Sprievodca vínami | Topky.sk
Štvrtok, 17. jún 2021. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Sprievodca vínami

Predpovedáme vám perlivé leto!

14.05.2021 10:00

Už cítite vlny teplého letného vzduchu? Predstavujete si, ako otáčate dobroty na grile a chumáčiky peľu lenivo dopadajú na čerstvo pokosený trávnik? viac »

O víne sa nikdy neprestane hovoriť

O víne sa nikdy

22.04.2021 08:00

Nápoj bohov nie je opradený len tisíckami veršov, no kolujú o ňom i mýty. Zakladajú sa na pravde, alebo ich už dávno prekonal čas a nové vedomosti a skúsenosti? Pozrieme sa na nich pekne „od korku“. viac »


Poetické menu na Veľkú noc. Jedna báseň!

Poetické menu na Veľkú

29.03.2021 10:00

Po dlhom štyridsaťdňovom pôste sa žiada ťuknúť si pohárom dobre vychladeného vínka pri štedro prestretom stole. O originálne veľkonočné menu sa postarala autorka kníh Takmer zabudnuté recepty Michaela Smolová (@SistersBakery) a verše na oslavu života, znovuzrodenia a jari umne dopísali prívlastkové vína z radu VITIS Poézia. viac »


Sviatok je vtedy, keď si ho spravíte!

Sviatok je vtedy, keď
Foto

01.03.2021 11:00

Vytriedili ste si šatník podľa hesla „čo som nemal rok na sebe, ide preč?“ Zostali vám tam dvoje tepláky, župan, či denné a nočné pyžamo? S tým musíte rýchlo niečo spraviť! viac »


Darček, ktorý určite neurazí

Darček, ktorý určite neurazí

08.12.2020 15:00

Váhate, či je vhodné darovať na Vianoce víno? Keď si dáte záležať na výbere kvalitného, archívneho moku, nemôžete nič pokaziť. Poradíme vám, ako na to. viac »


Spríjemnite si večer degustáciou priamo u vás doma

Spríjemnite si večer degustáciou
Foto

20.11.2020 10:00

Neskorá jeseň býva popretkávaná vínnymi cestami, zážitkovými degustáciami, návštevami vinárstiev a viníc. Tento rok za nimi nemusíte smútiť – využite jedinečnú príležitosť a pripravte si degustáciu so všetkým, čo k nej patrí u vás doma. viac »


Mladé vína VITIS reagujú na globálne gastro trendy

Mladé vína VITIS reagujú

20.10.2020 11:00

Popularita moderného stravovania, t.j. zdravšie, ekologickejšie a taktiež etickejšie gastro trendy celosvetovo neustále naberajú na sile. Hlavný smer v tomto udávajú krajiny ako USA, Veľká Británia či Austrália. Záujem a uprednostňovanie vegánskych a vegetariánskych potravín preto celosvetovo neustále stúpa. viac »


Dekantácia, alebo prečo je dobré prelievať víno do karafy

Juraj Kordiak

22.09.2020 11:00

Pripravili vám v reštaurácii víno a podali v sklenenej nádobe namiesto jeho pôvodnej fľaše? Potom ste navštívili dobrý podnik. Prelievanie vína do karafy má totiž svoj význam a nesie názov dekantácia. viac »


Prečo je červené víno spájané so zdravím?

Prečo je červené víno

24.08.2020 08:00

Určite ste už veľakrát čítali a počuli, že červené víno je prospešné pre zdravie. Viete ale, odkiaľ toto tvrdenie pochádza a prečo je tomu tak? viac »


Spoznajte víno ideálne na každé letné stretnutie

Spoznajte víno ideálne na

20.07.2020 09:00

Leto ponúka nekonečno možností, ako tráviť voľné chvíle. Spraviť si piknik s priateľmi, bazénovú párty, grilovačku či len tak leňošiť na balkóne s partnerom alebo partnerkou. Dobré víno každú príležitosť iba spestrí. Aké ale vybrať? Čo tak si nelámať hlavu a mať po ruke rovno celý box i dokonca paletu lahodného moku? viac »


Letné stretnutia, ktoré chutia po víne

Letné stretnutia, ktoré chutia

22.06.2020 09:00

Akým vínom ochutíte vaše letné stretnutia? viac »


Pošlite svojim blízkym fľašu vína a pripite si online!

Pošlite svojim blízkym fľašu
Foto

18.05.2020 13:00

Pripiť si dobrým vínom na narodeniny, osláviť úspech alebo vychutnávať chvíle v kruhu blízkych a s priateľmi. Myslíte, že je to v tomto období nemožné? Máme pre vás tip, ako zdieľať spoločné momenty pri poháriku vína aj v situácii, ktorá hromadným stretnutiam nepraje. viac »


Vychutnajte si víno v kruhu najbližších

Vychutnajte si víno v

20.04.2020 08:00

Dobré víno sa dá vychutnať aj doma viac »


Aké víno ozvláštni veľkonočný stôl?

Aké víno ozvláštni veľkonočný

26.03.2020 10:00

Veľkonočný stôl, to je údené mäso, kapustová polievka, šunky, syry, ale aj šaláty, či naopak koláče. Sviatočné pohostenie sa odlišuje podľa regiónov, každý má svoju špecialitu, či už je to kysnutá paska na východe alebo judášky na západnom Slovensku. Čo však majú všetky stoly spoločné, je nejaká tá dobrá fľaška na zahasenie smädu. Ak chcete dodať svojmu... viac »


Chcete vyberať víno ako profík?

Chcete vyberať víno ako
Foto

24.02.2020 09:00

Aké víno vybrať na sviatočný stôl či ktoré víno sa hodí ako svadobný dar? Čo brať do úvahy pri párovaní vína k jedlu a ktorou odrodou nikdy nič nepokazíte? Ak si na výbere fľaše v obchode dávate záležať viac ako ostatní a dôkladne študujete etikety, rubrika Sprievodca vínami je ako stvorená pre vás. V spolupráci so spoločnosťou Vitis Pezinok vám aj... viac »


Vyšperkujte husacie a divinové hody tým správnym vínom

Vyšperkujte husacie a divinové
Foto

21.11.2019 10:00

Radi si na jeseň pochutíte na husacine či divine? A pochutíte si ešte viac, keď ich doplníte pohárikom vyberaného vína? Poradíme vám, s ktorým bude toto spojenie jedla a vína naozaj dokonalé. viac »


Poznáte Dunaj? Slovenské červené víno si vás získa

Poznáte Dunaj? Slovenské červené
Foto

28.10.2019 10:00

Zaujalo vás v obchode víno s názvom Dunaj? Čo má spoločné so slovenským veľtokom a kde sa vzalo? viac »


Na jesenných BMD sa predstavila aj Poézia

Na jesenných BMD sa
Foto

04.10.2019 14:00

Druhú polovicu septembra nám večery skrášlili Bratislavské módne dni. Počas štyroch dní módy sa predstavili desiatky návrhárov nielen zo Slovenska, ale aj z Indonézie, Číny alebo Rumunska. viac »


Ako si vybrať víno, ktoré perfektne doplní vašu grilovačku

Ako si vybrať víno,
Foto

24.09.2019 08:00

Dlhé letné večery sú síce už za nami, september však ešte stále ponúka priestor pre príjemné chvíle s priateľmi. Dni, ktorým vládne jesenné slnko sú ideálne pre posledné grilovačky. Nuž a k vôni grilovaného mäsa, zeleniny či syrov neodmysliteľne patrí pohár dobrého vína. Aby však symbióza bola dokonalá, treba ovládať zopár tipov a trikov. Ktoré to sú? viac »


Riedite si víno vodou? Robte to ako someliéri

Riedite si víno vodou?

02.09.2019 15:00

Dostali ste chuť na strik, ale vaši vínaznalí priatelia vám hovorili, že riediť víno vodou je hriech? Ak zvolíte správne víno a správnu vodu, namiesto hriechu môže ísť o osviežujúci letný pôžitok. viac »


Ako sú na tom Slováci a víno?

Sprievodca vínami.
Foto

22.07.2019 11:00

Väčšina Slovákov vyberá víno podľa farby a chute, niektorí idú na istotu pri odrode, ktorú majú overenú. Existuje pritom oveľa viac kritérií, podľa ktorých vyberať víno a otvoriť si tak cestu k novým chuťovým zážitkom. Stačí sa nebáť opýtať. Práve s požiadaním o radu však majú Slováci problém a radšej v obchode trávia čas prezeraním etikiet. Ak patríte... viac »