Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 20. august 2019. Meniny má Anabela, zajtra Jana.

Dobré správy

FOTO Veľké pátranie po rozkošnej fenke: Slováci ukázali nevídanú súdržnosť

Foto
pred 5 hodinami

BRATISLAVA - Celé západné Slovensko tento týždeň žilo prípadom stratenej sučky menom Eisha. Tá utiekla svojmu majiteľovi počas venčenia, keď sa u neho dostavili náhle zdravotné problémy. Odvtedy po nej pátrali desiatky ľudí a bola videná na rôznych miestach. Ak vás zaujíma, ako sa tento príbeh skončil, čítajte ďalej. viac »

Medicínsky KVÍZ: Dokážeš správne určiť, o aké ochorenie ide podľa odborného názvu?

https://hashtag.zoznam.sk

09.07.2019 14:00

BRATISLAVA - Každý z nás sa občas ocitne v ambulancii lekára. Ten nám po vyšetrení napíše do zdravotného záznamu určitú diagnózu. Vieš určiť o čo ide? Je to len maličkosť, alebo sa máš pripraviť na to najhoršie? Tento kvíz, zameraný na odborné názvy ochorení, preverí tvoje znalosti z oblasti medicíny. Prajeme ti veľa šťastia pri hľadaní správnych odpovedí. viac »


Svaly po päťdesiatke: Zdravá opora, ktorú by ste si mali udržať. Ako na to?

https://plnielanu.zoznam.sk

09.07.2019 13:59

BRATISLAVA - Ak ste v poslednej dobe pribrali pár kilogramov navyše a súčasne ste vhupli do druhej polstoročnice, neobviňujte sa z toho, že ste sa neovládli v jedení. Prírastok hmotnosti môže byť spôsobený aj zmenšením podielu svalovej hmoty. viac »


Pôjdeš z nich do kolien: Toto sú tie najgeniálnejšie polopravdy, ktorými ľudia chceli zapôsobiť na zoznamkách

Pôjdeš z nich do

08.07.2019 16:00

BRATISLAVA - Ak si sa snažil nájsť lásku cez internet, určite vieš, ako hlboko sa treba ponoriť, aby si vylovil aspoň akú-takú životaschopnú rybu. V anonymnom priestore internetu sa totiž to ukrývajú kadejakí čudáci. A nie všetci majú čisté úmysly. Každopádne ľudia sa (nielen) na internetových zoznamkách snažia zapôsobiť akýmkoľvek možným spôsobom, ... viac »


Zdravšie srdce môžete mať aj vy: Stačí sa vyhnúť týmto potravinám

Zdravšie srdce môžete mať

08.07.2019 13:00

BRATISLAVA - Dennodenne konzumujeme veľa potravín, ktoré obsahujú tuky. Pre náš organizmus sú nevyhnutné a slúžia nám ako zdroj energie. Pravdou však zostáva, že mnohí toho o tukoch veľa nevieme a bežne konzumujeme ich nebezpečné a zdraviu škodlivé formy. viac »


Dokázať sa pohádať je umenie: Tipy, vďaka ktorým zvládnete akýkoľvek konflikt

Dokázať sa pohádať je

08.07.2019 10:00

BRATISLAVA - Najlepším spôsobom, akým sa dá vyhrať hádka, je vôbec do nej nevstupovať a nezúčastňovať sa žabomyších vojen, ktoré nikam nevedú. No ak sa nechtiac dostaneme do konfliktu, neostáva nám nič iné, než postaviť sa mu tvárou v tvár. viac »


Navštevujú ich milióny turistov, ale sú to ruiny: Aha, ako by vyzerali historické stavby, ak by ich opravili

Navštevujú ich milióny turistov,

07.07.2019 21:00

BRATISLAVA - Na starovekých stavbách sa logicky podpísal zub času. Zrúcaniny hradov milujeme aj na Slovensku, no vo svete sú ešte staršie stavby, ktoré dokážu prilákať ročne milióny turistov. Stačí si spomenúť na aténsku Akropolu. Rozmýšľal si však niekedy nad tým, ako by legendárne pamiatky vyzerali, ak by neboli ruinami. Z týchto vizualizácií dostaneš odpoveď. viac »


KVÍZ Fenomén menom YouTube: Zisti, čo všetko (ne)vieš o webe, na ktorom tráviš celé hodiny

KVÍZ Fenomén menom YouTube:

07.07.2019 17:00

BRATISLAVA - Státisíce videí, miliardy zhliadnutí a milióny užívateľov. To všetko nájdeš na YouTube, v súčasnosti najväčšom priestore na zdieľaní videí. Vytvoriť web, na ktorom môžeš pozerať online videá rôznych kategórií bol dobrý nápad. Dnes YouTube pozná takmer každý, kto má prístup k internetu. V dnešnom kvíze sa môžeš dozvedieť množstvo zaujímavostí o tomto fenoméne. viac »


Nástrahy pre sexuálny život po 50-ke: Všetko sa dnes už dá riešiť!

Nástrahy

07.07.2019 10:00

BRATISLAVA - Kým u žien nastupuje menopauza, u mužov sa roky hovorilo o takzvanej andropauze. Z nových výskumov však vychádza, že tento koncept je už prekonaný a páry si môžu užívať spokojný sexuálny život aj po sedemdesiatke. To sa navyše spája s oveľa väčšou radosťou zo života. Aké nástrahy však s piatimi krížikmi na ľudí čakajú? viac »


Fenomén tejto doby: Ľudia žobrú peniaze na cestovanie, v zahraničí ich majú plné zuby

Fenomén tejto doby: Ľudia

06.07.2019 22:00

BRATISLAVA - Aj ty máš pocit, že sa na teba valia cestovateľské posty z každej strany? Nuž, je to realita. Vďaka extrémne nízkych cenám a otvorenosti sveta, je naozaj cestovanie dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Niektorí to považujú za svoj koníček, vďaka cestovaniu vznikli blogeri zameraní na túto tému ale sú aj vášniví nadšenci, ktorí sa rozhodli ... viac »


Vynikajúce jedlo aj rušný nočný život: Petrohrad ťa prekvapí, skrýva toho totiž omnoho viac

Vynikajúce jedlo aj rušný

06.07.2019 18:00

PETROHRAD - Cestovateľské sny mnohých ľudí zahŕňajú napríklad Rím, Madrid, Barcelonu, Paríž alebo Londýn. Vydať sa na východ od našej krajiny nie je dosť atraktívne. Avšak Sankt Peterburg, alebo Benátky severu, ako ho mnohí prezývajú, núka viac, než by si čakal. Toto mesto by si mal navštíviť najmä kvôli jeho čarovnej atmosfére, krásnym kanálom, nočnému ... viac »


Partner z druhej ruky: Ako budovať krásny vzťah s rozvedeným či vdovcom?

Partner z druhej ruky:

06.07.2019 15:00

BRATISLAVA - Magda, ktorá je už dlhé roky sama tvrdí, že žiadneho rozvedeného muža nechce, pretože „Ak ho nechcela iná, nechcem ho ani ja.” Rovnako radikálny prístup má aj k vdovcom. viac »


Peter zachytáva krásu Slovenska tak, ako málokto: Svetlo robí z obyčajného miesta výnimočné

Peter zachytáva krásu Slovenska

05.07.2019 21:15

BRATISLAVA - Peter Hlinka sa odmalička venuje adrenalínovým športom, skateboardingu aj snowboardingu, pri ktorých je práve zvečnenie okamihu kľúčové. No popularitu na sociálnych sieťach si vybudoval najmä neskutočnými zábermi prírody. Špeciálne tej slovenskej. Peter sa hrá so svetlom a predstavuje našu krajinu ako málokto. Aj preto si ho dnes pripravíme ... viac »


Seniori sú stále aktívnejší: Starajú sa o dom, sedia na Facebooku. Ako to robia?

Seniori sú stále aktívnejší:

05.07.2019 14:00

BRATISLAVA - Predstava o senioroch sa z roku na rok mení. Ľudia dnes dlhšie žijú, sú zvyknutí na technické vychytávky, nemajú tak konzervatívny pohľad na svet, ako zvykli mať v minulosti a sú menej odkázaní na vlastných príbuzných. To im otvára dvere, umožňuje tešiť sa zo života a aj po odchode do dôchodku žiť plnohodnotný a spokojný život. Ako to teda ... viac »


Za krásnymi plážami: Vieme, ktorú destináciu by si mal toto leto navštíviť

Za krásnymi plážami: Vieme,

05.07.2019 12:00

BRATISLAVA - #Hľadáš čisté more, pekné pláže a nechce sa ti sedieť v lietadle dlhé hodiny? Poď sa pozrieť na Južný Cyprus, kde let trvá zhruba iba 3 hodiny. Odmenou ti bude jeden z najkrajších ostrovov Stredozemného mora. viac »


Peter zachytáva krásu Slovenska tak, ako málokto: Svetlo robí z obyčajného miesta výnimočné

Peter zachytáva krásu Slovenska

04.07.2019 17:00

BRATISLAVA - Peter Hlinka sa odmalička venuje adrenalínovým športom, skateboardingu aj snowboardingu, pri ktorých je práve zvečnenie okamihu kľúčové. No popularitu na sociálnych sieťach si vybudoval najmä neskutočnými zábermi prírody. Špeciálne tej slovenskej. Peter sa hrá so svetlom a predstavuje našu krajinu ako málokto. Aj preto si ho dnes pripravíme ... viac »


NÁZOR Navštívila som Južný aj Severný Cyprus: Aký je rozdiel medzi týmito rozdelenými krajinami?

NÁZOR Navštívila som Južný

04.07.2019 16:00

BRATISLAVA - Obdobie dovoleniek je tu. Ak sa pohrávaš s myšlienkou, že by si navštívil Cyprus a pri tom si natrafil na fakt, že sa delí na Južný a Severný, máme pre teba malú pomôcku, ktorá ti možno uľahčí rozhodovanie. viac »


Nehromaďte okolo seba zbytočnosti: Zbavovanie sa starých vecí môže byť skutočne liečivé

Nehromaďte okolo seba zbytočnosti:

04.07.2019 14:00

BRATISLAVA - Ak sa aj vy pozriete kritickým okom na svoju domácnosť, určite v nej s veľkou pravdepodobnosťou nájdete množstvo zbytočností, ktoré hromadíte už celé roky. Sú to veci, s ktorými sa ťažko lúčime a odkladáme ich z miesta na miesto, avšak nemáme v sebe silu či odhodlanie na to, aby sme sa ich dokázali raz a navždy zbaviť. viac »


ROZHOVOR Lukáš a Šimon si na odpade si založili úspešný biznis: Zo starého plastu pečú dizajnové kúsky

Rozhovor

03.07.2019 18:00

BRATISLAVA - Môže byť plast vzácny? Priatelia Šimon Horna (30) a Lukáš Adámek (29) zo Starej Turej o tom vôbec nepochybujú. Postavili si vlastné stroje na drvenie a pečenie použitých plastov, aby z nich vyrábali originálne produkty. Kryty na mobil, pestrofarebné kvetináče či pánske motýliky značky Umelohmotné si už našli cestu do mnohých slovenských ... viac »


Hypotéka pre mladých: Všetko, čo potrebuješ vedieť, ak chceš (konečne) bývať vo svojom

Hypotéka

03.07.2019 14:00

BRATISLAVA - Keď príde reč na hypotéku či úvery, ľudia sa automaticky rozdelia do dvoch táborov. V prvom sa ocitnú zarytí odporcovia finančných produktov, ktorí v nich vidia čisté zlo. V tom druhom však nájdeme ľudí túžiacich po samostatnosti a dospeláckom živote. Práve tým je určená hypotéka pre mladých. S veľkou pravdepodobnosťou ju môžeš využiť aj ty. viac »


Zbavte sa faldíkov: Tipy ako bojovať s tukom na chrbte a bokoch

Zbavte sa faldíkov: Tipy

03.07.2019 06:30

BRATISLAVA - Hoci sa jedná predovšetkým o ženskú záležitosť, nájdu sa aj muži, u ktorých sa po zapnutí nohavíc vytvoria na zadnej časti tela nepekné tukové záhyby. U žien o to viac, ak nesprávne odhadnú veľkosť podprsenky a “tukové krídielka” majú aj v strednej časti chrbta. viac »


Najčítanejšie články