Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Kultúra

Noc je temná a plná hviezdnych hostí. Filip Jančík zahrá na Bratislavskom hrade aj po desiatej

Filip Jančík

Filip Jančík

FotoVideo
včera o 12:00

Los Angeles, Izrael, ale aj farby susedného Rakúska bude hájiť zostava, ktorá už o tri týždne príde na Bratislavský hrad. Dominantu slovenského hlavného mesta budú okupovať celý víkend, a to pri príležitosti unikátnej hudobno-svetelnej šou mladého huslistu Filipa Jančíka. viac »

Tí sa s tým ne*erú! Bratislavský Babylon opäť ovládne temný humor

Bratislavský Babylon opäť ovládne

11.03.2019 16:00

Temné kecy si veru servítky pred ústa nedávajú. Na paškál si berú každodenné, ale i tie najvážnejšie témy, komentujú tragikomickosť vlastných životov, ale zároveň sa neštítia vyjadrovať sa k najzásadnejším problémom spoločnosti. A to spôsobom vskutku nevyberaným. viac »


Jazdili na nich naši starí otcovia: Láska k nim však ani časom nevymizla

Jazdili na nich naši
Foto

07.03.2019 09:00

Historické motocykle v sebe skrývajú vášeň, krásu i technologický kumšt. Na Slovensku ich však v pôvodnom a funkčnom stave nájdete už iba zopár. viac »


Nečakajte do mája, kúpte si vstupenku Festival letectva v predstihu a ušetrite

Nečakajte do mája, kúpte
Foto

05.03.2019 17:00

Organizátori spúšťajú predaj vstupeniek na Festival letectva Piešťany 2019, ktorý sa uskutoční prvý májový víkend (4. – 5. mája). Návštevníci majú možnosť zakúpiť si cez Predpredaj.sk okrem klasických vstupeniek aj lístky do VIP sektoru. Všetci fanúšikovia letectva bez ohľadu na typ zakúpeného lístka majú možnosť bezplatne zaparkovať a využívať veľkú hraciu X-box fun arénu. viac »


Obdobie majálesov sa blíži, tento si určite nenechajte ujsť! Na Lábsky Majáles lákajú Inekafe, Polemic, Desmod

Skupina Inékafe

04.03.2019 17:00

Lábsky Majáles odštartuje svoj tretí ročník už 27.apríla v obci Láb na Záhorí. Svojich návštevníkov bude opäť lákať na domáci rock, súťaže, prekvapenia či kolotoče. Príďte zažiť rodinný majáles plný skvelej hudby. viac »


PACI PAC preskočili sledovanosťou na Youtube Mira Jaroša aj Spievankovo

PACI PAC preskočili sledovanosťou

04.03.2019 16:00

Od nového roka stúpla sledovanosť youtube kanálu PACI PAC o 180% a dorovnali sa tak na ďalších det-ských interpretov ako Miro Jaroš alebo Spievankovo. Denná sledovanosť zaznamenala rekord a vo februári ich dokonca preskočili. viac »


Marec v Carlton Savoy Art Gallery

Marec v Carlton
Foto

04.03.2019 11:00

Tri. Veľmi stručný, až anonymný názov pre výstavu troch mladých chorvátskych umelkýň, ktoré v bratislavskej Carlton Savoy Art Gallery prezentujú svoju najnovšiu tvorbu. Ich diela sú svieže, presvedčivé, plné kontrastov i súznení a rozprávajú príbehy o krajine, ľuďoch a ich vzťahu k okolitému svetu. Sú si blízke vekom, sú z jednej alma mater, žijú v ... viac »


HABERA: „Je to šťastie, že máme skladby, na ktoré ľudia čakajú“

HABERA: „Je to šťastie,
Foto

01.03.2019 17:00

Jedenásť albumov so skupinou TEAM, sedem sólových. Taká je bilancia Paľa Haberu, speváka, ktorý si svojou charizmou a odvahou povedať presne to, na čo myslí, získal srdcia fanúšikov naprieč generáciám. Po troch rokoch sa opäť spolu so skupinou TEAM postaví na koncertné pódiá. viac »


Tomáš Klus predstaví v siedmich slovenských mestách nový album SpOlu

Tomáš Klus predstaví v
FotoVideo

28.02.2019 17:00

Známy český pesničkár Tomáš Klus pripravuje v apríli tohto roka turné, na ktorom predstaví svoju novinku – album SpOlu. Od 7. apríla odohrá postupne koncerty v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Trenčíne, Žiline, Poprade a Košiciach. viac »


O.B.D. a Karpina idú spolu na turné!

O.B.D. a Karpina idú

26.02.2019 16:00

Spojenie intelektuálnej tvorby s recesiou! Dve kultové kapely pripravujú spoločné turné a sľubujú nielen kvalitné koncerty, ale aj fantastickú šou. O.B.D. a Karpina sa po prvý raz vo svojej histórii stretnú na jednom pódiu. Zahrajú pár noviniek, no predovšetkým najväčšie hity svojej kariéry. Od O.B.D. nebudú chýbať napríklad legendárne „Komáre“ a od ... viac »


„Som šťastný človek a veľmi si to vážim“ Whisky - prečítajte si rozhovor so spevákom Slobodnej Európy

„Som šťastný človek a
Foto

24.02.2019 18:00

Skupina Slobodná Európa si tento rok pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. Od ... viac »


Adam Ďurica predstavuje videoklip k skladbe Dávno si preč

Adam Ďurica predstavuje videoklip
FotoVideo

22.02.2019 18:00

Adam Ďurica prichádza s videoklipom k piesni Dávno si preč z albumu 30. Vo videu si zahral po boku krásnej českej herečky Aleny Mudrovej Kadlecovej a dokonca sa ukázal ako výborný herec. Emócia z videa je taká silná, že budete mať zimomriavky. viac »


Svetová šou Angry Birds on Ice prichádza do Bratislavy a Košíc!

Svetová šou Angry Birds
Foto

22.02.2019 17:00

Na Slovensko prichádzajú svetoznámi Angry Birds! Ľadová šou, akú ste ešte nevideli, má už teraz na konte dva svetové unikáty. Je to jediná Angry Birds šou akéhokoľvek druhu na svete. A slovenskí herci a akrobati si zahrajú na 360-stupňovej scéne, ktorá je pri rodinných šou takejto veľkosti naozaj jedinečná. Už teraz si môžete kúpiť vstupenky na Angry ... viac »


Úspešná talk show Evy Černej vás dovedie k zamysleniu aj zabaví

Úspešná talk show Evy
FotoVideo

22.02.2019 15:00

Na ďalší diel výnimočnej talk show „Nad oblakmi je vždy slnko, alebo žiť život s vášňou“ si Eva Černá pozvala opäť zaujímavých hostí. Okrem stáleho hosťa, spisovateľa a motivátora, Mikuláša Štefana prijala pozvanie aj spevácka legenda Marcela Lajferová, košický kňaz Peter Gombita a miláčik divákov Milan “Junior” Zimnýkoval. Eva Černá nahliadne do života ... viac »


Pomsta chutí najlepšie ľadovo vychladená

Pomsta chutí najlepšie ľadovo
Foto

22.02.2019 14:00

Kehoe je luxusné lyžiarske stredisko, kde sa teplota drží na -10 °C a polícia tu nemá toho veľa na práci. Až kým vodičovi snežného pluhu Nelsovi Coxmanovi (Liam Neeson) nezavraždia syna. Stane sa tak na objednávku drogového bossa menom Viking (Tom Bateman). Smútok sa postupne mení na hnev a Nels nedokáže myslieť na nič iné, len na pomstu. Vyzbrojený ... viac »


Do košického divadla sa vracia spojenie dvoch géniov v Otellovi

Titusz Tóbisz ako Otello

22.02.2019 09:00

Po takmer štyroch desiatkach rokov sa v piatok 22. februára vráti na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice opera Giuseppe Verdiho Otello. Vynikajúce spojenie dvoch géniov umeleckého sveta – Giuseppe Verdiho a Williama Shakespeara – hudobne naštudoval šéfdirigent opery Vinicius Kattah, o réžiu sa postaral maďarský režisér Viktor Nagy. viac »


Slobodná Európa slávi 30. VÝROČIE! V marci odštartuje jarnú časť a na rok 2020 hlási PAUZU!

Slobodná Európa slávi 30.

21.02.2019 17:00

Skupina Slobodná Európa si v súčasnom roku 2019 pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. viac »


MADUAR vyráža na turné - oslavuje 25. rokov na scéne

MADUAR vyráža na turné
Video

20.02.2019 17:00

Jedinečná atmosféra, spomienky na staré dobré časy, či skvelá party - to všetko vás čaká na koncerte skupiny Maduar, legendy 90. rokov, ktorá oslavuje už neuveriteľné 25 výročie od vydania svojho prvého albumu s megahitom Do It. Pri tejto príležitosti vyráža na koncertné turné s názvom Hafanana The Best Of Tour, na ktorom predstaví naživo všetky svoje najväčšie hity. viac »


Nezmeškajte! Megakoncert s hviezdami ako Lucie Bílá, Lipa, Fragile, Čekovský a ďalší, na počesť hudobníkovi Berkymu Mrenicovi

Jano Berky & Lucie

20.02.2019 17:00

Koncert Z OČOVEJ DO SVETA bude venovaný pocte maestrovi Jánovi Berky Mrenicovi st. pri príležitosti nedožitých 80. narodenín. Koncert bude putovaním po rôznych žánroch s očakávanými vynikajúcimi výkonmi popredných osobností slovenskej a českej hudobnej scény. Zaznejú ľudové a cigánske piesne, klasická hudba a opera, jazz a ethno až po pop music. viac »


Poďme žiť svoj život zdravo, uvedomelo a zodpovedne

Poďme žiť svoj život
Foto

19.02.2019 14:00

Organizátori Psychosomatickej konferencie – Vedomé zdravie si dali za cieľ vytvoriť program, v ktorom účastníci – odborná i laická verejnosť – nájdu odpovede na otázky, na ktoré moderná, západná medicína nevie odpovede, alebo ich nerieši. viac »


Šetrite sa na 4. a 5. apríla - Whisky fest Bratislava bude plný špecialít

Šetrite sa na 4.
Foto

18.02.2019 14:00

Či ste zarytým milovníkom whisky, alebo ste whisky nikdy neochutnali, nevadí. Návštevníkov totiž čakajú aj riadené degustácie pod vedením skúseného odborníka - ambasádora danej značky, ktorý všetkých prevedie jej chuťami a vôňami. viac »


Najčítanejšie články