Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Hrôza v Chorvátsku: Muž vzal kalašnikov a strieľal na ľudí! Jeden mŕtvy

(Zdroj: Youtube/URA TV )

ZÁHREB – Najmenej jednu obeť a niekoľko zranených si vyžiadala streľba v chorvátskom meste Sisak, ktoré leží asi 60 kilometrov juhovýchodne od Záhrebu. Podľa webu chorvátskej televízie a rozhlasu bol kvôli incidentu zadržaný podozrivý muž. Pri streľbe, ktorá vypukla v sobotu krátko po ôsmej večer miestneho času, prišla o život päťdesiatštyriročná žena a štyroch ťažko zranených hospitalizovali. Ošetrení boli ďalší dvaja ľahko zranení, vrátane dieťaťa, dodala televízia s odvolaním sa na policajnú správu, vydanú v noci na dnes.

Peter Pellegrini o odvolaní Lucie Kurilovskej z postu rektorky Akadémie Policajného zboru (archívne video)

Peter Pellegrini o odvolaní Lucie Kurilovskej z postu rektorky Akadémie Policajného zboru (Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini )

Streľba sa odohrala krátko po 20.00 h. Vznikol pri nej tiež požiar, uviedla polícia v oznámení. Ďalšie podrobnosti neboli bezprostredne známe. Mesto Sisak sa nachádza približne 60 kilometrov juhovýchodne od chorvátskej metropoly Záhreb. Páchateľ údajne strieľal z automatickej pušky kalašnikov, potom zapálil tri domy a ušiel. Policajti po ňom pátrali po celom meste. Dva rodinné domy a jedno auto úplne zhoreli, ďalší dom a ďalšie auto boli poškodené, dodala stanica. Polícii sa podľa portálu Index podarilo podozrivého dopadnúť asi hodinu po polnoci.

"Keď som tam prišiel, uvidel som dym a plamene a vystrašených ľudí, ktorí mi povedali, nech utekám, že (strelec) strieľa na ľudí a domy horia. Zobral som deti a ženu a ušiel na bezpečné miesto,"citoval server očitého svedok, ktorý sa na miesto potom vrátil, aby videl, čo sa s podozrivým stane. "Pracujem s ním celý život, poznáme sa, vyrastali sme spolu, je o niečo starší ako ja. Bol tak trochu zvláštny, trochu psychicky labilný, ale že by niečo také urobil..., "dodal. "Muž, ktorý je spájaný so streľbou v Sisaku, bol zatknutý a bude trestne stíhaný," uviedla polícia a dodala, že pri hasení bol ľahko zranený tiež jeden hasič.

Po útočníkovi policajti podľa Indexu pátrali aj za pomoci dronov

Po útočníkovi policajti podľa Indexu pátrali aj za pomoci dronov a termovíznych kamier, špeciálne jednotky prehľadávali miesto s baterkami. Útočník podľa médií prišiel k susedovmu domu a začal strieľať, zapálil vlastný dom a ďalšie dva v susedstve. Podľa susedov ide o osamelo žijúceho šesťdesiatnika, ktorý mal psychické problémy, údajne bol vo vojne a trpel posttraumatickou stresovou poruchou, ale tieto informácie úrady nepotvrdili. 

Viac o téme: StreľbaVraždaZabitiePolícia ChorvátskoSisak
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu