Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk

°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Zaujímavosti

Epidemiológovia pripustili ten najhorší možný scenár: KORONAVÍRUS sa možno šíri vzduchom!

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 2 hodinami

ŽENEVA - Svetová zdravotnícka organizácia pripustila, že koronavírusová infekcia sa prenáša priamo vzduchom. Definitívne potvrdené to však podľa epidemiologičky WHO Marie van Kerkhoveovej nebolo. Je známe, že SARS-CoV-2 sa prenáša kvapôčkami, ktoré ale rýchlo klesajú na zem. viac »

Najväčšie rozdiely mužov a žien: Poznáte všetky?

Najväčšie rozdiely mužov a

03.07.2020 08:16

BRATISLAVA - Okrem toho, že inak myslíme, cítime a rozhodujeme sa, sú medzi mužmi a ženami zjavné fyzické odlišnosti. Sú typické pre každé pohlavie a majú svoje významné opodstatnenie. Prečo majú ženy prsia aj v období, keď nedojčia? A prečo na mužskom tele rastie viac chlpov? Ak ste sa doteraz nad niektorými otázkami nezamýšľali, v nasledujúcich riadkoch ... viac »


Lacné TRIKY, ktoré stiahnu začervenanie: Takto sa zbavíte spálenej pokožky za niekoľko minút

Lacné TRIKY, ktoré stiahnu

03.07.2020 08:15

Leto a prázdniny sú v plnom prúde. Hoci cestovanie do dovolenkových destinácií je výrazne obmedzené pre celosvetovú pandémiu COVID -19 a väčšina z nás strávi dovolenku na Slovensku, nemali by sme zabúdať na ochranu pokožky. Spáliť sa totiž môžeme aj doma. viac »


Archeológovia v Turecku odhalili existenciu záhadného starovekého kráľovstva

Archeológovia v Turecku odhalili

02.07.2020 08:37

KONYA - V oblasti Konya Plain na juhu Turecka narazil vlani miestny farmár na kameň s prehistorickým nápisom, ktorý upútal miestnych archeológov. Artefakt objavený úplnou náhodou sa stal pre odborníkov obrovskou výzvou a zároveň prvým krokom k odhaleniu doteraz neznámeho kráľovstva. viac »


Cvičíte s rúškom? Koledujete si o problémy! Odborníčka to sama skúsila, výsledok ju zarazil

Cvičíte s rúškom? Koledujete

02.07.2020 08:36

HERTFORDSHIRE – Nosenie rúšok v uzatvorenom priestore aj naďalej zostáva povinné a stále patrí k najdôležitejším preventívnym opatreniam zamedzujúcim šírenie ochorenia covid-19. Odborníčka na lekársku fyziológiu však tvrdí, že pri cvičení by sme na prekrytie nosa a úst mali radšej zabudnúť a potvrdila to aj vlastným experimentom.  viac »


Turisti v Turecku ostali v šoku: Keď videli účet z plážového baru, šialené poplatky!

Turisti v Turecku ostali

02.07.2020 08:35

BODRUM - Turisti smerujúci do Turecka, ktorí očakávajú nízke ceny, zostanú prekvapení. Pandémia spôsobila, že ceny za pobyt v plážových rezortoch poriadne stúpli. Niektoré plážové bary si dokonca účtujú poplatok za to, že sa pôjdete okúpať do mora. Podniky aj hotely sa týmto spôsobom snažia prežiť. viac »


Budúca mamička si nakrútila pohyb v brušku: Keď si pozrela VIDEO a ten DETAIL, zmeravela od hrôzy

Budúca mamička si nakrútila
Video

02.07.2020 08:34

LONDÝN - Budúca mamička ostala poriadne vystrašená po tom, ako sa v jej videu objavila záhadná postava. Či skôr len jej hlava. V dome býva momentálne sama, takže má poriadny strach. Niektorí video spochybnili a tvrdia, že sa len chcela zviditeľniť. viac »


Lekári varujú: Nikdy nedávajte dieťaťu mladšiemu ako polroka vodu!

Lekári varujú: Nikdy nedávajte

02.07.2020 08:33

ROCHESTER - Odborníci tvrdia, že by ste svojmu dieťaťu nikdy nemali dávať vodu, pokiaľ je mladšie ako šesť mesiacov. Údajne to totiž môže viesť k otrave detského organizmu vodou. Batoľatá všetky potrebné živiny dostávajú napríklad z materského mlieka. viac »


Žákovic Open v ešte rodinnejšej verzii: Namiesto 20. ročníka bude Malý Žákovic

Žákovic Open v ešte

02.07.2020 08:27

TRENČIANSKE BOHUSLAVICE - Organizátori obľúbeného festivalu Žákovic Open sa rozhodli fanúšikom poskytnúť náhradu za jubilejný 20. ročník, ktorý mal byť veľkou oslavou. Namiesto toho sa uskutoční návštevnosťou skromnejšie, no hudobne rovnako kvalitné vydanie. Pod názvom Malý Žákovic sa festival 31. júla a 1. augusta vráti naspäť ku koreňom. viac »


Zdá sa, že MMR vakcína chráni pred najhoršími príznakmi Covid-19

Zdá sa, že MMR

02.07.2020 08:26

I keď vakcína na ochranu pred SARS-CoV-2 alebo iným koronavírusom ešte nebola vyvinutá, vyzerá to tak, že prospešné nám je aj očkovanie proti osýpkam, príušniciam a rubeole. viac »


Zlepší kvalitu spermií a plodnosť u mužov: Nenápadná RASTLINA, ktorá zvýši sexuálnu túžbu!

Zlepší kvalitu spermií a

02.07.2020 08:25

Počuli ste už o zázračných účinkoch rastliny Ashwagandha? Táto bylinka je tiež známa pod názvom indický ženšen, alebo aj Smell of horse, keďže jej korene majú veľmi podobnú vôňu. Jej pravidelné užívanie vám zaručí pevné zdravie a silu koňa! viac »


Život slovenskej legendy zblízka! Dokument MEKY prichádza do kín: Na filme robili dva roky

Život slovenskej legendy zblízka!

02.07.2020 08:24

BRATISLAVA - Meky je názov nového filmového dokumentu režiséra Šimona Šafránka, ktorý predstaví hudobný a životný príbeh Mira Žbirku. Vo filme sa okrem spevákovej otvorenej spovede, súčasných záberov, unikátneho archívneho materiálu a mnohých známych hitov objavia aj hudobné rarity. viac »


Hrozivé epidémie v dejinách ľudstva: Pozri, ktoré všetky sme zvládli!

Hrozivé epidémie v dejinách

02.07.2020 08:23

BRATISLAVA - Epidémie smrtiacich chorôb sú strašiakmi ľudstva už od nepamäti. Ich zásahy boli pritom často také radikálne, že ovplyvnili vývoj civilizácií takmer na celom svete. Do veľkej mieri zasiahli moderných ľudí v ich strete s neandertálcami. Mnohé neznáme choroby nielenže prispeli k pádu Rímskej ríše, ale mor dokonca zabránil i jej opätovnému ... viac »


Zabudnite na pláže: Toto je skutočných 7 prírodných divov Grécka

Zabudnite na pláže: Toto

02.07.2020 08:22

Grécko má nepochybne pútavú históriu, ale počas vašej dovolenky by ste sa nemali zameriavať iba na ňu. Snažte sa naplánovať aj návštevu prírodných zaujímavostí. Nádherné pláže, pohoria s úžasnými výhľadmi, chránené prírodné parky, ale aj krásne vodopády zvyknú domáci označovať za zázraky ich malebnej krajiny. viac »


Knižný tip: Dominik Dán valcuje rebríčky čítanosti novým krimi príbehom!

Knižný tip: Dominik Dán

02.07.2020 08:21

BRATISLAVA - Dominik Dán patrí k úspešným slovenským spisovateľom detektívnych románov. Už viac ako dvadsaťpäť rokov sa zaoberá vyšetrovaním zločinov. Skúsenosti, ktoré mu práca ponúkla ho inšpirovali k mrazivo autentických príbehoch. Jedným z nich je aj Klbko zmijí. viac »


Brucho ako balón? Prekvapivý SPÚŠŤAČ nafukovania, o ktorom by ste povedali pravý opak!

Brucho ako balón? Prekvapivý

02.07.2020 08:20

Prekazí plány a zvyčajne sa prihodí vtedy, keď to najmenej čakáme. Plynatosť môže spôsobiť nielen strava, ale dokonca aj cvičenie. Ako je to možné? viac »


Nevesta (26) pred svadbou zistila strašnú pravdu o snúbencovi (40): Takto ju štyri roky ťahal za nos

Nevesta (26) pred svadbou
Foto

01.07.2020 08:30

ISLE OF WIGHT - Dvadsaťšesťročná Zoe sa pokúša predať zásnubný prsteň svojho bývalého priateľa. Svadbu s ním totiž zrušila. Stalo sa tak po tom, ako zistila, že mal počas ich vzťahu štvorročnú aféru s ďalšou ženou. Je veľmi sklamaná a na neverníka nemá pekného slova. viac »


Meteorológovia zaznamenali najdlhší blesk: Neuveríte, meral viac ako Slovensko!

Meteorológovia zaznamenali najdlhší blesk:

01.07.2020 08:29

ŽENEVA - Svetová meteorologická organizácia zverejnila zoznam najdlhších bleskov, ktoré sa v poslednom období objavili v rôznych kútoch zeme. Na vrchole rebríčka je rekordér, ktorý bol zaznamenaný nad južnou časťou amerického kontinentu pred dvomi rokmi. Meral viac ako 700 kilometrov, čo znamená, že bol oveľa dlhší ako územie Slovenska. viac »


VIDEO Kamery ochranárov zachytili na hraniciach vyčíňanie medveďov, ktoré si strážili teritórium

VIDEO Kamery ochranárov zachytili
Video

01.07.2020 08:28

VLADIVOSTOK - Ochranári prírody zverejnili pozoruhodné zábery zachytené v divokej tajge na hranici medzi Čínou a Ruskom. Kamerový systém je v tejto oblasti nainštalovaný najmä kvôli pozorovaniu sibírskych mačkovitých šeliem, tentokrát sa ale o úžasné divadlo postarali iní predátori. viac »


FOTO Dôchodca sa sťažoval na bolesť pri močení: Keď uvidíte, čo mu lekári vytiahli z penisu...

FOTO Dôchodca sa sťažoval
Foto

01.07.2020 08:27

PHNOM PÉNH - Lekári v Kambodži sa stretli so skutočne ojedinelým prípadom. Do mužovho penisu sa dostala pijavica, ktorá mu sala krv. Stalo sa tak zrejme vtedy, keď plával v rieke. Odstránenie príživníka vôbec nebolo jednoduchou záležitosťou, lekári mali čo robiť. viac »


Experti upozorňujú, neprestávajte písať rukou! Na rozdiel od klávesnice to prináša tieto BENEFITY

Experti upozorňujú, neprestávajte písať

01.07.2020 08:26

PARÍŽ - Zatiaľ čo klávesnica stále viac vytláča papier a pero, písanie rukou si zachováva výrazné prednosti, pokiaľ ide o kognitívne a motorické funkcie. Píše to francúzsky denník Le Figaro. Pokrok je síce neodvratný a prináša so sebou mnoho pozitív, no niektoré "staromódne" zvyklosti stoja za uchovanie. viac »


Najčítanejšie články