Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Rooseveltova nemocnica podpísala zmluvu so zhotoviteľom stavby novej nemocnice

Zuzana Dolinková
Zuzana Dolinková (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

BANSKÁ BYSTRICA - Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici podpísala v pondelok zmluvu so zhotoviteľom stavby novej nemocnice, Združením nemocnica BB, Strabag PS - Siebert + Talaš. Do verejného obstarávania sa prihlásilo päť uchádzačov, združenie zvíťazilo s ponukou v hodnote 297,5 milióna eur bez DPH. Hrubá stavba nemocnice má byť hotová v roku 2026, bude financovaná z plánu obnovy.

"Stavebné práce sa začnú už čoskoro. Ministerstvo zdravotníctva nepretržite komunikuje s Rooseveltovou nemocnicou ohľadne procesu a harmonogramu výstavby novej nemocnice financovanej do hrubej stavby z plánu obnovy. Teší ma, že slovenský pacient je o rok bližšie k nemocnici 21. storočia," uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD).

aktuálne video

Nová nemocnica v Banskej Bystrici je najväčší investičný projekt v rámci Plánu obnovy (Zdroj: TASR/Michal Svítok)

Zhotoviteľ sa zaväzuje k dodaniu nemocnice s počtom 771 lôžok. V rámci realizácie projektu sa bude konať asanácia budov, rekonštrukcie a výstavby a to za plnej prevádzky nemocnice. Príprava dočasných priestorov prebieha, sťahovacie práce sa majú začať po podpise zmluvy so zhotoviteľom. Na jeseň sa počíta s búracími prácami a v decembri je plánované začatie samotnej výstavby novej nemocnice v priestoroch súčasného areálu. Podľa plánu by mala byť odovzdaná do užívania do konca roka 2028.

Ako zdôraznil podpredseda vlády pre plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec (Hlas-SD), ide o najväčší investičný projekt v rámci plánu obnovy. "Naša investícia vo výške 425 miliónov eur z plánu obnovy zabezpečí kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých ľudí, ktorí to potrebujú. Stredné Slovensko si novú modernú nemocnicu zaslúži a mňa teší, že plán obnovy prispieva k zvyšovaniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti," zdôraznil Kmec.

Rooseveltova nemocnica sa už v uplynulých rokoch pokúšala o rekonštrukciu. Vláda vlani v júni schválila projekt výstavby novej modernej nemocnice po tom, ako sa z financií plánu obnovy upustilo od postavenia bratislavskej nemocnice Rázsochy.

Viac o téme: Banská BystricaPlán obnovyAkultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu