Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Dobré správy

Keď TO cestujúci v MHD zbadali, neverili vlastným očiam: Prekvapenie na sedadle autobusu č. 78

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Toto sa často v bratislavskej mestskej hromadnej doprave nestáva! Väčšinou tu cestujúci narazia na počmárané steny alebo žuvačky pod sedadlami, no tentokrát šlo o niečo omnoho príjemnejšie. Neznámy dobrodinec nechal na sedadle množstvo maškŕt, aby ľuďom spríjemnil deň. viac »

Zázrak po obrovskej dráme: Hrdinovia to zvládli, FOTO chlapci aj s trénerom sú vonku z jaskyne

Zázrak po obrovskej dráme:
FotoVideo

10.07.2018 16:30

MAE SAI - Zo zaplavenej jaskyne na severe Thajska sa už podarilo zachrániť všetkých štyroch zostávajúcich mladých futbalistov aj ich trénera, ktorí tam boli uväznení viac ako dva týždne. Informovali o tom zástupcovia thajských jednotiek SEAL s tým, že ešte čakajú na lekára a troch svojich členov, ktorí boli s chlapcami od prvého dňa, keď ich našli. viac »


Ovocie alebo zelenina? Tento test vás presvedčí, ako dokonale (ne)poznáte všetko, čo bežne máte na tanieri

Ovocie alebo zelenina? Tento

10.07.2018 11:00

BRATISLAVA - #Podľa čoho rozlišujete, či to, čo jete je zelenina alebo ovocie? V detstve sme mali na to jednoduchý kľúč. To, čo nám chutilo, patrilo do kategórie ovocia. To, čo vyzeralo príšerne a bolo väčšinou zelené, sme automaticky zaradili medzi zeleninu. viac »


Veľký úspech slovenských lekárov: Prvý pacient s umelým srdcom je už po transplantácii

Veľký úspech slovenských lekárov:
Foto

09.07.2018 20:00

BRATISLAVA - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb ako prvé pracovisko v regióne strednej Európy odštartovalo „Program SynCardia TAH - Total Artificial Heart“ a zaznamenalo obrovský úspech. Prvý slovenský pacient s umelým srdcom je už aj po transplantácii. viac »


ROZHOVOR Grétka (28) vyštudovala politické vedy, život ju zavial do inej oblasti: Mňam, toto najviac chutí Slovákom

ROZHOVOR Grétka (28) vyštudovala

09.07.2018 10:30

BRATISLAVA - #Margaréta Princ Činčurová sa rozhodla vyštudovať politické vedy. V tom čase zrejme ešte netušila, že o pár rokov neskôr sa nebude zaoberať politikou, ale niečím oveľa sladším a príjemnejším – pečením. Prečítajte si rozhovor so začínajúcou cukrárkou, ktorá nám prezradila nielen aktuálne trendy v pečení, čo Slovákom najviac chutí, ale pripravila ... viac »


Transplantácia srdca: Od prvej operácie v Československu ubehlo už 50 rokov

Transplantácia srdca: Od prvej

09.07.2018 09:45

BRATISLAVA - Prvú transplantáciu srdca v bývalom Československu, ale zároveň aj v strednej a východnej Európe uskutočnil lekársky tím pod vedením Prof. MUDr. Karola Šišku, DrSc. a doc. MUDr. Ladislava Kuželu, DrSc. pred 50 rokmi 9. júla 1968 na II. chirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) na Partizánskej ulici v Bratislave. ... viac »


Upri zrak na nočnú oblohu: Júl má pre nás pripravené vesmírne divadlo, ide o poriadnu raritu

Upri zrak na nočnú

08.07.2018 13:00

BRATISLAVA - Možno to bude znieť ako romantické klišé, ale pozorovať nočnú oblohu počas leta má svoje nezameniteľné čaro. Pokiaľ sa vám navyše podarí nájsť nejaké súhvezdie, o to viac radosti zažívate. Tento mesiac má pre všetkých, ktorí radi pozerajú na oblohu príjemné prekvapenie. viac »


V Bratislave pribudne nové obchodné centrum: FOTO Slováci nad jeho nadčasovým dizajnom jasajú

Na Vajnorskej ulici v
Foto

08.07.2018 11:00

BRATISLAVA – V hlavnom meste pribudne ďalšie obchodné centrum, ktoré vyrastie na Vajnorskej ulici. Výstavba dlhoočakávaného obchodno-administratívneho komplexu Matrix Mall začne už túto jeseň. viac »


ZÁBERY z misie: Tím slovenských a českých kardiochirurgov v Keni ocenil vysoko postavený politik

Tím ôsmich lekárov a
Foto

08.07.2018 10:00

NAIROBI – Tím ôsmich lekárov a zdravotných sestier zo slovensko-českej lekárskej misie počas jedného týždňa v polovici júna 2018 odoperovali v nairobskej Mater Hospital deväť detí s vrodenými srdcovými chybami. Išlo o deti, ktoré pochádzajú z najchudobnejších oblastí Kene. viac »


Viete všetko o Saganovi aj Tour de France? Dokážte to v našom KVÍZE!

Viete všetko o Saganovi

07.07.2018 17:00

BRATISLAVA - #Ako každý júl, aj tento rok žije športový svet cyklistickými pretekmi Tour de France. Tie napíšu už svoju 105. kapitolu. Na štarte nechýba ani náš majster sveta Peter Sagan. Preto sme pre vás pripravili kvíz, v ktorom si môžete otestovať svoje vedomosti o najslávnejších pretekoch sveta a tiež o najznámejšom slovenskom cyklistovi. viac »


VIDEO Upratovač dostal obálku, po jej otvorení zažil emočný šok: Toto nečakal ani náhodou

VIDEO Upratovač dostal obálku,
Video

07.07.2018 11:30

BRISTOL - Upratovača na Bristolskej univerzite dojali tamojší študenti k slzám. Zložili sa mu totiž na letenku, aby sa mohol ísť po rokoch pozrieť na rodnú Jamajku. Muža to nesmierne potešilo, o to viac, že nikomu nikdy ani len slovom nenaznačil, že je to jeden z jeho najväčších snov. viac »


Láska z krabice: FOTO Manžel jej daroval hračky 14 rokov predtým, ako sa vôbec spoznali

Osudový príbeh lásky z
Foto

07.07.2018 11:00

FILIPÍNY/IDAHO - Keď bola Filipínka Joana ešte malé dievčatko, pod vianočným stromčekom si rozbalila krabicu od topánok, ktorá bola plná hračiek. Netušila však, že to bol dar od jej manžela, ktorého si vezme o 14 rokov neskôr. Ich príbeh je dôkazom toho, že osudová láska skutočne existuje. viac »


Adam ti ukáže Slovensko v najkrajšom obraze: Páni, naša krajina je magická

Adam ti ukáže Slovensko

07.07.2018 10:00

BRATISLAVA - #Leto je ideálnym časom na strávenie dovoleniek. Mnoho Slovákov sa nielen počas tohto ročného obdobia rozhoduje, kam sa vyberie a kde strávi svoje dni voľna. Väčšina si vyberie zahraničie, mysliac si, že im Slovensko nemá čo ponúknuť. Omyl. viac »


Muž stál na okraji mosta a chcel skočiť: Policajti využili chvíľkovú nepozornosť a zachránili ho

Most Apollo

06.07.2018 13:00

BRATISLAVA - Bratislavskí policajti zachránili vo štvrtok krátko pred 13:00 život mužovi, ktorý chcel skočiť z Mosta Apollo. Policajti sa priblížili k mužovi, ktorý stál na okraji mosta, počas komunikácie využili jeho chvíľkovú nepozornosť a stiahli ho späť na chodník. viac »


Naj slovenská hudba: Trosky nahrali prvý dôležitý album slovenského rapu. Znie dobovo aj aktuálne

Naj slovenská hudba: Trosky

06.07.2018 11:00

BRATISLAVA - Slovenský rap je už nielen dospelý, ale má aj nahrávky, ktoré by sa dali bez problémov označiť za legendárne. Či už to je E.R.A. od Kontrafakt, ranné počiny Názvu stavby, kompilácia Zvuk ulice alebo debut Trosiek z roku 1997. Práve ten sa stal historicky prvým rapovým albumom na Slovensku, ktorý vydalo veľké vydavateľstvo. viac »


Bratislavská ZOO sa teší z nových prírastkov: FOTO Roztomilé mláďatá musíte vidieť na vlastné oči

Bratislavská ZOO sa teší
Foto

05.07.2018 11:30

BRATISLAVA – Bratislavská ZOO sa pochválila novými prírastkami, na ktoré sa môžu tešiť návštevníci pri najbližšom výlete do ZOO. Ide o jedno mláďa kulana turkménskeho, dve mláďatá daniela škvrnitého a tri mláďatá plameniaka ružového. viac »


Veľký úspech slovenských výskumníkov: Podieľajú sa na revolučnom projekte

Klíma

05.07.2018 10:40

BRATISLAVA - Mladí výskumní pracovníci a ich partnerské organizácie si dali za cieľ zistiť, či 500 miliónov rokov staré fosílie môžu pomôcť pochopiť a lepšie vysvetliť súčasný stav životného prostredia. Za Slovensko sa na projekte podieľa Ústav vied o Zemi zo Slovenskej akadémie vied. Informovala o tom Európska komisia, projekt finančne podporuje EÚ. viac »


Bratislavčania, pozor: V hlavnom meste bude opäť veselo: Na TOTO sa môžete tešiť

Električka do Petržalky

05.07.2018 09:10

BRATISLAVA - Bratislavské ulice aj počas tohto leta spestrí hudobná električka. Premávať bude zadarmo, každú sobotu od 7. júla do 25. augusta. Pre cestujúcich ju vypraví Dopravný podnik Bratislava (DPB) v spolupráci s magistrátom hlavného mesta. viac »


KVÍZ: Zvládnete vyriešiť túto logickú hádanku? Nie je vôbec tak jednoduchá

KVÍZ: Zvládnete vyriešiť túto

05.07.2018 09:00

BRATISLAVA - Logické hádanky sú čoraz populárnejšie. Pýtate sa prečo? Niektoré z nich sa môžu na prvý pohľad zdať úplne jednoduché, no opak je pravdou. Možno si myslíte, že ich dokážete vyriešiť ľavou zadnou, no nie každý to dokáže. viac »


Historický Prezidentský vlak začal turné po Slovensku

Historický Prezidentský vlak začal
Foto

04.07.2018 13:30

BRATISLAVA – Historický Prezidentský vlak v utorok slávnostne prišiel na územie Slovenska. Na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave ho privítali desiatky ľudí. Ide o súpravu, ktorej jednotlivé vozne boli vyrobené pre potreby bývalých československých prezidentov. Projekt vznikol pri príležitosti 100. výročia založenia Československej republiky. viac »


10+ slovenských albumov, ktoré treba mať na platni: Vinyly sú späť, reagujú na to aj naši hudobníci

10+ slovenských albumov, ktoré

04.07.2018 12:00

BRATISLAVA - #Posledná dekáda je na svetovej hudobnej scéne v znamení návratu vinylových platní. Ich predaj postupne rastie aj pre ich unikátny zvuk, veľkorysý obal a rituál, ktorý sa spája s ich prehrávaním. Napriek tomu, že výroba vinylu je podstatne nákladnejšia, ako v prípade CD, aj slovenskí interpreti a vydavatelia sa začali na túto vlnu chytať. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Farmerama

Farmerama

Vybuduj prosperujúcu farmu, staraj sa o úrodu, zvieratká i zamestnancov.