Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk
Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Zaujímavosti

KORONAVÍRUS Vedci upozorňujú na tieto nezrovnalosti týkajúce sa vakcíny Sputnik: Majú vážne obavy!

Video
pred 3 hodinami

LONDÝN - Predbežné výsledky tretej fázy klinických testov ruskej vakcíny Sputnik V prinášajú viacero dôvodov na vážne obavy. Jednak je to nedostupnosť dát, z ktorých boli vyvodzované závery, ďalej nejasnosti v pravidlách klinickej štúdii i zjavné nezrovnalosti v nahlásených výsledkoch. V článku zverejnenom v stredu na webe odborného časopisu The Lance... viac »

Zubná pasta na vyrážky? Na to radšej zabudni, nasledovné veci na tvár nepatria!

Zubná pasta na vyrážky?

13.05.2021 12:07

BRATISLAVA - Každý z nás túži po krásnej čistej pleti, ktorá je bez vyrážok a čiernych bodiek. Aby bola čo najdokonalejšia, sme schopní urobiť naozaj hocičo. Niekedy dokonca siahame po tipoch z internetu, ktoré nám k žiadanému výsledku určite nepomôžu. Toto sú „babské rady,“ ktorým nikdy neuver a na tvár si ich určite nedávaj! viac »


Kaštieľ v Betliari: 20 najzaujímavejších faktov

Betliar

13.05.2021 12:00

Kaštieľ v Betliari patrí k našim najobľúbenejším a najnavštevovanejším pamiatkam. Návštevníkov púta vďaka výbornému zachovanému stavu a bohatej prehliadke plnej zaujímavých trofejí, nábytku a výzdob. Po prechádzke jeho historickými priestormi sa potom ešte môžete vybrať do parku, kde vládne pokojná atmosféra a môžete sa pokochať nádhernou prírodou. viac »


PROGNÓZA šéfa Booking.com, ktorá nepoteší: Ak sa chystáte na dovolenku do zahraničia, čakajte toto!

Pláž
323

13.05.2021 08:25

LONDÝN - Náklady na zahraničnú dovolenku budú tento rok v lete výrazne vyššie. Záujem o cestovanie s ustupujúcou pandémiou je totiž značný, v prevádzke je však príliš málo lietadiel. Uviedol to šéf rezervačného portálu Booking.com Glenn Fogel. V rozhovore s BBC upozornil, že ceny sa už teraz zvyšujú. viac »


Knižný tip: Román Zlaté dievča opisuje drsný príbeh spoza opony vrcholovej gymnastiky

Knižný tip: Román Zlaté

13.05.2021 08:21

BRATISLAVA - Nazrite za oponu tvrdého sveta gymnastiky, kde sa skrýva odvážne dievča a jeho veľký sen o zlatej medaile. Nová kniha Zlaté dievča od autorky Jennifer Iacopelli sa zamýšľa nad tým, čo všetko sú športovkyne ochotné urobiť pre zlatú medailu. Kniha pre generáciu young adult práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo v preklade Zuzany Štelbaskej. viac »


FOTO Užívatelia na Google Maps objavili cestu do neba! V tejto krajine sa nachádza

FOTO Užívatelia na Google
Foto

12.05.2021 18:16

CHAMBERS - Užívatelia sociálnej siete s čoraz väčšou obľubou zverejňujú kuriózne zábery získané aplikáciou Google Maps. Podobne je na tom aj príspevok zverejnený na Reddite. Úspech mal však iba do chvíle, kým užívatelia nezistili, že autor upravil snímky, ktoré pôsobili príliš obyčajne. viac »


Mig 21 vydávajú video k piesni TěsněVedleSeba. Je o túžbe po ľudskom dotyku

Mig 21 vydávajú video

12.05.2021 18:15

Optimizmus, nádej a túžba po zázraku, ktorý spočíva v návrate k normálnemu životu. To je odkaz, ktorý kapela Mig 21 posiela vo svojej novej skladbe s názvom TěsněVedleSebe. Videoklip, ktorý k tejto skladbe kapela práve teraz predstavuje, je plný spomienok na koncerty, kde sa ešte všetci mohli baviť "TěsněVedleSebe" bez všetkých protipandemických obmedzení. viac »


Tieto DOPLNKY výživy znižujú riziko pozitívneho testu na COVID: Vitamín C prekvapivo pohorel

Tieto DOPLNKY výživy znižujú

12.05.2021 18:14

Vyzerá to tak, že boj s Covid-19 môžu uľahčiť niektoré doplnky výživy. Znižujú riziko pozitívneho výsledku testu na infekciu, a tým chránia pred ochorením. Týka sa to však len jedného pohlavia a navyše, takýto účinok nemajú všetky doplnky! viac »


Veľké REFORMY v Hollywoode: Zlaté glóbusy sa po kritike menia! Málo porotcov tmavej pleti a úplatkárstvo

Veľké REFORMY v Hollywoode:

12.05.2021 18:00

LOS ANGELES - Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov (HFPA), ktorá udeľuje prestížne filmové a televízne ocenenie Zlatý glóbus, prijala vo štvrtok sériu reforiem. Reagovala tým na silnejúcu kritiku, ktorá mierila predovšetkým na nedostatok porotcov tmavej v pleti v jej radoch, napísala agentúra AFP. viac »


VIDEO Na Mount Everest sa tento rok vyštverali prví horolezci: Keď zistíte, kto bol medzi nimi!

VIDEO Na Mount Everest
FotoVideo

12.05.2021 12:11

KÁTHMÁNDÚ - Šerpa Kami Rita minulý piatok znovu pokoril rekord v najväčšom počte výstupov na Mount Everest, keď tak urobil už po 25-krát. Spolu s jedenástimi horskými sprievodcami sa na vrchol najvyššej hory sveta dostali ako prvá tohtoročná skupina horolezcov, informovala agentúra AP. viac »


KORONAVÍRUS Výskum ukázal krutú pravdu: Ak sa toto nestane národným záujmom, pandémiu nikdy neporazíme

KORONAVÍRUS Výskum ukázal krutú

12.05.2021 12:10

BERLÍN -Pandémia covidu-19 nebola len ranou pre hospodárstvo, výrazne zmenila i vzťahy v spoločnosti a medzi národmi. V rozhovore s novinármi to povedal ekonóm Dennis Snower z výskumného ústavu Global Solutions Initiative, jeden z tvorcov štúdie o vplyvoch pandémie na skupinu najvyspelejších ekonomík (G7). Pokles takzvanej vonkajšej solidarity, teda... viac »


KORONAVÍRUS Študentke omylom vstrekli šesť dávok vakcíny Pfizer! Nečakané, čo to spôsobilo

KORONAVÍRUS Študentke omylom vstrekli

12.05.2021 12:09

RÍM - Mladú ženu v Taliansku omylom zaočkovali naraz až šiestimi dávkami vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech. Teraz je pod lekárskym dohľadom v nemocnici v Toskánsku, informovala v pondelok agentúra AFP. viac »


Nechutný trend na internete: Ľudia čakajú aj rok, aby mohli ochutnať toto jedlo

Nechutný trend na internete:

12.05.2021 12:05

BRATISLAVA - Ak to nie je nechutné, tak minimálne je to to najzvláštnejšie, čo si kedy videl. Internetom sa šíri nový trend „high meat“. Toto absurdné stravovanie si našlo svojich fanúšikov. Čo to vlastne je? viac »


Hrôza na pláži: Medzi kúpajúcich sa dopadlo lietadlo z 2. svetovej vojny

Medzi kúpajúcich sa dopadlo

12.05.2021 12:00

Príjemná sobota pri mori sa pre množstvo ľudí zmenila na poriadnu drámu - len kúsok od nich totiž na vode núdzovo pristálo lietadlo z druhej svetovej vojny. Udalosť zachytili viacerí svedkovia na video. viac »


FOTO Dvaja mladíci objavili pri potápaní poklad! FOTO nálezu, aký sa podarí raz za život

FOTO Dvaja mladíci objavili
Foto

12.05.2021 08:27

SADDLE CREEK - Dvaja potápači z Floridy objavili pri potápaní v miestnej rieke obrovskú mamutiu kosť pravdepodobne z doby ľadovej. Jeden z nich sa s týmto vzácnym objavom podelil na svojom instagramovom účte. Okrem toho sa im podarilo nájsť aj ďalší poklad. viac »


Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko

Pravdivý príbeh: Pri rozvode

12.05.2021 08:22

BRATISLAVA - Na pohľad dokonalé manželstvo nemusí vždy dopadnúť podľa predstáv. Najmä pri rozvode môžete zistiť, že nemáte ani tušenia, koho ste si to zobrali. Svoj príbeh nám rozpovedala aj Klára. viac »


Táto STRAVA zabráni zmenšovaniu mozgu: Potraviny, ktoré oddialia jeho starnutie po celé roky

Táto STRAVA zabráni zmenšovaniu

12.05.2021 08:21

Len nedávno prišiel jeden výskum so zistením, že určitá strava môže myť prospešná pre srdce a taktiež pri chudnutí. Tu sa však jej benefity nekončia. Nová štúdia sa pripája a na základe svojich výsledkov tvrdí, že znižuje aj riziko demencie a kognitívneho poklesu. O akom stravovaní je reč? viac »


Hudba z Marsu šíri optimizmus v novinke Mys dobrej nádeje. Pozrite si videoklip

Hudba z Marsu šíri

11.05.2021 22:00

Obľúbená trnavská skupina Hudba z Marsu naposledy vydala oficiálny singel a videoklip v lete 2019. Počas pandémie zverejnil frontman Štofo dve sólové, resp. rodinné "Karanténa unplugged" videá so staršími skladbami, tento týždeň sa však fanúšikovia konečne dočkali novinky. viac »


Ako zistiť jediným pohľadom, či je muž obdarený? Vedci upozorňujú, ako to spoznať

Ako zistiť jediným pohľadom,

11.05.2021 19:00

Tím vedcov študoval nosy a pohlavné orgány nedávno mŕtvych tiel, aby zistil, či je hypotéza „veľký nos, veľké prirodzenie“ pravdivá. Výsledok? Forenzní odborníci potvrdzujú, že to nie je výmysel!  viac »


Prírodu nám ukázal ako nikto iný: Attenborough oslavuje! Má oscarového brata a prekonal aj rekord Aniston

Prírodu nám ukázal ako

11.05.2021 18:00

LONDÝN - Britský prírodovedec David Attenborough, ktorý sa narodil 8. mája 1926, patrí k najznámejším popularizátorom vedy. Jeho prírodovedné snímky, ktoré už od polovice 50. rokov pripravuje hlavne pre BBC, lákajú k obrazovkám milióny divákov po celom svete. Attenborough sa venuje faune aj flóre, pútavo dokáže rozprávať ako o existujúcich zvieratách... viac »


FOTO Hlasno sexujúca dvojica strpčuje život obyvateľom bytovky: Odkaz od susedov, aj s pikantným USB!

FOTO Hlasno sexujúca dvojica
Foto

11.05.2021 12:11

LONDÝN - Spolunažívanie v bytových domoch môže byť ťažké. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil nemenovaný obyvateľ, ktorého už unavilo počúvať milostné vzdychy svojich susedov. Rozhodol sa preto napísať im výstižný oznam spolu s USB kľúčom, na ktoré uložil hlasové záznamy z vášnivých nocí. viac »


Najčítanejšie články