Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

Prečo je červené víno spájané so zdravím?

Zdroj: Vitis.sk
24.08.2020 08:00

Určite ste už veľakrát čítali a počuli, že červené víno je prospešné pre zdravie. Viete ale, odkiaľ toto tvrdenie pochádza a prečo je tomu tak?


Červené víno obsahuje jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov – resveratrol. Táto látka zastáva dôležité miesto v prevencii srdcových chorôb i cukrovky. Rovnako pomáha pri znižovaní cholesterolu a v neposlednom rade chráni organizmus pred vznikom rakoviny. 

Prečo je červené víno
Zdroj: VITIS

V červenom víne tiež nájdeme  vápnik, meď, mangán, horčík, draslík, chróm či kremík a zinok. Viaceré klinické štúdie tiež potvrdili súvislosť medzi lahodným červeným mokom a znížením vysokého krvného tlaku.

Prečo je červené víno
Zdroj: Vitis.sk

Samozrejme, ako sa hovorí, všetkého s mierou. Odborníci sa zhodujú na maximálne jednom pohári denne pre ženy a dvoch v prípade mužov. Dôležité je tiež dopriať si kvalitné víno.

Prečo je červené víno
Zdroj: Vitis.sk

Ak sme vám teraz spravili chute, máme pre vás na červené víno aj tip. Vyskúšajte Frankovku modrú z kolekcie Poézia od Vitis Pezinok. Odroda patrí medzi slovenskú klasiku a skvele sa dopĺňa so syrom či čokoládou. Ľutovať nebudete ani pri oceňovanom Alibernete z kolekcie Vitis Galéria.

Prečo je červené víno
Zdroj: VITIS

www.vitis.sk

- reklamná správa - 


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články