Sobota13. apríl 2024, meniny má Aleš, zajtra Justín, Justína

Harabin zvažuje v prípade parlamentných volieb podnet na ústavný súd

Štefan Harabin
Štefan Harabin (Zdroj: TASR - Pavol Zachar)

BRATISLAVA - Líder strany Vlasť Štefan Harabin zvažuje podnet na Ústavný súd SR v súvislosti so parlamentnými voľbami, ktoré sa konali 29. februára. Bývalý sudca to uviedol na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti, pretože jeho strana vo voľbách nezískala ani tri percentá hlasov.

„Zvažujeme ústavnú sťažnosť na priebeh volieb. Množia sa totiž správy o tom, že priebeh volieb nebol v poriadku a nie sme sami, ktorí to tvrdia. Kontaktujú nás znechutení voliči strany a prichádzajú so svedectvami o tom, že volebné lístky a v konečnom dôsledku výsledné počty hlasov mali byť manipulované rôznymi spôsobmi. Mnohým chýbajú preferenčné krúžky, iní nám zasielajú fotky s porušenými plombami na urnách pre nepoužité volebné lístky a na pochybenia sa sťažujú aj voliči zo zahraničia. Dokonca, že boli zámerne znižované počty hlasov odovzdaných strane Vlasť a aj fyzicky likvidované lístky s číslom 17,“ uviedol Harabin.

„Pochybností je teda viac než dosť. Ak máte dôvodné podozrenie alebo konkrétne dôkazy o manipulácii, prosíme vás, urýchlene kontaktujte stranu Vlasť,“ dodal Harabin. Ústavnú sťažnosť zvažuje v súčasnosti aj dvojkoalícia strán Progresívne Slovensko(PS)/Spolu-občianska demokracia, ktorej sa vo voľbách nepodarilo prekročiť potrebnú sedempercentnú hranicu na vstup do Národnej rady SR. Voľby ovládlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pred stranou Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) a hnutím Sme rodina.

Viac o téme: Parlamentné voľbyŠtefan HarabinÚstavný súdVlasť
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu