Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Zaujímavosti

Otec nechal dcéru (14) na letisku a odletel na dovolenku! Krutý dôvod, doteraz sa s ním nebaví

pred 7 hodinami

LONDÝN - Otec opustil svoju štrnásťročnú dcéru na letisku, pretože platnosť jej pasu mala vypršať o dva mesiace. Do lietadla preto nastúpil len so svojou manželkou a dvomi ďalšími deťmi. Priznal, že z komplikovanej situácie bol nešťastný, no jeho dcéra už na jednej dovolenke bola a ostatné deti nie, preto sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. viac »

Chcete na Galaxy S20 natáčať 8K video? Spotrebuje 600 MB za minútu

Chcete na Galaxy S20

22.02.2020 11:04

BRATISLAVA - Samsung Galaxy 20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra 5G sú prvými smartfónmi, s ktorými môžu ich budúci používatelia natáčať videá v ultra vysokom 8K rozlíšení. viac »


VIDEO Prečo si šteklivý a ako je možné, že sa nevieš poštekliť sám? JurajVie ti vysvetlí všetko, čo si doteraz nevedel

VIDEO Prečo si šteklivý

22.02.2020 09:40

BRATISLAVA - Šteklenie je reakcia človeka na rýchle a slabé dotyky v šteklivých častiach tela ( hlavne chodidlá, podpazušie, krk, brucho, intímne partie či boky). Často spôsobuje aj nekontrolovateľnú eufóriu. Človek sa nemôže poštekliť sám, lebo existujú mechanizmy, ktoré nervové zakončenia zoslabia. Teda, pokiaľ nie si schizofrenik. viac »


Ľahko vás niečo nahnevá? Riaďte sa týmito pravidlami a naučíte sa ovládať

Ľahko vás niečo nahnevá?

22.02.2020 09:30

BRATISLAVA - Niektorí ľudia sa dajú ľahko ovládnuť hnevom, iní svoju zlosť potláčajú. Existujú medzi nami aj úplne pokojné typy. Tak, či onak, hnev dokáže niekedy napáchať veľké škody. Hoci jeho prejavy majú svoj dôvod, často nie sú primerané situácii, ktorá ich vyvolala. Dôležité je nesnažiť sa ho zbaviť, prijať ho a naučiť sa s ním pracovať. Ak to ... viac »


Otec Transformerov aj mnohých akčných peciek: Režisér Michael Bay je právom kráľom explózií

Otec Transformerov aj mnohých

22.02.2020 09:20

WASHINGTON - "Neprišiel som liečiť rakovinu, ale baviť ľudí," povedal raz režisér Michael Bay na adresu jedného zo svojich kritikov. A presne tak treba brať jeho tvorbu. Nejde o zmysluplné príbehy, ale o akčné scény za hranicou chápania, šialené explózie na každom rohu a množstvo digitálnych efektov. Práve týmto všetkým sa Michael Bay stal u divákov ... viac »


Hrozivá predpoveď vedcov: Túto krásu na Zemi do roku 2100 už asi nenájdete

Hrozivá predpoveď vedcov: Túto

22.02.2020 08:03

SAN DIEGO - Je pravdepodobné, že koraly za niekoľko desiatok rokov úplne zmiznú z planéty Zem. Môže za to veľké otepľovanie, kvôli ktorému miznú prirodzené biotopy koralov. Okrem otepľovania za to môže aj prekyslenie oceánov, za ktoré sú zodpovední ľudia. viac »


Berte goji s rezervou: Prečo by sme mali byť opatrní s konzumáciou plodov!

Berte goji s rezervou:

22.02.2020 08:02

BRATISLAVA - Ide o módnu vlnu tlačenú marketingom, alebo sú goji naozaj všeliekom? Hoci sa odpoveď dozvieme zrejme o pár rokov, nezaškodí vedieť o nich pár faktov, ktoré ukazujú, že nejde až o takú „svätú“ superpotravinu, ako sa na prvý pohľad zdá. viac »


Toto mi nikto nepovedal: 10 najčastejších nesprávnych finančných rozhodnutí

Toto mi nikto nepovedal:

22.02.2020 08:01

BRATISLAVA - Celý život sa učíme. Aj čo sa týka peňazí. Sledovaním firemných stránok, čítaním finančných publikácií, rôznych akademických štúdií a rozprávaním sa s inými o financiách. Napriek takémuto finančnému vzdelávaniu, mnohí sa k najdôležitejším lekciám nikdy nedopracujú, alebo sa k nim kľúčové postrehy dostanú príliš neskoro. viac »


VIDEO Žene sa pred tromi rokmi stratil pes: Našla ho tým najneuveriteľnejším spôsobom

VIDEO Žene sa pred
Video

21.02.2020 15:15

BRADENTON - Monica Mathisová, ktorá pochádza z Iowy, prišla pred necelými tromi rokmi o svojho milovaného psa. Nedávno ho našla, a to tým najneočakávanejším spôsobom. Prechádzala sociálnymi sieťami, keď narazila na príspevok z pivovaru na Floride. Na svojich plechovkách mali fotografie psov na adopciu. Jedným z nich bola aj Hazel. viac »


VIDEO Vodič našiel vo svojom zaparkovanom aute tajomného tvora: Tohto hmyzu sa nikdy nechytajte!

VIDEO Vodič našiel vo

21.02.2020 15:14

CHARLESTON - Na istého Američana čakalo v jeho aute nepríjemné prekvapenie. Po sedadlách sa mu totiž prechádzal neidentifikovateľný živočích. Majiteľ vozidla svoj objav starostlivo zdokumentoval a zverejnil. Vďaka tomu sa zoológovi podarilo určiť, o aký živočíšny druh ide. viac »


VIDEO vášnivého divadla na palube lietadla: Kýchajte na nich a povedzte, že máte koronavírus!

VIDEO vášnivého divadla na
Video

21.02.2020 15:13

NEW YORK - Nakrúcanie a následné zdieľanie záberov, ktoré vznikli počas letu na palube lietadla, vyvoláva u užívateľov sociálnych sietí zmiešané reakcie. Kým jedna skupina ich považuje za zábavné, iní si myslia, že je to nepríjemné a nemali by byť zverejňované. Tak, ako je to aj v prípade dvoch cestujúcich, ktorí sa vášnivo bozkávali. viac »


Šialené FOTO, pri pohľade na ne budete mať závrat: Turistku delili od smrti len centimetre!

Šialené FOTO, pri pohľade
Foto

21.02.2020 15:12

DE JANEIRO - Snaha o vytvorenie čo najlepšej selfie ženie užívateľov sociálnych sietí do riskantných situácií. Z tejto kategórie je aj video z hory Pedra da Gávea týčiacej sa nad Rio de Janeriom. Nebezpečné pózovanie ženy na strmom útese si vyslúžilo nesúhlasné komentáre. viac »


Silný odkaz USA pre Huawei: Kradnete, preto vás blokujeme

Silný odkaz USA pre

21.02.2020 15:10

WASHINGTON - Americké úrady obviňujú čínsku technologickú skupinu Huawei z krádeže technológií, ktoré mala odcudziť niekoľkým americkým firmám. viac »


ASUS ZenBook UX434F – výkonný ultrabook s dvomi obrazovkami

ASUS ZenBook UX434F –

21.02.2020 15:08

BRATISLAVA - Značka ZenBook pre mnohých určite nie je nový pojem. Jedná sa o etablovanú značku od Taiwanského výrobcu ASUS, ktorý stál spolu s ďalšími poprednými výrobcami pri zrode rodiny ultrabookov od Intelu ešte v roku 2011. Tie mali za úlohu priniesť v tenkom tele nekompromisnú výdrž na batériu a výkon aspoň na úrovni mainstreamových notebookov. viac »


Dovolenka na mori: Toto sú najlepšie a najhoršie lodné spoločnosti

MSC Cruises

21.02.2020 15:07

Výlety na lodiach sa zaradili medzi aktuálne populárne hity v cestovaní. Po celý čas získate pohodu svojho apartmánu, vynikajúce služby a navyše sa vám podarí navštíviť hneď niekoľko zaujímavých krajín. Spoločnosť The Which? preto urobila prieskum ohľadom kvality služieb na výletných lodiach, z ktorého určila päť najlepších a päť najhorších spoločností, ... viac »


Je červené víno zdraviu prospešné? Vieme, ako je to s jedným pohárikom denne naozaj

Je červené víno zdraviu

21.02.2020 15:06

BRATISLAVA - Víno, druh alkoholického nápoja, na ktorom si pochutnajú mnohí z nás. Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že jeden pohár červeného vína má pozitívny vplyv na činnosť srdca. Čo hovorí veda? viac »


DVOJITÝ VIDEOTEST: Mazda 3 hatchback vs. Mazda 3 sedan

DVOJITÝ VIDEOTEST: Mazda 3
Video

21.02.2020 15:05

BRATISLAVA - Porovnali sme dva karosárske varianty toho istého modelu. viac »


FOTO Školník našiel kabelku, ktorú stratila študentka v roku 1957: Aha, čo v nej bolo!

FOTO Školník našiel kabelku,
Foto

21.02.2020 08:51

NORTH CANTON - Ešte vlani objavil školník v škole North Canton Chon Pyle v americkom štáte Ohio starú kabelku počas toho, ako upevňoval skriňu k stene. Škola zverejnila pár fotografií, aby vypátrala jej majiteľku. Ukázalo sa, že kabelka patrí bývalej študentke Patti Rumfoleovej, ktorá ju stratila v roku 1957. viac »


Mali ste v živote viac ako desať sexuálnych partnerov? Pozorne čítajte, čo vám možno hrozí

Mali ste v živote

21.02.2020 08:50

CAMBRIDGE - Ak často striedate sexuálnych partnerov, mali by ste spozornieť. Nová štúdia dokázala, že existuje vzťah medzi množstvom sexuálnych partnerov a rizikom rakoviny. Britská profesorka však tvrdí, že výskum predložil viac otázok než odpovedí. Experti napríklad zistili, že záletníci majú tendenciu správať sa inak ako ľudia s trvalými partnermi. viac »


Neničte si svoje zdravie: Takto sa vyhnete bolesti v starobe

žena, sedí, práca, výhlad

21.02.2020 08:47

BRATISLAVA - Dnes nás životný štýl núti sedieť oveľa viac, ako sa pohybovať. Naše telá jednoducho nie sú stavané na takúto sedavú existenciu. V skutočnosti je opak pravdou. Ľudské telo je stavané pre pohyb. Bežný spôsob sedenia je s ohnutými ramenami a zhrbeným chrbtom, teda pozícia, ktorá nerovnomerne zaťažuje chrbticu. A aký účinok má takáto stagnácia ... viac »


Prečo bohatí bohatnú a ostatní nie

Prečo bohatí bohatnú a ostatní

21.02.2020 08:46

BRATISLAVA - Ukazuje sa, že majetková nerovnosť sa z roka na rok zhoršuje a nožnice medzi chudobnými a boháčmi sa roztvárajú. Podľa Bena Carlsona môžu za túto situáciu mnohé dôvody, ale jednému pripisuje mimoriadnu dôležitosť. Kým bohatí vlastnia veľkú časť finančných aktív, stredná trieda vlastní najmä nehnuteľnosti na bývanie ako svoju najväčšiu, neraz jedinú investíciu. viac »


Najčítanejšie články