c Poradne | Topky.sk
Nedeľa, 14. august 2022. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Poradne

ROZHOVOR Hrdinka, ktorá sa postavila systému korupcie: Mladí musia vytrvať, dokážu veľké veci

Zuzana Hlávková

Zuzana Hlávková

FotoVideo
09.12.2017 14:15

BRATISLAVA - Zuzana Hlávková odhalila jeden z najväčších škandálov súčasnej vlády, ktorý sa odohral na ministerstve zahraničných vecí. Odhalila pozadie netransparentnej súťaže v rámci predstavenia predraženého loga predsedníctva. Napriek tomu sa nevzdáva, v boji proti korupcii stále pokračuje. Mladých vyzýva, aby vytrvali a pokračovali vo vyvíjaní ... viac »

Slovensko patrí v korupcii k najhorším na svete: Najviac mu podľahli učitelia, lekári a úradníci

Ilustračné foto

09.12.2016 14:00

BRATISLAVA - Dnešný deň je vyhlásená za Medzinárodný deň boja proti korupcii. Pozreli sme sa na korupčné prípady, ktoré v poslednom roku otriasali našimi médiami. Slovensko opakovane obsadzuje najhoršie priečky prieskumov, ktoré poukazujú na škandalóznu situáciu v spoločnosti. viac »


Prieskum verejnej mienky: Korupciu by polícii oznámila polovica Slovákov

Korupcia

08.12.2016 16:00

BRATISLAVA - Presná polovica občanov Slovenska (50 %) by našla odvahu oznámiť korupciu vo svojom okolí v prípade, ak by mali istotu primeranej ochrany. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Nadáciu Zastavme korupciu pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii vykonala agentúra Focus. Agentúra v rámci prieskumu zbierala dáta ... viac »


Prieskum prináša pozitívne výsledky: Miera dôveryhodnosti v slovenskú justíciu vzrástla o 11 percent

Prieskum prináša pozitívne výsledky:

19.10.2016 23:00

BRATISLAVA – Slovenská verejnosť začína o čosi viac veriť v slovenské súdy a súdnictvo. Miera jej dôveryhodnosti v slovenskú justíciu vzrástla oproti minulému roku o 11 percent, pričom zároveň o 14 percent klesol počet ľudí, ktorí stále súdom nedôverujú. Vyplýva to z výsledkov septembrového reprezentatívneho prieskumu na vzorke 1014 respondentov, ktorý... viac »


Začal veľký prieskum o slovenskom súdnictve: Dôveryhodnosť je na bode mrazu

Začal veľký prieskum o

15.09.2016 10:00

BRATISLAVA - Začal sa zber dát pre reprezentatívny prieskum o slovenskom súdnictve. Prieskum je jedným z najrozsiahlejších prieskumov zameraných na oblasť justície v posledných rokoch. viac »


Hlavným problémom korupcie je beztrestnosť mocných politikov a podnikateľov, tvrdí Šípoš

Gabriel Šípoš

17.06.2016 08:00

BRATISLAVA – Zákon na ochranu oznamovateľov, ktorí nahlásia korupciu, v praxi nefunguje. Ako povedal dnes na tlačovej konferencii v Bratislave riaditeľ organizácie Transparency International Slovensko (TIS) Gabriel Šípoš, keď bol zákon v minulom volebnom období schválený, premiér aj minister vnútra ho spomínali ako jeden zo zákonov protikorupčného boja. viac »


Američania ocenili bojovníkov za ľudské práva a proti korupcii: Medzi nimi aj naša poslankyňa

Americký charge d´Affairs Liam

29.05.2016 20:10

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo USA v Bratislave tento týždeň po piatykrát udelilo ocenenia v oblasti ľudských práv. Cenu Ochranca ľudských práv získal riaditeľ EduRoma Vlado Rafael. Cenu za boj proti korupcii si odniesla blogerka a teraz aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová. viac »


Ambasáda ocenila bojovníkov za ľudské práva a proti korupcii: Medzi nimi aj Remišová

Veronika Remišová

29.05.2016 10:00

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo USA v Bratislave tento týždeň po piatykrát udelilo ocenenia v oblasti ľudských práv. Cenu Ochranca ľudských práv získal riaditeľ EduRoma Vlado Rafael. Cenu za boj proti korupcii si odniesla blogerka a teraz aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová. viac »


Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »


Prieskum ukázal krutú pravdu: Za nezákonné konanie politikov nie je vyvodená zodpovednosť

Zuzana Čaputová

08.02.2016 11:00

BRATISLAVA - Len v malom počte prípadov, resp. nikdy nie je vyvodená zodpovednosť voči politikovi, ktorý sa dopustil nezákonného konania. Myslí si to 77 percent ľudí v prieskume agentúry Focus, ktorý si dala vypracovať iniciatíva Štrngám za zmenu pred marcovými parlamentnými voľbami na vzorke 1 004 respondentov. viac »


Slovákov táto správa rozhodne nepoteší: Vnímanie korupcie je u nás stále veľmi vysoké

Slovákov táto správa rozhodne

27.01.2016 14:35

BRATISLAVA - Vnímanie korupcie je podľa Transparency International Slovensko (TIS) u nás stále veľmi vysoké. Podľa medzinárodného rebríčka vnímania korupcie skončilo Slovensko za rok 2015 na 50. až 53. mieste spolu s Chorvátskom, Maďarskom a Bahrainom. Ide teda o zhoršenie o dve miesta oproti roku 2014. Podľa organizácie je to piate najhoršie umiestnenie... viac »


Vnímanie korupcie je na Slovensku stále veľmi vysoké

Obálka s peniazmi

27.01.2016 13:05

BRATISLAVA - Vnímanie korupcie je podľa Transparency International Slovensko (TIS) u nás stále veľmi vysoké. Podľa medzinárodného rebríčka vnímania korupcie skončilo Slovensko za rok 2015 na 50. až 53. mieste spolu s Chorvátskom, Maďarskom a Bahrainom. Ide teda o zhoršenie o dve miesta oproti roku 2014. viac »


Dnes je Medzinárodný deň boja proti korupcii: Bojujme proti nej po celý rok!

Dnes je Medzinárodný deň

09.12.2015 08:00

9. december nám všetkým pripomína negatívny a ničivý vplyv korupcie ako vo verejnom, tak aj súkromnom sektore. Tento deň je zároveň aj výzvou na potrebu prijímať riešenia na jej potláčanie. Medzinárodný deň boja proti korupcii je akýsi pomyseľný varovný ukazovák upozorňujúci na aktuálny stav korupčného správania v spoločnosti. viac »


KARIKATÚRA Korupcia

KARIKATÚRA Korupcia

08.12.2015 10:09

BRATISLAVA - Nás ničí. viac »


Korupcia na Slovensku nepozná hraníc: Takto ju vykynožíte aj na vašom pracovisku

Ilustračné foto

08.12.2015 09:40

BRATISLAVA - Korupcia je nečestná činnosť, počas ktorej človek zneužíva svoje postavenie a dôveru ostatných, aby dosiahol osobný zisk alebo inú výhodu pre seba či inú osobu. Napriek tomu, že si väčšina z nás ani neuvedomuje, že sa s ňou stretávame, je stále takmer každodennou súčasťou našich životov. Dokonca sa nejedná len o bonboniéry venované lekárom... viac »


Korupcia na Slovensku nepozná hraníc: Takto ju vykynožíte aj na vašom pracovisku

Ilustračné foto

08.12.2015 09:00

BRATISLAVA - Korupcia je nečestná činnosť, počas ktorej človek zneužíva svoje postavenie a dôveru ostatných, aby dosiahol osobný zisk alebo inú výhodu pre seba či inú osobu. Napriek tomu, že si väčšina z nás ani neuvedomuje, že sa s ňou stretávame, je stále takmer každodennou súčasťou našich životov. Dokonca sa nejedná len o bonboniéry venované lekárom... viac »


Rakovina spoločnosti: Korupcia brzdí vývoj ekonomiky, zahraniční investori idú radšej inde

Korupcia v zdravotníctve

07.12.2015 09:00

BRATISLAVA - Deviateho decembra si pripomíname Medzinárodný deň boja proti korupcii. Zaraďujeme sa tak k tej časti sveta, ktorá si uvedomuje ničivý vplyv korupcie na životy ďalších miliónov ľudí a súčasne oceňuje odvahu tých jednotlivcov, ktorí sa odhodlajú na konkrétne kroky s cieľom dosiahnuť zmeny v oblasti boja proti korupcii. Hoci na Slovensku... viac »


Účinné zbrane proti korupcii máme vo svojich rukách

Účinné zbrane proti korupcii

07.12.2015 08:00

Vyhubeniu korupcie v spoločnosti môžeme napomôcť všetci. Okrem zákonodarných a kontrolných orgánov má silnú zbraň v rukách každý občan. Stačí byť všímavý, nepristúpiť na nekalé praktiky a nenechať sa zastrašiť. Prestaňme byť ľahostajní ku korupčníkom, pretože obeťou ich správania sme my všetci. viac »


Korupcia ničí svet: Najväčšie škandály, kvôli ktorým ľuďom v v žilách vrie krv

Korupcia ničí svet: Najväčšie

06.12.2015 12:30

BRATISLAVA - Peniaze hýbu svetom a či si to chceme priznať, alebo nie, len málokto z nás by sa nesklonil pred tučným balíkom zabezpečujúcim "bezstarostný" život. O korupčné škandály niet núdza u nás ani za hranicami. Pri príležitosti dňa proti korupcii, ktorý sa slávi 9. decembra, si poďme pripomenúť tie, ktoré rozprúdili najväčšie vášne. viac »


Rakovina spoločnosti: Korupcia brzdí vývoj ekonomiky, zahraniční investori idú radšej inde

Rakovina spoločnosti: Korupcia brzdí

04.12.2015 18:30

BRATISLAVA – Deviateho decembra si pripomíname Medzinárodný deň boja proti korupcii. Zaraďujeme sa tak k tej časti sveta, ktorá si uvedomuje ničivý vplyv korupcie na životy ďalších miliónov ľudí a súčasne oceňuje odvahu tých jednotlivcov, ktorí sa odhodlajú na konkrétne kroky s cieľom dosiahnuť zmeny v oblasti boja proti korupcii. Hoci na Slovensku... viac »


Slovenskí škôlkari sú zbehlí v používaní tabletov a mobilov, ako ukázali workshopy OVCE.sk

My sme malí muzikanti

01.04.2015 09:00

Družstevná pri Hornáde 31. marec 2015: Vidieť dnes malého škôlkara s tabletom či mobilom, nie je nič výnimočné. Veková hranica pri využívaní moderných mobilných zariadení sa neustále znižuje. OVCE.sk sa preto v rámci svojich preventívnych aktivít zamerali aj na deti v materských škôlkach. Prostredníctvom workshopov navštívili škôlky a materské centrá... viac »


Najčítanejšie články