Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Zaujímavosti

Zberateľa v noci straší bruchovravecká bábka z koncentračného tábora: VIDEO ho vydesilo na smrť

Video
pred 26 minútami

LIVERPOOL - Pán Fritz, bruchovravecká bábka, sa dostal do rúk zberateľa podivuhodných predmetov. Ten si všimol, že každú noc sa dvierka na vitríne s bábkou nevysvetliteľne otvoria. Pred sklenenú vitrínu preto namontoval GoPro kameru. Po dvoch večeroch zistil, že bábka pohybuje ústami a očami vo chvíli, keď sa dvierka otvárajú, čo ho poriadne vydesilo. viac »

Kamarátky našli v bazári ľúbostné listy z 2. svetovej vojny: Neskutočné čítanie na FOTO

Kamarátky našli v bazári
Foto

včera o 16:05

CLARKSVILLE - Kamarátky z USA našli ručne písané listy z čias druhej svetovej vojny. Objavili ich náhodne v dielni v Národnom parku Great Smoky Mountains vo východnej časti Tennessee. Ľúbostné listy napokon odkúpili, aby sa dozvedeli koniec príbehu medzi námorným vojakom Eliasom a jeho milovanou Ilaine. viac »


Rozmanité TV TIPY: Romantika, akcia či životopisné drámy? Na svoje si príde každý

Rozmanité TV TIPY: Romantika,

včera o 16:02

BRATISLAVA - Tento týždeň si budete môcť vychutnať z každého rožku trošku. Začiatok týždňa otvorí životopisný príbeh legendárnej módnej návrhárky Coco Chanel, pokračovať bude poriadnou akciou a v závere sa môžete tešiť na horkosladkú českú komédiu či drámu zo zákulisia kampane referenda o brexite. viac »


Hooverphonic v zaplnenom Ateliéri Babylon predstavili novú speváčku aj album

Hooverphonic v zaplnenom Ateliéri

včera o 16:01

BRATISLAVA - formácia Hooverphonic sa v utorok 15. októbra vrátila na Slovensko po dlhých jedenástich rokoch. Plný Ateliér Babylon však bol dôkazom, že fanúšikovia na kapelu nezabudli a stále má pevné miesto v ich srdci. viac »


Plat 2 400 - 2 600 eur: Tieto pracovné miesta v Rakúsku a Nemecku sú voľné, poďte si dobre zarobiť

Plat 2 400 -

včera o 15:59

BRATISLAVA - Chcete začať zarábať lepšie? Lákajú vás rakúske či nemecké platy? Ste skúsený elektrikár, vodár/inštalatér alebo stolár a ovládate nemčinu na komunikatívnej úrovni? Ak ste na všetky otázky odpovedali kladne, máme pre vás niekoľko zaujímavých pracovných ponúk. Pozrite sa, čo všetko vám zamestnávatelia na týchto pozíciách núkajú, čo od vás ... viac »


S manželom spíme 7 rokov oddelene: Prečo sme šťastnejší?

Manželia

včera o 15:57

BRATISLAVA - Nad tým, že by sme nespávali spolu v manželskej posteli, sme vôbec neuvažovali. K tomu, že sme sa tak nakoniec rozhodli, nás neviedli žiadne hádky ani deti, tie nemáme. viac »


Blockchain mobil pre každého

Blockchain mobil pre každého

včera o 15:56

BRATISLAVA - HTC uvádza blockchain mobil HTC Exodus 1s. Je to ako mať švajčiarsku banku vo vrecku. To hovorí vo vyhlásení k jeho uvedeniu na trh Phil Chen z HTC. Blockchain mobil je bezpečné all-in-one zariadenie spájajúce bezpečnosť hardvérovej kryptopeňaženky s pohodlnosťou používania mobilu. Exodus 1s by mal byť dostupný za 219€, čo je už cena z ... viac »


Chystáte sa do Amsterdamu na dovolenku? Pozor, TOTO tam nikdy nekupujte

Amsterdamské kanály, Holandsko

včera o 12:22

AMSTERDAM - Turisti, ktorí si na slávnom kvetinovom trhu v Amsterdame kúpia cibulky tulipánov, sa často kvetov nedočkajú. Vyrastie totiž len jedno percento z nich, zistili vyšetrovatelia z amsterdamskej radnice a Kráľovskej všeobecnej asociácie pre kultúru kvetinových cibuliek (KAVB), ktorá združuje holandských pestovateľov. Prišli tiež na to, že vykvitnuté ... viac »


Šokujúci nález v detských potravinách: TEST odhalil ťažké kovy

Šokujúci nález v detských

včera o 12:21

BRATISLAVA - Aj v potravinách, ktoré dávate vášmu dieťaťu, sú pravdepodobne toxické chemikálie. Vyplýva to zo záverov šokujúcej štúdie, ktorú zverejnili v Spojených štátoch. Až 95% testovaných detských potravín obsahovalo ťažké kovy, vrátane arzénu a olova. viac »


Zákerná choroba začína nevinnou bolesťou chrbta: Vieme, ako sa pred ňou ochránite

Zákerná choroba začína nevinnou

včera o 12:14

BRATISLAVA - Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je osteoporóza tretím najčastejším civilizačným ochorením, na ktoré sa zomiera. Hneď po srdcovo-cievnych ochoreniach a rakovine. Kým na seba upozorní prvou nečakanou zlomeninou, trvá to pomerne dlho. A vtedy býva už zvyčajne neskoro. viac »


Na Sardínii sa strácajú turisti: Hľadajú najkrajšie pláže, končia v problémoch

Sardínia

včera o 12:13

Hoci sa leto už skončilo, na Sardíniu stále prichádza množstvo turistov v túžbe navštíviť niektorú z idylických pláží. Tie najkrajšie z nich však nebývajú ľahko dostupné, a tak sa veľa ľudí pri ich hľadaní spolieha na Google Maps. To sa však v ostatnom čase javí ako obrovská chyba. viac »


FOTO Rodina si adoptovala domáce zvieratko: O pár mesiacov sa zmenilo na mega stvorenie

FOTO Rodina si adoptovala
Foto

21.10.2019 08:35

MALVERN - Príbeh anglickej rodiny Grahamovcov snáď najlepšie pochopia tí, ktorí majú doma nejaké zviera a bezvýhradne ho milujú napriek tomu, že nevyzerá práve najmilšie. Ich miniatúrne prasiatko totiž napriek tvrdeniam odborníkov narástlo a zmenilo sa na obrovskú ošípanú. viac »


Bez práce koláče: Jednoduchý plán na dosiahnutie finančnej nezávislosti

Bez práce koláče: Jednoduchý

21.10.2019 08:21

BRATISLAVA - Pohľad na osobné financie cez prizmu ekonómie poskytuje šikovný návod na úspešnú akumuláciu bohatstva. viac »


GASTRO KVÍZ: Fakt alebo výmysel? Otestuj sa, či vieš o týchto potravinách a jedlách všetko

GASTRO KVÍZ: Fakt alebo

21.10.2019 08:20

BRATISLAVA - Jedlo je pre mnohých ľudí témou číslo jeden. No to, že má niekto plné ústa jedla ešte neznamená, že vie o ňom všetko. Ako si na tom ty? Vieš, čo je ghee, alebo či je chmeľ jedlý? Otestuj sa v kvíze, ktorý preverí tvoje znalosti o potravinách! viac »


FOTO Obdivujú ju milióny ľudí na celom svete: Toto má byť najkrajšie dievčatko na svete

FOTO Obdivujú ju milióny
Foto

20.10.2019 21:01

MOSKVA - Šesťročná Alina Jakupová z Moskvy sa stala modelkou už vo svojich štyroch rokoch. V médiách býva často označovaná za "najkrajšie dievča na svete". Vo svojej kariére je skutočne úspešná, objavila sa na titulných stránkach popredných módnych magazínov. viac »


PYTHIA číta staroveké grécke texty

PYTHIA číta staroveké grécke

20.10.2019 21:00

LONDÝN - Britská spoločnosť DeepMind patriaca do portfólia spoločností vlastnených Google je známa vďaka svojim aplikáciam založeným na neurónových sieťach a aktivitám v oblasti umelej inteligencie (AI). Teraz prichádza s prvým AI programom na obnovenie starovekých gréckych textov, ktorý nazvala PYTHIA, podľa veštkyne Pýtie z Delf. viac »


Doprajete si každý deň pohár vína? Keď zistíte, čo to môže spôsobiť, zhrozíte sa

Doprajete si každý deň

20.10.2019 19:01

SOUL - Pohár vína denne považuje väčšina lekárov za dúšok zdravia, ktorý povzbudzuje trávenie, cirkuláciu krvi a odbúrava z tela voľné radikály. Juhokórejskí vedci však po dlhodobom výskume dospeli k znepokojivému záveru. Na základe svojich zistení varujú pred každodenným popíjaním čo i len symbolického množstva alkoholu. Čo i len pohár vína denne ... viac »


Šesť zaujímavých faktov o októbrových deťoch

Šesť zaujímavých faktov o

20.10.2019 19:00

BRATISLAVA - Október – mesiac úcty k starším, prvý riadny jesenný mesiac, keď musíme priznať, že leto skončilo. Ale aj mesiac, v ktorom sa rodia úžasní ľudkovia. viac »


Sú pre nás nízkotučné potraviny naozaj vhodné? Toto ste o nich možno nevedeli!

Sú pre nás nízkotučné

20.10.2019 18:00

BRATISLAVA - V takzvanej „light“ verzii dnes nájdeme veľa druhov potravín a nápojov. Na mnohých z nás pôsobí táto nálepka priam zázračne. Ako je to však naozaj? viac »


Zvrhlá žena (44) dostala chuť na orálny sex: Priateľ nesúhlasil, takmer ho udusila rozkrokom

Zvrhlá žena (44) dostala
Foto

20.10.2019 13:03

BOONE COUNTY - Príbeh Amy Nicole Parrinovej z amerického štátu Missouri, ktorá bola vlani v decembri zatknutá za sexuálne násilie, sa opäť pretriasa na verejnosti. Štyridsaťštyriročná žena bola totiž napriek odsúdeniu na trojročný nepodmienečný trest minulý mesiac prepustená na slobodu. viac »


Muž sa chcel zbaviť krtka v záhrade: Nikdy neskúšajte TO, čo on!

Muž sa chcel zbaviť

20.10.2019 13:02

BERLÍN - S ťažkými zraneniami nohy a oka skončil zamestnanec durynskej obce Sulza na východe Nemecka, ktorý sa pustil do nerovného boja s krtkom. Nepopulárneho návštevníka záhrad sa podľa miestnej polície pokúsil vyhnať delobuchmi, no skončilo sa to zle-nedobre. viac »


Najčítanejšie články