Voľby 2012 – Parlamentné voľby Slovensko | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Voľby 2012

Útoky na Fica a Dzurindu: Atmosféra je vypätá, môže sa to opakovať, tvrdí sociológ

Útoky na Fica a

27.02.2012 08:00

BRATISLAVA – Predvolebná kampaň vrcholí a snaha politikov zaujať ľudí, zdá sa, nepozná hraníc. Tentoraz sa však šéfovi Smeru Robertovi Ficovi a jeho najväčšiemu konkurentovi z radov pravicových strán Mikulášovi Dzurindovi pokus zapôsobiť na potenciálnych voličov veľmi nevydaril. Sociológ Martin Slosiarik to považuje za odraz súčasnej vypätej politickej atmosféry. viac »


Žitňanská: Štát musí vytvárať prostredie na tvorbu pracovných miest

Lucia Žitňanská

26.02.2012 19:38

BRATISLAVA - Kľúčovou otázkou, ktorá trápi verejnosť, je ako zabezpečiť na Slovensku viac pracovných miest a povinnosťou politikov je na to vytvárať vhodné právne a ekonomické prostredie. viac »


Sulík by mal zostať volebným lídrom SaS

Sulík by mal zostať

26.02.2012 17:23

BRATISLAVA - Predseda SaS Richard Sulík by mal podľa informácií zostať volebným lídrom liberálov. Sulík pre zverejnené videá, na ktorých je zachytený v rozhovore s podnikateľom Mariánom Kočnerom, pripustil aj možnosť odchodu z kandidátky. Všetci členovia vedenia strany však tvrdia, že na to nie je dôvod. viac »


Figeľ: Politika Smeru nie je prijateľnejšia ako v roku 2010

Ján Figeľ

26.02.2012 14:12

BRATISLAVA - Politika Smeru-SD nie je pre KDH prijateľnejšia ako pred parlamentnými voľbami v roku 2010. Kresťanskí demokrati vtedy povedali sociálnym demokratom jasné nie. V súčasnosti zatiaľ také jasné stanovisko nezaujali. Predseda KDH Ján Figeľ však tvrdí, že jeho hnutie chce byť alternatívou socialistickému smerovaniu, ktoré prináša strana Roberta Fica. viac »


Fico sa bojí jednofarebnej vlády ako čert kríža, tvrdí Kollár

Jozef Kollár

26.02.2012 14:03

BRATISLAVA - Ako čert kríža sa bojí predseda strany Smer-SD Robert Fico zodpovednosti, ktorú by jeho strana musela niesť pri zostavení jednofarebnej vlády, povedal dnes v diskusnej relácii STV O 5 minút 12 predseda parlamentného finančného výboru Jozef Kollár (SaS). viac »


Dzurinda chce zmyslupnú vládu, so Smerom nepôjde

Mikuláš Dzurinda

26.02.2012 12:27

BRATISLAVA - Líder SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda bude spokojný s takým výsledkom predčasných parlamentných volieb, ktorý umožní zostavenie zmysluplnej vlády. Ako poznamenal v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike, SDKÚ-DS je významným elementom takejto konštelácie. viac »


Matovič pôjde na detektor lži aj pred ďalšími voľbami

Matovič pôjde na detektor

26.02.2012 11:17

BRATISLAVA - Testovanie na detektore lži absolvuje líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič aj keď bude do parlamentu kandidovať nabudúce. viac »


Weiss: Ak je Gorila pravá, Slovensko by malo získať späť sprivatizované podniky

Weiss: Ak je Gorila

26.02.2012 09:44

BRATISLAVA - Ak by sa vyšetrovateľom podarilo dokázať pravosť spisu Gorila, Slovensko by mohlo získať späť v kauze spomínané štátne podniky. V rozhovore to konštatoval jeden z lídrov hnutia 99 percent Ivan Weiss odvolávajúc sa na stanovisko právnych expertov politického subjektu. viac »


Dzurinda: Roky som tŕňom v oku ľuďom, ktorí nemajú najlepšie úmysly

Dzurinda: Roky som tŕňom

26.02.2012 08:20

BRATISLAVA - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda je podľa vlastných slov roky tŕňom v oku nezodpovedným ľuďom, ľuďom, ktorí nemajú najlepšie úmysly a súčasný tlak na jeho osobu iba svedčí o tom, že vždy bojoval proti korupcii. Vyhlásil to v predvolebnom rozhovore. Vyjadrenia, že je to práve on, kto ťahá preferencie SDKÚ-DS nadol, pochádzajú podľa neho ... viac »


Sulík cestuje domov, o videách už s niektorými ľuďmi v strane hovoril

Sulík cestuje domov, o

25.02.2012 15:36

BRATISLAVA - Predseda SaS Richard Sulík sa už podľa informácií vracia z Ameriky na Slovensko, kde sa bude musieť vysporiadať so zverejnenými videami, na ktorých je zachytený jeho súkromný rozhovor s podnikateľom Mariánom Kočnerom. Sulík sa už o veci radil s niektorými ľuďmi v strane. Definitívne stanovisko ešte nepovedal. Liberáli za svojim šéfom stoja. viac »


Mojsejová chce priamu demokraciu a vziať sociálne dávky Rómom

Mojsejová chce priamu demokraciu

25.02.2012 14:52

BRATISLAVA - Strana Slobodné slovo Nory Mojsejovej chce priamu demokraciu, vziať sociálne dávky Rómom, valorizáciu dôchodkov úmernú inflácii, nižšiu daň z pridanej hodnoty na potraviny a lieky, zrušenie trestnoprávnej imunity ústavných činiteľov a menej poslancov Národnej rady SR. viac »


Marcové voľby budú nelegitímne, tvrdí Karnaševič

Marcové voľby budú nelegitímne,

25.02.2012 09:01

BRATISLAVA - Marcové parlamentné voľby budú veľmi nebezpečné a nelegitímne. V rozhovore pre TASR to skonštatoval volebný líder Strany + 1 hlas Alexander Kernaševič, ktorý sa sám uchádza o podporu ľudí. viac »


Po Dzurindovi zažil trapas na hokeji aj šéf Smeru: Plagát Fiko je cocot visel iba pár sekúnd!

Robertovi Ficovi sa na
Foto

23.02.2012 19:02

TRENČÍN – Šport a politika majú v predvolebnom období spoločného viac, než by sa dalo čakať. Na hokejový štadión v Poprade si to nasmeroval najprv šéf SDKÚ Mikuláš Dzurinda, v stredu zase na trenčiansky predstavitelia Smeru! Kým Dzurindu v Poprade vypískali a posielali za mreže, šéfovi Smeru Robertovi Ficovi sa ušlo nie veľmi lichotivé pomenovanie. ... viac »


ZMOS: Niektoré mestá nemajú dosť peňazí pre členov volebných komisií

ZMOS: Niektoré mestá nemajú

23.02.2012 18:50

BRATISLAVA – Niektoré obce a mestá hlásia nedostatok prostriedkov na zaplatenie všetkých členov volebných komisií. Premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) na to dnes upozornili zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). viac »


Figeľ: KDH chce byť majákom pre pravicových voličov

Figeľ: KDH chce byť

23.02.2012 18:09

BRATISLAVA – KDH chce byť podľa predsedu strany Jána Figeľa majákom pre pravicových voličov, ktorí odmietajú populizmus a korupciu. viac »


Náklady na kampaň vyčíslila SDKÚ na skoro 1,3 mil. eur

Náklady na kampaň vyčíslila

23.02.2012 16:32

BRATISLAVA - SDKÚ-DS minula na svoju predvolebnú propagáciu v čase od 21. októbra minulého roku do 9. februára 1 289 580 eur. Napríklad na inzerciu a reklamu v periodickej tlači použila takmer 198-tisíc eur, na prieskumy 45-tisíc eur. viac »


Právo a spravodlivosť chce tiež vyriešiť rómsku problematiku

Právo a spravodlivosť chce

23.02.2012 14:16

BRATISLAVA - Rómska problematika, ktorá vystupuje v takmer každom volebnom programe strán, je jedným z bodov volebného programu aj strany Právo a spravodlivosť. viac »


Všetci politici sú na smiech: Paródia na predvolebnú kampaň v obrazoch!

Všetci politici sú na
Foto

23.02.2012 09:55

BRATISLAVA - Prinášame vám už tretí diel zo série vtipných predvolebných bilbordov. Ak máte pre nás tipy na ďalšie, radi ich privítame na fotky@topky.sk. Bavte sa! viac »


Dzurinda motivuje spolustraníkov: Máme na to, keď nepustíme do gatí

Mikuláš Dzurinda

23.02.2012 09:49

ZVOLEN - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda vyzýva spolustraníkov aby sa nenechali rozleptávať a ukázali, že strana je dnes taká pevná ako nikdy predtým. Dzurinda ešte v sobotu na rokovaní Ústrednej rady SDKÚ-DS vo Zvolene povedal jej členom, že strane je „ťažko ako sviňa“, ale idú do volieb, lebo nič zlé neurobila. viac »


Odídenci posielajú Matoviča na detektor lži: Majú pripravené otázky!

Odídenci posielajú Matoviča na

22.02.2012 16:49

BRATISLAVA - Vypracovali ste samostatne svoju diplomovú prácu? Zaplatili ste človeku, ktorý vypracoval podstatnú časť vašej diplomovej práce, dovolenku pri mori? viac »


Najčítanejšie články