c Sprievodca vínami | Topky.sk
Nedeľa, 28. máj 2023. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Sprievodca vínami

Richard Autner - talent, o ktorom ešte budete počuť!

Foto
12.04.2022 13:00

Richard Autner – muž, ktorý už v poslednom ročníku VŠMU hrával na doskách SND. Herec, ktorého postava neverného chirurga v úspešnom seriáli Nemocnica zaujíma čoraz viac divákov. Príťažlivý Bojan zo seriálu Slovania, ktorý nenechal chladnou najmä ženskú časť publika- navyše muzikant...to je kombinácia! viac »

Čierna vínu pristane

Čierna vínu pristane
Foto

11.11.2021 08:00

K základnej línii odrodových vín Vitis Galéria pribudli nové, prívlastkové vína, ktoré potešia aj náročného milovníka kvalitných slovenských vín. Vďaka špičkovej technológii výroby, dlhoročným skúsenostiam enológov, technológov spoločnosti Vitis sa podarilo pripraviť špeciálny výber vín a vytvoriť GALÉRIU z tých najlepších slovenských odrôd. viac »


Slovenská vína VITIS reagujú na globálne gastro trendy

Slovenská vína VITIS reagujú
Foto

28.10.2021 08:00

Popularita moderného stravovania, t.j. zdravšie, ekologickejšie a taktiež etickejšie gastro trendy celosvetovo neustále naberajú na sile. Hlavný smer v tomto udávajú krajiny ako USA, Veľká Británia či Austrália. Záujem a uprednostňovanie vegánskych a vegetariánskych potravín preto celosvetovo neustále stúpa. viac »


Keď si báječnú ženu vezme báječný chlap

Keď si báječnú ženu

28.09.2021 10:00

...tak majú báječný život plný báječných dní... Jedným z nich bol pre influencerku a bloggerku Veroniku Kril(@specialeditionlife) aj jej svadobný deň. Ako prebiehali prípravy na svadbu v boho štýle? viac »


Aj na Slovensku nájdete unikátne archívne vína: Poklady z Pezinku môžete teraz ochutnať aj vy!

Aj na Slovensku nájdete
Foto

20.09.2021 08:00

Pod drobnohľad si zoberieme miesto, kde sa víno mení na zlato. Reč bude o archívnej pivnici VITIS, ktorá sa nachádza v historickom kláštore Kapucínov v Pezinku a o jej pokladoch, ktoré teraz môžete ochutnať aj vy. viac »


Čo majú spoločné hviezdy a víno?

Čo majú spoločné hviezdy

22.07.2021 10:00

Čítate horoskopy? Sedia vám, ako na mieru ušité? Tým pádom je najvyšší čas vyskúšať, či vám sadne aj výber vína podľa vášho znamenia zverokruhu. Budete prekvapení! viac »


Vychutnajte si perlivé leto!

Vychutnajte si perlivé leto!

22.06.2021 17:00

Nájdite si tú správnu letnú pohodu! Je to ľahučké. Ležadlo, gril, bublinky do ruky... a všetko je tak, ako má byť! viac »


Predpovedáme vám perlivé leto!

Predpovedáme vám perlivé leto!

14.05.2021 10:00

Už cítite vlny teplého letného vzduchu? Predstavujete si, ako otáčate dobroty na grile a chumáčiky peľu lenivo dopadajú na čerstvo pokosený trávnik? viac »


O víne sa nikdy neprestane hovoriť

O víne sa nikdy

22.04.2021 08:00

Nápoj bohov nie je opradený len tisíckami veršov, no kolujú o ňom i mýty. Zakladajú sa na pravde, alebo ich už dávno prekonal čas a nové vedomosti a skúsenosti? Pozrieme sa na nich pekne „od korku“. viac »


Poetické menu na Veľkú noc. Jedna báseň!

Poetické menu na Veľkú

29.03.2021 10:00

Po dlhom štyridsaťdňovom pôste sa žiada ťuknúť si pohárom dobre vychladeného vínka pri štedro prestretom stole. O originálne veľkonočné menu sa postarala autorka kníh Takmer zabudnuté recepty Michaela Smolová (@SistersBakery) a verše na oslavu života, znovuzrodenia a jari umne dopísali prívlastkové vína z radu VITIS Poézia. viac »


Sviatok je vtedy, keď si ho spravíte!

Sviatok je vtedy, keď
Foto

01.03.2021 11:00

Vytriedili ste si šatník podľa hesla „čo som nemal rok na sebe, ide preč?“ Zostali vám tam dvoje tepláky, župan, či denné a nočné pyžamo? S tým musíte rýchlo niečo spraviť! viac »


Darček, ktorý určite neurazí

Darček, ktorý určite neurazí

08.12.2020 15:00

Váhate, či je vhodné darovať na Vianoce víno? Keď si dáte záležať na výbere kvalitného, archívneho moku, nemôžete nič pokaziť. Poradíme vám, ako na to. viac »


Spríjemnite si večer degustáciou priamo u vás doma

Spríjemnite si večer degustáciou
Foto

20.11.2020 10:00

Neskorá jeseň býva popretkávaná vínnymi cestami, zážitkovými degustáciami, návštevami vinárstiev a viníc. Tento rok za nimi nemusíte smútiť – využite jedinečnú príležitosť a pripravte si degustáciu so všetkým, čo k nej patrí u vás doma. viac »


Mladé vína VITIS reagujú na globálne gastro trendy

Mladé vína VITIS reagujú

20.10.2020 11:00

Popularita moderného stravovania, t.j. zdravšie, ekologickejšie a taktiež etickejšie gastro trendy celosvetovo neustále naberajú na sile. Hlavný smer v tomto udávajú krajiny ako USA, Veľká Británia či Austrália. Záujem a uprednostňovanie vegánskych a vegetariánskych potravín preto celosvetovo neustále stúpa. viac »


Dekantácia, alebo prečo je dobré prelievať víno do karafy

Juraj Kordiak

22.09.2020 11:00

Pripravili vám v reštaurácii víno a podali v sklenenej nádobe namiesto jeho pôvodnej fľaše? Potom ste navštívili dobrý podnik. Prelievanie vína do karafy má totiž svoj význam a nesie názov dekantácia. viac »


Prečo je červené víno spájané so zdravím?

Prečo je červené víno

24.08.2020 08:00

Určite ste už veľakrát čítali a počuli, že červené víno je prospešné pre zdravie. Viete ale, odkiaľ toto tvrdenie pochádza a prečo je tomu tak? viac »


Spoznajte víno ideálne na každé letné stretnutie

Spoznajte víno ideálne na

20.07.2020 09:00

Leto ponúka nekonečno možností, ako tráviť voľné chvíle. Spraviť si piknik s priateľmi, bazénovú párty, grilovačku či len tak leňošiť na balkóne s partnerom alebo partnerkou. Dobré víno každú príležitosť iba spestrí. Aké ale vybrať? Čo tak si nelámať hlavu a mať po ruke rovno celý box i dokonca paletu lahodného moku? viac »


Letné stretnutia, ktoré chutia po víne

Letné stretnutia, ktoré chutia

22.06.2020 09:00

Akým vínom ochutíte vaše letné stretnutia? viac »


Pošlite svojim blízkym fľašu vína a pripite si online!

Pošlite svojim blízkym fľašu
Foto

18.05.2020 13:00

Pripiť si dobrým vínom na narodeniny, osláviť úspech alebo vychutnávať chvíle v kruhu blízkych a s priateľmi. Myslíte, že je to v tomto období nemožné? Máme pre vás tip, ako zdieľať spoločné momenty pri poháriku vína aj v situácii, ktorá hromadným stretnutiam nepraje. viac »


Vychutnajte si víno v kruhu najbližších

Vychutnajte si víno v

20.04.2020 08:00

Dobré víno sa dá vychutnať aj doma viac »


Aké víno ozvláštni veľkonočný stôl?

Aké víno ozvláštni veľkonočný

26.03.2020 10:00

Veľkonočný stôl, to je údené mäso, kapustová polievka, šunky, syry, ale aj šaláty, či naopak koláče. Sviatočné pohostenie sa odlišuje podľa regiónov, každý má svoju špecialitu, či už je to kysnutá paska na východe alebo judášky na západnom Slovensku. Čo však majú všetky stoly spoločné, je nejaká tá dobrá fľaška na zahasenie smädu. Ak chcete dodať svojmu... viac »