Utorok27. február 2024, meniny má Alexander, zajtra Zlatica

Volodymyr Zelenskyj vymenoval nového ukrajinského veľvyslanca na Slovensku

Volodymyr Zelenskyj Zobraziť galériu (2)
Volodymyr Zelenskyj (Zdroj: SITA/Ukrainian Presidential Press Office via AP)

BRATISLAVA - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vymenoval v utorok Myroslava Kastrana za nového veľvyslanca Ukrajiny v Slovenskej republike. Informuje o tom na základe prezidentského nariadenia zverejneného na oficiálnej stránke úradu ukrajinského prezidenta.

"Vymenovať Myroslava Myronovyča Kastrana za mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny v Slovenskej republike," uvádza sa na v nariadení Zelenského.

Kastran doposiaľ pôsobil na oddelení štátneho protokolu ukrajinského ministerstva zahraničných vecí a ešte predtým zastával funkciu ukrajinského konzula v New Yorku v Spojených štátoch, uvádza spravodajský portál Ukrajinska pravda.

Myroslav Kastran (vpravo)
Zobraziť galériu (2)
Myroslav Kastran (vpravo)  (Zdroj: Facebook/Olena Blyednova)

Jeho predchodcu na Slovensku Jurija Mušku odvolal Zelenskyj z funkcie ešte koncom júna. Ukrajinský prezident predtým avizoval odvolanie veľvyslancov, ktorí si neefektívne plnia svoje povinnosti. Muška bol veľvyslancom Ukrajiny na Slovensku od januára 2017. Pôsobil predtým tiež ako veľvyslanec v Maďarsku a Južnej Kórei.

"S výmenou na poste veľvyslanca sa na našej podpore Ukrajiny nič nemení a naším cieľom naďalej zostáva ukončenie konfliktu a stabilná Ukrajina ukotvená v Európskej únii," uviedol minulý týždeň po stretnutí s Muškom slovenský premiér Eduard Heger.  

Viac o téme: VeľvyslanecSlovenskoUkrajinaVolodymyr ZelenskyjMyroslav Kastran
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu