Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Desivé poranenie po teste na KORONAVÍRUS: Žene z hlavy vytekala mozgová tekutina

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
03.05.2021 22:00

OSNABRÜCK - Žene v nemeckom Osnabrücku počas koronavírusového antigénového testu nešťastne poranili lebku. Potom jej z mozgu celé týždne vytekala mozgová tekutina. Lekári hovoria o absolútnej vzácnosti.


KORONAVÍRUS Nový spôsob testovania! PCR testy sa budú využívať lokálne: Neuveríte, ako odhalia infikovaných

Pacientku v Osnabrücku v Dolnom Sasku pri rýchlom teste na koronavírus zranili tak nešťastne, že potom musela podstúpiť operáciu. Ako informuje Neue Osnabrücker Zeitung, utrpela v januári poranenie vnútornej strany lebky.

VIDEO Lekár vysvetlil, ako funguje vakcinácia, kedy sa vytvorí imunita či kto sa má dať zaočkovať

Žene po teste tiekla krv z nosa a potom trpela bolesťami hlavy. Okrem toho jej celé týždne z hlavy vytekala číra tekutina, ktorú lekári neskôr identifikovali ako mozgovú tekutinu. Je pravdepodobné, že nesprávne použitie testovacej tyčinky spôsobilo poranenie lebky.

Desivé poranenie po teste
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Operovali ju až v apríli. Chirurgovia uzavreli dieru operáciou, ktorá trvala 90 minút. Niektoré následné vyšetrenia však na ženu ešte čakajú. Ako vysvetlil Konrad Sommer, zodpovedný vedúci lekár na klinike pre ušné, nosné a krčné lekárstvo v Marienhospital Osnabrück, incident bol „absolútnou vzácnosťou“. Pre veľkú väčšinu ľudí je výter z nosa nepríjemný, ale tiež úplne neškodný.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/rd
VIDEO: MZ SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články