Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 25. august 2019. Meniny má Ľudovít, zajtra Samuel.

Dobré správy

5 zásad skutočného kávičkára: Ak si chceš svoj povzbudivý nápoj dokonale vychutnať, mal by si ich poznať

pred 5 hodinami

BRATISLAVA - Časy, keď stačilo hodiť 50 centov do automatu a človek sa uspokojil s niečím tmavohnedým a tekutým sú už dávno preč. Slovensko prešlo výraznou kávovou evolúciou. Klasického turka či nesku už nájdeš len v máloktorej kaviarni. Nevieš sa rozhodnúť, podľa čoho si vybrať a vychutnať tú správnu kávu? Prečítaj si našich 6 tipov a budeš v tom mať jasno. viac »

Dvojica chlpáčov ťa presvedčí o tom, že láska existuje: Fotografie, ktoré ti pohladia dušu

Dvojica chlpáčov ťa presvedčí

30.06.2019 12:00

BRATISLAVA - S láskou to je občas dosť ťažké. Niekedy nás dokáže natoľko potrápiť, že na ňu úplne zanevrieme a prestaneme v ňu veriť. Skrátka, citom dáme absolútnu stopku. Ak je to náhodou aj tvoj prípad, tak veríme, že aj po tom, ako uvidíš nasledujúce fotografie, sa ti aspoň na chvíľu rozbúši srdce. viac »


5 technologických zariadení, ktoré uľahčia život (nielen) seniorom: Sú tu pre vás

5 technologických zariadení, ktoré

30.06.2019 11:00

BRATISLAVA - Každý rok prichádzajú na trh desiatky technologických inovácií, ktoré nám majú pomôcť v každodennom živote. Ak ste si mysleli, že tieto vychytávky patria do rúk výhradne mladým, mýlite sa. Šikovné zariadenia dokážu zabaviť a uľahčiť život aj starším ľuďom a nejde pri tom iba o mobilný telefón s veľkými číslicami. Tieto prístroje navyše ... viac »


Strácate motiváciu chudnúť? Myslite na tieto veci, výsledky sa skutočne dostavia

Strácate motiváciu chudnúť? Myslite

29.06.2019 17:00

BRATISLAVA - Prvé týždne roka ubehli ako voda a ručička na váhe stagnuje alebo sa vrátila naspäť na pôvodné číslo. Čo sa stalo? Kde sa stratila všetka motivácia? Zrejme aj vy patríte k tým, ktorí príchodom nového roka zabudli na všetky prehrešky a rozhodli sa získať späť svoje štíhle “ja”. Lenže táto cesta vôbec nemusí byť jednoduchá, a ak ste dlhé ... viac »


Apple pay je konečne na Slovensku: Akú banku a mobil potrebuješ, aby si ním mohol platiť?

Apple pay je konečne

29.06.2019 13:00

BRATISLAVA - Applepay začína od 26. júna 2019 fungovať aj na území Slovenska. Platiť bezhotovostne môžeš teraz už aj mobilom alebo svojimi hodinkami. viac »


VIDEO Šikana, sexuálne vydieranie či zbieranie lajkov za cenu riskovania života: Slovenský film Kto je ďalší? mnohým otvorí oči

VIDEO Šikana, sexuálne vydieranie

28.06.2019 14:00

BRATISLAVA - Nový domáci film je inšpirovaný skutočnými a mimoriadne silnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Jednu z hlavných úloh zohráva aj samotný internet, ktorý hrdinov jednotlivých príbehov priviedol až na hranicu života a smrti. Najsmutnejšie na celom projekte je, že podobné udalosti sa odohrávajú bežne a ak nie priamo nám, tak minimálne ... viac »


Život na dôchodku prináša množstvo pozitív: Naučte sa starnúť s gráciou

Život na dôchodku prináša

28.06.2019 11:00

BRATISLAVA - Proces starnutia či dosahovania zrelosti je životná etapa, ktorej sa nevyhne nikto z nás. Mnohých však tento proces zaskočí, majú z neho strach a preto sa ho snažia preskočiť. Scott Lilienfeld, profesor z Emory University v Atlante však poukazuje na to, že starnutia sa netreba báť. Prináša so sebou množstvo pozitív, ktoré skutočne stoja ... viac »


Hľadáš počas leta únik z betónovej Bratislavy? Inšpiruj sa výletmi na miesta, kde si autom do hodiny

Hľadáš počas leta únik

27.06.2019 17:00

BRATISLAVA - Slnečné počasie nás začína čoraz viac vyťahovať z bytov a domov. Ak aj ty premýšľaš o tom, ako stráviš svoj víkend, si na správnej adrese. V tomto článku ti ponúkame 8 tipov na výlet a najlepšie je, že všetky možnosti sú len na skok od hlavného mesta. viac »


Trefné vysvetlenie jednotlivých slov: Vodičák? To je preukaz, ktorý z teba robí osobného šoféra tvojim kamarátom

Trefné vysvetlenie jednotlivých slov:

27.06.2019 08:00

BRATISLAVA - Slovník súčasných slov vznikol iba v apríli minulého roka, no za krátku chvíľu si dokázal skvelým obsahom vybudovať jednu z najsilnejších komunít na slovenskom Instagrame. Slovník je tu na to, aby mali aj bežné slová svoje špecifické definície, ktoré sedia práve na dnešnú dobu. Ver či nie, spoznáš sa v každej jednej z nich. viac »


Zídu sa vám ešte staré veci? Odpovedzte na tieto otázky a zistite čoho sa zbaviť

Zídu sa vám ešte

27.06.2019 06:00

BRATISLAVA - Počas celého nášho života sa v domácnosti hromadia veci, ktoré používame zriedkavo, alebo vôbec. Výsledkom je menej priestoru v dome, malá prehľadnosť a komplikácie pri upratovaní. Máte aj vy plné skrine starých vecí, ktoré budú sotva na niečo dobré? Tieto tipy vám pomôžu rozhodnúť sa, či ich vyhodiť alebo nie. viac »


Nikto v hokejbale nedominuje viac, ako práve my: Slováci by si po rekordnom zlate zaslúžili omnoho viac pozornosti

https://hashtag.zoznam.sk

26.06.2019 13:00

BRATISLAVA - #Hokejbal je už na prvý pohľad veľmi úzko spätý s hokejom. Aj napriek veľkej popularite, ktorú si v srdciach fanúšikov získavajú rok čo rok nové tváre svetového hokeja, jeho „mladší brat“ hokejbal sa len ticho prizerá a snaží sa vybudovať si priestor a uznanie z celosvetového hľadiska. Zmení sa to vďaka skvelým úspechom slovenských mužov, ... viac »


Čo vo vyššom veku prináša nová láska? Zahoďte predsudky, no buďte opatrní

https://plnielanu.zoznam.sk/

26.06.2019 10:00

BRATISLAVA - Je skutočne také ťažké nanovo sa zaľúbiť aj vo vyššom veku? Pre rôzne príčiny je mnoho ľudí po päťdesiatke opustených, smutných, no pritom túžiacich po úprimnom vzťahu a citoch. Keďže toho veľa prežili, skúsenosti im bránia byť otvorení novým možnostiam. Pri zoznamovaní sú veľmi opatrní, sprevádzajú ich pochybnosti a obavy. Chýba im odvaha ... viac »


ROZHOVOR Tibor organizuje zážitkové ochutnávky v úplnej tme: Keď nevidíme, zmysly pracujú na maximum

ROZHOVOR Tibor organizuje zážitkové

26.06.2019 06:00

BRATISLAVA - Vyrastal v rodine vinárov, viac ako k vinohradom ho to však ťahalo k prezentácii vína. Najmä kvalitného slovenského, o ktorom mnohí netušia, hoci by si zaslúžilo stáť na piedestáli. Keď raz omylom vyrazil poistky v pivničnom pube, všetko do seba dokonale zapadlo. Tibor Kiss vytvoril koncept Tmavej degustácie – zážitkových vínnych ochutnávok ... viac »


KVÍZ Ako dobre poznáš našu planétu? Otestuj sa, čo vieš o siedmich novodobých divoch sveta

KVÍZ Ako dobre poznáš

25.06.2019 17:00

BRATISLAVA - Určite si už aj ty čo-to počul o 7 divoch sveta. Tie sa podľa časového obdobia delia na viacero kategórií. Staroveké, stredoveké, novodobé či moderné. Dnešný kvíz je zameraný práve na novodobé divy sveta. Čo všetko o nich vieš? viac »


Ešte chvíľku si pospím: Toto je 7 dôvodov, ktoré ti ráno nedovolia vytrepať sa z postele

Ešte chvíľku si pospím:

25.06.2019 12:00

BRATISLAVA - „Ešte chvíľu si pospím.“ To je veta, ktorú notoricky pozná každý spáč. Ak si aj ty každých päť minút odkladáš budík na neskôr a z postele sa vyhrabeš až vtedy, keď už vážne meškáš, treba sa zamyslieť nad tým, prečo je to tak. Ak si ráno v strese, s najväčšou pravdepodobnosťou budeš pod stresom celý deň. viac »


Ako správne používať parfum: Na rôznych ľuďoch vonia inak, ako nájsť ten svoj?

Ako správne používať parfum:

25.06.2019 11:00

BRATISLAVA - Jeden a ten istý parfum vonia na dvoch ľuďoch odlišne. Môže za to naša prirodzená vôňa, teplota tela, pot, vlhkosť pokožky, strava, ale aj hormonálne hladiny. A preto, ak považujete vôňu na kolegyni za očarujúcu, najskôr si ju vyskúšajte na vlastnej koži. Po pár hodinách presne zistíte, či rovnaké pocity vyvoláva aj u vás. viac »


Kráľovná medzi zeleninou posilní telo i ducha: Čím je brokolica taká výnimočná?

Brokolica

24.06.2019 10:00

BRATISLAVA - Brokolica sa považuje za jeden z najzdravších druhov zeleniny. Čím častejšie si zelené ružičky naložíme na tanier, tým lepšie. Jednou ranou „zabijú sedem múch“: chránia pred infekciami, rakovinou, osteoporózou, črevnými a srdcovo-cievnymi ťažkosťami, psychickou skleslosťou i stresom. viac »


Ako nebyť za hlupáka: Toto je TOP 5 činností, ktorých by si sa mal v novej práci určite vyvarovať

5 činností, ktorých by

24.06.2019 09:00

BRATISLAVA - Našiel si si nový džob? Tak si môžeš smelo zablahoželať. Pred tebou sa otvára nová životná etapa. Určite chceš dobre zapôsobiť nielen na šéfa, ale aj kolegov, s ktorými si budete vzájomne spríjemňovať pracovný čas. Je dôležité si uvedomiť, že šancu spraviť si dobrý dojem máš iba raz. Ak sa už v prvý týždeň vykľuje z teba namyslený egoista, ... viac »


Veľký prehľad: Koľko musí Slovák pracovať na vybavenie domácnosti?

Veľký prehľad: Koľko musí
Foto

24.06.2019 08:50

BRATISLAVA – Domáce spotrebiče boli kedysi luxusom, dnes sú bežnou súčasťou našich príbytkov. A hoci sú oveľa dostupnejšie ako v minulosti, stále na ne musíme vynaložiť pomerne vysoké sumy. Tipnite si, koľko hodín pracujeme na televízor či práčku! viac »


Šetrite elektrinu aj pri bežných veciach: Päť prekvapivých spôsobov ako na to

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje

23.06.2019 15:00

BRATISLAVA - Život bez elektriny si nedokážeme predstaviť. Jej nadmerná spotreba ale nezaťažuje iba životné prostredie, no aj naše peňaženky. Pritom stačí vykonať len pár maličkých krokov a všetko môže byť inak. Na základe týchto rád zistíte, ako môžete ušetriť elektrickú energiu v domácnosti. viac »


VIDEO Jún je PRIDE mesiac: Prečo heterosexuáli nemajú svoj vlastný pochod?

VIDEO Jún je PRIDE
Video

23.06.2019 11:00

BRATISLAVA - PRIDE mesiac je v plnom prúde. Každoročne príslušníci LGBTI+ komunity oslavujú svoju jedinečnosť prostredníctvom rôznych pochodov a akcií. Túto skvelú príležitosť podporiť dobrú vec a šíriť lásku rok-čo-rok využívajú stovky ľudí, mnohé firmy, ale aj známe osobnosti, ktoré prostredníctvom svojich sociálnych sietí a videoklipov dávajú celému ... viac »


Najčítanejšie články