Masaker na Zámockej | Topky.sk
Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

Masaker na Zámockej

Odchádzajúci starosta Podunajských Biskupíc prekvapil: S kreslom sa rozlúčil priznaním o orientácii priamo v éteri!

Pék sa v rozhlasovom vysielaní priznal, že je gay.

Pék sa v rozhlasovom vysielaní priznal, že je gay.

FotoVideo
18.11.2022 15:00

PODUNAJSKÉ BISKUPICE - Končiaci starosta Zoltán Pék, ktorý sa niekoľko rokov v tejto pozícii staral o bratislavskú mestskú časť Podunajské Biskupice, prekvapil verejnosť v rádiu. Vo vysielaní totiž po vzore mnohých iných známych ľudí priznal aj on svoju sexuálnu orientáciu a urobil coming out. Verejnosti teda oznámil, že je gay. viac »

Riaditeľka školy teroristu zo Zámockej: Juraj bol obľúbený a starostlivý! Zlom mohol nastať počas covidu

Pochod za odsúdenie nenávisti
FotoVideo

11.11.2022 13:59

BRATISLAVA - Už to bude mesiac, čo Slovenskom otriasol nepochopiteľný a otrasný čin v centre Bratislavy. Len 19-ročný Juraj K. vtedy zobral otcovu zbraň a pred podnikom Tepláreň zaútočil na troch ľudí. Juraj Vankulič a Matúš Horváth pri vyčíňaní Juraja K. zomreli. Ich kamarátka Radka mala viac štiastia a vyviazla s postrelenou nohou. Teraz prehovorila... viac »


Dosť bolo masakrov! Iniciatíva Ide nám oživot chce bezpečné miesta pre LGBTI+ ľudí: Chystajú sa aj koncerty

Dosť bolo masakrov! Iniciatíva
FotoVideo

10.11.2022 16:30

BRATISLAVA - Mesiac po tragickom teroristickom útoku pred podnikom Tepláreň v Bratislave mieriacom na LGBTI+ komunitu, Slovensko stále čaká na potrebné zmeny, ktoré by viedli k vytvoreniu bezpečnejšieho prostredia pre všetkých. viac »


Slová matky Juraja (†27) zavraždeného na Zámockej: Je zúfalá a nahnevaná! TOTO musí znášať

Slová matky Juraja (†27)

08.11.2022 14:13

BRATISLAVA – Ako by nestačilo, že stratila syna, znášať musí ešte aj nenávistné komentáre na jeho adresu. Matka Juraja († 27), jednej z obetí vraha na Zámockej, sa rozhodla prehovoriť o tom, ako sa pozerá na útoky mierené voči jej dieťaťu, len za to, že bolo "iné". viac »


Arcibiskup Orosch sa kajá za škandalózne výroky o obetiach na Zámockej: Boli vraj určené len pre kňazov!

Zámocká ulica pred Teplárňou

07.11.2022 12:57

TRNAVA - Trnavský arcibiskup Ján Orosch sa ospravedlnil rodinám obetí zo Zámockej ulice v Bratislave. Uviedol to v reakcii na medializované informácie z obežníka, ktorý adresoval kňazom Trnavskej arcidiecézy. Úvodník v dokumente chce preformulovať. viac »


Reakcia Nicholsonovej na slová arcibiskupa Oroscha: Na chate sa bozkávala s dvomi dievčatami! To nie je všetko

Reakcia Nicholsonovej na slová
FotoVideo

07.11.2022 12:05

BRATISLAVA - Slová trnavského arcibiskupa Jána Oroscha postavili na nohy snáď každého Slováka. V obežníku určenom pre kňazov trnavskej arcidiecézy sa totiž zamýšľal nad tým, či boli zavraždení Juraj a Matúš skutočne nevinné obete a pýtal sa, koľko policajných razií v súvislosti s drogami bolo v podniku Tepláreň za posledné roky. Oroscha kritizovali... viac »


Politici reagujú na slová arcibiskupa Oroscha: Tvrdá kritika aj výzva smerom k cirkvi! Čo na to Konferencia biskupov?

Teroristický útok na Zámockej
FotoVideo

05.11.2022 16:00

BRATISLAVA/TRNAVA - V piatok celé Slovensko pobúrili slová trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, ktoré venoval obetiam masakru na Zámockej ulici - Jurajovi a Matúšovi. V neverejnom obežníku sa totiž zamýšľal nad tým, či sú obete skutočne nevinné a koľko protidrogových razií bolo zo strany polície v podniku Tepláreň. Na slová arcibisdkupa reagujú politici... viac »


Radka, postrelená pri masakri na Zámockej, sa po prepustení z nemocnice vrátila na miesto činu: Tvrdé slová Samotného!

Zámocká ulica pred Teplárňou
Video

05.11.2022 12:00

BRATISLAVA - Jediná prežila šialenú streľbu Juraja (+19), jej dvaja kamaráti Matúš (+23) a Juraj (+27) toľko šťastia nemali. Radka strávila s postrelenou nohou v nemocnici 22 dní a jedným z prvých miest, ktoré po prepustení navštívila, bola Tepláreň. Arcibiskup Orosch medzitým spochybnil nevinu obetí, reaguje polícia aj prezidentka. viac »


Radka, ktorá prežila teroristický útok na Zámockej, strávila niekoľko týždňov v nemocnici: Dobré správy!

Ľudia prišli zapáliť sviečku

04.11.2022 15:20

BRATISLAVA - Pacientku, ktorá bola zranená pri útoku na Zámockej ulici v Bratislave, vo štvrtok (3. 11.) prepustili z nemocnice. Potvrdila to hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská. viac »


Útok v Novákoch aj terorizmus na Zámockej: Páchateľmi boli tínedžeri! Za tragédie môže pandémia aj politici

Teroristický útok na Zámockej
FotoVideo

04.11.2022 13:30

BRATISLAVA - Teroristický útok na Zámockej ulici v centre Bratislavy mal na svedomí 19-ročný Juraj K. Po Strednej odbornej škole v Novákoch zase behal so sekerou v ruke a zranil dvoch ľudí len 16-ročný Alexander. Prečo pribúdajú útoky mladých ľudí? Psychológovia hovoria o náraste telefonátov na linky dôvery, ale aj o tom, čo môže za zhoršenie psychického... viac »


O otupenosti ľudskej citlivosti hovoril na omši za obete tragédie na Zámockej arcibiskup Zvolenský

Svätá omša za obete
Video

04.11.2022 05:53

BRATISLAVA - Na omši v Dóme svätého Martina za obete októbrovej tragédie na Zámockej ulici v Bratislave arcibiskup Stanislav Zvolenský síce komunitu LGBTI+, ku ktorej sa zabití Juraj a Matúš hlásili, nespomínal, no upozornil na nebezpečenstvo omamných látok a vyzval k šíreniu lásky a dobra. viac »


Teroristu zo Zámockej hľadali celú noc: Inšpekcia vedie trestné stíhanie! Marenie úlohy verejného činiteľa

V centre Bratislavy na

03.11.2022 15:00

BRATISLAVA - Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) vedie trestné stíhanie pre marenie úlohy verejného činiteľa v súvislosti s možným pochybením policajta pri pátraní po páchateľovi vrážd na Zámockej ulici v Bratislave. viac »


Koncerty pre Matúša a Juraja: Je nevyhnutné, aby sa zmenila atmosféra voči LGBTI+ ľuďom

Koncerty pre Matúša a

03.11.2022 11:22

BRATISLAVA - Počas desiatich dní od spustenia registrácie sa do iniciatívy Slovenská Tepláreň prihlásilo 346 účinkujúcich, 161 priestorov, 32 festivalov a párty a 42 podporujúcich subjektov. Pred oficiálnym spustením, ktoré je naplánované na 12. novembra, sa uskutoční niekoľko warm-up podujatí. viac »


Brutálny masaker na Zámockej si vyžiadal dva životy: Ako je na tom postrelená pacientka?

Streľba na Zámockej
Video

29.10.2022 06:58

BRATISLAVA - Stav pacientky, ktorá bola zranená pri útoku na Zámockej ulici v Bratislave, je stabilizovaný. Potvrdila to hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská. viac »


V Bratislave sa opäť vyšlo do ulíc: Spomienkový pochod za Matúša a Juraja! Ide nám o život, tvrdia usporiadatelia

V Bratislave sa opäť
FotoVideo

27.10.2022 17:15

BRATISLAVA - Po vyše dvoch týždňoch od masakru na Zámockej ulici, pri ktorom prišli o život dvaja queer ľudia - Juraj Vankulič a Matúš Horváth. Akt nenávisti zo strany len 19-ročného mladíka Juraja K. vyvolal vlnu vášní po celom Slovensku. V priebehu niekoľkých dní sa ľudia opäť rozhodli ísť do ulíc. Tvrdia, že nebudú ticho a ide im o život. viac »


Pochybila polícia pri hľadaní teroristu zo Zámockej? Nočný telefonát na linku 158 preveruje inšpekcia!

Streľba na Zámockej
FotoVideo

27.10.2022 00:01

BRATISLAVA - Spoločnosť sa spamätáva z prvého teroristického činu, ktorý sa stal na Slovensku. Vrah Juraj K. v centre Bratislavy zastrel dvoch ľudí pre ich orientáciu. Neskôr namieril zbraň proti sebe. Polícia ho hľadala celú noc, postup teraz preveruje inšpekcia. viac »


V Prahe sa zhromaždili tisícky ľudí na pamiatku obetí streľby v Bratislave

Zhromaždenie Spoločne proti nenávisti
FotoVideo

26.10.2022 21:44

PRAHA - Na Václavskom námestí v Prahe sa v stredu zhromaždili tisícky ľudí na podporu LGBT+ komunity. Na proteste s názvom "Spoločne proti nenávisti" si uctili pamiatku obetí streľby na Zámockej ulici v Bratislave a vyjadrili nesúhlas s nenávisťou voči menšine LGBT+ ľudí. Informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. viac »


Čo sa dialo v byte strelca po masakri na Zámockej? Takto sa o čine dozvedeli jeho rodičia!

V centre Bratislavy na
FotoVideo

25.10.2022 22:05

BRATISLAVA - Do bytu v bratislavskom Ružinove, kde žil s rodičmi, sa Juraj (+19) vrátil po tom, ako v stredu 12. októbra krátko po 19.00 chladnokrvne pred Teplárňou zabil dvoch mladých mužov Matúša (+23) a Juraja (+27) a postrelil aj ich kamarátku Radku (28). Jeho rodičia boli v tom čase doma. viac »


OTÁZKY A ODPOVEDE Prečo bol vrah zo Zámockej terorista? Zhrnutie dôkazov pre šíriteľov hoaxov

Zámocká ulica pred Teplárňou
FotoVideo

25.10.2022 05:55

BRATISLAVA - Matúš Horváth a Juraj Vankulič prišli o život pred barom Tepláreň v centre Bratislavy. Chladnokrvne ich zastrelil len 19-ročný Juraj K. Ten tak podľa doterajších faktov konal z nenávisti voči LGBTI+ ľuďom, Židom či moslimom. Čo doteraz vieme o vražde na Zámockej? A aký je rozdiel medzi tragédiou na Zochovej a teroristickým činom v centre... viac »


Organizácie na podporu práv LGBTI+ sa obrátili na vládu a parlament: Sformulovali 5 opatrení! TOTO chcú

Organizácie na podporu práv
FotoVideo

24.10.2022 18:00

BRATISLAVA – Bojujú ďalej. Parlament minulý týždeň zmietol zo stola návrh SaS o partnerskom spolužití. Stalo sa tak iba pár dní potom, ako boli na Zámockej ulici v Bratislave zastrelení dvaja členovia queer komunity. Organizácie na podporu práv LGBTI+ ľudí sa však napriek tomuto postoju väčšiny zákonodarcov rozhodli na nich obrátiť s jasne sformulovanými požiadavkami. viac »


Kontroverzný rozhovor Kotlebu s otcom vraha zo Zámockej už na Facebooku nenájdete! Odstránili ho

Juraj Krajčík, otec vraha

22.10.2022 15:00

BRATISLAVA - Kontroverzné video, v ktorom sa Marian Kotleba rozpráva s otcom vraha z bratislavskej Teplárne, už na sociálnej sieti Facebook nenájdete. Stalo sa tak po zásahu Rady pre mediálne služby. Tá sa teraz usiluje aj o to, aby video "zmizlo" zo siete YouTube. viac »


Najčítanejšie články