Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

V bratislavskej Karlovej Vsi vyčíňa neznámy páchateľ: Ničí zdravé dreviny na uliciach

Poškodené stromy v Bratislave v mestskej časti Karlova Ves Zobraziť galériu (2)
Poškodené stromy v Bratislave v mestskej časti Karlova Ves (Zdroj: Facebook/Karlova Ves - aktuality a informácie, ktoré potrebujete vedieť)

BRATISLAVA - Bratislavská Karlova Ves upozorňuje na neznámeho páchateľa, ktorý má na jej území poškodzovať zdravé dreviny. Najnovšie eviduje poškodenie kmeňa pagaštana na Pribišovej ulici, siedmich briez na Silvánskej ulici, lipy na Donnerovej ulici a borovice na Hlaváčikovej ulici. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Samospráva poukazuje na to, že na Silvánskej ulici uschlo na jednom mieste od minulého roka sedem briez. Lipa na Donerovej ulici bola podľa mestskej časti ešte vlani zelená, v súčasnosti je suchá, má preto podozrenie, že jej niekto "pomohol". V okolí bolo už v minulosti otrávených viacero stromov. 

Poškodené stromy v Bratislave
Zobraziť galériu (2)
Poškodené stromy v Bratislave v mestskej časti Karlova Ves  (Zdroj: Facebook/Karlova Ves - aktuality a informácie, ktoré potrebujete vedieť)

"Vlastník oplotenej predzáhradky na Hlaváčikovej nahlásil, že niekto sype pod borovicu soľ a iný neznámy roztok," podotýka samospráva. Pripomína zároveň, že pred časom niekto narezal niekoľko nových stromov na Púpavovej ulici. Mestská časť preto vyzýva svojich obyvateľov, aby boli všímaví, ak sa pri stromoch pohybuje podozrivá osoba. Prípadné poškodzovanie drevín odporúča okamžite nahlasovať na políciu. 

 

ĎALŠIE POŠKODENÉ STROMY‼️ Nikto nič nevidel, nikto nič nepočul? V Karlovej Vsi vyčíňa páchateľ, ktorý poškodzuje zdravé...

Posted by Karlova Ves - aktuality a informácie, ktoré potrebujete vedieť on Wednesday, May 24, 2023
Viac o téme: DrevinyPáchateľPolícia BratislavaKarlova VesEnviropolíciaPoškodené stromy
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu