Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Dobré správy

Ženy v menopauze ohrozuje nadváha: Ako s ňou bojovať a nájsť stratenú rovnováhu?

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - S menopauzou je spojených množstvo okolností, ktoré bežný život ženy rozhodia zo zabehnutých koľají. Toto psychicky a na emócie náročné obdobie znamená koniec jednej významnej etapy a nové začiatky v mnohých oblastiach. viac »

PODCAST Kto z autorov počas socializmu kritizoval režim? Tatarka aj Mňačko písali skvelé knihy

https://hashtag.zoznam.sk

15.05.2019 14:00

BRATISLAVA - S koncom vojny a rokom 1945 sa rozbehla celkom nová epocha v slovenskej literatúre. No rovnako, ako aj v prípade povojnovej poézie, ani tu nezavládli úplne slobodné časy. Po nástupe komunizmu vládla umelecká nesloboda, s výnimkou krátkeho času uvoľnenia v 60. rokoch, trpko ukončeného vpádom vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Aj ... viac »


Čo ide za volantom lepšie mužom a čo ženám: Budete poriadne prekvapení!

Čo ide za volantom
FotoVideo

14.05.2019 16:00

BRATISLAVA - Ešte stále si myslíte, že muži sú lepší šoféri než ženy, preferujú iba striebornú či čiernu farbu auta a sú za volantom oveľa nervóznejší? My vás vyvedieme z omylu. To, čo platilo v minulosti, je dnes už úplne inak. A možno zostanete poriadne prekvapení... viac »


Telekom plní sľub: V piatok budú volania, správy aj dáta zadarmo

Smiech

14.05.2019 13:20

BRATISLAVA - Piatkový výpadok služieb operátora Telekom zaskočil a aj rozladil zákazníkov, ktorých sa táto nepríjemná udalosť dotkla. Aj keď je v súčasnosti už sieť stabilná a všetky systémy bežia naplno, spoločnosť sa rozhodla pre ústretový krok. viac »


Päť potravín, ktoré udržia mozog v dobrej kondícii: Zlepšujú pamäť aj sústredenie

Päť potravín, ktoré udržia

14.05.2019 13:00

BRATISLAVA - Niet pochýb o tom, že v procese starnutia s nami starne naše telo i mozog. V práci však potrebujeme podávať rovnako dobrý výkon, ako pred rokmi. Pomôcť nám môžu potraviny a látky, ktoré zvyšujú schopnosť sústrediť sa, zlepšujú funkcie mozgu a spomaľujú jeho starnutie. viac »


PODCAST Po vojne položili základy modernej poézie: Čo napísali Milan Rúfus a Miroslav Válek?

hashtag.zoznam.sk

14.05.2019 12:00

BRATISLAVA - V roku 1945 sa svet konečne zbavil pliagy menom druhá svetová vojna. Slovensko sa opäť spojilo s Českom. No ubehli len tri roky od toho, čo Slovensko prestalo byť fašistickým satelitom Nemecka a komunisti prebrali v Československu v roku 1948 moc. Viacerí autori sa následne odmlčali, iní odišli do cudziny, ďalší boli dokonca aj uväznení. ... viac »


PODCAST Druhá svetová vojna zatriasla slovenskou literatúrou: Hrozný konflikt ale priniesol nadčasové diela

Pamätník SNP

13.05.2019 15:40

BRATISLAVA - Je samozrejmé, že tak masový konflikt, akým bola druhá svetová vojna, ktorá sa odohrala v rokoch 1939 až 1945, sa nielen zapíše do histórie ľudstva, ale tiež literatúry. Tak, ako som spomínal pri autoroch, ktorí písali o prvej svetovej vojne, mnohí z autorov si ju zažili na vlastnej koži a tak sa z tejto traumy museli vypísať. viac »


Čo jesť, aby ste vyzerali mladšie: Tieto potraviny majú na pokožku skvelé účinky

Čo jesť, aby ste

13.05.2019 13:40

BRATISLAVA - Čas nejde zastaviť a spolu s ním ani starnutie. Aj keď sa o to všemožne snažíte, na svojom tele spozorujete hneď niekoľko prejavov, ktoré ukazujú, že aj do vás sa zahryzol zub času. viac »


Dokáž, čo si všetko pamätáš z biológie! Odpovedz správne na všetky otázky o rozmnožovaní živočíchov

Dokáž, čo si všetko

12.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Ako sa rozmnožujú ľudia určite vieš. Čo však vieš o rozmnožovaní živočíchov? Dokáž, že si ešte niečo zo školy pamätáš! viac »


Naše mamy si to zaslúžia: Tu je 15 tipov, ako potešíte tú svoju

Mame vďačíme za veľa.
Foto

11.05.2019 14:00

Často na ne zabúdame, a pritom práve ony sú tými najdôležitejšími ľuďmi v našom živote. Bez nich by sme tu neboli, a už vôbec nie takí, akí sme. Porodili nás, kvôli nám sa trápili aj tešili, plakali pre nás či spolu s nami. Každá mama je iná, ale všetky dokáže niečo potešiť. Čím vyčaríte úsmev na tvári tej svojej? viac »


ANKETA Čo si naozaj Slováci myslia o našich hokejistoch? Hokejový sviatok začal a Slovensko je zrazu plné trénerov

ANKETA Čo si naozaj

11.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Na hokejové majstrovstvá sme sa tešili presne od momentu, ako tie minuloročné skončili. Raz darmo, sme naozaj hokejová krajina. Tie tohtoročné už odštartovali, sú v plnom prúde a aj preto sme sa vybrali zisťovať, čo si o našich hokejistoch myslia Slováci. viac »


Pondelok, streda či nedeľa: Čo o vás prezradí deň, v ktorom ste sa narodili?

Pondelok, streda či nedeľa:

10.05.2019 13:00

BRATISLAVA - Čo o vás prezrádza dvanásť znamení zverokruhu už zrejme viete. Dôležitý pre váš život však nie je len samotný dátum narodenia. Veľa o vás dokáže povedať aj konkrétny deň v týždni, v ktorý ste prišli na svet. viac »


Krásna slovenská krajina sa podpísala aj pod literatúrou: Po vojne ju v knihách ospevovali naturisti

Krásna slovenská krajina sa

10.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Slovania mali vždy k svojej krásnej prírode hlboký vzťah. Platí to aj o našom národe pod Tatrami, ktorého krajina je síce malá, no na prírodnú krásu mimoriadne bohatá. A práve aj to sa prejavilo v takzvanom naturizme, teda lyrizovanej próze. Lyrizovaná próza je v literatúre široký termín a vyčleňujú sa v nej viaceré smery prózy v medzivojnovom období. viac »


Z policajtov sú hrdinovia: Vďaka nim sa podarilo zachrániť dvoch chlapcov z horiaceho pekla

Z policajtov sú hrdinovia:

10.05.2019 10:05

TRSTENÁ – Z podkrovia horiacej garáže v Trstenej v okrese Tvrdošín sa vďaka policajtom podarilo zachrániť dvoch chlapcov. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. viac »


10 príznakov, ktoré naznačujú problémy so srdcom: Chráňte si to najcennejšie

10 príznakov, ktoré naznačujú

09.05.2019 19:00

BRATISLAVA - I keď nebolí, môže byť vaše srdce choré. Niektoré signály, ktoré sprevádzajú ochorenia srdca môžu byť nenápadné a nedávate si ich s týmto nonstop pracujúcim svalom do priamej súvislosti. Hoci doba aj osveta pokročili, ochorenia srdca patria naďalej medzi najčastejšie príčiny úmrtia na Slovensku. Dokonca sa dostávame v úmrtnosti na choroby ... viac »


PODCAST Za všetkým hľadaj ženu: Poznáš najsilnejšie ženské postavy, ktoré sa objavili v našej literatúre?

PODCAST Za všetkým hľadaj

09.05.2019 14:00

BRATISLAVA - Dnes nám príde normálne, že je v literárnom diele, ale napríklad aj vo filme hlavnou hrdinkou žena. No nebolo to vždy tak. Tak, ako je absolútna väčšina autorov, ktorých si musíme pamätať na maturity mužská, aj postavy v dielach zvykli hrať len menej dôležité úlohy. Aj keď sme si aj v tomto podcaste hovorili o silných ženských postavách ... viac »


10 vecí, ktoré chýbajú Slovákom v zahraničí: Na našu krajinu môžeme nadávať, ale toto nikde nenájdeme

10 vecí, ktoré chýbajú

08.05.2019 13:00

BRATISLAVA - Slovensko je krajina paradoxov. Mnohí ľudia ju opúšťajú, ale zároveň na ňu nedajú dopustiť. Nadávajú na ňu, ale ochraňujú, keď niekto povie jedno zlé slovo. Pozreli sme sa teda na 10 vecí, ktoré chýba Slovákom žijúcim v zahraničí. Či už to je príroda alebo potraviny. viac »


Veľká moc nápojov: Dokážu zlepšiť imunitu, zmierniť zápchu i znížiť krvný tlak

Veľká moc nápojov: Dokážu

07.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Voda je základom nášho tela a nevyhnutne ju potrebujeme pre bezproblémové fungovanie všetkých jej procesov. Nedostatočný denný príjem tekutín ľahko spozorujeme podľa klesajúcej výkonnosti, bolesti hlavy, suchej a napnutej pokožky, spomaleného trávenia a celkovo - väčšej náchylnosti na sezónne virózy. viac »


PODCAST Slovenská dedina bola v našej literatúre hlavnou témou: Kto z autorov ju kritizoval?

PODCAST Slovenská dedina bola

07.05.2019 12:00

BRATISLAVA - Téma slovenskej dediny bola v našej literatúre taká silná, že si dokonca vyslúžila vlastnú maturitnú otázku. Svoje miesto mala už v romantizme – stačí si spomenúť napríklad na Sládkovičovho Detvana ako idealizovaný obraz dedinského človeka. Neskôr, počas obdobia Bachovho absolutizmu v polovici 19. storočia, kedy naša krajina trpela najviac, ... viac »


Adam Milo fotkami ukazuje krásy Slovenska: Hory sú pre mňa ako závislosť

Adam Milo fotkami ukazuje

07.05.2019 04:00

BRATISLAVA - Sú chvíle, ktoré fakt stoja za to. Predstav si, že len tak stojíš na zasneženom kopci a dívaš sa na ten výhľad, ktorý ti vyrazí dych. Rád by ho zaobalil do slov, no nejde to. Tak vytiahneš fotoaparát. Pretože svoj pocit chceš zdieľať s ostatnými. Autorom takýchto záberov je Adam Milo, 26-ročný chalan zo Žiliny, ktorý tvorí s horami jeden ... viac »


Pes je najlepší priateľ človeka... Dôkaz ako sa patrí: Štvornohý miláčik - najlepší liek na všetko!

Terapeutka Ľubica Bátoryová počas
Foto

06.05.2019 20:45

BANSKÁ BYSTRICA - Detskí onkologickí pacienti v Banskej Bystrici majú možnosť ako prví pacienti na Slovensku absolvovať terapiu za účasti špeciálne vycvičených psov - kanisterapiu. Ide o pilotný a jedinečný projekt v našich podmienkach pod názvom Daj labku, kamarát, ktorý v pondelok predstavili v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici. viac »


Najčítanejšie články