Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Zaujímavosti

Otec nechal dcéru (14) na letisku a odletel na dovolenku! Krutý dôvod, doteraz sa s ním nebaví

pred 7 hodinami

LONDÝN - Otec opustil svoju štrnásťročnú dcéru na letisku, pretože platnosť jej pasu mala vypršať o dva mesiace. Do lietadla preto nastúpil len so svojou manželkou a dvomi ďalšími deťmi. Priznal, že z komplikovanej situácie bol nešťastný, no jeho dcéra už na jednej dovolenke bola a ostatné deti nie, preto sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. viac »

Len 11-ročné dievča porodilo vo vani! Šokujúce detaily počatia jeho dieťatka

Len 11-ročné dievča porodilo

včera o 13:25

ST. LOUIS - Muž spolu so ženou z amerického štátu Missouri sú obvinení z ohrozovania zdravia dieťaťa a sedemnásťročný chlapec čelí obvineniu z incestu a znásilnenia jedenásťročného dievčaťa. To malo porodiť dieťa doma vo vani. Tínedžer priznal, že dievčinu znásilnil viac ako stokrát. Netušil, že je tehotná. viac »


VIDEO Toto doma nikdy neskúšajte! Muž chcel vykynožiť šváby na svojej záhrade, katastrofický záver

VIDEO Toto doma nikdy
Video

včera o 13:24

ENÉAS MARQUES - Horkokrvný Brazílčan sa rozhodol, že vytrhá kus záhrady, ktorý napadli šváby. Namiesto toho však celý dvor vyhodil do vzduchu. Na trávnik nalial benzín, do ktorého vhodil zápalku. Evidentne nečakal, že sa chytí celá záhrada. Spôsobil tak masívny požiar. viac »


VIDEO Medzinárodná vesmírna stanica zachytila UFO: Nedokázali ho identifikovať ani v NASA

VIDEO Medzinárodná vesmírna stanica
Video

včera o 13:23

WASHINGTON - Nadšenec UFO Scott Waring zverejnil zábery z Medzinárodnej vesmírnej stanice. Je presvedčený o tom, že predmet, ktorý je na nich zachytený, má mimozemský pôvod. Kužeľovité teleso vznášajúce sa v blízkosti stanice totiž nedokázali identifikovať ani pracovníci NASA. viac »


Škandinávsky minimalizmus v bratislavskom paneláku? Prečo nie!

obývačka Byt Hanulova

včera o 13:22

BRATISLAVA - Náročný proces rekonštrukcie trojizbového bytu v bratislavskej Dúbravke priniesol moderný, nadčasový, ale pritom útulný byt pre mladý pár. viac »


Čo to znamená, keď vaše dieťa chodí po špičkách?

Bábätko

včera o 13:21

BRATISLAVA - Chôdza po špičkách je pre deti vo veku medzi 12 až 15 mesiacmi normálna, lebo skúšajú rôzne polohy chodidiel. Vo všeobecnosti sa netreba znepokojovať do dvoch rokov veku. viac »


Festival KlezMORE prináša do Bratislavy koncert dua Lerner y Moguilevsky

Festival KlezMORE prináša do

včera o 13:20

BRATISLAVA - Po šiestich rokoch, odkedy sa pôvodne viedenský festival KlezMORE koná aj v Bratislave, prichádza slovenský festivalový tím s novinkou. Festival sa tradične koná na jeseň, už o týždeň (3.3.) však môžete zažiť špeciálny jarný koncert v podobe absolútnej špičky klezmerovej scény z Argentíny. viac »


Znižujú Apple Watch riziko infarktu?

Znižujú Apple Watch riziko

včera o 13:19

BRATISLAVA - Apple Watch monitorujú srdcovú činnosť sledovaním srdcového rytmu. To nakoľko dokážu pomôcť so znížením rizika infarktu u seniorov teraz preverí výskumný projekt spoločnosti Johnson & Johnson. viac »


TOP postapokalyptické filmy: Jadrová katastrofa či vypustený smrtiaci vírus... Kolaps civilizácie

TOP postapokalyptické filmy: Jadrová

včera o 13:17

BRATISLAVA - Postapokalyptické filmy patria k tým, na ktoré sa dobre s napätím pozerá, ale zažiť by to nechcel nikto. Tieto snímky nám ukazujú, ako to môže vyzerať, keď svet zasiahne apokalypsa. Môže ísť napríklad o jadrovú katastrofu, vojnu či vvpustený nebezpečný vírus, ktorý spustoší celú planétu. Je ich množstvo, no ktoré z nich stoja za pozretie? viac »


Najčastejšie chyby, ktoré (ne)vedomky robíme v reštaurácii: Sú vám niektoré z nich povedomé?

Najčastejšie chyby, ktoré (ne)vedomky

včera o 13:16

BRATISLAVA Dnes už nie je obed či večera vonku ničím výnimočným. Mnohí z nás využívajú najmä obedové menu, ktoré je cenovo dostupné, pestré a chutné. Bez ohľadu na to, či sa pôjdeme najesť do malej rodinnej reštaurácie alebo do nóbl podniku, nemali by sme zabúdať na slušnosť. Toto sú tie najčastejšie prešľapy voči etikete, ktorým by sme sa mali vyvarovať: viac »


VIDEO Turistický raj na východe Slovenska má aj svoje jazvy: Opustený hotel na Domaši je zachovaný, no sám by si tu zostať nechcel

VIDEO Turistický raj na

včera o 13:15

BRATISLAVA - #Veľká Domaša (inak známa aj ako len Domaša) je viacúčelové vodné dielo – vodná nádrž v okresoch Vranov nad Topľou a Stropkov. Jej výstavba sa začala vo februári 1962 a ukončená bola v decembri 1967. Injekčná štôlňa sa začala zakladať v auguste 1963. Prietok Ondavy bol odvedený do štôlne v júni 1964. viac »


Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií Tripland

Múzeum optických ilúzií Tripalnd

včera o 13:11

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu. viac »


FOTO Starenku (83) vyhlásili za mŕtvu, o 10 hodín neskôr ožila! Šokujúce slová kňaza

FOTO Starenku (83) vyhlásili
Foto

25.02.2020 17:43

STRYŽAVKA - Osemdesiattriročnú Kseniu Didukhovú vyhlásili lekári za mŕtvu v jej dome na Ukrajine. Rodina nebohej už začala pripravovať kar, najala kňaza a človeka, ktorý babičke vykope hrob. O desať hodín neskôr však začala prejavovať známky života. Potom ostatným povedala, že videla nebeské kráľovstvo a svojho mŕtveho otca. viac »


Chcete spáliť dvakrát viac kalórií ako zvyčajne? Takéto raňajky by ste potom mali jesť

Chcete spáliť dvakrát viac

25.02.2020 17:42

LÜBECK - Ďalší výskum potvrdil dôležitosť raňajok v našom každodennom jedálničku. Ich význam však nespočíva iba v tom, že nimi získate potrebnú dávku energie do nového dňa. Dôležité sú aj preto, lebo dokážu naštartovať metabolizmus a podporiť spaľovanie kalórií. A čím menej budete riešiť ich kalorickú hodnotu, tým to bude pre vás podľa odborníkov lepšie. viac »


FOTO Matku nečakane navštívil majiteľ bytu, v ktorom býva: Hanba, čo nechala na posteli!

FOTO Matku nečakane navštívil
Foto

25.02.2020 17:41

LONDÝN - Návšteva prenajímateľa nie je vždy príjemnou záležitosťou, obzvlášť, keď sa zjaví nečakane. Dokonalým príkladom je príhoda matky ôsmich detí, ktorá v posteli zabudla vibračnú masážnu pomôcku. Zhodou okolností svojím tvarom pripomínala vibrátor. Prenajímatelia z bytu odišli značne zmätení a v rozpakoch. viac »


Nečakaný príznak, že sa o vás pokúša infarkt: Stačí jediný pohľad na nechty!

Nečakaný príznak, že sa

25.02.2020 17:36

BRATISLAVA - Srdcové príhody sa neraz prejavia veľmi dramaticky, sú náhle a také prudké, že človek v priebehu pár sekúnd padá na zem. Častejšie však začínajú nevýraznými nevoľnosťami a ľudia zbytočne dlho vyčkávajú, než vyhľadajú lekársku pomoc. viac »


Súboj duopolu: Dve ikony amerického priemyslu sa ocitli v neľahkej situácii

Súboj duopolu: Dve ikony

25.02.2020 17:35

BRATISLAVA - Na trhu dvoch dominantných hráčov je kríza jedného z účastníkov vždy výhrou pre jeho konkurenta. Zažili to Coca Cola a Pepsi, prešli si tým Microsoft a Apple a dnes to prežívajú Boeing a Airbus. viac »


Drsné praktiky v čínskej športovej škole: Toto je už za hranicou

Drsné praktiky v čínskej

25.02.2020 17:34

PEKING - Chceli by ste mať z drobca špičkového športovca? Nie je problém. Stačí ho prihlásiť na vybraný krúžok, navštevovať tréningy, súťaže a keď bude dobrý, v dospelosti sa športu môže venovať profesionálne. viac »


Košickí hudobníci reflektujú atmosféru pred voľbami. Vypočujte si pieseň Holúbky

Košickí hudobníci reflektujú atmosféru

25.02.2020 17:33

KOŠICE - "Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať," refrén pesničky Holúbky odkazuje hneď k dvom silným momentom histórie slovenskej popovej hudby. Nadčasová balada My od dvojice Filip-Lasica a novembrová hymna Sľúbili sme si lásku od Ivana Hoffmana sa stali inšpiráciou k textu spoločnej piesne skupiny Cha Bud! a speváčky Sisy Féherovej. viac »


Za päť hodín postavili rodine dom na ich obľúbenom mieste! Ako je to vôbec možné?

Fasáda domu Montaña je

25.02.2020 17:31

BRATISLAVA - Nie je problém zamilovať sa do krásneho prírodného prostredia. Problémom však môže byť, ak si tu chcete postaviť dom či chatu. viac »


Z neochoty štúdií ťaží streamovací gigant: Nebyť Netflixu, tieto filmy by nikdy nevznikli

Z neochoty štúdií ťaží

25.02.2020 17:30

LOS ANGELES - Možno sa to nezdá, no Netflix oslávi už svoje 23. narodeniny. Na Slovensku síce nepôsobí až tak dlho, no v USA ide už o "starú známu značku". Spoločnosť sa netají tým, že je ochotná vlievať peniaze do nového obsahu, aby mala v ponuke čoraz čerstvejšie novinky. Ročne na to minie približne 2 miliardy dolárov a rozhodne nešetrí ani na vývoji ... viac »


Najčítanejšie články