Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Berényi očakáva, že SMK sa dostane do parlamentu

József Berényi
József Berényi (Zdroj: smk.sk)

BRATISLAVA - Predseda Strany maďarskej koalície (SMK) József Berényi dúfa, že jeho strana sa dostane do parlamentu. "Očakávam o niečo viac ako päťpercentný výsledok. Prvé výsledky exit pollu boli veľmi priaznivé, druhé ukázali, že je nádej dostať sa do parlamentu," komentoval situáciu Berényi s tým, že v praxi až sčítanie hlasov ukáže, či SMK bude v parlamente alebo nie.

Dodal, že predbežné údaje, ktoré strana dostáva od aktivistov jednotlivých obcí, sú veľmi nádejné, ale to ešte nič neznamená.

"Stretnutia s obyvateľmi sa konali v dobrej atmosfére, predpokladám, že v každom prípade výsledky budú pre nás lepšie ako pred dvoma rokmi. Negatívne ovplyvnili našu kampaň letáky, ktoré naši neprajníci rozdávali, že nemáme šancu sa dostať do parlamentu," povedal. Napriek tomu si myslí, že SMK má šancu. "Je to pre nás určité ponaučenie, že negatívna kampaň ovplyvňuje ľudí, ale treba proti tomu nájsť účinné nástroje," zdôraznil.

"Predpokladám, že na stretnutiach sme voličov presvedčili o správnosti nášho programu," uviedol. V centrále SMK je prítomných niekoľko desiatok kandidátov a, ako Berényi poznamenal, aj veľký počet novinárov a televíznych štábov.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu