Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

VoľbyEP24: Potvrdili sme pozíciu plnoformátovej strany, tvrdí KDH

KDH Zobraziť galériu (2)
KDH (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) potvrdilo pozíciu plnoformátovej strany, ktorá je prítomná na miestnej, regionálnej, národnej i európskej úrovni. Dosiahlo historicky druhý najlepší výsledok, čo sa týka zisku počtu hlasov v eurovoľbách. Informovala o tom hovorkyňa KDH Lenka Kovár.

archívne video

Tlačová konferencia strany KDH na tému zmien v RTVS (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

"Aj touto cestou chcem poďakovať a oceniť všetkých kandidátov KDH za ich odhodlanie a prácu počas tejto náročnej kampane," uviedol líder KDH Milan Majerský. Hnutie podľa neho získalo výsledok, ktorý je pozitívny z hľadiska celkového počtu hlasov, hoci sa to neodzrkadlilo na počte mandátov.

VoľbyEP24: Potvrdili sme pozíciu
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Pre kresťanských demokratov je prejavená dôvera voličov záväzok pokračovať naplno v práci na slovenskej a európskej pôde. "Výsledok eurovolieb na Slovensku považujem skôr za odzrkadlenie domácich problémov než európskych otázok. KDH je pritom jedinou alternatívou voči Smeru i PS, ktorí na európskej úrovni v mnohých zásadných otázkach hlasujú rovnako," vyhlásila zvolená europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann.

Viac o téme: EurovoľbyKDHEurópsky parlament
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu