Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. marec 2019. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Kultúra

ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ SMRŤ otvára kontroverznú tému: Nebola zbabelec, hovorí syn ženy, ktorá sa rozhodla zomrieť

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Do kín vstupuje dokument slovenského režiséra, ktorý pravdepodobne vzbudí veľkú odozvu. Volá sá DOBRÁ SMRŤ a sleduje posledné mesiace a dni života Janette Butlin, ktorá sa rozhodne pre dôstojnú, lekárom asistovanú smrť. Musí preto vycestovať do Švajčiarska, kde je tento spôsob konca života legálny. Film Tomáša Krupu však sleduje aj osud ... viac »

Nenechajte si ujsť jedinečné "Nedele v Carltone"!

Nedele v Carltone so

21.11.2018 17:00

Carlton Savoy Complex v spolupráci so Savoy Gallery Vám prinášajú jedinečný projekt s názvom „Nedele v Carltone so Savoy Gallery“. viac »


Výnimočná talk show Evy Černej privíta v Trenčíne aj Máriu Demitrovú

Eva Černá

21.11.2018 15:00

Po úspešnej premiére gala večera Talk show “Nad oblakmi je vždy slnko, alebo žiť život s vášňou“, ktorú odštartovala Eva Černá v Košickom štátnom divadle, mieri do Trenčína. Už v pondelok 26. novembra o 19.00 privíta nie len svojich hostí, ale aj divákov v historickej budove hotela Elizabeth. viac »


Ear-Gasmic „The Dutch Edition“ prináša trance DJov z Holandska

Ear-Gasmic „The Dutch Edition“
FotoVideo

21.11.2018 10:00

Už tento piatok 23. novembra prinesie trancová show Ear-Gasmic svoju ďalšiu klubovú edíciu v priestoroch bratislavského klubu IXEL. Podtitul „The Dutch Edition“ prezrádza, že párty prinesie dvoch headlinerov z Holandska. V rámci tejto témy vás prenesieme do Holandska a do jeho hudobnej histórie prostredníctvom na mieru pripravených vizualizácii a uvítacích intier. viac »


Bratislava spieva gospel

Bratislava spieva gospel

20.11.2018 16:00

Už 8. a 9. decembra o 18.00 sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutočnia adventné koncerty spevokolu Bratislava spieva gospel. Do Bratislavy prichádza hudobný projekt, ktorý už roky ohromuje Českú republiku. viac »


PARTIČKA pozýva do svojej "kuchyne"

PARTIČKA pozýva do svojej
Video

19.11.2018 14:00

Ten, kto sa chystá na predstavenia Vianočnej Partičky sa môže tešiť na množstvo špeciálnych bonusov. Okrem skvelej zábavy a množstva známych špičkových hercov a improvizátorov, čaká na divákov v mestách na západnom Slovensku niekoľko špeciálnych prekvapení. Jedno z nich je avizované pozvanie účinkujúcich do šatne pred predstavením na pohár vínka a selfie. viac »


Fedor Frešo: "Nič nie je horšie, než keď sa začne umelec brať príliš vážne"

Fedor Frešo:

19.11.2018 08:00

Fedor Frešo bol renesančný človek. Tvrdia to jeho dvaja synovia Viktor a Fedor ml. Obaja pôsobia v umeleckej sfére. Fedor ml. dokonca, rovnako ako jeho otec, hrá na basu. Viktor je úspešný výtvarník, ale tiež ovláda hudobné nástroje, najbližšie sú mu bicie. Z rozhovoru s nimi cítiť, ako im otec chýba a aký úžasný vzťah s ním mali. Aj to svedčí o veľkosti ... viac »


Spoznajte príbeh Kataríny Veľkej na Bratislavskom hrade

Spoznajte príbeh Kataríny Veľkej

15.11.2018 14:00

Peterhof na vás čaká na Bratislavskom hrade. Darujte svojim blízkym na Vianoce príbehy, do ktorých vás vtiahnu vzácne exponáty. Niektoré z nich dokonca prvýkrát opustili priestory ruského Peterhofu a môžete ich vidieť do konca marca na výstave Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. viac »


Mária Čírová vypredala Istropolis za pár dní: Na koncerte sľubuje veľkolepú šou

Mária Čírová vypredala Istropolis
Foto

14.11.2018 14:00

Už o necelé dva týždne sa fanúšikovia slovenskej speváčky Márie Čírovej môžu tešiť na veľkolepú gala šou 3ONE & 1ONLY MÁRIA ČÍROVÁ. Spolu s nimi a 40 skvelými hudobníkmi a spevákmi oslávi 24. novembra 10 rokov na hudobnej scéne a zároveň aj svoje 30. narodeniny. viac »


Fedor Frešo - veľký muž s veľkým rockovým srdcom

Fedor Frešo - veľký

13.11.2018 08:00

Legendárny hudobník Fedor Frešo žil pre hudbu a s hudbou. Aj keď sa tomu bránil, bol legenda už počas svojho života. Vždy s pokorou stál v úzadí najväčších hudobných projektov, ale jeho vplyv a prínos boli obrovské. Stál na hudobnom olympe s takými menami ako Marián Varga, Dežo Ursiny, Pavol Hammel, Peter Lipa, Radim Hladík, Jaroslav Hutka, František ... viac »


Sima Martausová má krásnu novinku „Čaro obyčajných vecí“!

Sima Martausová má krásnu
FotoVideo

12.11.2018 15:00

Sima Martausová predstavila novinku „Čaro obyčajných vecí“. Je o ľuďoch, ktorí ju ovplyvnili a ktorí majú pre ňu mimoriadne čaro. Zaujímavé je, že takmer všetci z nich dokonca účinkujú v jej novom klipe! Simini fanúšikovia tak majú jedinečnú príležitosť vidieť „obyčajných neobyčajných“ ľudí, ktorí prispeli k formovaniu jej očarujúcej osobnosti. Pieseň ... viac »


Furianti sú všade vôkol nás. Pripomenú to v košickom divadle

NAŠI furianti sa do
Foto

09.11.2018 14:00

Na javisko Štátneho divadla Košice sa v piatok 9. novembra vráti po 36 rokoch ikonická klasická česká veselohra NAŠI furianti. Symbolicky deň pred komunálnymi voľbami rozohrajú herci už 131 rokoch aktuálny príbeh idylickej dediny, do pokojného života ktorej zasiahnu obecné voľby hlásnika a spustia spleť neočakávaných udalostí. viac »


RTVS spustila Expremiérov: Cyklus portrétov siedmich bývalých slovenských premiérov, nakrútený študentmi VŠMU

RTVS spustila Expremiérov: Cyklus
Foto

08.11.2018 12:00

Projekt nadväzuje na rovnomenný úspešný projekt Českej televízie. Základnou myšlienkou je priniesť reflexiu novodobých politických elít na Slovensku očami študentov Ateliéru dokumentárnej tvorby FTF VŠMU, ktorí nie sú pamätníkmi udalostí a dejov a môžu priniesť nezaťažený pohľad pri rekonštrukcii a hodnotení udalostí a osobností. viac »


A´cappela Close Harmony Friends zmenila názov na Voising

A´cappela Close Harmony Friends

07.11.2018 13:00

Výnimočná a´cappela vokálna skupina interpretujúca vo svojom repertoári rock, pop, jazz, gospel, ale aj klasickú hudbu prichádza s novými piesňami, tentoraz však pod novým názvom – VOISING. viac »


K jesenným večerom patria knihy, príďte sa zaľúbiť do tej svojej na Bibliotéku

K jesenným večerom patria

07.11.2018 12:00

Hoci mesiacom knihy je marec, milovníci kníh nám určite dajú za pravdu, že skracujúce sa dni, stromy hrajúce všetkými farbami a ranné hmly priam zvádzajú k tomu, aby sme sa začítali do voňavej knižky a vychutnali si príjemné chvíle. Jeseň v spoločnosti kníh, to je Bibliotéka. Knižný veľtrh v Inchebe vás od 8. do 11. novembra prenesie do sveta, kde zabudnete ... viac »


SMOKIE zahrajú v Bratislave najväčšie hity vo veľkolepej show so symfonickým orchestrom

SMOKIE zahrajú v Bratislave

07.11.2018 11:00

V rámci THE SYMPHONY TOUR 2018 budú SMOKIE doprevádzaní vynikajúcim maďarským symfonickým orchestrom DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA so skvelým dirigentom Péterom Druckerom, ktorý osobne pripravoval aranžmá pre orchester. Na pódiu bratislavského NTC sa 29.novembra predstaví takmer 50 umelcov, ktorí ponúknu neuveriteľný zážitok, aký sa už nemusí opakovať. viac »


Dočká sa relácia PARTIČKA návratu na slovenské televízne obrazovky?

Dočká sa relácia PARTIČKA

06.11.2018 13:00

Vysoká sledovanosť, 4-násobný víťaz ankety OTO - Osobnosť televíznej obrazovky, nadupaná zostava najlepších slovenských hercov. Napriek tomu, nie je úspešná Partička na obrazovkách už zopár rokov, čo na to Dano Dangl? A kde si Partičku môžete vychutnať? viac »


Fantázia! Slovenské a české hudobné hviezdy to naplno rozbalili!

Fantázia! Slovenské a české

05.11.2018 12:00

Prvý z troch galakoncertov na počesť legiend ovládol Košice. Bol to úžasný večer a presne taký istý ešte zažijú v Bratislave a v Žiline. Do detailov premyslená dramaturgia, veľkolepá šou s hudbou, spevom a svetlami sa však takmer zrútila kvôli dopravnej zápche. Kto ohrozil tento megakoncert a pri ktorom hite otvárali diváci ústa od údivu? viac »


Pietné miesto pre obete leteckej havárie je takmer dokončené

Pietné miesto pre obete
Foto

01.11.2018 12:00

Keď sa pred takmer dvomi rokmi, 25. decembra 2016, objavila správa, že havarovalo lietadlo s členmi ruského súboru Alexandrovci, bol to pre celý svet šok. Na palube Tupoleva Tu-154 smerujúceho do Sýrie bolo 92 ľudí. Neprežil nikto. Najviac sa v tomto prípade hovorilo práve o súbore, ktorý je už 90 rokov najúspešnejším umeleckým súborom z Ruska, o Alexandrovcoch. ... viac »


Jej milenci dostávali mesačný plat a cenné dary

Portrét grófa Grigorija Grigorieviča
Foto

31.10.2018 12:00

Problémy v manželstve, neznesiteľné vzťahy s tetou, neschopný manžel, nevery a ambície či manipulácie pre získanie moci, spájajú niekoľko generácií ruských panovníkov a vrcholia obdobím Kataríny Veľkej. Ak by žila dnes, patrili by jej titulky všetkých bulvárnych magazínov a aj dnešné zlatokopky by sa mali čo od nej učiť. viac »


Gerard Butler a Gary Oldman sú v ohrození života!

Gerard Butler a Gary

31.10.2018 10:00

Akčný triler Hunter killer: Neviditeľný zabijak s Gerardom Butlerom v hlavnej úlohe vracia na plátna žáner ponorkových trilerov plných akcie, osobných drám a napätia. Budúcnosť svetového poriadku leží v hlbinách ľadového oceánu, kam práve mieri špeciálna útočná ponorka, aby ovládla chladné vody. Ale nie je sama. V ďalších úlohách sa predstavia Gary ... viac »


Najčítanejšie články