Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Zaujímavosti

Zberateľa v noci straší bruchovravecká bábka z koncentračného tábora: VIDEO ho vydesilo na smrť

Video
pred 20 minútami

LIVERPOOL - Pán Fritz, bruchovravecká bábka, sa dostal do rúk zberateľa podivuhodných predmetov. Ten si všimol, že každú noc sa dvierka na vitríne s bábkou nevysvetliteľne otvoria. Pred sklenenú vitrínu preto namontoval GoPro kameru. Po dvoch večeroch zistil, že bábka pohybuje ústami a očami vo chvíli, keď sa dvierka otvárajú, čo ho poriadne vydesilo. viac »

Sašu, ktorý sa narodil bez očí, opustila mama hneď v pôrodnici

Sašu, ktorý sa narodil

17.10.2019 15:38

BRATISLAVA - Šok, ktorý prežila mladá mama po tom, ako sa dozvedela, že jej syn sa narodí bez očí, nerozdýchala. Hneď podpísala papiere, že sa ho vzdáva. viac »


Skrýva sa za žltou farbou nebezpečná látka? Kurkuma prekvapuje svojim zložením

Skrýva sa za žltou

17.10.2019 12:02

BRATISLAVA - Môže spôsobiť jej pestrofarebný zjav zdravotné problémy? Vyšla nová správa, ktorá upozorňuje na to, ako spoločnosti v Bangladéši pridávajú nebezpečnú látku do kurkumy pre jej vzhľad. Čo je na tom pravdy? viac »


Svet neprestáva prekvapovať: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

Svet neprestáva prekvapovať: Toto

17.10.2019 12:00

Aj vy patríte medzi cestovateľov, ktorí majú v počítači vytvorené priečinky s fotografiami a informáciami z miest zo svojich cestovateľských plánov? Pripravte sa na to, že teraz vám do tohto zoznamu pribudne hneď niekoľko zaujímavostí. Svet nás neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vyrážajú dych svojou krásou a každým dňom dokazujú, akú výnimočnú ... viac »


Vedci panikária: Nová štúdia o Antarktíde ich vystrašila, topí sa zdola!

Vedci panikária: Nová štúdia

17.10.2019 08:45

WOOSTER - Časopis Science Advances priniesol znepokojivé výsledky výskumu z oblasti Antarktídy, ktorý tam vykonal tím glaciológov. Definitívne sa tak potvrdili zistenia štúdie z roku 2016, ktorá vtedy naznačila, že podzemné teplé prúdy sú jedným z faktorov podporujúcich topenie ľadových políc. Odborníci preto navrhujú, aby sa podobné výskumy opakovali častejšie. viac »


FOTO Natalie (35) spáva s manželom len raz do roka: Chcela by častejšie, ale TOTO jej v tom bráni

FOTO Natalie (35) spáva
Foto

17.10.2019 08:40

NEWARK - Život Natalie Brickerovej a jej manžela Roberta z amerického štátu Delaware značne komplikuje diagnóza, kvôli ktorej sa mladá žena musela vzdať zamestnania. Na začiatku jej bolestivého príbehu bol úraz v oblasti panvy, ktorý utrpela pri autonehode. V jej dôsledku sa môže s manželom milovať len raz za rok. viac »


TEST: Dacia Duster 1,3 TCE Techroad - pekná farba, silný motor

Dacia Duster 1,3 TCe

17.10.2019 08:37

BRATISLAVA - Dacia pripravila pre svoje modely limitovanú edíciu Techroad. Je zaujímavejšia, než sa zdá. viac »


Nobelova cena za ekonómiu 2019: Prečo ju získalo práve trio Banerjee, Duflová, Kremer

Nobelova cena za ekonómiu

17.10.2019 08:36

ŠTOKHOLM - Cenu Sveriges Riksbank za ekonomické vedy na pamiatku Alfreda Nobela 2019 získali Abhijit Banerjee, Esther Duflová a Michael Kremer „za experimentálny prístup k zmierneniu globálnej chudoby“. Výbor ocenil význam rozvíjajúcich sa ekonomík v dnešnom svete, ako aj inovatívne prístupy týchto troch ekonómov. viac »


Fascinujúce bývanie pre dôchodkyňu, ktorá sa rozhodla žiť v prírode

Ortega Mora House

17.10.2019 08:35

BRATISLAVA - V súčasnosti sa úspechu tešia stavby, ktoré chránia súkromie majiteľov rôznymi spôsobmi. Niektoré využívajú pôdorys v tvare písmena T alebo L, iné umiestňujú súkromný exteriér doprostred samotnej stavby. viac »


Blondínka si na eBay kúpila kryt na nový Samsung: Osudná chyba, do mobilu sa jej môže dostať hocikto

Blondínka si na eBay

16.10.2019 16:17

CASTLEFORD - Britka Lisa Neilsonová si kúpila gélový ochranný kryt na displej svojho nového mobilu značky Samsung. Netušila však, že kryt v prepočte za tri eurá zo stránky eBay jej spôsobí obrovský problém. Kvôli nemu sa totiž do jej telefónu môže teraz dostať ktokoľvek, pretože reaguje na akýkoľvek odtlačok prsta. viac »


Inžinier v roku 1900 predpovedal, ako bude vyzerať dnešný svet: PREDPOVEDE, ktoré sa splnili

Inžinier v roku 1900

16.10.2019 16:16

BRATISLAVA - Už v roku 1900 ľudia premýšľali o ďalekej budúcnosti a vytvárali prognózy. Jedným z nich bol americký inžinier John Elfreth Watkins Jr., ktorý v tom čase publikoval článok obsahujúci jeho predpovede na nasledujúcich sto rokov. Predpokladal napríklad, že o niekoľko desaťročí už budú telefóny na celom svete bezdrôtové. A nemýlil sa. viac »


Rodina nebožtíka zažila na pohrebe totálnu hrôzu: Vypadol, a to zďaleka nie je všetko!

Rodina nebožtíka zažila na
Foto

16.10.2019 16:15

NEWCASTLE - Nepríjemný incident, ktorý sa odohral na pohrebe manžela Debbie Swalesovej z anglického Newcastlu, doteraz prenasleduje celú jej rodinu, hoci k nemu došlo už pred štyrmi rokmi. Angličanku však hnevá najmä ľahostajný prístup pohrebnej spoločnosti, ktorá je za všetko zodpovedná. Jej vedenie sa totiž doteraz neospravedlnilo. viac »


Dievčina sa prezliekla za krík, aby odfotila jedinečnú udalosť: FOTO, na ktoré nikdy nezabudne

Dievčina sa prezliekla za
Foto

16.10.2019 12:15

MADISON - Žiadosť o ruku je istotne jedna z najdôležitejších udalostí v živote, na ktorú chce každý z nás spomínať len v tom najlepšom. Therese Merkelová sa preto rozhodla, že urobí najlepšie fotografie zo zásnub. So sestriným nastávajúcim sa dohodla, že sa prezlečie do kamuflážneho kostýmu, aby ju sestra nespozorovala. viac »


Originálne, zábavné i dychberúce: Toto sú najlepšie seriály, ktoré vyprodukoval Netflix

Originálne, zábavné i dychberúce:

16.10.2019 12:08

BRATISLAVA - Streamovací gigant Netflix je tu s nami už zopár rokov. Za ten čas si vypracoval a udržal pozíciu top favorita v segmente. Aj keď je jeho budúcnosť v ohrození hlavne kvôli Apple TV a Disney+, doteraz sa mu podarilo vyprodukovať veľa skvelých seriálov. My vám prinášame výber tých najlepších. Zoznam síce nemôže obsiahnuť všetky pecky, ako ... viac »


TEST: Honda Jazz 1,3 VTEC - podceňovaný majster priestoru s výborným motorom

TEST: Honda Jazz 1,3

16.10.2019 12:07

BRATISLAVA - Honda Jazz si počas svojej existencie nezískala veľa fanúšikov. Mnohí ju príliš skoro odsúdia na to, aby vôbec zistili, aká je dobrá. viac »


Instagram prináša novinku v nakupovaní: Predtým, ako si niečo kúpiš, si to môžeš vyskúšať

Instagram prináša novinku v

16.10.2019 12:06

BRATISLAVA - #Iba nedávno sme ti priniesli článok, v ktorom sme ťa informovali o tom, že Instagram si môžeš vychutnávať už aj v novom šate a to v čiernej verzii. Tá prináša úplne iný pohľad na túto sociálnu sieť. viac »


Aj vďaka vínu môžete byť zdravší: Červené však radšej vymeňte za biele

Aj vďaka vínu môžete

16.10.2019 12:05

BRATISLAVA - Hovorí sa, že penicilín lieči a víno robí ľudí šťastnými. Jediný pohár dokáže spláchnuť tisícky chmúr. S náladou je to teda jasné, ale ako je to so zdravím? viac »


Tento otec nemal čas na rodinu: Robíte túto chybu aj vy?

Otec

16.10.2019 12:04

BRATISLAVA - Aj keď muž nebol zlým otcom a chcel tráviť s rodinou maximum času, vždy prišli nové výzvy, ktoré mu v tom bránili. viac »


Skutočne napínavé: Najodpornejšie múzeum sveta je poriadnou výzvou pre žalúdok

Múzeum odporného jedla

16.10.2019 12:00

Neoddeliteľnou súčasťou spoznávania cudzích krajín je aj ochutnávanie miestnej kuchyne. Obvykle lokálne špeciality pošteklia maškrtný jazýček aj ostatné zmysly, v mnohých kútoch však sveta však konzumujú aj pokrmy, ktoré pre našinca predstavujú priam adrenalínové dobrodružstvo. Mnohé z nich môžete ochutnať aj pod jednou strechou - v Múzeu odporného jedla. viac »


Spaľovač tukov, ktorý dá do poriadku metabolizmus: Po tomto koktaile zabudnete na jedlo!

Spaľovač tukov, ktorý dá

16.10.2019 10:55

BRATISLAVA - To, že cesnak je elixírom zdravia, nie je žiadna novinka. Zvyšuje imunitu, rozširuje cievy, rozpúšťa krvné zrazeniny, znižuje tlak krvi, potláča zápaly, ktoré sú známym spúšťačom predčasného starnutia a chorôb, chráni pred osteoporózou. Má však ešte jeden super benefit! viac »


Rodina trávila dovolenku v štvorhviezdičkovom hoteli v Turecku: Dcérka (†2) sa tam nakazila a zomrela!

Rodina trávila dovolenku v
Foto

15.10.2019 17:47

TURECKO - Mladá rodina z Veľkej Británie momentálne prežíva tie najhoršie chvíle v živote. Umrela totiž ich dvojročná dcérka, a to len pár dní po návrate z dovolenky v Turecku. V štvorhviezdičkovom hoteli sa totiž nakazila nebezpečnou baktériou. Matka čelila krutému rozhodnutiu, napokon malú Allie nechala odpojiť od prístrojov. viac »


Najčítanejšie články