Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Zomrela herecká hviezda (†82): Smúti aj Barbra Streisand!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: profimedia.sk)

LOS ANGELES - Americký herec Ryan O'Neal, známy z kultového filmu "Love Story" (1970), za ktorý bol nominovaný na Oscara, zomrel v piatok vo veku 82 rokov. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AP, pre ktorú to potvrdil hercov syn.

„Môj otec pokojne zomrel v kruhu svojich najbližších, ktorí ho podporovali a milovali tak ako on nás," napísal Patrick O'Neal na sociálnej sieti. Príčinu otcovej smrti neuviedol. Ryanovi O'Nealovi v roku 2012 diagnostikovali rakovinu prostaty, desať rokov po tom, čo mu prvýkrát diagnostikovali chronickú leukémiu.

O'Neal patril medzi najväčšie svetové filmové hviezdy sedemdesiatych rokov. Spolupracoval s mnohými najslávnejšími režisérmi tej éry, napr. s Petrom Bogdanovichom na filme "Papierový mesiac" (1973) alebo so Stanley Kubrickom na filme "Barry Lyndon" (1975).

Vo filme Papierový mesiac si zahral so svojou dcérou Tatum, ktorá zaň získala Oscara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Medzi O'Nealove úspechy patrí napríklad aj film "Čo je vám, doktor?" (1984), v ktorom si zahral s Barbrou Streisandovou. „Veľmi ma mrzí správa o úmrtí Ryana O´Neala. Bol zábavný a okuzľujúci. Budeme na neho spomínať,” napísala na sociálnej sieti X umelkyňa.

Dlhé roky bol životným partnerom herečky Farah Fawcettovej.

Zomrela herecká hviezda (†82):
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: profimedia.sk)

Viac o téme: Ryan O'Neal
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu