Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk
Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Zaujímavosti

FOTO Tomu sa hovorí láska: Dôchodcu v kaderníctve učili, ako má kulmovať vlasy starnúcej manželke

Foto
pred 51 minútami

CALGARY - Vlasový salón v kanadskej provincii Alberta zdieľal na svojej facebookovej stránke príspevok o mužovi, ktorý sa chcel naučiť robiť vlny svojej manželke. Tá si ich totiž už nezvláda robiť sama. Príspevok sa stal na internete mimoriadne populárnym, mužovo gesto dojíma ľudí po celom svete. viac »

Fyzik strčil hlavu do urýchľovača častíc, zasiahol ho protónový lúč: Toto sa s ním stalo

Fyzik strčil hlavu do
Foto

29.04.2021 08:34

PROTVINO - Urýchľovače častíc sú stroje, ktoré poháňajú nabité častice neuveriteľnou rýchlosťou, spravidla s cieľom kolízie s inými časticami. Nie je vhodné, aby do týchto zariadení pchal ktokoľvek hlavu. To sa však predsa len stalo istému časticovému fyzikovi, ktorý, na prekvapenie mnohých, incident prežil. viac »


Práve teraz je správny čas na doplnenie dôležitého vitamínu: Kde ho nájdete?

Práve teraz je správny

29.04.2021 08:31

BRATISLAVA - Vitamín C, označovaný aj ako kyselina askorbová, patrí k najznámejším a zároveň aj najdôležitejším vitamínom v ľudskom tele. Po zime však môžeme pociťovať jeho nedostatok, čo sa zvykne prejaviť rôznymi zdravotnými problémami, najmä zníženou imunitou. viac »


Každodenné činnosti, ktoré vzdiaľujú šancu na čistú pleť: Prestaňte s nimi a dajte AKNÉ zbohom!

Každodenné činnosti, ktoré vzdiaľujú

29.04.2021 08:30

Nie sú len problémom pubertiakov a mladých ľudí! Nekonečný boj s akné vedú aj dospelí, pričom za tým môže byť genetika, strava, aj hormóny. Spúšťačom sú tiež bežné činnosti, o ktorých by ste to ani nepovedali. viac »


Vedci skúmali bezpríznakový priebeh COVID-19: Zistite, čo zanechal vo vašom tele, ak sa týka aj vás

Vedci skúmali bezpríznakový priebeh

28.04.2021 22:01

PARÍŽ - Viac ako rok od začiatku pandémie je známe, že po prekonaní COVID-19 nadobudnete istú mieru imunity. Podľa vedcov však bola presná povaha tejto ochrany doteraz zle charakterizovaná, pretože chýbajú údaje o asymptomatických priebehoch ochorenia, ktoré môžu zohrať dôležitú rolu. viac »


Dub, rap aj world music: Malalata v nútenej pauze nezaháľa a vydáva nový track

Dub, rap aj world

28.04.2021 22:00

Známe dídžejské duo Malalata, ktoré stojí za obľúbenými žúrmi Balkan Bashavel, počas pauzy vynútenej protiepidemickými opatreniami rozhodne neleňoší. Roman Lalík a Jakub Kmošena, ktorí spolu hrávajú už 14 rokov, v posledných mesiacoch zorganizovali niekoľko online parties a zapracovali aj na vlastnej hudobnej tvorbe. viac »


VIDEO chlapíka totálne zmiatlo internet: Koľko že má rokov?! Si robíte srandu...

VIDEO chlapíka totálne zmiatlo
Video

28.04.2021 19:01

NEW YORK - TikToker Carl Paoli, ktorý je vo svojich 39 rokoch starým otcom, ľuďom vyráža dych. Mnohí spočiatku nedokázali pochopiť, ako je to vôbec možné. Carl svojim fanúšikom neskôr ochotne vysvetlil, ako sa stal starým otcom v takom mladom veku. Jeho príbeh nepochybne dojme aj vás. viac »


Ryba plávajúca v mori chémie? Pravda o lososovi z farmy, ktorá vám otvorí oči!

Ryba plávajúca v mori

28.04.2021 19:00

Často sa hovorí o katastrofálnych podmienkach, v ktorých sa chovajú lososy. S tým sa často skloňujú chemické látky, ktoré robia z ryby potenciálne škodlivú potravinu. Sú obavy na mieste? viac »


Najväčší a najdrahší: Seriál na motívy Pána prsteňov bude megaprojekt!

Najväčší a najdrahší: Seriál

28.04.2021 18:00

WELLINGTON - Nový seriál americkej spoločnosti Amazon na motívy trilógie Pán prsteňov britského spisovateľa J. R. R. Tolkiena, ktorý sa natáča na Novom Zélande, sa stane jedným z najnákladnejších televíznych seriálov v histórii. viac »


Starenku (89) po prekonaní covidu prepustili z nemocnice: Stal sa strašný omyl! Chúďa babička

Starenku (89) po prekonaní

28.04.2021 12:09

PONTYPOOL - Kuriózna, no zároveň desivá je skúsenosť rodiny 89-ročnej Elizabeth Mahoneyovej z Walesu. Zmätky v komunikácii medzi nemocnicou, z ktorej starenku prepustili do domácej liečby, a službou zabezpečujúcou rozvoz pacientov spôsobili, že skončila v cudzej rodine. viac »


Prekvapivé zistenie: Keď budete robiť túto VEC dvakrát denne, znížite riziko vzniku Alzhemeira

Prekvapivé zistenie: Keď budete

28.04.2021 12:08

NEW YORK - Medzi ranným zazvonením budíka a odchodom z domu sa deje veľa vecí. Okrem toho, že sa snažíte čo najlepšie upraviť, môžu mať niektoré denné návyky dôležitý vplyv aj na vaše zdravie. Nová štúdia zistila, že čistenie zubov dvakrát denne môže znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby alebo demencie. viac »


Lekárka ľudí šokuje svojím talentom: Vytvára šaty, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z historického obrazu

Lekárka ľudí šokuje svojím

28.04.2021 12:05

LONDÝN - Dejiny môžu byť pre niekoho nudné, no iný v nich hľadá inšpiráciu. Christine Na-Eun Millar obdivuje históriu natoľko, že sa rozhodla využiť svoj talent a šije šaty, ktoré akoby vystrihla z historického obrazu. viac »


Len pre odvážnych: V Londýne otvoria prvý vznášajúci sa bazén zo skla

Pohľad na prvý bazén

28.04.2021 12:00

Milovníci adrenalínu, pozor! Za netradičnými zážitkami pri kúpaní už nebudete musieť cestovať za oceán. V Londýne totiž už onedlho otvoria bazén, aký nikde inde na svete nenájdete. Je totiž umiestnený medzi dvomi budovami a vyrobený zo skla, takže budú mať plavci pod sebou 35 metrov. viac »


Neuveríte, čo sa dialo počas školského výletu: Učiteľ vzal žiakov na striptíz, a to nie je všetko

Neuveríte, čo sa dialo

28.04.2021 08:42

LONDÝN - Trojročný zákaz výkonu svojej profesie si vyslúžil učiteľ informatiky zo súkromnej školy v severnom Anglicku, ktorý sa na školskom výlete opil, vyhrážal študentom a niektorých z nich vzal na striptíz. Rozhodla o tom priestupková komisia, napísal spravodajský server BBC. viac »


Najčastejšie príznaky ochorenia ďasien sú často nenápadné: Rozpoznajte ich včas, inak prídete o zuby!

Najčastejšie príznaky ochorenia ďasien

28.04.2021 08:41

BRATISLAVA - Úsmev a s ním spojené zdravé a pekné zuby dokážu úplne zmeniť vzhľad človeka. Aj preto by sme našim ústam mali venovať mimoriadnu pozornosť. Umývanie zubov je pre ľudí už automatickou činnosťou nad ktorou sa nezamýšľajú. Pokiaľ k nim však nepristupujeme so zodpovednosťou, môže sa nám to nepríjemne vypomstiť. viac »


Žena schudla 19 kíl konzumáciou hranolčekov a pizze: Stačilo jej zmeniť jedinú vec, inšpirujte sa!

Žena schudla 19 kíl

28.04.2021 08:40

Chudnutie. Väčšina ľudí stroskotá na tom, že si nedokážu odoprieť obľúbené pokrmy. Austrálčanka Bree Lenehanová však tvrdí, že vo svojom jedálničku môžete mať pizzu, aj hranolčeky, a napriek tomu schudnete. Vyskúšané na vlastnej koži! viac »


Najnovší výskum rúca doterajšie poznatky o šírení KORONAVÍRUSU: Podniky mohli zostať pokojne otvorené!

Najnovší výskum rúca doterajšie

27.04.2021 22:01

CAMBRIDGE - Dodržiavanie osemnásťmetrového spoločenského odstupu v interiéri nie je bezpečnejšie než dvojmetrový odstup, tvrdí nová štúdia Massachusettského technologického inštitútu (MIT). Vedúci autor považuje celý koncept spoločenského odstupu za nemiestny. Podľa zistení je v procese nákazy dôležitejší iný faktor. viac »


Michal Prokop & Framus Five vydávajú singel a videoklip Má vlast

Michal Prokop & Framus

27.04.2021 22:00

Každá novinka, ktorá vyjde pod hlavičkou Michal Prokop & Framus Five, vzbudzuje nemalé očakávania vo fanúšikovskej základni i v novinárskej obci. Inak to nie je ani v prípade albumu Mohlo by to bejt nebe..., ktorý vydá Supraphon 28. mája v roku 75. narodenín veľkej osobnosti českej kultúrnej scény. viac »


Mladíkovi ráno objednali taxík: Hláška dispečera ho totálne odrovnala, objednávku zrušil

Mladíkovi ráno objednali taxík:

27.04.2021 18:01

BRATISLAVA - Povolanie taxikára ani zďaleka nie je len o prevoze zákazníka z bodu A do bodu B. Častokrát sa pri tom stávajú svedkami tých najrôznejších kurióznych situácií, ktoré im spríjemnia inak možno nudnú službu. Tentokrát ale pobavila svojím príbehom opačná strana - zákazník. viac »


Čoskoro uvidíme štvrtú sériu populárneho seriálu: Neľútostná vodkyňa chce vrátiť úder

Čoskoro uvidíme štvrtú sériu

27.04.2021 18:00

BRATISLAVA - V blížiacej sa štvrtej sérii Príbehu služobníčky, ktorá má premiéru 29. Apríla na HBO GO, sa z June (Elisabeth Moss) stáva neľútostná vodkyňa rebelov. Chce Gileádu vrátiť úder. viac »


VIDEO Žena si zdriemla v obývačke, do domu zatiaľ vnikol medveď! Neuveríte, čo ho vyhnalo von

VIDEO Žena si zdriemla
Video

27.04.2021 12:12

PASADENA - Život v Kalifornii nie je vždy len o plážach a teplom počasí. Obyvateľka mesta Pasadena o tom vie svoje. Nedávno si zdriemla v obývacej izbe a zobudila sa na štekot svojich dvoch malých teriérov. Tí prekvapili nemilého návštevníka, ktorý vošiel do domu. viac »


Najčítanejšie články