Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

NASA vyvinula nový digitálny test na KORONAVÍRUS: Výsledky okamžite, mohol by nahradiť antigénový

Stačí do testera fúknuť a o pár sekúnd je k dispozícii výsledok.
Stačí do testera fúknuť a o pár sekúnd je k dispozícii výsledok.
Zdroj: NASA
05.05.2021 06:45

WASHINGTON - NASA vyvinula novú testovaciu metódu na koronavírus. Je digitálna a super rýchla. Funguje podobne ako tester na alkohol a má názov E-Nose.


Kto chce urobiť koronavírusový test „rýchlo“, na výsledok si musí aj tak ešte počkať minimálne 15 minút. Test na koronavírus sa však čoskoro mohol uskutočniť iným, časovo a materiálovo nenáročným spôsobom. So zariadením vyvinutým NASA, ktoré dokáže zistiť infekciu v priebehu niekoľkých sekúnd.

NASA vyvinula nový digitálny
Zdroj: NASA

Desivé poranenie po teste na KORONAVÍRUS: Žene z hlavy vytekala mozgová tekutina

Koronavírus doslova vyňuchá

E-Nose je názov vynálezu, ktorý dokáže to, čo už špeciálne trénovaní psi robia pri rôznych príležitostiach: vyňuchajú vírus. Valcovitý prístroj je vybavený vysoko citlivými senzormi, ktoré môžu napodobňovať ľudský nos. Pri teste sa merajú plyny, ktoré sa pri infikovaní koronavírusom vytvárajú v dychu človeka.

A takto to funguje: Fúkate do "E-nosa" a krátko počkáte, kým sa analyzuje vzduch, ktorý ste vydýchli. Výsledok sa potom odošle priamo do smartfónu cez Bluetooth.

NASA vyvinula nový digitálny
Zdroj: NASA

Plánuje sa rozsiahle testovanie

NASA v súčasnosti pracuje na dolaďovaní. Je si však istá, že detekcia koronavírusu funguje spoľahlivo. Digitálna testovacia metóda sa má čoskoro vykonať v rozsiahlom teste. Ak to prebehne bez problémov, čoskoro by sa mohol "ňuchací" test bežne používať. E-Nose je vhodný najmä na podujatia s veľkým počtom návštevníkov, pretože test vykoná rýchlo a efektívne pod dohľadom priamo pri vchode.


Galéria

Stačí do testera fúknuť

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/rd

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články