Sprievodca vínami | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Sprievodca vínami

Vyšperkujte husacie a divinové hody tým správnym vínom

Foto
21.11.2019 10:00

Radi si na jeseň pochutíte na husacine či divine? A pochutíte si ešte viac, keď ich doplníte pohárikom vyberaného vína? Poradíme vám, s ktorým bude toto spojenie jedla a vína naozaj dokonalé. viac »

Poznáte Dunaj? Slovenské červené víno si vás získa

Poznáte Dunaj? Slovenské červené
Foto

28.10.2019 10:00

Zaujalo vás v obchode víno s názvom Dunaj? Čo má spoločné so slovenským veľtokom a kde sa vzalo? viac »


Na jesenných BMD sa predstavila aj Poézia

Na jesenných BMD sa
Foto

04.10.2019 14:00

Druhú polovicu septembra nám večery skrášlili Bratislavské módne dni. Počas štyroch dní módy sa predstavili desiatky návrhárov nielen zo Slovenska, ale aj z Indonézie, Číny alebo Rumunska. viac »


Ako si vybrať víno, ktoré perfektne doplní vašu grilovačku

Ako si vybrať víno,
Foto

24.09.2019 08:00

Dlhé letné večery sú síce už za nami, september však ešte stále ponúka priestor pre príjemné chvíle s priateľmi. Dni, ktorým vládne jesenné slnko sú ideálne pre posledné grilovačky. Nuž a k vôni grilovaného mäsa, zeleniny či syrov neodmysliteľne patrí pohár dobrého vína. Aby však symbióza bola dokonalá, treba ovládať zopár tipov a trikov. Ktoré to sú? viac »


Riedite si víno vodou? Robte to ako someliéri

Riedite si víno vodou?

02.09.2019 15:00

Dostali ste chuť na strik, ale vaši vínaznalí priatelia vám hovorili, že riediť víno vodou je hriech? Ak zvolíte správne víno a správnu vodu, namiesto hriechu môže ísť o osviežujúci letný pôžitok. viac »


Ako sú na tom Slováci a víno?

Sprievodca vínami.
Foto

22.07.2019 11:00

Väčšina Slovákov vyberá víno podľa farby a chute, niektorí idú na istotu pri odrode, ktorú majú overenú. Existuje pritom oveľa viac kritérií, podľa ktorých vyberať víno a otvoriť si tak cestu k novým chuťovým zážitkom. Stačí sa nebáť opýtať. Práve s požiadaním o radu však majú Slováci problém a radšej v obchode trávia čas prezeraním etikiet. Ak patríte ... viac »


Na svete je nový druh vína: Someliérov a degustátorov dostalo do kolien

Na svete je nový
Foto

22.07.2019 10:30

ŠPANIELSKO - Chutí ako biele, má sýtu azúrovomodrú farbu, sladkasto-trpkú príchuť a prináša maximálny pôžitok. Na trhu sa objavila nová odroda vína. Svojou pestrou a nezvyčajnou modrou farbou na seba púta množstvo zvedavých pohľadov. viac »


VIDEO Archeológovia našli najstaršie víno sveta: V tejto krajine by ste ho určite nečakali

VIDEO Archeológovia našli najstaršie
FotoVideo

22.07.2019 10:00

GRUZÍNSKO - Na juhovýchode krajiny našli archeológovia zvyšky vína, ktoré pochádza z obdobia neolitu. Jeho vek datujú na osemtisíc rokov. Gruzínsko je teda najstarším producentom vína na svete. viac »


Akým spôsobom si užiť víno čo najviac? Inšpirujte sa týmito tipmi

Akým spôsobom si užiť

22.07.2019 09:00

BRATISLAVA - Nemusíme byť snobmi či someliérmi, aby sme si dokázali užívať víno tak, ako by sa malo podľa etikety. Podávať ho v ideálnej teplote, z dobrých pohárov či v ideálnej atmosfére nie je vôbec taký problém. Nevyžaduje až toľko práce a poznatkov, ako by sa mohlo zdať. Preto ak chystáte skvelú večeru či príjemné posedenie s priateľmi, nalejte ... viac »