Pondelok, 29. máj 2023. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Káva a voda za 20 eur? Túto sumu si naozaj v kaviarni vypýtali! A neuveríte, čo na tento účet povedal jej majiteľ

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Getty Images

RÍM - Turista, ktorý navštívil obľúbené miesto, talianske jazero Como, nechcel veriť vlastným očiam. Po návšteve kaviarne dostal od čašníka účet, na ktorom stálo 20 eur. Za kávu a fľašu obyčajnej vody.


Táto kuriózna situácia sa odohrala v pondelok 27. marca, informoval taliansky Leggo. Turista navštívil reštauráciu s výhľadom na jazero Como a popritom si chcel vychutnať šálku kávy. Keď mu však prišiel účet, do smiechu mu nebolo. Doteraz sa zdalo, že najdrahšiu kávu predávajú v Benátkach. Tam dokáže jedna šálka kávy stáť aj 24 eur, zatiaľ čo v takom Neapole stojí okolo 1 eura. No kríza zrejme prinútila zdražiť aj na iných miestach.

 

Como, caffè doppio e bottiglia d'acqua a 20 euro in un bar: «Ma siamo a Capri?». La replica -> https://bit.ly/3ZjIkB3

Posted by Leggo on Tuesday, March 28, 2023

Turista sa zdôveril, že nikde nebol zverejnený cenník a tak sa zdalo, že pohár kávy si ešte dovoliť môže. Na sťažnosť zákazníka reagoval aj majiteľ kaviarne Piazza Cavour v Como. Na kritiku zo strany turistov povedal, že jeho bar nemôže byť prístupný každému. „Tí, ktorí si to nemôžu dovoliť, môžu ísť inam. A nie, nie je to arogancia, je to niečo, čo súvisí s tým, čo ponúkame a predávame,“ dodal.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články