Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

Podľa Sulíka nie je zmena predsedu strany aktuálna: Na jar ho zvolili na ďalšie štyri roky

Richard Sulík Zobraziť galériu (3)
Richard Sulík (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

BRATISLAVA - Richard Sulík má platný mandát predsedu SaS, zvolený bol na kongrese strany v apríli tohto roka na štyri roky. Zmeny na predsedníckej stoličke považuje šéf SaS za neaktuálnu tému.

"Spýtajte sa ma krátko pred marcom 2027, čo budem robiť. Mám platný mandát, nikto z mojich kolegov ho nespochybnil, tým pádom to teraz nie je aktuálna téma," povedal v uplynulom týždni Sulík k otázke zmeny na poste šéfa strany.

Archívne video: Predseda strany SaS Richard Sulík po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Predseda strany SaS Richard Sulík po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Sulík zároveň pre Denník N potvrdil, že chce v budúcom roku kandidovať do europarlamentu z prvého miesta, ak ho republiková rada na toto miesto zvolí. Dodal, že v prípade zvolenia za europoslanca bude určite kandidovať aj v ďalších parlamentných voľbách. Europarlament teda nepovažuje za odchod zo slovenskej politiky. Informoval tiež, že ako kandidátov do europarlamentu navrhne aj súčasného europoslanca Eugena Jurzycu a poslankyňu Vladimíru Marcinkovú.

Marcinkovú jeho vyjadrenie prekvapilo. Na sociálnej sieti uviedla, že s ním naposledy o kandidátke do europarlamentu rokovala v roku 2021. "Medzitým padla vláda, boli predčasné voľby a ešte len pred pár dňami sa ukázalo, kto nám bude vládnuť. Vážim si jeho ponuku, ale to neznamená, že som ju prijala a ani tak neviem v blízkej dobe urobiť," dodala. Za prioritu považuje svoj mandát v Národnej rade SR.

Viac o téme: Predseda stranyRichard SulíkSASKA
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu