Utorok23. apríl 2024, meniny má Vojtech, zajtra Juraj

Baerbocková vyzvala krajiny G20, aby hľadali riešenie vojen na Ukrajine a v Gaze

Annalena Baerbocková
Annalena Baerbocková (Zdroj: SITA/AP Photo/Silvia Izquierdo)

RIO DE JANEIRO - Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková vyzvala v stredu ekonomicky najvyspelejšie krajiny sveta združené v skupine G20, aby sa snažili o vyriešenie konfliktov na Ukrajine a Blízkom východe. Informuje o tom správa z agentúry DPA.

"Tento svet neurobíme spravodlivejším, ak nedostaneme pod kontrolu akútne krízy," povedala Baerbocková na okraj stretnutia ministrov zahraničných vecí skupiny G20, ktoré sa koná v brazílskom Riu de Janeiro. "Dôsledky týchto dvoch vojen postihujú najviac tých najchudobnejších ľudí na celom svete," dodala.

archívne video

Vojna na Ukrajine: Takto prebiehajú boje v Luhanskej oblasti (Zdroj: Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine)

Podľa Baerbockovej je práve preto také dôležité, aby skupina G20 okrem otázok spravodlivosti, ochrany klímy a boja proti chudobe hľadala spôsoby, ako dosiahnuť mier na Ukrajine a v Gaze. Schôdzka ministrov zahraničných vecí krajín skupiny G20 prebieha od stredy do štvrtka 22. februára. Na summite má byť prítomný ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ako aj americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, ktorý do Brazílie pricestoval v noci na stredu.

Viac o téme: SnahaKrajinyVyriešenieG20Annalena BaerbockováVojna na UkrajineVojna v Izraeli
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu