Kauza Gorila - správy ku kauze Gorila | Topky.sk - Bleskovky

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Kauza Gorila - správy a vyšetrovanie Gorily

PS a Spolu chcú bojovať proti Pente: Predložia Lex Haščák, ktorý má obmedziť moc oligarchov

Foto
08.11.2019 11:30

BRATISLAVA - Predstavitelia PS-Spolu predložia v piatok do parlamentu dva zákony, ktoré majú obmedziť moc oligarchov. Nazývajú ich aj Lex Haščák. Lídri Michal Truban a Miroslav Beblavý o tom informovali na tlačovej konferencii. viac »

Aktivisti pred parlamentom vytvoria živú reťaz: Vydajte nám gorily!

Aktivisti pred parlamentom vytvoria

23.02.2012 16:00

BRATISLAVA – Napriek odloženému protestu proti Gorile z minulého týždňa, kritike organizačného tímu a nižšiemu počtu priamych účastníkov protestov, sa okrem toho zajtrajšieho s pomenovaním Gorila IV na Hviezdoslavovom námestí, chystá ďalšia akcia, ktorou chcú občianski aktivisti symbolicky preniesť Leopoldov pred parlament. Róbert Mihály mailom informoval ... viac »


Výzva a avízo, že sa zverejnia nahrávky, bola recesia

Výzva a avízo, že

23.02.2012 06:35

BRATISLAVA – Výzva, ktorá sa najnovšie objavila na internete a dávala politikom spomínaným v spise Gorila necelých 48 hodín na to, aby odstúpili zo svojich kandidátok, bola recesiu. viac »


Kauza Gorila speje k vrcholu: Zajtra sa majú objaviť zvukové a obrazové nahrávky!

Kauza Gorila speje k

22.02.2012 18:06

BRATISLAVA – Vo štvrtok večer by sa mali na internete objaviť nahrávky z konšpiračného bytu, z ktorého vznikli aj prepisy rozhovorov známe na verejnosti pod krycím názvom Gorila. Zatiaľ nie je isté, či to budú nahrávky už existujúcich prepisov alebo pôjde o úplne nový a šokujúci zvukový záznam. viac »


Organizátori protestov Gorila: Predčasné voľby sú protiústavné!

Organizátori protestov Gorila: Predčasné

22.02.2012 17:43

BANSKÁ BYSTRICA – Organizátori protestov Gorila považujú predčasné parlamentné voľby, vyhlásené na 10. marca 2012, za protiústavné. viac »


Časť antigoríl ide zbierať podpisy pod občiansku výzvu

Časť antigoríl ide zbierať

22.02.2012 12:18

BANSKÁ BYSTRICA - Časť organizátorov Protestov Gorila v Banskej Bystrici, Martine, Žiline, Zvolene a Spišskej Novej Vsi sa rozhodla presadzovať požiadavky na zlepšenie demokracie na Slovensku už nie protestmi na námestiach, ale formou zbierania podpisov pod občiansku výzvu. viac »


Organizátori oznámili ďalší protest: Podajú trestné oznámenie na vyšetrovateľa

Organizátori oznámili ďalší protest:

21.02.2012 10:10

BRATISLAVA - Organizátori protestov Gorila dnes podajú trestné oznámenie na bývalého šéfa Úradu boja proti korupcii Tibora Gašpara pre skartáciu materiálov súvisiacich s kauzou Gorila. Informoval o tom na tlačovej besede jeden z organizárotov Peter Pčolinský. viac »


Protest Gorila 4 už v piatok, demonštrantov čakajú zmeny!

Protest Gorila 4 už

20.02.2012 17:20

BRATISLAVA - Protest Gorila sa v piatok 24. februára vráti do ulíc Bratislavy. Kým predchádzajúce demonštrácie sa začínali na Námestí SNP, tentoraz sa tak stane na Hodžovom námestí. Odlišná je aj organizácia podujatia, na jeho plán totiž majú priamy vplyv účastníci, ktorí sa môžu v tejto veci vyjadriť na sociálnej sieti Facebook, kde sa protest organizuje. viac »


Český vicepremiér Čunek chce vydať knihu o Gorile a vyvážať ju na Slovensko

Český vicepremiér Čunek chce

20.02.2012 07:48

PRAHA - Bývalý český vicepremiér Jiří Čunek by chcel v Českej republike vydať knihu kanadského novinára žijúceho na Slovensku Toma Nicholsona o kauze Gorila, ktorej vydanie v SR zakázal súd. Čunek by chcel získať autorské práva na knihu s názvom Gauneri, ktorá vychádza zo spisov tajnej služby a odkrýva korupciu na slovenskej politickej scéne. viac »


Trnka naliehal na zastavenie vyšetrovania Gorily: Vraj je nedokázateľná!

Dobroslav Trnka

16.02.2012 09:40

BRATISLAVA - Námestník generálneho prokurátora Dobroslav Trnka v minulosti priamo naliehal na zastavenie vyšetrovania kauzy Gorila, tvrdí v dnešnom vydaní denník Sme. Trnka tak podľa denníka konal v čase, keď v parlamente vrcholil zápas o nového šéfa prokuratúry medzi ním a Jozefom Čentéšom. viac »


Cirkev žiada dôkladné vyšetrenie podozrení z korupcie

Cirkev žiada dôkladné vyšetrenie

15.02.2012 14:56

BRATISLAVA – Rímskokatolícka cirkev žiada dôkladné vyšetrenie všetkých indícií o korupčnom správaní, najmä v prípade verejných činiteľov a aby sa vytvorili také podmienky pre políciu, vyšetrovateľov, prokuratúru a súdy, aby skutoční vinníci boli potrestaní a vlastným majetkom nahradili škodu, ktorú spôsobili. viac »


Hádky v zákulisí Gorila protestov: Odchod troch členov tímu!

Hádky v zákulisí Gorila

14.02.2012 18:50

BRATISLAVA – Organizátori protestov proti Gorile to s verejnými akciami pod holým nebom nateraz ukončili! Nedeľňajší protest pred sídlom Penty zrušili a ten najbližší naplánovali až na 9. marca, deň pred parlamentnými voľbami. Stoja však za tým hádky a podivné hry v zákulisí? viac »


Protest Gorila nebude, organizátori sa sústredia na diskusie

Protest Gorila nebude, organizátori

14.02.2012 14:09

BRATISLAVA - Protest Gorila, ktorý sa mal v nedeľu (19.2.) presunúť pred sídlo investičnej skupiny Penta, sa nakoniec neuskutoční. viac »


Desať najoriginálnejších transparentov z Gorily 3: Vyberte najlepší!

Desať najoriginálnejších transparentov z
Foto

13.02.2012 12:24

BRATISLAVA - Na protest Gorila, ktorý sa uskutočnil minulý piatok vo viacerých slovenských mestách, prišli demonštranti opäť s transparentmi, ktoré vyjadrovali ich rozhorčenie nad tým, čo sa na Slovensku deje. Niektoré z nich boli vskutku nápadité. viac »


Protest Gorila 3 vo fotkách

Protest Gorila 3 vo

12.02.2012 20:00

BRATISLAVA - Tretí protest Gorila skončil na bratislavskom námestí SNP štrnganím kľúčov krátko pred osemnástou hodinou. V mrazivom počasí naň prišli asi dve tisícky ľudí a na tribúne odzneli okrem prejavov novinára Toma Nicholsona, Zuzany Wienk z Aliancie Fair Play či humoristu Rasťa Piška aj štyri základné požiadavky. Ďalší protest v Bratislave by ... viac »


Slovákov podporujú aj za hranicami, kvôli Gorile protestovali v Dubline!

Slovákov podporujú aj za
Foto

11.02.2012 15:20

DUBLIN – Korupcia, ktorú opisuje spis Gorila, vyhnala do ulíc aj Slovákov v Dubline. V centre írskej metropoly sa piatkovej demonštrácie zúčastnilo približne 80 ľudí. viac »


Radičová: Lipšic by nemal mať ku Gorile toľko brífingov

Iveta Radičová

11.02.2012 14:03

BRATISLAVA - Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) si myslí, že pre vyšetrovanie kauzy Gorila je účelnejšie a vhodnejšie nechať vyšetrovateľov pracovať. viac »


Protest Gorila v Bratislave skončil pokojne: Budúci týždeň sa pôjde na Pentu!

Protest Gorila v Bratislave
FotoVideo

10.02.2012 19:55

BRATISLAVA - Na protest Gorila sa do Bratislavy zišli približne dve tisícky ľudí. Zdá sa však, že po minulotýždňových výtržnostiach, sa provokatéri vôbec nepoučili a hneď na začiatku narobili na Námestí SNP rozruch. Emócie vyvolal transparent namierený proti KDH. Teraz sa zhlukli pred Prezidentským palácom. viac »


Gorila: Protestujúci chcú aj hlavu Štefana Harabina

Gorila: Protestujúci chcú aj

10.02.2012 12:21

BRATISLAVA – Organizátori protestu Gorila žiadajú odstúpenie Štefana Harabina z funkcie predsedu Najvyššieho súdu SR, pretože je morálne zdiskreditovaný a "doposiaľ nevysvetlil svoje vzťahy s hlavou albánskej drogovej mafie a ktorý reprezentuje nedôveryhodnú justíciu". viac »


Deväť najoriginálnejších transparentov na protestoch Gorila!

Deväť najoriginálnejších transparentov na
Foto

10.02.2012 12:07

BRATISLAVA - V niektorých slovenských mestách sa dnes uskutoční už tretie protestné zhromaždenie Gorila. Hoci demonštrantov dva razy potrápilo mrazivé počasie a nebude tomu inak ani tentokrát, ich kreativite to neubralo na sile. Svoj názor sa rozhodli vyjadriť aj prostredníctvom transparentov, ktoré okrem toho, že kopírujú presvedčenie väčšiny Slovákov, ... viac »


Malchárek sa cíti nevinný, chce, aby sa Gorila vyšetrila

Malchárek sa cíti nevinný,

10.02.2012 11:43

BRATISLAVA - Exministra hospodárstva Jirka Malchárka, ktorý je jednou z hlavných postáv na internete zverejneného spisu Gorila o údajnej korupcii pri privatizácii, doteraz v súvislosti s vyšetrovaním kauzy nikto z polície nekontaktoval. viac »


Najčítanejšie články