Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

Hegerovi poslanci podporia programové vyhlásenie vlády a vyslovia jej dôveru

Eduard Heger
Eduard Heger (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR, pôsobiaci v mimoparlamentnej strane Demokrati, podporia programové vyhlásenie vlády (PVV) premiéra Ľudovíta Ódora a vyslovia kabinetu dôveru. Informoval o tom líder Demokratov a nezaradený poslanec Eduard Heger na utorkovej tlačovej konferencii.

"PVV odráža kontinuitu reforiem, investícií a programov, ktoré naša vláda presadila, zaviedla a implementovala," tvrdí expremiér Heger. Za ďalší dôvod podpory vlády odborníkov označil, že kabinet stavia svoj program aj na pláne obnovy a odolnosti. Zdôraznil, že Ódorov kabinet deklaruje prozápadnú orientáciu a má ambíciu pripraviť realistický rozpočet. Ocenil tiež, že kladie dôraz aj na inovácie, pomoc zraniteľným skupinám a podobne.

Ďalším dôvodom, pre ktorý treba vysloviť dôveru vláde, sú podľa Hegerových slov oklieštené kompetencie kabinetu v prípade, ak dôveru nezíska. Považuje za zbytočné, ak by prišla o viaceré právomoci. Heger zároveň informoval, že jeho poslanci nebudú podporovať v NR SR na júnovej schôdzi "toxické návrhy" a rôzne "atómovky". Nezaradení poslanci poukázali na ich dôsledok na štátny rozpočet, ale aj na životné prostredie a ďalšie sektory, ktorých sa dotýkajú.

Vláda v pondelok (12. 6.) schválila svoj program. Kabinetu ho predložil premiér Ódor. PVV následne predloží na rokovanie Národnej rady SR a požiada parlament o dôveru. V kľúčových oblastiach sľubuje pripravenie strategických materiálov s konkrétnymi krokmi pre budúcu vládu. Kabinet odborníkov zároveň nebude otvárať kultúrno-etické témy.

Viac o téme: VládaDemokratiEduard Heger
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu