Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Hlinov soľný protest pred NDS: Diaľničiari mu nerozumejú, posielajú ho na burzu!

Alojz Hlina
Alojz Hlina (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Nezaradený poslanec Alojz Hlina dnes pred kanceláriami Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) vysypal tonu soli. Chcel tak upozorniť na medializované informácie, podľa ktorých NDS nakúpila predraženú posypovú soľ.

 "Tonu posypovej soli sme bez akejkoľvek zľavy kúpili za 126 eur v Bratislave. Ak by štát posypovú soľ nakúpil aspoň za takú cenu, za akú sme ju kúpili dnes my, ušetril by cca 7 500 000 eur," informoval novinárom poslanec. V netradičnom proteste chce Hlina pokračovať vo štvrtok pred budovou ministerstva dopravy, kde opäť vysype soľ. "V prípade, že nedôjde k zrušeniu zlodejských zmlúv a k odstúpeniu Jána Počiatka (minister dopravy, pozn. red) z funkcie, nevylučujeme, že jednou z foriem protestu bude aj zablokovanie diaľnice," ukončil Hlina.

NDS nerozumie dnešným aktivitám poslanca Hlinu pred jej sídlom

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v decembri 2014 zrealizovala nákup posypovej soli na komoditnej burze v priemernej cene 84,5 eura za tonu. Uviedla to NDS, ktorá tak reaguje na dnešné aktivity poslanca Národnej rady SR Alojza Hlinu (nezaradený), ktorý pred jej sídlom vyspal tonu soli. Chcel tak upozorniť na predražené obstaranie tejto komodity NDS.

"Nerozumieme dnešným aktivitám ponúkať posypovú soľ pred sídlom NDS," uviedol hovorca spoločnosti Michal Fúrik. Subjektom, ktoré chcú byť aktívne na trhu s posypovou soľou, odporúča zaregistrovať sa na komoditnej burze. "Tam môžu dokázať svoju konkurencieschopnosť pri obchodovaní s touto komoditou," dodal Fúrik.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu