Župné voľby 2017 v Košickom kraji - prehľad | Topky.sk
Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Košický kraj - župné voľby 2017

Volebný škandál v Košiciach naberá na obrátkach! Raši podal trestné oznámenie

Richard Raši

Richard Raši

24.01.2018 10:35

BRATISLAVA - Neúspešný kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za stranu Smer–SD Richard Raši podal v uplynulých dňoch na polícii v súvislosti s jesennými voľbami do vyšších územných celkov (VÚC) trestné oznámenie. viac »

Kandidátom na predsedu KSK bude Karol Pataky

Kandidátom na predsedu KSK

13.07.2017 10:45

BRATISLAVA - Strana Most-Híd sa rozhodla postaviť vlastného kandidáta na župana v Košickom kraji, ktorým bude súčasný primátor Kráľovského Chlmca Karol Pataky. viac »


Rastislav Trnka oznámil kandidatúru na post predsedu Košického samosprávneho kraja

Rastislav Trnka

30.05.2017 11:50

KOŠICE – Poslanec zastupiteľstva KSK Rastislav Trnka dnes na tlačovej besede oznámil svoju kandidatúru na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK). Uviedol, že ho podporujú pravicoví politici, ale aj známe osobnosti. Kampaň povedie s tromi mottami - „je čas zastaviť smer, je čas zmeniť smer, je čas mať sa lepšie“. viac »


Žiga: Smer spolu s SMK bude mať väčšinu v Zastupiteľstve KSK

Žiga: Smer spolu s

14.11.2013 12:11

BRATISLAVA – Účasť v prvom kole volieb do VÚC bola alarmujúca. Vyhlásil to dnes pred novinármi krajský predseda strany Smer-SD v Košiciach Peter Žiga. viac »


Voľby poznačili aj nekalé praktiky: Na východe si údajne kupovali hlasy

Voľby poznačili aj nekalé

10.11.2013 12:08

BRATISLAVA – Polícia vyšetruje dva prípady údajnej korupcie pri sobotňajších regionálnych voľbách. viac »


Ďalšie podozrenie: V Medzilaborciach preverovali podnet o kupovaní rómskych voličov

Voľby do VÚC

09.11.2013 09:13

MEDZILABORCE - Členovia Obvodnej volebnej komisie (ObVK) v Medzilaborciach preverovali dnes ráno na ulici Dukelských hrdinov podnet, ktorý poukazoval na kupovanie hlasov rómskych voličov. Na mieste však nič podozrivé nezistili. viac »


Kandidáti vo voľbách do VÚC: Prehľad poslancov a županov v Košickom kraji!

Kandidáti vo voľbách do

07.11.2013 12:44

KOŠICE - V tohtoročných župných voľbách si budeme môcť vyberať z 10 kandidátov na predsedu VÚC a 401 kandidátov na poslancov do zastupiteľstva Košického kraja. viac »


R. BAUER: Prioritou je riešiť nezamestnanosť a podpora regionálneho rozvoja

Rudolf Bauer

06.11.2013 14:54

KOŠICE – Starosta mestskej časti Košice Západ Rudolf Bauer (56) kandiduje na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za stranu Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS). Na poste šéfa VÚC už pôsobil v rokoch 2001-2005. Medzi svoje priority radí riešenie nezamestnanosti v kraji, podporu regionálneho a lokálneho ekonomického rozvoja a podporu... viac »


M. ĎURÁN: Financie prichádzajúce do kraja treba prerozdeliť spravodlivejšie

ĽSNS - Ľudová strana

06.11.2013 14:04

KOŠICE – Obchodný manažér Marek Ďurán (27) kandiduje na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za Ľudovú stranu Naše Slovensko. V rámci kraja chce spravodlivejšie prerozdelenie finančných prostriedkov, zdôrazňuje tiež, že zákon musí platiť pre každého rovnako. Rozhovor s M. Ďuránom je súčasťou projektu, v ktorom TASR predstavuje kandidátov... viac »


V. GÜRTLER: Ak uspejem, rozhýbem ekonomiku v Košickom kraji

Vladimír Gürtler

06.11.2013 13:58

KOŠICE – Rozhýbanie ekonomiky, podpora miestnych podnikateľských subjektov a alternatívna regionálna mena. To sú hlavné momenty, ktorými chce voličov osloviť Vladimír Gürtler. Vo voľbách na post predsedu Košického samosprávneho kraja kandiduje za stranu 7 statočných, ktorú sám založil. Rozhovor s Vladimírom Gürtlerom je súčasťou projektu, kde TASR ... viac »


J. DŽUNKO: Nové technológie prinesú pracovné príležitosti

Jaroslav Džunko

06.11.2013 13:54

KOŠICE – Na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) kandiduje ako nezávislý 62-ročný Jaroslav Džunko z Košíc. Vytváranie nových pracovných miest vidí v uplatňovaní nových technológií. Realizovať chce svoj návrh na patent pri výstavbe tunela pod Soroškou, čo by podľa neho prinieslo rozvoj kamenárskeho priemyslu. Rozhovor s J. Džunkom je súčasťou... viac »


Najčítanejšie články