Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. marec 2019. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Zaujímavosti

Obyvatelia zažili príjemný šok: Na účte si našli tisíce, poslal im ich štát, no má to háčik

pred hodinou

BATON ROUGE - Americký štát Louisiana sa údajne snaží získať späť 26 miliónov dolárov, ktoré omylom prerozdelil medzi obyvateľov v rámci vrátenia daní minulý týždeň. Išlo o počítačovú chybu, vďaka ktorej 66-tisíc ľudí zinkasovalo dvojnásobnú sumu. Banky momentálne spolupracujú s daňovými agentúrami na vrátení peňazí. viac »

Žena sa prišla naposledy rozlúčiť s mŕtvou príbuznou: Pozrela do rakvy a skríkla od hrôzy

Žena sa prišla naposledy

18.03.2019 08:34

FORT LAUDERDALE - Rozrušená rodina zosnulej ženy tvrdí, že floridská pohrebná služba vystavila nesprávne telo a odmietla prezradiť, kde sa nachádza telo ich mŕtvej príbuznej. Ďalšia rodina zas vyjadrila podozrenie, že rovnaká pohrebná služba zamenila pozostatky zosnulých. Firma odmieta čokoľvek komentovať. viac »


Nemáte šťastie v láske a neviete nájsť toho pravého? Dodržte tieto RADY a zvýšite svoje šance

Nemáte šťastie v láske

18.03.2019 08:33

BRATISLAVA - Bolesť z nešťastia v láske a márneho hľadania toho pravého si možno zahojíte, keď zistíte, že nie ste sami, kto márne pátra po spoločníkovi na cestu životom. Jar je vždy vynikajúcim obdobím na vyrazenie do ulíc, ale je dôležité, aby ste do nich vôbec vyšli a pri zoznamovaní sa nespoliehali iba na sociálne siete. viac »


Horor na dovolenke na Kanárskych ostrovoch: Chlapček (†4) sa len išiel hrať s kamarátmi...

Horor na dovolenke na

18.03.2019 08:32

TENERIFE - Štvorročný chlapček sa utopil počas dovolenky na Kanárskych ostrovoch po tom, ako si dal dolu rukávniky. Vadili mu totiž pri obede. Rodičia mu ich ale zabudli dať späť na ramená, a to ich stálo synčekov život. Z tragédie sa zrejme nikdy nespamätajú, snažia sa preto aspoň zvýšiť povedomie o potrebe lekcií plávania pre malé deti. viac »


Študentov sprievodca supermarketom: Vieš čo kupovať a na čom ušetriť?

Študentov sprievodca supermarketom: Vieš

18.03.2019 08:23

BRATISLAVA - Ak si sa odsťahoval na internát, na ktorom je absencia maminej skvelej stravy, určite si na vlastnej koži veľmi rýchlo zistil, že potraviny nenaskáču len tak do chladničky. Aby si mal čo jesť, musíš sa o nákup sám postarať. Cena jednotlivých položiek možno nemilo prekvapí aj teba, a preto je namieste otázka: „Dá sa vôbec v obchode ušetriť?“ viac »


Skvelá akcia, bláznivá láska i nádherný animák: Namiešali sme pre vás tie najlepšie TV TIPY

Skvelá akcia, bláznivá láska

18.03.2019 08:22

BRATISLAVA - Tento týždeň si vyberie naozaj každý. Čaká na vás takmer každý jeden žáner, pričom nemôžeme zabudnúť ani na fanúšikov športu. Už dnes (pondelok) na vás čaká vyhlásenie ankety futbalista roka 2018, ktoré môžete sledovať na Plus-ke. A čo váš čaká po zvyšok týždňa? To sa už dozviete nižšie. viac »


Keď sú s peniazmi väčšie problémy než by stálo za to

Keď sú s peniazmi

18.03.2019 08:21

BRATISLAVA - Pri debatách o zrušení hotovosti sa väčšinou pozerá na situáciu vo Švédsku. Minulý rok len asi každý ôsmy Švéd použil pri nákupe fyzické peniaze. Čoraz viac kaviarní, reštaurácií a obchodov prešlo na bezhotovostnú prevádzku a postupne sa pridávajú aj takí veľkí hráči ako sú napríklad Ikea a Ahlens. viac »


VIDEO Marián sa vyliečil z rakoviny hrubého čreva: Rada, ktorá môže zachrániť aj vás

VIDEO Marián sa vyliečil
Video

18.03.2019 08:20

BRATISLAVA - Rakovina hrubého čreva a konečníka patrí k najobávanejším a najrozšírenejším onkologickým ochoreniam na Slovensku. Prevenciu napriek tomu mnohí ľudia zanedbávajú. Zmeniť to môže jednoduchý test, ktorý v obálke dostanú viacerí poistenci. Preventívny test v minulosti zachránil život aj vyliečenému pacientovi Mariánovi Božíkovi. viac »


15 najzáhadnejších prípadov zmiznutia v histórii

15 najzáhadnejších prípadov zmiznutia

17.03.2019 14:14

BRATISLAVA - V histórii ľudstva rezonuje niekoľko prípadov záhadných zmiznutí osôb. Niekedy sa nezvestná osoba objaví na inom mieste, vo väčšine prípadov však úplne zmizne pod rúškom tajomstva. Ponúkame vám desať najzáhadnejších a najkontroverznejších prípadov zmiznutia ľudí v histórii. viac »


Dvojník Adolfa Hitlera prezradil najčudnejšiu vec, ktorú od neho žiadali

Konšpiračné teórie o úteku

17.03.2019 14:13

LONDÝN - Päťdesiatpäťročný Neil Holmes sa na prvý pohľad nelíši od bežných ľudí, ktorých denne stretávame v nemocniciach. Po práci si však privyrába netradičným spôsobom a vie o tom iba málokto. Niektorým ľuďom sa totiž bojí prezradiť, že si zarába ako dvojník Adolfa Hitlera. viac »


Prieskum odhalil sexuálne fantázie ľudí: O TOMTO snívajú najčastejšie, možno aj vy!

Prieskum odhalil sexuálne fantázie

17.03.2019 14:12

LONDÝN - Pokiaľ ide o sexuálne fantázie, niektorí ľudia sú otvorení širokej škále možností. Britská zoznamovacia stránka Illicit Encounters urobila prieskum, do ktorého zahrnula pikantné predstavy dvoch tisíc ľudí. Výsledky sú skutočne zaujímavé. Briti priznali, že ich láka sex s bývalými partnermi či dopravnými policajtmi. viac »


Mrkva zlepšuje zrak alebo najčastejšie mýty a fakty o zdraví

Mrkva zlepšuje zrak alebo

17.03.2019 14:08

BRATISLAVA - Cukor nemá vplyv na hyperaktivitu detí a vitamín C vás od chrípky neochráni! Čo je pravda a čo sa tak len tvári? viac »


Pri investovaní sa na intuíciu nespoliehajte

Pri investovaní sa na

17.03.2019 14:07

BRATISLAVA - Mnohí investori si myslia, že pri rozhodovaní sa môžu spoľahnúť na svoju intuíciu. Pravdou však je, bohužiaľ, že intuícia nie vždy nabáda výhradne k správnym riešeniam. viac »


Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Kráľova hoľa spája ľudí z Horehronia, Liptova i Spiša

Kráľova hoľa

17.03.2019 14:06

Kráľova hoľa má nadmorskú výšku bezmála 2000 metrov nad morom, ani to však ľuďom odjakživa nebránilo v tom, chodiť cez ňu do vedľajšieho regiónu a stretávať sa. Je to hraničný kopec, ktorý v podstate spája Horehronie, Spiš a Liptov, čo dodnes pripomínajú aj folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou organizované v Liptovskej Tepličke. viac »


ROZHOVOR Cestovateľka a blogerka Janka Travelhacker radí kam cestovať: Dá sa to v pohode aj so sto eurami vo vrecku

ROZHOVOR Cestovateľka a blogerka

17.03.2019 14:05

BRATISLAVA - Patrí k najznámejším travel blogerkám u nás, za čo bola i ocenená cenou Bloger roka. Jej blog Travelhacker bežne navštevujú ľudia, ktorí chcú získať tipy, kde cestovať a najmä ako na to. Špeciálne, ak hľadajú informácie o tom, kde ušetriť a ako si nájsť vysnívanú destináciu takpovediac za babku. viac »


Osamelosť je novodobou epidémiou ľudstva: Porazte ju pomocou týchto tipov

Osamelosť je novodobou epidémiou

17.03.2019 14:00

BRATISLAVA - Počet obyvateľov na planéte rastie, no zároveň narastá aj množstvo ľudí, ktorí sa cítia osamelí. Je to paradox dnešnej doby. Viac ľudí neznamená automaticky lepšie medziľudské vzťahy. Po práci sa neraz zavrieme do svojich príbytkov, osobné stretnutia mnohí z nás obmedzia na minimum, pričom často sa uspokoja iba s virtuálnym kontaktom. viac »


VIDEO Študentku niečo počas letu šteklilo na chrbte: Keď zistila, čo, dostala záchvat paniky

VIDEO Študentku niečo počas
Video

17.03.2019 09:25

CALGARY - Študentku Quin Maltaisovú na palube lietadla Air Transat poštípal desaťcentimetrový škorpión. Najprv cítila jemne šteklenie na spodnej časti chrbta, po ktorom prišla prenikavá bolesť. Letecká spoločnosť netuší, ako sa článkonožec dostal na palubu. viac »


Zem v staroveku zasiahla mega búrka! Hrozí aj teraz, ľudstvo by čelilo katastrofe

Zem v staroveku zasiahla

17.03.2019 09:24

LUND - Vzorky ľadu odhalili odhaľujú prítomnosť mohutnej slnečnej búrky, ktorá v dávnych dobách zasiahla planétu Zem. Vedci tvrdia, že ak by sa podobná udalosť odohrala v súčasnosti, hrozí úplné zničenie modernej elektroniky. Profesor pripomína, že je potrebné zvýšiť ochranu pred slnečnými búrkami. viac »


Neuveríte, kým sa lepšie nepozriete: Žena na materskej vyrába hračky, ktoré vyzerajú ako živé, tomu sa hovorí kvalitná robota

Neuveríte, kým sa lepšie

17.03.2019 09:15

BRATISLAVA - Rozoznať plyšové a ozajstné zviera je zvyčajne veľmi jednoduché. Len máloktorý výrobca si dá tú námahu, aby vytvoril dokonalú kópiu. A vytvoriť takúto hračku by bolo pravdepodobne aj poriadne nákladné. Existuje však žena, ktorá má zlaté ruky práve na výrobu hračiek ako živých. Anna Yastrezembovská je matka dvoch detí a práve na materskej ... viac »


Majoránka, obľúbené korenie babičiek: Liek, ktorý podľa legiend prinášal aj lásku

Majoránka, obľúbené korenie babičiek:

17.03.2019 09:00

BRATISLAVA - Majoránka nie je len aromatické korenie, je aj vysoko hodnoteným liečivom, vysvetľuje vo svojom príspevku o známej byline docent Ivan Šalamon, ekológ a biológ z Katedry ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove. viac »


Traja kamaráti zahynuli pri páde lavíny: Turista, ktorý ako jediný prežil, opísal hororové momenty

Traja kamaráti zahynuli pri

16.03.2019 18:02

GLASGOW - Tragicky sa skončil výlet troch Francúzov a jedného Švajčiara, ktorí chceli v utorok zdolať vrch Ben Nevis v Škótsku. Výstup na najvyššiu horu Veľkej Británie prerušila štyrom turistom lavína, ktorá si vyžiadala tri ľudské obete. Záchranári opísali podmienky miesta nešťastia ako brutálne. viac »


Najčítanejšie články