Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. marec 2019. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Zaujímavosti

Obyvatelia zažili príjemný šok: Na účte si našli tisíce, poslal im ich štát, no má to háčik

pred hodinou

BATON ROUGE - Americký štát Louisiana sa údajne snaží získať späť 26 miliónov dolárov, ktoré omylom prerozdelil medzi obyvateľov v rámci vrátenia daní minulý týždeň. Išlo o počítačovú chybu, vďaka ktorej 66-tisíc ľudí zinkasovalo dvojnásobnú sumu. Banky momentálne spolupracujú s daňovými agentúrami na vrátení peňazí. viac »

Radi si špárate v nose? Prestaňte s tým, je to veľmi nebezpečný zlozvyk

Radi si špárate v

16.03.2019 18:01

NEW YORK - Špáranie v nose či dokonca prehĺtanie sopľov je spoločensky neprijateľné a podľa najnovších zistení dokonca aj nebezpečné. Baktéria staphylococcus aureus môže totiž zapríčiniť abscesy či vznik zahnisaných ložísk vo vnútri nosa. Tento zlozvyk je obzvlášť rizikový pre deti. viac »


Deti fajčiarov: Takto im ubližujete

Deti fajčiarov: Takto im

16.03.2019 18:00

BRATISLAVA - Dym, ktorý sa prilepí na kožu alebo oblečenie, je zodpovedný za vysokú hladinu nikotínu, ktorú je možné pozorovať na deťoch spávajúcich so svojimi rodičmi. viac »


Žena vyberala bielizeň zo sušičky: Hrozný nález vo vnútri, ešte nikdy som tak rýchlo neutekala!

Žena vyberala bielizeň zo
FotoVideo

16.03.2019 16:01

SAFETY HARBOR - Amandu Wiseovú z Floridy nepríjemne zaskočil živočích, ktorý sa schoval do jej sušičky bielizne. Keď sa rozhodla poskladať suché oblečenie, našla medzi nimi skrúteného hada. Z garáže okamžite ušla, jej manžel ho neskôr odchytil a pustil späť do voľnej prírody. viac »


V Los Angeles otvorili múzeum selfíčok: Pozri VIDEO, ako to vnútri vyzerá

V Los Angeles otvorili

16.03.2019 16:00

LOS ANGELES - Slovo selfie sa stalo prirodzenou súčasťou slovníka dnešnej doby. Používajú ho nielen mladí, ale i naši rodičia vedia, čo to znamená. Je to zapríčinené aj tým, že selfie si kvôli sociálnym sieťam urobil už snáď každý. viac »


Budapešť patrí k najkrajším mestám sveta: TOP 10 atrakcií, ktorým za to vďačí

Budapešť patrí k najkrajším

16.03.2019 13:44

S Budapešťou nás dlhé roky spájali spoločné dejiny Rakúsko-Uhorska a potom sme ruka v ruke prechádzali veľmi podobnými osudmi. Vďaka tomu je nám hlavné mesto Maďarska stále veľmi blízke a jeho pamiatky v nás vyvolajú silnejšie emócie ako prechádzky neznámymi uličkami iných metropol. viac »


Tipy, čo jesť vonku a nepriberať: Ako si vychutnať reštaurácie bez výčitiek?

Tipy, čo jesť vonku

16.03.2019 13:41

BRATISLAVA - Nie všetci môžu, majú čas, chcú alebo vedia variť. Títo ľudia sa zvyknú stravovať v reštauráciách alebo si kupujú jedlá rýchleho občerstvenia. Pokiaľ k nim patríte aj vy, chcete byť dobre najedení, ale pritom nepribrať, ste v miernej nevýhode. Vonku na vás totiž číha veľa nástrah. Ak chcete jesť skutočné potraviny, treba vedieť, ako na to. viac »


Paraglajdista bezpečne pristál na zemi, no tam narazil na šialenú kenguru: VIDEO bizarného útoku

Paraglajdista bezpečne pristál na
Video

16.03.2019 13:01

CANBERRA - Paraglajdista sa dostal do mimoriadne bizarnej situácie. Dokázal síce bezpečne pristáť na zemi, no nedokázal sa ubrániť pred útokom kengury. Tá na neho zaútočila okamžite po tom, ako sa jeho nohy dotkli zeme. Celý incident zaznamenal na GoPro kameru. viac »


GusGus odštartuje ďalší magický elektronický výlet v Ateliéri Babylon

GusGus odštartuje ďalší magický

16.03.2019 13:00

BRATISLAVA - Po úspechu na minuloročnom festivale Pohoda sa islandská elektronická legenda GusGus 9. mája vráti na Slovensko. Tentokrát sa fanúšikovia môžu tešiť na plnokrvnú klubovú šou, ktorá je oproti festivalovým vystúpeniam dlhšia a intenzívnejšia. Napokon, v Bratislave sme sa o tom presvedčili už niekoľkokrát a ani tento koncert určite nebude výnimkou. viac »


Medzi cestujúcimi v autobuse vzplanula silná vášeň: Sex na sedadle priamo pred očami ostatných

Medzi cestujúcimi v autobuse

16.03.2019 10:01

CULLOMPTON - Nechutný incident riešili policajti v blízkosti mesta Cullompton na juhozápade Anglicka, keď ich privolal zúfalý šofér autobusu prepravcu National Express na trase z Blackpoolu do Plymouthu. Dôvodom bolo obscénne správanie dvojice, ktorá v autobuse sexovala. viac »


Poobedným odpočinkom proti vysokému krvnému tlaku: Koľko minút zdriemnutia má takúto silu?

Poobedným odpočinkom proti vysokému

16.03.2019 10:00

BRATISLAVA - „Šlofík“ robí priam zázraky! Čo konkrétne dokáže s telom, ak si po obede pospíte? Nielenže sa budete cítiť odpočinutí, má i jednu veľkú výhodu. Vplýva na krvný tlak! viac »


14 signálov, že pracujete so psychopatom: Dobre si obzrite svojich kolegov, na koho by ste si mali dať pozor?

Ilustračné foto

16.03.2019 09:55

BRATISLAVA - Slovo psychopatov sa v spoločnosti používa celkom často. Za psychopata niekedy považujeme svojho suseda, šoféra, ktorý nás nebezpečne obíde na ceste ráno do práce, ale napríklad aj svojho kolegu. Byť psychopatom však znamená poruchu osobnosti - osoby, ktoré ňou trpia, vykazujú rysy narcistu, schizofrenika, sadistu, sú vypočítavé a chladné. ... viac »


Lyft zatiaľ vždy v strate, na IPO plánuje získať 15 miliárd dolárov

Lyft zatiaľ vždy v

16.03.2019 09:00

BRATISLAVA - Tohtoročnú vlnu ostro sledovaných IPO začal LYFT svojim podaním registrácie na komisii pre cenné papiere 1.3.2019. Ako sme už v januári písali, obaja veľkí rivali na bojisku zdieľaných jázd by chceli v roku 2019 od verejnosti cez IPO získať prostriedky na ďalší rozvoj a pokrytie ich nákladov. viac »


Našla sa kotva z legendárnej lode prevážajúcej gigantické bohatstvo: Začína sa honba za zvyškom pokladu

Našla sa kotva z
Foto

15.03.2019 20:46

LAND'S END - Rybárska posádka vo vodách neďaleko anglického Cornwallu narazila na kotvu, ktorá údajne pochádza z legendárnej stredovekej lode prevážajúcej obrovské bohatstvo. Lovec pokladov ale varuje amatérov, že pri hľadaní ďalších pokladov by mohli čeliť veľkému nebezpečenstvu. viac »


Nositeľom prestížneho titulu Car of the Year 2019 sa stal...

Nositeľom prestížneho titulu Car

15.03.2019 20:41

BRATISLAVA - Ktoré auto získalo prestížny titul Auto roka 2019? viac »


Žena sa člnkovala, keď v rákosí zbadala prekvapenie na FOTO: Uhádnete, čo to je?

Žena sa člnkovala, keď
Foto

15.03.2019 19:04

MANGALAJODI - Desivé informácie týkajúce sa životného prostredia nás zaplavujú každý deň a po ich prečítaní nemáme veľa dôvodov na radosť a optimizmus. Správa, ktorá pochádza z Indie, je však z úplne iného súdka a dokazuje, že príroda ešte stále ponúka nádherné scenérie. Pri jej čítaní si zároveň potrénujete aj váš zrak. viac »


Chcete mať nadýchané osušky s výbornou savosťou? Inšpirujte sa týmito tipmi

Chcete mať nadýchané osušky

15.03.2019 19:01

BRATISLAVA - Po mäkkých a hebkých uterákoch už ani stopy! Možno také prestali byť po prvom praní, možno sa im to stalo po dlhšom používaní. Žiadnu pokožku nepotešia drsné, nesavé, tvrdé osušky a uteráky, ktoré miesto príjemného dotyku spôsobujú zbytočné dráždenie. viac »


Päťročné dievčatko žilo v takejto špine

Päťročné dievčatko žilo v

15.03.2019 19:00

BRATISLAVA - To, čo našli policajti v jednom moskovskom byte, ich šokovalo. Malé dievčatko tam žilo ako na smetisku plnom švábov v strašnom smrade. viac »


Koľko zarobíte v čistom? Vyskúšajte si novú kalkulačku mzdy

Koľko zarobíte v čistom?

15.03.2019 18:00

BRATISLAVA - Našli ste zaujímavú pracovnú ponuku s platom, ktorý nie je na zahodenie? Koľko peňazí vám ale príde na účet? Je totiž rozdiel, aká suma je uvedená v pracovnej zmluve a koľko peňazí reálne dostanete. Pracovný portál Kariéra.sk pred nedávnom spustil šikovnú kalkulačku mzdy. Vďaka nej si budete vedieť prerátať nielen to, koľko budete zarábať ... viac »


Prezident zverejnil pikantné VIDEO z pouličnej párty: Potrebuješ urýchlene lekársku pomoc!

Prezident zverejnil pikantné VIDEO
Video

15.03.2019 12:28

RIO DE JANEIRO - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro vyvolal pobúrenie po tom, ako na svojom účte na Twitteri zverejnil video s explicitným obsahom. Zachytáva dvoch chlapov, z ktorých jeden močí na toho druhého. Na jeho hlavu sa kvôli tomu zniesla spŕška kritiky. viac »


Aneta Langerová sa vracia na Slovensko s úspešným programom Na Radosti

Aneta Langerová sa vracia

15.03.2019 12:20

BRATISLAVA - Od vydania albumu Na Radosti Anety Langerovej ubehli už 4 roky, no jej koncerty s rovnomenným programom sú stále žiadané a vypredáva sály. Už túto jar poteší fanúšikov aj na Slovensku, keď sa 9. apríla predstaví v Pezinku, 11. apríla vo Zvolene a 12. apríla v Čadci. Na všetkých troch koncertoch bude Anetu Langerovú sprevádzať kapela a sláčikové trio. viac »


Najčítanejšie články