Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

V niekoľkých okresoch treba počítať so silným vetrom na horách

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: hzs.sk)

BRATISLAVA - So silným vetrom na horách treba počítať v pondelok večer vo viacerých okresoch Žilinského, Banskobystrického a aj Prešovského kraja. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre oblasti výstrahy prvého a druhého stupňa, informuje o tom na svojom webe. Predbežne platia do utorka (31. 10.) do 12.00 h.

Výstraha druhého stupňa pred vetrom na horách platí od 20.00 h a týka sa okresov Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Martin, Žilina, Námestovo a Dolný Kubín. Podľa SHMÚ sa tam môže vyskytnúť nad pásmom lesa silný vietor, ktorý krátkodobo dosiahne rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. V spomínaných okresoch platí už od 18.00 h výstraha prvého stupňa.

Archívne video: 

Ždiar: Silný vietor váľal stromy, bral strechy a poškodil elektrické vedenie

Veternejšie môže byť aj mimo hôr, výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre okresy Kežmarok, Poprad, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Myjava, Malacky, Senica a Skalica. Vietor tam môže dosiahnuť krátkodobo rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha tam platí od 20.00 h do utorka.
 

Viac o téme: PočasieVýstrahySlovenský hydrometeoroligický ústav
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu