Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Známi miliardári sa dohodli: Chcú sa spolu pobiť v klietke

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

WASHINGTON - Miliardári Elon Musk a Mark Zuckerberg sa dohodli, že chcú proti sebe bojovať v klietke. Vo štvrtok o tom napísali britská stanica BBC i americká televízia CNN, informuje TASR.

Musk, majiteľ sociálnej siete Twitter a spoločnosti Tesla, na sociálnej sieti napísal, že je pripravený na súboj v klietke s Zuckerbergom. Zakladateľ sociálnej siete Facebook a šéf spoločnosti Meta na to na svojom profile reagoval s odkazom "pošli mi miesto". Túto hlášku vo svete bojových športov preslávil bývalý profesionálny majster zmiešaných bojových umení (MMA) z ruskej autonómnej republiky Dagestan Chabib Nurmagomedov.

Zápas by sa mal konať v Las Vegas

Elon Musk neskôr Zuckerbergovi cez sociálnu sieť odkázal, že zápas by sa mal konať v Las Vegas. Zároveň sa v ďalšom príspevku pochválil svojou zápasovou taktikou. "Mám skvelý chvat, ktorý nazývam 'Mrož', kde len ležím na súperovi a nič nerobím," napísal. Zatiaľ nie je jasné, či Musk a Zuckerberg myslia súboj vážne, alebo iba vtipkujú, konštatuje CNN.

Majiteľ Twitteru neskôr na sociálnej sieti zdieľal videá mrožov a pripomenul, že takmer nikdy necvičí, ale občas zdvíha svoje deti a "vyhadzuje ich do vzduchu". Obaja podnikatelia sa v minulosti pochytili pri debate o budúcnosti umelej inteligencie. Musk ju viackrát označil za nebezpečenstvo pre ľudstvo, Zuckerberg je v tejto téme optimistickejší. CNN tiež porovnala šance oboch na výhru v boji v klietke. Musk je fyzicky väčší ako Zuckerberg, no šéf firmy Meta už dlhšie trénuje zmiešané bojové umenia. V máji sa zúčastnil aj na turnaji v bojovom umení džiu-džicu a vyhral zlatú a striebornú medailu, skonštatovala americká televízia.

Viac o téme: KlietkaMiliardáriMark ZuckerbergElon Musk
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu