Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 18. júl 2019. Meniny má Kamila, zajtra Dušana.

Zaujímavosti

Chlapček (4) si vraj pamätá, kým bol v minulom živote: Slávna osobnosť, ktorú miloval celý svet!

Billy (vpravo) a jeho starý otec, keď bol malý

Billy (vpravo) a jeho starý otec, keď bol malý

pred 7 minútami

SYDNEY - Odkedy štvorročný Billy rozpráva, tak svojimi výrokmi viac a viac šokuje svoje okolie. Jeho príbehy a otázky totiž obsahujú veľa detailov zo života tragicky zosnulej princeznej Diany, a tak jeho rodičia postupne nadobúdajú presvedčenie o tom, že ich syn je reinkarnovaná Lady Di. viac »

Jedinečná anatómia podnikateľského údolia: Prečo sa nedarí skopírovať úspech Silicon Valley

Jedinečná anatómia podnikateľského údolia:

12.07.2019 13:45

BRATISLAVA - Kade kto sa od 80-tych rokov minulého storočia snažil skopírovať úspech oblasti, ktorá sa rozprestiera na pobreží zálivu San Francisco Bay, medzi Belmontom a San Jose. Dnes je to miesto notoricky známe pod názvom Silicon Valley. viac »


Pozor na zlý spánok: Môže stáť za dopravnými nehodami i znižovať libido

Pozor na zlý spánok:

12.07.2019 13:40

BRATISLAVA - Pre našu každodennú existenciu je kvalitný spánok nesmierne dôležitý. Aj preto nám problémy s ním môžu spôsobovať vážne problémy. Okrem samotnej únavy môžue viesť až k dopravným nehodám, prípadne znižovať libido. Na čo si dať teda pozor? Hlavne na dýchanie. viac »


Dovolenka v Turecku: Všetko, čo potrebujete vedieť o fakultatívnych výletoch

Side

12.07.2019 08:44

ANKARA - Oddych pri mori je síce príjemným dovolenkovým programom, ale po pár dňoch vás začne trochu nudiť. Vtedy máte možnosť vybrať sa na niektorý z organizovaných fakultatívnych zájazdov, ktoré vám ukážu zaujímavosti v danej krajine. V Turecku je takýchto miest neúrekom, tak by bola škoda nevyužiť aspoň niektoré z možností. viac »


Navštevujú ich milióny turistov, ale sú to ruiny: Aha, ako by vyzerali historické stavby, ak by ich opravili

Navštevujú ich milióny turistov,

12.07.2019 08:43

BRATISLAVA - Na starovekých stavbách sa logicky podpísal zub času. Zrúcaniny hradov milujeme aj na Slovensku, no vo svete sú ešte staršie stavby, ktoré dokážu prilákať ročne milióny turistov. Stačí si spomenúť na aténsku Akropolu. Rozmýšľal si však niekedy nad tým, ako by legendárne pamiatky vyzerali, ak by neboli ruinami. Z týchto vizualizácií dostaneš odpoveď. viac »


Nedomrvte motivačný list, inak skončí v koši: Päť zásadných chýb, ktoré robí väčšina uchádzačov

Ilustračné foto

12.07.2019 08:42

BRATISLAVA - Motivačný list je podmienkou v mnohých pracovných inzerátoch. Ak chce uchádzač reagovať na pozíciu, musí okrem životopisu poslať aj motivačný list. Ako ho však napísať tak, aby ukázal, čo vo vás je a pomohol vám dostať sa na pohovor? Čomu sa v ňom vyvarovať, aby ste sa nestrápnili? Ak nechcete, aby si personalista z vášho motivačného listu ... viac »


VIDEO Ohromujúci objav pod tanečným parketom v parku: Pátrali po ňom takmer dvesto rokov!

VIDEO Ohromujúci objav pod
Video

12.07.2019 08:39

SMOLENSK - Pod tanečným parketom v zábavnom parku v centre Smolenska našli ruskí a francúzski archeológovia hrob generála Napoleonovej armády, ktorý tu pred dvoma storočiami utrpel pri cisárovom ťažení na Moskvu v auguste 1812 smrteľné zranenia. Po generálovom hrobe sa pátralo mnoho rokov pred tým, ako sa našiel v parku, vybudovanom v sovietskej ére ... viac »


FOTO Unikol tajný PLÁN Hitlera na inváziu: Detaily útoku, z ktorých naskakujú zimomriavky

FOTO Unikol tajný PLÁN
Foto

12.07.2019 08:38

ASHFORD - Na verejnosti sa objavili zaujímavé dokumenty zobrazujúce plán invázie nacistického Nemecka do veľkej Británie. Pozoruhodné informácie poskytujú podrobný prehľad o postupnom obsadení prímorských miest dobývaných prostredníctvom operácie nazvanej Sea Lion. Historický dokument sa teraz bude dražiť. viac »


Veľký potenciál kuchynského odpadu: Nová nádej pre ľudí s poškodenými kosťami!

Veľký potenciál kuchynského odpadu:

12.07.2019 08:30

BRATISLAVA - Zatiaľ čo na dedine dávajú škrupiny z vajec konzumovať sliepkam, v kuchyni po urobení praženice či volského oka putujú do koša. Veľká škoda, keďže nám môžu poslúžiť ako prírodný doplnok stravy a pomôcť kostiam! viac »


Mladí milenci poslali rodičom SELFIE z dovolenky: Keď si otec všimol ten pikantný detail...

Mladí milenci poslali rodičom
Foto

11.07.2019 20:05

LONDÝN - Všetci, ktorí si radi vytvárajú a posielajú selfie fotografie, by si mali pred ich odoslaním dôkladne prehliadnuť ich obsah. V opačnom prípade sa môžu dostať do rozpakov presne tak ako Kelsey a jej priateľ Elliot, ktorí na zábere z dovolenky odoslali rodičom aj čosi navyše. viac »


Tieto populárne jedlá pre deti patria k najnebezpečnejším

Tieto populárne jedlá pre

11.07.2019 20:01

BRATISLAVA - Odborníci na ochranu zdravia a bezpečnosti varujú, že rýchle a jednoduché jedlá, ktoré deťom doprajeme, sú zodpovedné za viac ako jeden zo šiestich prípadov udusenia! viac »


Fotku do životopisu si môžete urobiť aj doma: Pozor, týchto 9 chýb pri fotení neurobte

Fotku do životopisu si

11.07.2019 20:00

BRATISLAVA - Chcete si do životopisu pridať fotografiu? Ľahko si ju môžete urobiť aj u vás doma. Jediné, čo potrebujete, je dostatok svetla, neutrálne pozadie (napríklad bielu stenu bez obrazov či kvetín) a fotoaparát (postačí aj obstojný fotoaparát v mobile). Máte? Skvelé, teraz stačí už len zvoliť vhodné vrchné oblečenie (pre dámy blúzka, pre pánov ... viac »


V Európe padla rekordná výhra v televíznej vedomostnej súťaži: Milióny vďaka tejto otázke!

V Európe padla rekordná
Video

11.07.2019 14:26

MADRID - V Španielsku padla v pondelok rekordná výhra, nešlo však o jackpot, ale o televíznu vedomostnú súťaž, v ktorej tím štyroch mužov vyhral celkovo skoro 6,7 milióna eur. Informovali o tom miestne médiá. Podľa denníka El País ide o najvyššiu výhru v televíznej súťaži v Európe, iné zdroje uvádzajú, že je to najvyššia výhra vo vedomostnej súťaži v televízii na svete. viac »


VIDEO Žena si dala zväčšiť zadok: Keď uvidíte tú drastickú metódu, ten svoj začnete milovať

VIDEO Žena si dala
Video

11.07.2019 14:25

MAROKO - Pevný zadok vynímajúci sa v obtiahnutých nohaviciach či bikinách je snom každej ženy. Ak nepomáha cvičenie, niektoré z nich neváhajú pristúpiť k drastickým metódam, len aby sa k nemu dopracovali. Podobný postup zvolila aj nemenovaná žena, ktorá si v Maroku nechala dočasne zväčšiť zadok. Zábery síce desia užívateľov sociálnych sietí, ale športoví ... viac »


Kúpiť či nekúpiť jazdené auto s dvojspojkovou prevodovkou?

Kúpiť či nekúpiť jazdené

11.07.2019 14:21

BRATISLAVA - Dvojspojkové prevodovky spájajú klady mechanických a samočinných prevodoviek a nie sú na trhu žiadnym nováčikom. viac »


Medicínsky KVÍZ: Dokážeš správne určiť, o aké ochorenie ide podľa odborného názvu?

Medicínsky KVÍZ: Dokážeš správne

11.07.2019 14:19

BRATISLAVA - Každý z nás sa občas ocitne v ambulancii lekára. Ten nám po vyšetrení napíše do zdravotného záznamu určitú diagnózu. Vieš určiť o čo ide? Je to len maličkosť, alebo sa máš pripraviť na to najhoršie? Tento kvíz, zameraný na odborné názvy ochorení, preverí tvoje znalosti z oblasti medicíny. Prajeme ti veľa šťastia pri hľadaní správnych odpovedí. viac »


Ako sa postaviť samote? Nemusí byť len na škodu, náchylní sme vo vyššom veku

Ako sa postaviť samote?

11.07.2019 14:18

BRATISLAVA - Aký je rozdiel medzi samotou a osamelosťou? Hoci sa tieto výrazy často zamieňajú, výrazne sa odlišujú. Zjednodušene sa dá povedať, že samota býva často i dobrovoľná. Vtedy býva v našich životoch občas i vítaná. viac »


FOTO Ľudia spozorovali v parku záhadného živočícha: Polícia sa ho snaží chytiť, nepribližujte sa!

V parku plával meter
FotoVideo

11.07.2019 08:43

CHICAGO - Chicagská polícia objavila v jazere miestneho parku meter a pol dlhého aligátora. Nie je jasné, ako sa plaz na toto pre neho neobvyklé miesto dostal. Strážnici reagovali na hlásenia ľudí o podivnom živočíchovi, ktoré sa rýchlo hromadili. viac »


PRIZNANIE astronautov po 50 rokoch od pristátia na Mesiaci: Zem bola v ohrození, spravili sme chybu!

PRIZNANIE astronautov po 50
Foto

11.07.2019 08:42

WASHINGTON - Astronauti odhalili, že chyba, ku ktorej došlo počas pristátia Apolla 11 na Mesiaci, mohla ľahko zapríčiniť prenos lunárnych baktérií z vesmíru na planétu Zem. Stalo sa tak aj napriek tomu, že sa pred päťdesiatimi rokmi NASA veľmi snažila o to, aby sa na Zem nedostali žiadne zárodky. viac »


Minimálna mzda a nepozvaný hosť do domu

Minimálna mzda a nepozvaný

11.07.2019 08:41

BRATISLAVA - Spôsob, akým sa zaoberáme otázkou, zohráva významnú úlohu pri určovaní záverov v tejto otázke. viac »


Gradac - ideálna chorvátska dovolenka pre rodiny s deťmi

Gradac, Chorvátsko

11.07.2019 08:36

ATÉNY - Dovolenkový rezort a mestečko Gradac sa nachádza len 40 kilometrov od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Jeho výhodou je, že tam vládne pokojná atmosféra, pláže a more sú čisté s výbornými podmienkami na plávanie, takže ho kvôli tomu vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Zároveň im ponúka možnosti na aktívnu dovolenku plnú športových zaujímavostí. viac »


Najčítanejšie články