Barcelonu, Paríž alebo Londýn. Vydať sa na východ od našej krajiny nie je dosť atraktívne. Avšak Sankt Peterburg, alebo Benátky severu, ako ho mnohí prezývajú, núka viac, než by si čakal. Toto mesto by si mal navštíviť najmä kvôli jeho čarovnej atmosfére, krásnym kanálom, nočnému ... viac »


Partner z druhej ruky: Ako budovať krásny vzťah s rozvedeným či vdovcom?

Partner z druhej ruky:

06.07.2019 15:00

BRATISLAVA - Magda, ktorá je už dlhé roky sama tvrdí, že žiadneho rozvedeného muža nechce, pretože „Ak ho nechcela iná, nechcem ho ani ja.” Rovnako radikálny prístup má aj k vdovcom. viac »


Peter zachytáva krásu Slovenska tak, ako málokto: Svetlo robí z obyčajného miesta výnimočné

Peter zachytáva krásu Slovenska

05.07.2019 21:15

BRATISLAVA - Peter Hlinka sa odmalička venuje adrenalínovým športom, skateboardingu aj snowboardingu, pri ktorých je práve zvečnenie okamihu kľúčové. No popularitu na sociálnych sieťach si vybudoval najmä neskutočnými zábermi prírody. Špeciálne tej slovenskej. Peter sa hrá so svetlom a predstavuje našu krajinu ako málokto. Aj preto si ho dnes pripravíme ... viac »


Seniori sú stále aktívnejší: Starajú sa o dom, sedia na Facebooku. Ako to robia?

Seniori sú stále aktívnejší:

05.07.2019 14:00

BRATISLAVA - Predstava o senioroch sa z roku na rok mení. Ľudia dnes dlhšie žijú, sú zvyknutí na technické vychytávky, nemajú tak konzervatívny pohľad na svet, ako zvykli mať v minulosti a sú menej odkázaní na vlastných príbuzných. To im otvára dvere, umožňuje tešiť sa zo života a aj po odchode do dôchodku žiť plnohodnotný a spokojný život. Ako to teda ... viac »


Za krásnymi plážami: Vieme, ktorú destináciu by si mal toto leto navštíviť

Za krásnymi plážami: Vieme,

05.07.2019 12:00

BRATISLAVA - #Hľadáš čisté more, pekné pláže a nechce sa ti sedieť v lietadle dlhé hodiny? Poď sa pozrieť na Južný Cyprus, kde let trvá zhruba iba 3 hodiny. Odmenou ti bude jeden z najkrajších ostrovov Stredozemného mora. viac »


Peter zachytáva krásu Slovenska tak, ako málokto: Svetlo robí z obyčajného miesta výnimočné

Peter zachytáva krásu Slovenska

04.07.2019 17:00

BRATISLAVA - Peter Hlinka sa odmalička venuje adrenalínovým športom, skateboardingu aj snowboardingu, pri ktorých je práve zvečnenie okamihu kľúčové. No popularitu na sociálnych sieťach si vybudoval najmä neskutočnými zábermi prírody. Špeciálne tej slovenskej. Peter sa hrá so svetlom a predstavuje našu krajinu ako málokto. Aj preto si ho dnes pripravíme ... viac »


NÁZOR Navštívila som Južný aj Severný Cyprus: Aký je rozdiel medzi týmito rozdelenými krajinami?

NÁZOR Navštívila som Južný

04.07.2019 16:00

BRATISLAVA - Obdobie dovoleniek je tu. Ak sa pohrávaš s myšlienkou, že by si navštívil Cyprus a pri tom si natrafil na fakt, že sa delí na Južný a Severný, máme pre teba malú pomôcku, ktorá ti možno uľahčí rozhodovanie. viac »


Najčítanejšie články