Matovič sa za lídra pravice nepovažuje, treba si ešte počkať | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Matovič sa za lídra pravice nepovažuje, treba si ešte počkať

Igor Matovič
Igor Matovič
11.03.2012 12:16

BRATISLAVA - Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič sa zatiaľ necíti byť lídrom slovenskej pravice, do budúcnosti však nevylúčil, že by sa ním mohol stať. Matovič dostal najviac krúžkov spomedzi kandidátov stredopravých strán. Svoj hlas mu dalo 150.242 ľudí a jeho hnutie obsadilo tretiu priečku za Smerom-SD a len tesne za KDH.


"Neberiem to tak, že líder pravice je ten, kto má najviac percent, ale líder je možno taká prirodzená autorita v tej pravici. Úplne úprimne na to si zatiaľ netrúfam a myslím si, že na to si treba ešte pár rokov počkať," povedal pre TASR Matovič. Líder hnutia sa priznal, že ho prekvapil osobný výsledok. Sám predpokladal, že dostane okolo 80.000 krúžkov.

"Ja som veľmi rád, pretože som chcel byť vzorom pre ostatných politikov, že treba sa čestne postaviť na samý koniec kandidátky a ľudí nechať slobodne rozhodnúť, s kým sú spokojní a s kým nie sú," priblížil s tým, že aj v budúcich voľbách chce postaviť všetkých svojich poslancov parlamentu na koniec kandidačnej listiny.

Spokojnosť Matovič vyjadril aj v súvislosti s ďalšími ľuďmi z kandidátky, ktorých ľudia posadili do parlamentu. "Myslím si, že je to dobrý tím," komentoval.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články