Voľby 2012 – Parlamentné voľby Slovensko | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Voľby 2012

Gašparovič poverí zostavením vlády SMER

Gašparovič poverí zostavením vlády

11.03.2012 13:27

BRATISLAVA - Prezident SR Ivan Gašparovič poverí zostavením vlády Smer-SD, ktorý s výsledkom 44,41 percenta voličov vyhral sobotňajšie (10.3.) voľby. viac »


Paroubek: Fico zvíťazil vďaka programovej zásadovosti

Paroubek: Fico zvíťazil vďaka

11.03.2012 13:14

PRAHA - Strana Smer-SD Roberta Fica zvíťazila vo voľbách vďaka programovej zásadovosti a stabilnému proeurópskemu smerovaniu. viac »


Do parlamentu sa dostalo 6 strán: Toto sú noví poslanci!

Do parlamentu sa dostalo

11.03.2012 13:00

BRATISLAVA - Víťazom volieb do Národnej rady je Smer-SD, ktorý získal 44,41 percenta hlasov a v parlamente obsadí 83 poslaneckých kresiel. Do parlamentu sa podľa neoficiálnych výsledkov dostane spolu šesť strán a spolu s nimi tieto mená! viac »


Prioritou novej vlády budú podľa Fica problémy v daňovej správe

Prioritou novej vlády budú

11.03.2012 12:39

BRATISLAVA - Prioritou pre novú vládu bude podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica riešenie problémov v informačnom systéme daňovej správy. Najväčšiu ťarchu tak v prípade zostavenia vlády bude niesť nové vedenie Ministerstva financií SR. viac »


Simon: Nevidím priestor na koalíciu so Smerom-SD

Simon: Nevidím priestor na

11.03.2012 12:29

BRATISLAVA - Podpredseda Mosta-Híd Zsolt Simon v súčasnosti nevidí priestor na koalíciu so Smerom-SD. viac »


Matovič sa za lídra pravice nepovažuje, treba si ešte počkať

Matovič sa za lídra

11.03.2012 12:16

BRATISLAVA - Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič sa zatiaľ necíti byť lídrom slovenskej pravice, do budúcnosti však nevylúčil, že by sa ním mohol stať. Matovič dostal najviac krúžkov spomedzi kandidátov stredopravých strán. Svoj hlas mu dalo 150.242 ľudí a jeho hnutie obsadilo tretiu priečku za Smerom-SD a len tesne za KDH. viac »


Polícia preveruje podnety o narušení volieb a volebnej korupcii

Polícia preveruje podnety o

11.03.2012 11:54

BRATISLAVA - Polícia preveruje podnety, ktoré smerovali k prípadom narušenia prípravy a priebehu volieb a k trestnému činu volebnej korupcie. viac »


Preferenčné hlasy: Po Ficovi získal najviac Matovič

Preferenčné hlasy: Po Ficovi

11.03.2012 10:45

BRATISLAVA – Jasným víťazom v počte preferenčných hlasov je po zrátaní 100 % okrskov predseda Smeru-SD Robert Fico s 762.360 krúžkami. viac »


Šéfovia pravice predčasne ukončili volebnú noc: Zrejme spolu vládnuť nebudú!

Šéfovia pravice predčasne ukončili

11.03.2012 10:15

BRATISLAVA - Pikantné informácie zo zákulisia, prvé priebežné výsledky, analýzy politológov či tie najčerstvejšie novinky priamo zo straníckych centrál. To všetko vám prinášame vo veľkom online článku z dnešnej volebnej noci. viac »


Kotlebu krúžkovalo viac ľudí ako Dzurindu

Kotlebu krúžkovalo viac ľudí

11.03.2012 10:14

BRATISLAVA - Lídra radikálnej Ľudovej strany - Naše Slovensko Mariána Kotlebu krúžkovalo v sobotňajších parlamentných voľbách viac ľudí ako predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb zverejnených štatistickým úradom po spracovaní výsledkov zo 100 percent okrskov. viac »


Voličov zmobilizovali predpovede nízkej účasti, myslí si Kusá

Voličov zmobilizovali predpovede nízkej

11.03.2012 10:04

BRATISLAVA - Voličov k takmer šesťdesiatpercentnej účasti na parlamentných voľbách zmobilizovali zrejme predvolebné prognózy, ktoré odhadovali veľmi nízku účasť. Podľa sociologičky Zuzany Kusej na ľudí zapôsobili psychologicky a prinútili ich uvažovať o svojom občianstve. "Je tu taká predstava, že keď sa nezúčastním na voľbách, nemám právo rozhodovať o veciach," povedala Kusá. viac »


Mesežnikov predpovedá vládu jednej strany

Mesežnikov predpovedá vládu jednej

11.03.2012 08:13

BRATISLAVA - Deklarovaná ústretovosť Smeru-SD voči pravicovým stranám pri zostavovaní vlády je podľa politológa Grigorija Mesežnikova len vyjednávacím gestom. Parlamentná väčšina stačí Robertovi Ficovi na to, aby zostavil vládu bez iných politických partnerov. viac »


Smerácka oslava triumfu: Ficov gorilí výsmech voličom s Coca-Colou!?

Smerácka oslava triumfu: Ficov
Foto

11.03.2012 07:16

BRATISLAVA - V centrále Smeru sa oslavuje vo veľkom. Niet sa čo diviť, strana poráža protivníkov na plnej čiare. Po piatich hodinách pustili novinárov v centrále v bratislavskom Ružinove medzi oslavujúcich predstaviteľov strany. Na druhom poschodí, kde dovtedy nemali prístup, ich našli spievať ľudovky, tancovať a tešiť sa z úspechu. Predseda Smeru Robert ... viac »


Fico: Splnil sa mi sen, sme pripravení hovoriť o koalícii

Fico: Splnil sa mi

11.03.2012 06:39

BRATISLAVA - Strana Smer-SD je pripravená hovoriť o koaličnej spolupráci so stranami, ktoré prekročili brány parlamentu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil líder Smeru-SD Robert Fico, ktorého strana získala v predčasných parlamentných voľbách v snemovni jasnú väčšinu a viac ako milión voličských hlasov. Počas príchodu Fica na tlačovku ho búrlivým ... viac »


Slovensko čakajú štyri roky rozkrádania, varuje Matovič

Slovensko čakajú štyri roky

11.03.2012 06:39

BRATISLAVA – Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič varuje pred nadchádzajúcimi štyrmi rokmi. viac »


Prvé neoficiálne výsledky: Smer bude zrejme vládnuť sám, SNS a SMK mimo parlamentu!

Prvé neoficiálne výsledky: Smer

11.03.2012 03:30

BRATISLAVA - Je odvolené! Po vyčerpávajúcej kampani a volebnom dni prichádza na rad sčítavanie hlasov v jednotlivých okrskových komisiách. Sledujte prvé odhady a priebežné výsledky s nami aktualizované každých pár minút. viac »


Berényi očakáva, že SMK sa dostane do parlamentu

József Berényi

11.03.2012 00:17

BRATISLAVA - Predseda Strany maďarskej koalície (SMK) József Berényi dúfa, že jeho strana sa dostane do parlamentu. "Očakávam o niečo viac ako päťpercentný výsledok. Prvé výsledky exit pollu boli veľmi priaznivé, druhé ukázali, že je nádej dostať sa do parlamentu," komentoval situáciu Berényi s tým, že v praxi až sčítanie hlasov ukáže, či SMK bude v parlamente alebo nie. viac »


Dzurinda radosť nemá, verí, že si SDKÚ ešte prilepší

Mikuláš Dzurinda vo volebnej

10.03.2012 23:50

BRATISLAVA – Výsledok SDKÚ-DS v parlamentných voľbách nepovažuje jej predseda Mikuláš Dzurinda za radostný. „Nejako netlieskame, ani tu nejaká radosť nie je, ale nevládne tu ani depresia,“ povedal na brífingu po zverejnení exit pollov. Či sa vzdá pozície v strane, Dzurinda nepovedal, obmedzil sa na konštatovanie, že podľa stanov musí strana do pol roka ... viac »


ÚVK: Predčasné voľby boli jedny z najpokojnejších

ÚVK: Predčasné voľby boli

10.03.2012 23:29

BRATISLAVA - Tohtoročné predčasné parlamentné voľby boli jedny z najpokojnejších, aké sa na Slovensku konali. "Prebehli v skutočne veľmi príjemnej atmosfére," zhodnotila voľby po ich skončení zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Lívia Škultétyová. Ako poznamenala, v kútiku duše mala pocit, že všetko bude dobré, ale tomu, že voľby prebehnú ... viac »


Čarnogurský: Nevidím alternatívu pravicovej koalície

Čarnogurský: Nevidím alternatívu pravicovej

10.03.2012 23:28

BRATISLAVA - Historicky prvý predseda KDH Ján Čarnogurský nevidí po voľbách možnosť vytvorenia čisto pravicovej koalície. Domnieva sa, že vládu zostaví buď Smer-SD sám, alebo strana Roberta Fica s pravicovými stranami. viac »


Najčítanejšie články