Kauza Gorila - správy ku kauze Gorila | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Kauza Gorila - správy a vyšetrovanie Gorily

PS a Spolu chcú bojovať proti Pente: Predložia Lex Haščák, ktorý má obmedziť moc oligarchov

Foto
08.11.2019 11:30

BRATISLAVA - Predstavitelia PS-Spolu predložia v piatok do parlamentu dva zákony, ktoré majú obmedziť moc oligarchov. Nazývajú ich aj Lex Haščák. Lídri Michal Truban a Miroslav Beblavý o tom informovali na tlačovej konferencii. viac »

Protest Gorila bez demonštrantov: Pred parlamentom postáva 20 ľudí!

Účastníci prvého povolebného protestu

04.04.2012 09:44

BRATISLAVA - Len dvadsať ľudí prišlo dnes o 9.00 h na protest Gorila, ktorý má sprevádzať ustanovujúcu schôdzu Národnej rady (NR) SR. Svoju účasť cez sociálnu sieť Facebook pritom prisľúbilo takmer 500 ľudí. Vzhľadom na to, že demonštrácia má trvať až do 18.00 h, možno očakávať, že protestujúci budú pred parlamentom postupne pribúdať. viac »


Gorila: Protestujúci chcú poslancom "spestriť" zloženie sľubu

Gorila: Protestujúci chcú poslancom

03.04.2012 15:30

BRATISLAVA - Poslancov, ktorí v stredu prídu do Národnej rady SR zložiť svoj poslanecký sľub, by už od rána mali v blízkosti parlamentu čakať protestujúci proti kauze Gorila. Tí majú podľa jedného z organizátorov Petra Pčolinského povolený protest na Zámockej ulici od 9:00 až do 18:00. viac »


Pčolinský: Skladanie poslaneckých sľubov poznačí protest Gorila

Pčolinský: Skladanie poslaneckých sľubov

29.03.2012 12:02

BRATISLAVA - Etapu verejnej kontroly politikov má začať ďalší protest Gorila, ktorý čaká Bratislavu na budúci týždeň. Akcia sa uskutoční v stredu 4. apríla od 9. do 18. hodiny, teda v deň ustanovujúcej schôdze Národnej rady SR, počas ktorej zvolení poslanci zložia ústavou predpísaný sľub. viac »


Exminister Rusko po dobrej správe o zastavení stíhania: KDH ma chce utopiť!

Exminister Rusko po dobrej

23.03.2012 14:05

BRATISLAVA – Po tom, čo minulý týždeň polícia s prokuratúrou obvinila exministra hospodárstva Pavla Ruska v súvislosti s nevýhodným predajom paroplynového cyklu, dnes došlo k zvratu. Prokurátor totiž jeho trestné stíhanie zastavil, Rusko pritom nebol dodnes vypočutý. viac »


Piatkový gorilí protest by mal byť pokojný a bez pochodu

Piatkový gorilí protest by

21.03.2012 14:11

BRATISLAVA - Piatková sviečková manifestácia v Bratislave, ktorú organizuje Občianske hnutie protest Gorila, by sa mala niesť v pokojnej atmosfére, nepočíta sa ani s protestným pochodom. viac »


Policajný zásah pri proteste Gorila putuje na prokuratúru!

Policajný zásah pri proteste

20.03.2012 14:54

BRATISLAVA - Na Generálnu prokuratúru SR smeruje trestné oznámenie pre policajný zásah pri proteste Gorila, ktorý bol 9. marca v Bratislave. Oznámenie podal Štefan Potocký z Kalnej nad Hronom, ktorý ho poskytol aj médiám. viac »


Zákazom vydať knihu mi zakazujú prácu, tvrdí Nicholson

Novinár Tom Nicholson

20.03.2012 14:08

BRATISLAVA - Kanadský novinár pôsobiaci na Slovensku Tom Nicholson je presvedčený, že súd mu zákazom vydania knihy o kauze Gorila obmedzil právo na prácu. viac »


Súd už eviduje odvolanie novinára Nicholsona

Súd už eviduje odvolanie

20.03.2012 12:19

BRATISLAVA - Okresný súd Bratislava 1 už zaevidoval odvolanie kanadsko-slovenského novinára Toma Nicholsona voči rozhodnutiu - predbežnému opatreniu tohto nižšieho súdu, ktorý mu zakázal koncom januára vydanie knihy v kauze Gorila. viac »


Gorilu bude veľmi ťažké zamiesť pod koberec, tvrdí Lipšic

Daniel Lipšic

18.03.2012 12:30

BRATISLAVA - V kauze Gorila je už nazhromaždených toľko dôkazov a vykonaných toľko úkonov, že bude veľmi ťažké zamiesť prípad pod koberec. V dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal odchádzajúci minister vnútra Daniel Lipšic (KDH). viac »


Radičová pascu na Fica nevidela

Radičová pascu na Fica

17.03.2012 08:02

BRATISLAVA - Premiérka Iveta Radičová nepotvrdila, že by novinárovi Tomovi Nicholsonovi hovorila o postupe finančnej skupiny Penta po prezradení odpočúvania v kauze Gorila. viac »


Stretnutie Fica s Haščákom z kauzy Gorila bolo vraj zinscenované

Stretnutie Fica s Haščákom

16.03.2012 07:25

BRATISLAVA – Stretnutie predsedu strany Smer-SD Roberta Fica v konšpiračnom byte z kauzy Gorila s Jaroslavom Haščákom bolo údajne zinscenované samotnou Pentou. Novinár Tom Nicholson to uviedol vo vysielaní televízie ČT24 s tým, že tieto informácie má od premiérky Ivety Radičovej. Informovala o tom televízia TA3. viac »


Prekvapivý zvrat v kauze Gorila: Fica mala do bytu vylákať Penta!

Prekvapivý zvrat v kauze

15.03.2012 10:40

BRATISLAVA - Verziu o zámernom vylákaní šéfa Smeru-SD Roberta Fica do konšpiratívneho bytu z kauzy Gorila zverejnil novinár Tom Nicholson v relácii Hyde Park na ČT 24. Schôdzku Fica s Jaroslavom Haščákom mohla údajne finančná skupina Penta zinscenovať po tom, ako sa dozvedela, že byt je odpočúvaný. viac »


Dnes by malo padnúť prvé obvinenie v kauze Gorila

Účastníci protestu Gorila -

15.03.2012 08:45

BRATISLAVA - Preverovanie údajného spisu tajnej služby Gorila by dnes malo viesť k obvineniu prvej osoby z trestnej činnosti. Pre Hospodárske noviny to potvrdil špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorý dozoruje zákonnosť vyšetrovania korupčnej kauzy. viac »


Demonštranti proti Gorile chystajú sviečkovú manifestáciu

Demonštranti proti Gorile chystajú

13.03.2012 11:43

BRATISLAVA - Organizátori demonštrácií proti Gorile, ktorí sľúbili ostať aktívni aj po predčasných parlamentných voľbách, pripravujú ďalšiu protestnú akciu - sviečkovú manifestáciu. So sviečkami v rukách chcú v deň 24. výročia sviečkovej manifestácie nenásilným spôsobom upozorniť na svoje požiadavky. viac »


Pčolinský: O ďalšom proteste budeme rozhodovať v pondelok

Pčolinský: O ďalšom proteste

11.03.2012 08:04

BRATISLAVA - Protesty Gorila budú pokračovať aj po sobotňajších (10.3.) parlamentných voľbách. Dátum prvej povolebnej demonštrácie však zatiaľ nie je známy, organizátori sa chcú na jej konaní dohodnúť 12. marca. viac »


Počas piatkového protestu Gorila v Bratislave predviedli 19 ľudí

Počas piatkového protestu Gorila

10.03.2012 08:42

BRATISLAVA - Počas piatkového (9.3.) protestného pochodu Gorila v Bratislave polícia predviedla spolu 19 ľudí. Pri jej zákroku sa zranili dvaja ľudia, ktorých na mieste ošetrili a previezli do nemocnice. Zranenie jedného policajta si vyžiadalo lekárske ošetrenie. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Tatiana Kurucová. viac »


Budúci týždeň padnú v Gorile prvé obvinenia, tvrdí Nicholson

Budúci týždeň padnú v

09.03.2012 19:37

BRATISLAVA – Na budúci týždeň budú vznesené prvé obvinenia v kauze Gorila. Na dnešnom proteste Gorila to viac ako tisícke protestujúcich ľudí povedal kanadsko-slovenský investigatívny novinár Tom Nicholson, ktorý vraj má takúto informáciu z dobre overeného zdroja z polície. viac »


Protestujúci proti Gorile nedovolili politikom prehovoriť

Protestujúci proti Gorile nedovolili
Foto

09.03.2012 19:35

BRATISLAVA – Zámer predstaviteľov politických strán, ktorí na dnešnom proteste Gorila chceli prehovoriť pred zhromaždenými ľuďmi, veľmi nevyšiel. Nahnevaný dav začal pískať a skandovať "nechceme kampaň" hneď po tom, ako sa na pódiu objavil prvý z politikov, poslanec NR SR a kandidát strany SaS Martin Poliačik. viac »


99% chce, aby zahraničné firmy z Gorily vyšetrovala aj FBI

99% chce, aby zahraničné

09.03.2012 12:29

BRATISLAVA - Mimoparlamentné hnutie 99 percent - občiansky hlas sa dnes obrátilo na zastúpenie amerického Federálneho vyšetrovacieho úradu (FBI) vo Viedni so žiadosťou preskúmať prípadné previnenia zahraničných firiem spomínaných v spise Gorila. viac »


Počas volieb vyjdú na námestia aktivisti, chcú diskutovať

Počas volieb vyjdú na

08.03.2012 11:40

BRATISLAVA – Na námestia vo viacerých slovenských mestách sa vo volebnú sobotu o 12:00 chystajú aktivisti na čele s Tiborom Moravčíkom, ktorí presadzujú priamu demokraciu. Prvé celoobčianske zhromaždenie na Slovensku podporujú aj organizátori protestov Gorila. viac »


Najčítanejšie články