Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Dobré správy

Malý Slovenský raj: Náučný chodník zbojníka ponúka prechod kaňonom aj výhľad na Tatry

Na snímke skalný kaňon Čertovej doliny v sedle Zbojská nad Tisovcom v okrese Rimavská Sobota, cez ktorý vedie trasa Náučného chodníka Jakuba Surovca

Na snímke skalný kaňon Čertovej doliny v sedle Zbojská nad Tisovcom v okrese Rimavská Sobota, cez ktorý vedie trasa Náučného chodníka Jakuba Surovca

pred 2 hodinami

Prechod skalným kaňonom, viadukt so zubačkovou traťou, nahliadnutie do dvoch jaskýň, či rozhľadňu s výhľadom na Nízke Tatry. To všetko ponúka Náučný chodník Jakuba Surovca v sedle Zbojská pri Tisovci v Rimavskosobotskom okrese. „Je to niečo ako malý Slovenský raj. Ide o jedno z najväčších lákadiel a pýchu okolia Tisovca,“ povedal predseda turistického ... viac »

Bratislavčania čakali v rade na poštu, keď zrazu... VIDEO čarokrásneho vystúpenia za pochmúrnych čias

Bratislavčania čakali v rade
Video

22.04.2020 17:00

BRATISLAVA - Koronavírus rozhodne nedal stopku umeniu. Dôkazom je vystúpenie, ktoré sa v stredu uskutočnilo v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Hudobníci spríjemnili deň všetkým, ktorí boli naokolo. Posúďte sami, nie je to čarovné? viac »


Stal sa ti niekedy poriadny trapas? Tieto príbehy ťa presvedčia, že v tom nie si sám

Stal sa ti niekedy

22.04.2020 11:00

BRATISLAVA - V živote sú chvíle, ktoré sa ti nadobro zapíšu do pamäti, a to napriek tomu, že o to nemáš absolútny záujem. Patria medzi ne najmä momenty trápnosti, kedy by si sa najradšej zakopal pod čiernu zem. Našťastie sa stávajú všetkým z nás. Toto sú tie najtrápnejšie príbehy, ktoré ťa určite pobavia. viac »


KVÍZ Zvládnete stredoškolské učivo aj po rokoch? Zmerajte si sily s deťmi či vnúčatami!

KVÍZ Zvládnete stredoškolské učivo

21.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Už je to nejaký ten rok, čo sme opustili školské lavice. I keď sme sa neraz učili zbytočnosti, predsa len sme sa na hodinách dozvedeli množstvo zaujímavých informácií, na ktoré si spomenieme aj dnes. Ako dobre obstojíte v teste zo stredoškolského učiva? Svoje znalosti si overte v dnešnom teste! viac »


Opatrenia, ktoré zaviedli pred 30 rokmi, zabrali! TOTO sa vďaka nim stalo so Zemou

Opatrenia, ktoré zaviedli pred

21.04.2020 12:14

BOULDER - Okrem informácií o pandémii sa objavili v týchto dňoch aj dobré správy týkajúce sa ozónovej vrstvy. Výskum expertov z Univerzity v Colorade totiž potvrdil, že environmentálne opatrenia zavedené koncom osemdesiatych rokov pozitívne vplývajú na jej obnovu a vedú ku zmenám atmosférickej cirkulácie. viac »


Ako lepšie zvládneš prácu z domu či školu online? Týchto 5 rád ti zaručene pomôže k úspechu

Ako lepšie zvládneš prácu

21.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Prednedávnom bola práca z domu či učenie sa online veľmi žiadaným benefitom. Keď ich máme teraz takmer všetci, zisťujeme, že to ani zďaleka nie je až tak ideálne, ako sme si predstavovali. Narastá počet nesplnených úloh, a keď nás nik nenúti je omnoho ťažšie sa k nim dostať. Čo urobiť, aby sme zvýšili produktivitu a stali sa výkonnejšími? viac »


Všeliek našich predkov: Francovku využijete aj dnes, vyrobte si z nej dezinfekčný gél

Všeliek našich predkov: Francovku

20.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Sklenená fľaštička s modrou etiketou a žltým vrchnákom. Zrejme ju nájdeme zapatrošenú niekde medzi liekmi v domácej lekárničke. Alpa je s nami už viac ako 100 rokov a rovnako ako v časoch minulých, nesklame ani teraz. Okrem čistiacich, upokojujúcich a mierne analgetických účinkov ponúka ďalšie možnosti použitia. viac »


Maturita s Hashtagom: Kultúra Slovákov je výnimočná aj vďaka ľudovému umeniu, povieme ti o nej viac

Maturita s Hashtagom: Kultúra

20.04.2020 14:30

BRATISLAVA - #Tradície a zvyky sú niečo, čo robí každú krajinu špeciálnou. Odlišuje ju od iných a dáva jej pocit výnimočnosti a špecifickosti. Ak si sa niekedy ocitol alebo ocitla vo folklórnom súbore, alebo ti tvoja babička rozprávala v detstve rozprávky, asi vieš, o čom bude dnes reč. Náš folklór je niečo, na čo sme ako Slováci … Príspevok ... viac »


Desí vás predstava povedať nie? Stačia 3 kroky a naučíte sa druhých slušne odmietnuť

Desí vás predstava povedať

19.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Karanténa nám poskytla čas na pozretie všetkých seriálov a filmov, ktoré sme už dlho chceli. Ak si už všetky zhliadol a momentálne nevieš do čoho sa pustiť, YouTuber Selassie ti podá pomocnú ruku. viac »


V americkom meste odstavili tepelnú elektráreň: Neuveríte, aký efekt to malo na obyvateľov

V americkom meste odstavili
Foto

19.04.2020 13:30

LOUISVILLE - Štúdia publikovaná v časopise Nature Energy potvrdila priamu súvislosť medzi spaľovaním uhlia v tepelných elektrárňach a výskytom respiračných ochorení. Dokázal to experiment odborníkov z Kolumbijskej univerzity realizovaný v meste Louisville v štáte Kentucky. viac »


Priprav si želania, v apríli budú padať hviezdy: Poznáme dátum veľkolepej vesmírnej šou!

Priprav si želania, v

19.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Udalosť, ktorú máme v obľube takmer všetci. Nočnú oblohu už čoskoro rozžiaria desiatky meteorov. Inými slovami, budú padať hviezdy. viac »


Krásny krk v zrelom veku? Dajte zbohom ochabnutej pokožke a vráskam

Krásny krk v zrelom veku?

18.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Vek ženy najčastejšie prezradí krk. Pokožka je tenšia, a preto je náchylnejšia na vznik vrások a stratu elasticity. Našťastie, stačí dodržiavať zopár základných zásad a aj vy môžete smelo ukazovať labutí krk širokému okoliu. viac »


Elena sa ledva stihla vrátiť z Kanady na Slovensko: V karanténe všetko fungovalo, ľudia robili na 150 percent

Elena sa ledva stihla

18.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Pred 9 mesiacmi odišla do Kanady, aby skúsila iný život. Vtedy jej ale ani na um nezišlo, že dostať sa späť na Slovensko, nebude také jednoduché. Svet totiž zasiahol koronavírus a krajiny začali uzatvárať hranice. Končiace víza boli už iba pomyselnou čerešničkou na torte. viac »


Pivo ako nápoj dlhovekosti? Pite ho s mierou a budete zdravší

Pivo ako nápoj dlhovekosti?

17.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Kvasený nápoj zo sladu, chmeľu a vody patrí na Slovensku k najobľúbenejším. Dokáže zahnať smäd počas teplých dní, a či už si pri ňom posedíme doma alebo s priateľmi, bývajú to zväčša príjemné chvíľky. Málokto však vie, že pivo obsahuje až okolo 2 000 rôznych látok, pričom mnohé sú prospešné pre ľudský organizmus. viac »


KORONAVÍRUS Aj pľúca našej Zeme sú dôležité: Známy slovenský finančník pomáha lesom dýchať

Igor Rattaj navrhol vysadiť

17.04.2020 16:30

JASNÁ - Finančník Igor Rattaj nemôže v čase koronavírusu podnikať, keďže do hotelov momentálne chodí veľmi málo ľudí. Rozhodol sa preto, že Slovensku pomôže inak. viac »


Toto sa na Oravskej priehrade ešte nestalo! Nevídaná rarita na FOTO

Toto sa na Oravskej

17.04.2020 12:18

NÁMESTOVO - Na Oravskej priehrade na Vtáčom ostrove v Námestove zaznamenali nevídaný jav. Historicky prvýkrát tento rok tu totiž zahniezdila hus divá. Podľa ornitológov je to v horskom oravskom prostredí rarita. viac »


KVÍZ Teraz sa ukáže, ako dobre zvládneš skutočný boj o prežitie: Vedel by si, čo robiť v ohrození?

KVÍZ Teraz sa ukáže,

17.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Čo robiť, keď zaznie siréna a nejde len o preskúšanie? Otestuj sa v tom, ako dobre poznáš varovné signály. Nikdy totiž nevieš, kedy môže prísť do tuhého. viac »


Užite si výlet aj v čase karantény: Osem prírodných atrakcií v Prešovskom kraji

Na snímke vrchol Oblík

17.04.2020 10:08

Hlavnou prírodnou dominantou Prešovského kraja sú Vysoké Tatry, ktoré ponúkajú množstvo skvelých tipov na prechádzku touto krásnou oblasťou. Okrem samotných hôr sa opäť môžete tešiť aj na úžasné zrúcaniny, ktoré vám odhalia čosi viac o dejinách jednotlivých miest. Takže rúško nasadiť a hor sa na výlet! viac »


Zachráňte rodinný rozpočet: Máme pre vás rady z prvej ruky, ako ročne ušetriť tisícky eur

Zachráňte rodinný rozpočet: Máme

16.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Nevychádza vám mesačný príjem na vaše výdavky? Alebo si len chcete urobiť rezervu či našetriť? Dnes vám predstavíme Cindy Livesey, majsterku v šetrení, ktorej sa za 10 rokov podarilo ušetriť takmer 100-tisíc dolárov. Jej rady sa vám určite zídu. viac »


Mladíka vyhodili kvôli koronakríze z práce: O pár dní sa mu stalo to najlepšie, čo mohlo

Mladíka vyhodili kvôli koronakríze

16.04.2020 12:42

ADELAIDE - Otec z Austrálie prišiel v dôsledku koronakrízy o prácu. Bál sa, že nebude mať ako uživiť svoju manželku a malé dieťa. Život mu však zmenila výhra v lotérii. Teraz má obrovské plány do budúcnosti. viac »


Máš chuť na poriadny burger, hot-dog, pizzu či krídelká? Pozri, ktoré prevádzky ti ich donesú až domov

Máš chuť na poriadny

16.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Pokiaľ si doma nevaríš, nestrachuj sa. Určite nebudeš hladovať, pretože množstvo reštaurácií ponúka svojim zákazníkom rozvoz až domov zdarma. Tu je niekoľko prevádzok, ktoré ti v čase koronavírusu donesú jedlo až ku dverám. viac »


Najčítanejšie články