Sprievodca vínami | Topky.sk
Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Sprievodca vínami

Čo majú spoločné hviezdy a víno?

22.07.2021 10:00

Čítate horoskopy? Sedia vám, ako na mieru ušité? Tým pádom je najvyšší čas vyskúšať, či vám sadne aj výber vína podľa vášho znamenia zverokruhu. Budete prekvapení! viac »

Riedite si víno vodou? Robte to ako someliéri

Riedite si víno vodou?

02.09.2019 15:00

Dostali ste chuť na strik, ale vaši vínaznalí priatelia vám hovorili, že riediť víno vodou je hriech? Ak zvolíte správne víno a správnu vodu, namiesto hriechu môže ísť o osviežujúci letný pôžitok. viac »


Ako sú na tom Slováci a víno?

Sprievodca vínami.
Foto

22.07.2019 11:00

Väčšina Slovákov vyberá víno podľa farby a chute, niektorí idú na istotu pri odrode, ktorú majú overenú. Existuje pritom oveľa viac kritérií, podľa ktorých vyberať víno a otvoriť si tak cestu k novým chuťovým zážitkom. Stačí sa nebáť opýtať. Práve s požiadaním o radu však majú Slováci problém a radšej v obchode trávia čas prezeraním etikiet. Ak patríte... viac »


Na svete je nový druh vína: Someliérov a degustátorov dostalo do kolien

Na svete je nový
Foto

22.07.2019 10:30

ŠPANIELSKO - Chutí ako biele, má sýtu azúrovomodrú farbu, sladkasto-trpkú príchuť a prináša maximálny pôžitok. Na trhu sa objavila nová odroda vína. Svojou pestrou a nezvyčajnou modrou farbou na seba púta množstvo zvedavých pohľadov. viac »


VIDEO Archeológovia našli najstaršie víno sveta: V tejto krajine by ste ho určite nečakali

VIDEO Archeológovia našli najstaršie
FotoVideo

22.07.2019 10:00

GRUZÍNSKO - Na juhovýchode krajiny našli archeológovia zvyšky vína, ktoré pochádza z obdobia neolitu. Jeho vek datujú na osemtisíc rokov. Gruzínsko je teda najstarším producentom vína na svete. viac »


Akým spôsobom si užiť víno čo najviac? Inšpirujte sa týmito tipmi

Akým spôsobom si užiť

22.07.2019 09:00

BRATISLAVA - Nemusíme byť snobmi či someliérmi, aby sme si dokázali užívať víno tak, ako by sa malo podľa etikety. Podávať ho v ideálnej teplote, z dobrých pohárov či v ideálnej atmosfére nie je vôbec taký problém. Nevyžaduje až toľko práce a poznatkov, ako by sa mohlo zdať. Preto ak chystáte skvelú večeru či príjemné posedenie s priateľmi, nalejte... viac »