Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

V pláne obnovy je chaos, obce prídu o desiatky tisíc eur, tvrdí Remišová

Veronika Remišová
Veronika Remišová (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Bývalá vláda zaviedla do plánu obnovy v komponente 2 iniciatívu na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov. Mnohé mestá si začali chystať svoje projekty, no vláda odborníkov výzvu uzavrela. V dotáciách v pláne obnovy je chaos a obce prídu o desiatky tisíc eur. Vo štvrtok to na tlačovej konferencii uviedla predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

"Mnohé mestá, obce, župy majú vo svojom majetku pamiatkové budovy a kultúrne dedičstvo, ktoré často chátra alebo jeho prevádzka je mimoriadne energeticky náročná. Výzva mala byť otvorená do decembra 2024," povedala Remišová s tým, že obce a mestá si začali chystať projekty, a práve pre historické budovy sú tieto projekty časovo aj finančne náročné.

archívne video Veronika Remišová o energiách a ich zdražovaní

Veronika Remišová o energiách a ich zdražovaní (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Viacerí starostovia sa podľa Remišovej sťažovali, že prídu o desiatky tisíc eur, ktoré vynaložili na projektovú dokumentáciu. Remišová vyzvala premiéra, aby vypísal novú výzvu v tejto oblasti. V pláne obnovy je podľa nej dostatok prostriedkov na energetickú úsporu historických budov, keďže vláda nebude stavať projekt nemocnice Rázsochy. Prioritou vlády by mali byť energetické úspory.

Viac o téme: ObceChaosVeronika RemišováPlán obnovy
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu