Streda6. december 2023, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

V Národnej rade sa začala sa diskusia k programovému vyhláseniu: 12 rečníkov sa prihlásilo písomne

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

BRATISLAVA - V Národnej rade (NR) SR sa v utorok popoludní začala diskusia k programovému vyhláseniu vlády (PVV). Zatiaľ sa do nej prihlásilo 12 rečníkov písomne, z toho štyria sú za poslanecký klub. Vládny program v úvode predstavil premiér Ľudovít Ódor a požiadal poslancov o dôveru.

Podľa rokovacieho poriadku písomne prihlásený člen snemovne môže rečniť maximálne 20 minút, ak je prihlásený za klub, tak pol hodiny. Zákonodarcovia môžu na jednotlivých rečníkov reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty. Po vystúpeniach písomne prihlásených poslancov bude množné sa prihlásiť do diskusie ešte ústne.

Video: Vláda Ľudovíta Ódora schválila Programové vyhlásenie vlády 

Vláda Ľudovíta Ódora schválila Programové vyhlásenie vlády (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Plénum by malo v utorok rokovať o vládnom programe do 19.00 h. O vyslovení dôvery vláde by mal parlament rozhodnúť po prerokovaní jej programu. Podmienkou na získanie dôvery od NR SR je, aby kabinet podporilo aspoň 76 členov snemovne.

Diskusie sa vždy natiahnu

Diskusia k PVV trvala aj v minulosti viac dní. Napríklad pri schvaľovaní programu kabinetu Igora Matoviča (OĽANO) trvala okolo piatich dní a zapojilo sa do nej okolo 70 rečníkov. Po rekonštrukcii vlády v roku 2018, keď Roberta Fica na premiérskom poste vystriedal Peter Pellegrini, sa do diskusie prihlásilo písomne 39 rečníkov z radov vtedajšej opozície. V roku 2016, keď o dôveru NR SR žiadal Ficov kabinet, zasadala snemovňa šesť dní.

Viac o téme: Programové vyhlásenie vládyúradnícka vládaSchôdza Národnej rady
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu