Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Kultúra

Noc je temná a plná hviezdnych hostí. Filip Jančík zahrá na Bratislavskom hrade aj po desiatej

Filip Jančík

Filip Jančík

FotoVideo
včera o 12:00

Los Angeles, Izrael, ale aj farby susedného Rakúska bude hájiť zostava, ktorá už o tri týždne príde na Bratislavský hrad. Dominantu slovenského hlavného mesta budú okupovať celý víkend, a to pri príležitosti unikátnej hudobno-svetelnej šou mladého huslistu Filipa Jančíka. viac »

Robo Opatovský má veselú novinku „Tancuj“, na klipe spolupracoval so samými hviezdami!

Robo Opatovský má veselú
FotoVideo

26.03.2019 17:00

Robo Opatovský prichádza s dynamickou tanečnou novinkou „Tancuj!“ Pieseň si už po prvom počutí budete spievať a tlieskať do rytmu. Chytľavá skladba a nápaditý videoklip je o dosť iná ako čokoľvek z doterajšieho Robovho repertoáru. Autorkou scenára a režisérkou je Oľga Záblacká, hlavnú úlohu si strihli tanečníci Peter Modrovský a Natália Glosiková. Vypočujte ... viac »


Tretia planéta optikou Whiskyho zo Slobodnej Európy

Tretia planéta optikou Whiskyho
Foto

26.03.2019 16:00

Apríl v Slovenskom rozhlase bude patriť fotografii. Výstava Tretia planéta prinesie veľkoformátové fotografie, ktoré vznikli počas ciest ich autora Mila „Whiskyho“ Lábera po Gruzínsku, Iráne, Kolumbii, Severnej Kórei, USA, Číne, Kamerune, Arménsku, Srí Lanke, či Náhornom Karabachu. Cez objektív svojho fotoaparátu Whisky prezentuje svoj pohľad na svet ... viac »


Nahliadnite do života známych športovcov na jedinečnom podujatí

Nahliadnite do života známych

25.03.2019 17:00

SPORT (R)EVOLUTION je unikátna konferencia Slovenského olympijského a športového výboru pre odbornú a laickú verejnosť, zameraná na oblasť športu, športového marketingu, legislatívy či financovania. 10 zaujímavých diskusných panelov, prednášky a workshopy na 2 pódiách a zaujímavý sprievodný program vo FunZone. viac »


ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ SMRŤ otvára kontroverznú tému: Nebola zbabelec, hovorí syn ženy, ktorá sa rozhodla zomrieť

ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ

23.03.2019 14:00

BRATISLAVA - Do kín vstupuje dokument slovenského režiséra, ktorý pravdepodobne vzbudí veľkú odozvu. Volá sá DOBRÁ SMRŤ a sleduje posledné mesiace a dni života Janette Butlin, ktorá sa rozhodne pre dôstojnú, lekárom asistovanú smrť. Musí preto vycestovať do Švajčiarska, kde je tento spôsob konca života legálny. Film Tomáša Krupu však sleduje aj osud ... viac »


Juraj Matyinko zo skupiny MADUAR JE ONLINE! Ako oslávia 25 rokov na scéne? Pýtajte sa!

Juraj Matyinko zo skupiny
FotoVideo

22.03.2019 09:50

Skupina Maduar svojimi hitmi ako Hafanana, Do It, Space, I Feel Good, či Anjel pobláznila v 90. rokoch nejednu generáciu v Čechách a na Slovensku. Kapela oslávi 25 rokov od vydania prvého albumu veľkým turné. Pýtajte sa čo vás zaujíma. viac »


Splňte si svoje sny o bývaní! Pomôžu vám nielen horúce novinky, ale aj rady odborníkov

Splňte si svoje sny
Foto

21.03.2019 19:00

Chystáte sa v tomto roku splniť si svoje sny o dokonalom dome či byte? Ak plánujete stavať, rekonštruovať, alebo len drobnou zmenou oživiť svoj interiér či záhradu, zrejme viete, že zorientovať sa v ponuke a vybrať si z nej to, čo zodpovedá vašim predstavám i možnostiam, nie je jednoduché. viac »


Peterhof na Bratislavskom hrade pokračuje aj v apríli

Peterhof na Bratislavskom hrade
Foto

21.03.2019 17:00

Výnimočná výstava Zlatý vek Peterhofu je pre veľký záujem verejnosti predĺžená do 14. apríla 2019. Návštevníci Bratislavského hradu majú tak príležitosť vidieť vzácnu expozíciu, ktorú vďaka Historickému múzeu previezli priamo z ruského Peterhofu do Bratislavy. viac »


Paľo Habera EXKLUZÍVNE o horúcej novinke: Vznikla len tak - pre radosť!

Paľo Habera EXKLUZÍVNE o
Video

20.03.2019 09:00

Paľo Habera a skupina TEAM sa objavia pred letom na koncertnom turné pod názvom HABERA & TEAM 2019 TOUR, no už dnes exkluzívne iba pre Topky.sk ponúka líder skupiny svoju novú pesničku, na ktorú si pozval nečakaného partnera. Hosťom novinkovej skladby Chcem to zažiť ešte raz je Ben Cristovao. viac »


Lábsky Majáles sa pomaly blíži: Prečítajte si viac o kapelách Inekafe, Polemic, Desmod

Iné Kafe vystúpi na

18.03.2019 17:00

Lábsky Majáles je jedinečnou kultúrnou akciou na Záhorí v obci Láb, len 30km od Bratislavy. Na 3. ročníku festivalu vystúpia opäť tie najlepšie slovenské rockové skupiny. Desmod, Polemic, Inekafe, Zoči Voči, ale aj skupina Roger Out a Rammstein Revival. Prečítajte si minirozhovor s kapelami. viac »


Hudobný velikán Rišo Müller zavíta do Smoleníc

Hudobný velikán Rišo Müller
Foto

18.03.2019 16:00

Richard Müller je jeden z mála slovenských muzikantov, ktorý dokáže osloviť mladšie aj skúsenejšie publikum. Okrem talentu má totiž výnimočnú osobnosť a aj vďaka jeho úprimnosti k fanúšikom sú jeho koncerty nezabudnuteľné. viac »


Vyznáte sa vo whisky? Nenechajte si ujsť Whisky fest v srdci Bratislavy

Vyznáte sa vo whisky?
Foto

15.03.2019 17:00

Whisky, whiske(y) a bourbony sa vďaka slovenským a zahraničným vystavovateľom opäť zídu na jednom mieste, aby ste si mohli vychutnať ich rozmanité chute a vône, rozšíriť si svoju obľúbenú a vyskúšanú radu o ďalšie značky a aby ste sa dozvedeli viac o krajinách a páleniciach, kde sa whisky a bourbony vyrábajú. viac »


Robo Opatovský zahrá na turné svoje najväčšie hity v nových úpravách!

Robo Opatovský zahrá na
FotoVideo

15.03.2019 15:00

Robo Opatovský opäť vyráža za fanúšikmi. Po koncertnej pauze, počas ktorej však tvoril, sa teší na to, ako sa postaví pred publikum. Zaspieva aj nádhernú temperamentnú novinku „Tancuj“, no predovšetkým budú znieť najväčšie hity jeho kariéry, avšak zas v trochu inom šate. Fanúšikovia sa môžu tešiť na pieseň „Keď muž miluje ženu“, „Natália“, „Prílev energie“ a mnohé ďalšie. viac »


Košické divadlo uvádza v novej podobe balet M. R. Štefánik

Gennaro Sorbino ako Štefánik
Foto

15.03.2019 09:00

Svetovú premiéru tanečného divadla M. R. Štefánik uvádza v piatok 15. marca Balet Štátneho divadla Košice. Režisér a choreograf Ondrej Šoth sa k príbehu jednej z najväčších osobností nielen slovenských, ale aj európskych dejín, vrátil po desiatich rokoch pri príležitosti Roka Milana Štefánika, od ktorého tragickej smrti uplynie 4. mája 100 rokov. viac »


Pripravuje sa ďalší ročník Majálesu Prešov alias UNIPO festu. Na čo sa môžete tešiť?

Pripravuje sa ďalší ročník
Foto

14.03.2019 12:00

Keď sa v Prešove povie UNIPO fest, je jedno či ste študentom alebo pracujúcim, tento festival pozná každý. Jedinečná atmosféra dokáže každoročne prilákať tisícky nadšencov. Tento rok vystúpia Majk Spirit, Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Gleb. viac »


Premiéry najsilnejších strojov na výstavách Motocykel a Boat Show

Premiéry najsilnejších strojov na
Foto

13.03.2019 10:00

Ďalší ročník obľúbených výstav Motocykel a Boat Show prinesie aj tentokrát svojim návštevníkom najnovšie novinky zo sveta motošportu aj lodí. Počas štyroch dní od 14. - 17. marca 2019 ich na výstavisku v Inchebe čakajú prezentácie najaktuálnejších modelov silných strojov, a to vo všetkých kategóriách. viac »


Zmeny pred štartom turné Alexandrovci 2019 na Slovensku

Zmeny pred štartom turné

12.03.2019 18:00

Na základe vzájomnej dohody medzi organizátormi turné Alexandrovci 2019 na Slovensku a manažmentom skupiny Kollárovci došlo k výmene domáceho hosťa. Publikum v desiatich slovenských mestách sa môže tešiť na vystúpenie jednej z najpopulárnejších slovenských speváčok – Kristíny. viac »


Čarovné Smolenice počas leta ožijú hudbou a rozprávkami

Čarovné Smolenice počas leta
FotoVideo

12.03.2019 17:00

Smolenický zámok s priľahlým šľachtickým parkom má unikátnu atmosféru. V širokom okolí patrí k tým najpríjemnejším miestam pre oddych a menší únik zo všednej pracovnej reality. Čarovnému prostrediu dodali OZ Smoleničan nový rozmer a pripravili pre vás pestrý letný program. Do Smoleníc zavíta Richard Müller, Robo Grigorov či Jana Kirschner & Para. viac »


Do Košíc sa vracia netradičný protikorupčný festival Pucung

Do Košíc sa vracia
Foto

12.03.2019 10:00

Myšlienka boja proti korupcii v spojení so zaujímavými diskusiami, inšpiratívnymi vystúpeniami a koncertmi sa na východe predstaví už po tretíkrát. Po mimoriadne úspešných dvoch ročníkoch na náv-števníkov čaká atraktívny program aj tento rok. viac »


Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup pripravujú spoločné šansónové turné

Richard Müller, Michael Kocáb

11.03.2019 19:00

Tak toto bude naozaj výnimočné! Tri výrazné osobnosti česko-slovenskej hudobnej scény sa spojili a chystajú spoločné turné. Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup fanúšikom zahrajú a zaspievajú „Šansóny a iné piesne“. Program jesenného turné s týmto názvom síce ešte len tvoria, no už teraz vedia, že významnú časť repertoáru budú tvoriť piesne ... viac »


Hudba lieči - druhý ročník Štupel Festu podporia Horkýže Slíže aj Karpina

Hudba lieči - druhý

11.03.2019 17:00

Pred rokom sa po prvý raz predstavil bratislavskému publiku benefičný koncert s názvom Štupel Fest. Bol venovaný trom zdravotne ťažko postihnutým deťom, ktorých liečba je extrémne finančne náročná. V rámci prvého ročníku sa podarilo cez predaj lístkov vyzbierať 3010€, ktoré boli následne prerozdelené medzi vybrané deti a to Sabínku, Mareka a Filipka. viac »


Najčítanejšie články