Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk
Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Zaujímavosti

KORONAVÍRUS Vedci upozorňujú na tieto nezrovnalosti týkajúce sa vakcíny Sputnik: Majú vážne obavy!

Video
pred 2 hodinami

LONDÝN - Predbežné výsledky tretej fázy klinických testov ruskej vakcíny Sputnik V prinášajú viacero dôvodov na vážne obavy. Jednak je to nedostupnosť dát, z ktorých boli vyvodzované závery, ďalej nejasnosti v pravidlách klinickej štúdii i zjavné nezrovnalosti v nahlásených výsledkoch. V článku zverejnenom v stredu na webe odborného časopisu The Lance... viac »

Kozmonaut spravil z vesmíru jedinečnú FOTO: Ktorú svetovú pamiatku na nej zachytil?

Kozmonaut spravil z vesmíru
Foto

09.05.2021 17:36

ISS - Astronauti na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice často potešia obyvateľov Zeme zdieľaním neuveriteľných záberov z ich perspektívy. Najnovšie na Twitteri zverejnili ohromujúci pohľad na jedno z miest svetového dedičstva UNESCO. Fotografia sa teší veľkej popularite. viac »


P.A.T. prekvapil spojením s Jaromírom Nohavicom v skladbe Já viděl divoké koně

P.A.T. prekvapil spojením s

09.05.2021 17:35

Slovenský raper František Farkaš, známy ako P.A.T. (Pouličný autor tónov) alebo Franto, zverejnil skladbu Já viděl divoké koně. Fanúšikovia legendárneho ostravského pesničkára Jaromíra Nohavica v nej určite okamžite spoznajú jednu z jeho silných skladieb z 90. rokov. viac »


Stačí jedna šálka tejto POTRAVINY a odrazí sa to na krvnom tlaku: Ochranný štít pred infarktom!

Stačí jedna šálka tejto

09.05.2021 17:34

Nová štúdia z Edith Cowan University (ECU) v austrálskom Joondalupe zistila, že listová zelenina a iné dtuhy zeleniny s vysokým obsahom dusičnanov majú významné kardiovaskulárne výhody. Vedci zistili, že denná konzumácia šálky zeleniny bohatej na dusičnany súvisí s lepším zdravím srdca.  viac »


Rozvod, aký ešte svet nezažil! Neuveriteľné, kvôli čomu chcú ísť manželia od seba

Rozvod, aký ešte svet
Video

09.05.2021 09:57

JERUZALEM - Manželia z izraelskej Haify sa rozvádzajú kvôli divokým ošípaným, ktoré začali chodiť na ich záhradu. Nedokážu sa totiž zhodnúť na tom, ako vec riešiť, napísal denník The Jerusalem Post (JP). viac »


Tínedžer objavil starý album zosnulej tety: FOTO z 11. septembra, ktoré doteraz nik nevidel!

Tínedžer objavil starý album
Foto361

09.05.2021 09:56

NEW YORK - Tínedžer z Connecticutu objavil v starom rodinnom albume doposiaľ nepublikované zábery teroristických útokov z 11. septembra. Zistil, že ich autorkou je jeho zosnulá prateta. Vo svojom príspevku ďalej prezradil, čo ho spája s teroristickým útokom v New Yorku. viac »


Príbeh dievčaťa o hľadaní lepšej budúcnosti: Aký život čaká dcéru Rómky a nemeckého neonacistu?

Príbeh dievčaťa o hľadaní

09.05.2021 09:54

BRATISLAVA - Ťažký príbeh predstavuje kniha Vyrástla som v gete. Eliška sa narodila trinásťročnej Rómke a o desať rokov staršiemu nemeckému neonacistovi. Jej mama pochádzala z rodiny prostitútok z východoslovenského rómskeho geta a otec si zarábal ako boxer na ilegálnych zápasoch. viac »


Pravdivý príbeh: Pred rodinou skrývam šialené tajomstvo, toto by mi nikdy neodpustili!

Pravdivý príbeh: Pred rodinou

09.05.2021 09:52

BRATISLAVA - Pochádzam z hlavného mesta. Mám 54 rokov a pracujem ako manažérka. Vydatá som už 29 rokov za svojho najlepšieho priateľa. Áno, takto pekne o svojom mužovi hovorím aj dnes. Považujem ho totiž viac za priateľa, ako za manžela. Ale tak je to asi normálne. Časom vyprchla vášeň, ale bolo nám spolu fajn. Máme iba jedinú dcéru, a som na ňu nesmierne pyšná. viac »


KORONAVÍRUS Tento okres sa stal z najpostihnutejšieho premiantom: Ako to dokázal?!

KORONAVÍRUS Tento okres sa

08.05.2021 21:03

BERLÍN - Bavorský okres Tirschenreuth pri hraniciach s Českom patril vlani na jar a znovu počas druhej vlny pandémie k tým najpostihnutejším v nemecku. Teraz je ale premiantom. Nízka miera infekcie, o ktorej si väčšina krajiny môže nechať len snívať, má rôzne vysvetlenia. Jedným z nich je vysoká premorenosť miestnej populácie a tiež nadpriemerná zaočkovanosť... viac »


FOTO Rybári sa nestačili diviť: V znečistenej rieke ulovili storočné monštrum!

FOTO Rybári sa nestačili
Foto

08.05.2021 21:02

ALPENA - Obrovským úlovkom sa pochválili zamestnanci Úradu pre ochranu rýb a divočiny, ktorí zverejnili fotografie jesetera jazerného. Odborníci odhadujú, že môže mať sto rokov, takže užívateľov neprekvapila iba jeho veľkosť, ale aj to, ako dlho dokázal prežiť tento živočích v rieke Detroit aj napriek jej znečisteniu. viac »


FOTO Tomu sa hovorí láska: Dôchodcu v kaderníctve učili, ako má kulmovať vlasy starnúcej manželke

FOTO Tomu sa hovorí
Foto

08.05.2021 21:01

CALGARY - Vlasový salón v kanadskej provincii Alberta zdieľal na svojej facebookovej stránke príspevok o mužovi, ktorý sa chcel naučiť robiť vlny svojej manželke. Tá si ich totiž už nezvláda robiť sama. Príspevok sa stal na internete mimoriadne populárnym, mužovo gesto dojíma ľudí po celom svete. viac »


V Británii vyjde špeciálna sada poštových známok na počesť Paula McCartneyho

V Británii vyjde špeciálna

08.05.2021 21:00

Na počesť legendárneho hudobníka, speváka a skladateľa Paula McCartneyho a jeho odkazu v hudobnom svete vydá britská Kráľovská pošta novú sadu známok. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News. Súbor dvanástich známok, vytvorených v spolupráci so samotným umelcom, bude v predaji od 28. mája. viac »


Správa CIA z roku 1983 vyvolala obrovský rozruch: Neuveríte, čo tajná služba skúmala

Správa CIA z roku

08.05.2021 20:30

LANGLEY - Už niekoľko týždňov sa verejnosť zaoberá správou CIA z roku 1983, ktorá bola odtajnená pred 18 rokmi a jej téma ožila po tom, ako sa informácie o nej objavili na internete. Správa totiž vyvoláva množstvo otázok týkajúcich sa možností zmeny stavu ľudského vedomia a jeho vplyvu na vesmír. Obsah tak balansuje na tenkej hranici medzi realitou a sci-fi. viac »


Slnko je približne v polovici svojho života: Takto dlho má ešte vydržať žiariť

Slnko je približne v

08.05.2021 20:29

BRATISLAVA - Slnko s vekom 4,5 miliardy rokov je aktuálne približne v polovici svojho života. Vedecké poznatky o Slnku, ktoré je od Zeme vzdialené 150 miliónov kilometrov a o 333 000-krát hmotnejšie ako naša planéta, sa za ostatných desať rokov zlepšili. Stále však existujú otázky, na ktoré slneční fyzici hľadajú odpovede. viac »


FOTO Žena (28) kúpila v supermarkete vajíčka: Neuveríte, čo sa stalo po mesiaci s jedným z nich!

FOTO Žena (28) kúpila
Foto

08.05.2021 20:28

PORT TALBOT - Adele Phillipsová z Walesu priznáva, že je trochu skeptická ohľadom konzumácie vajec po tom, čo sa z vajca zo supermarketu vyliahlo malé kačiatko. Spočiatku ho chcela odniesť na farmu, napokon sa ale rozhodla, že si ho nechá. Napriek tomu sa ale netají tým, že ju táto udalosť mimoriadne prekvapila. viac »


Práca snov: Superbohatá rodina hľadá správcu ostrova na Bahamách, ponúka 100 tisíc a bonusy

Bahamy

08.05.2021 19:35

Uplynulé obdobie cestovaniu vôbec neprialo a čo je ešte horšie, veľa ľudí prišlo v dôsledku pandemických opatrení o zamestnanie. Teraz sa im naskytá možnosť, ako si oboje bohato nahradiť. Hľadá sa totiž správca nádherného ostrova na Bahamách. viac »


Tiché príznaky, ktorými telo kričí SOS: Zbystrite pozornosť, toto si už vyžaduje lekára

Tiché príznaky, ktorými telo

08.05.2021 19:00

Neustály stres, nezdravá strava a nedostatok pohybu bývajú často spúšťačom rôznych chorôb. Niekedy sa prejavia v plnej sile, inokedy telo len nenápadnými príznakmi ohlási, že niečo nie je v poriadku. viac »


Konečne! Už čoskoro sa otvoria aj kiná: Vychutnajte si prvú PREMIÉRU slovenského filmu

Konečne! Už čoskoro sa

08.05.2021 18:00

BRATISLAVA - Pandémia nového koronavírusu zatvorila kiná nielen na Slovensku na dlhé mesiace. Po ich znovuotvorení si diváci budú môcť pozrieť ako prvý slovenský film titul Muž so zajačími ušami, novinku Martina Šulíka avizovanú ešte pred druhou vlnou nového koronavírusu. Distribučná premiéra je naplánovaná na 1. júla. Informovala PR manažérka Perla Žinčíková. viac »


Šokujúce odhalenie vedcov! Pomôže ti modré svetlo na smartfóne k lepšiemu spánku? Výsledok ťa zaručene prekvapí

Šokujúce odhalenie vedcov! Pomôže

08.05.2021 08:20

BRATISLAVA - Aj ty si v noci pred spaním vezmeš telefón a scrolluješ svoje najobľúbenejšie stránky? Určite si už počul o modrom svetle, ktoré nám má dopomôcť k lepšiemu spánku. Funguje to ale vôbec? viac »


Zistite pravdu o detoxikačných diétach: Dobrý nápad, alebo výkričník?

Zistite pravdu o detoxikačných

08.05.2021 08:18

BRATISLAVA - Náš organizmus je od prírody vyvinutý tak, aby si dokázal s toxínmi poradiť sám, preto sa ponúka otázka, či je detoxikačná kúra skutočne potrebná. Diéty a rôzne produkty na prečistenie organizmu sú stále veľmi populárne. Sľubujú veľa výhod v podobe zlepšenia zdravotného stavu i zovňajšku, a to tak, že pomôžu odstrániť škodlivé látky z ... viac »


Nečakaná ochrana, z ktorej profituje vaše SRDCE: Metla ľudstva a jej prekvapivý vplyv na mozog

Nečakaná ochrana, z ktorej

08.05.2021 08:17

Ak si doprajete mierne množstvo alkoholu za týždeň, zrejme vás poteší výsledok nového výskumu. Podľa neho jeden alebo dva alkoholické nápoje denne upokojujú stresové signály v mozgu, a tým chránia srdce. viac »


Najčítanejšie články