Kultúra - novinky zo sveta kultúry | Topky.sk
Štvrtok, 1. jún 2023. Meniny má Žaneta, zajtra Oxana, Xénia.

Kultúra

Horúce novinky domáceho rapu: Yzo & Nik, Radikal Chef a Renne Dang

pred 17 hodinami

Za oknami to čoraz viac začína vyzerať ako letné počasie a k tomu patria aj zásoby novej hudby. Nielenže sme dostali nejaké tie klipy na staršie veci, máme tu aj úplne novú muziku. Prinášame ti rovno tri čerstvé klipy, ktoré nám uvarili naši domáci raperi zo Slovenska a Čiech. viac »

Kráľovský máj na Netflixe: Kleopatra, návrat Bridgertonu, akčná Jennifer Lopez, zábavný stand-up a oveľa viac

Kráľovský máj na Netflixe:

03.05.2023 11:30

V máji očakávaj na Netflixe romantiku. Ale nielen to. Dozvieš sa viac o živote kráľovnej Charlotte z Bridgertonu, o krásne Kleopatre, Jennifer Lopez bude zachraňovať svoju dcéru, Anna Nicole Smith zo svojich archívnych rozhovorov rozpovie jej pravdivý príbeh a Arnold Schwartzenegger zistí, že spolu s dcérou pracujú pre CIA. viac »


Varkocs zo Šamorína úspešne reprezentoval Slovensko na festivale Atlantic Music Expo

Varkocs, Atlantic Music Expo

02.05.2023 15:00

Slovenská hudobná skupina Varkocs sa stala historicky prvým účinkujúcim zo strednej a východnej Európy, ktorého mohli spoznať návštevníci festivalu Atlantic Music Expo (AME). Stalo sa tak 13. apríla 2023 v meste Praia na Kapverdských ostrovoch. viac »


VIDEO Alan Murin, Separ a Pil C v spoločnom klipe plnom salámovej pizzošky

VIDEO Alan Murin, Separ

02.05.2023 11:30

V októbri minulého roka vyšiel očakávaný debut Trueself od Alana Murina, ktorý nám priniesol tracklist doslova plný hitov! Alan dal von projekt, ktorý je svieži, kvalitný a poriadne zamiešal karty na slovenskej hudobnej scéne. Dnes si však spolu chceme pripomenúť jednu z najsilnejších skladieb tohoto projektu. chrbát Alana … viac »


Valašky lietali vzduchom na jedenástom Besnení zbojníkov!

Besnenie zbojníkov vol. 11

01.05.2023 15:00

Rok sa s rokom zišiel, podľa Hrdloreza Borisa dokonca na deň presne, a prišlo v poradí jedenáste Besnenie zbojníkov v réžii bratislavskej thrash metalovej kapely Catastrofy. Tak, ako za tých jedenásť rokov vyrástla kapela, vyrástol aj jej domovský event a z menších klubov sa prepracoval už po druhýkrát do priestorov MMC. viac »


Charakter je viac, ako peniaze: Irit vydal nový projekt, kde má na feate aj Dominiku Mirgovú

Charakter je viac, ako

01.05.2023 11:30

Pokiaľ sa aj ty radíš medzi pravých rapových fanúšikov, meno Irit pre teba určite nebude žiadnou novinkou. Avšak novinky si pre teba pripravil naopak on a za nás rozhodne stoja za to! viac »


Skupina For You Acapella pokrstila svoj nový album a odštartovala turné Hello Tour

For You Acapella, krst

30.04.2023 15:00

V nedeľu 23. apríla predstavila vokálna skupina For You Acapella svoj nový album Hello pred vypredaným kultúrnym domov v Tvrdošovciach. Skupina turné odštartovala v rodnej obci dvoch členov – Katalin a Luciusa. Na koncerte zazneli známe svetové hity, no najmä autorská tvorba, ktorú skupina prezentuje aj na novom albume. Nechýbala najnovšia autorská... viac »


Zo studených ulíc až do rapového pekla: Tento projekt si zaslúži pozornosť

Zo studených ulíc až

30.04.2023 11:30

S rapom začal na ulici, ale dotiahol to až do vlastného štúdia. Príbeh rapera menom Tomy je skutočne rapovým, preto si myslíme, že si rozhodne zaslúži tvoju pozornosť. Na konte má zároveň fresh novinky! viac »


Na Koncerte pre Martinu a Jána v Gregorovciach vystúpi Jana Kirschner a islandská pesničkárka Arny Margret

Koncert pre Martinu a

29.04.2023 15:00

Aj tento rok festival Pohoda v spolupráci s obcou Gregorovce prinesie Koncert pre Martinu a Jána, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. mája v areáli Základnej školy v Gregorovciach. Koncert otvorí talentovaná indie-folková pesničkárka Arny Margret z Islandu a vystúpi aj jedna z najúspešnejších a najobľúbenejších slovenských speváčok Jana Kirschner. viac »


Výber noviniek, z ktorých sa ti zatočí hlavička: Čo sa udialo v hudobnom svete?

Výber noviniek, z ktorých

29.04.2023 11:30

V slovenskej i svetovej hudbe sa toho deje opäť veľmi požehnane. Aký je súhrn tých najzaujímavejších noviniek? Dozvieš sa napríklad aj to, na akom mieste predstavil Ed Sheeran svoje nové songy. viac »


Pražský výběr v Bratislave – stále svieža "nová vlna so starým obsahom"

Pražský výběr v MMC,

28.04.2023 15:00

Každý piatok nemusí byť sviatok, no pre necelú tisícku fanúšikov legendárnej českej rockovej skupiny Pražský výběr znamenal 21. apríl nepochybne výnimočný večer, keď po čase mohli opäť zažiť jej koncert v Bratislave. Fanúšikov by bolo určite aj viac, ale priestory Majestic Music Clubu (MMC) neponúkajú vyššiu kapacitu a vstupenky boli beznádejne vypredané... viac »


Rozprávkový festival Dračie dni mieri na slovenské hrady!

Rozprávkový festival Dračie dni

28.04.2023 13:00

Populárny rozprávkový festival Dračie dni si môžete opäť vychutnať už toto leto na vybraných slovenských hradoch. Prvé podujatie sa uskutoční na konci júna na hrade Červený Kameň, potom bude počas leta pokračovať Budatínskom hrade a Smolenickom zámku a dračia sezóna sa uzavrie predposledný augustový víkend na Bratislavskom hrade, kde bude mať predstavenie premiéru. viac »


Obľubuješ psychologické knihy s neobvyklým uhlom pohľadu? Tieto si určite prečítaj!

Obľubuješ psychologické knihy s

28.04.2023 11:30

Pre dnešné knižné okienko sme si vybrali podkategóriu psychologických kníh. Skúmanie ľudskej duše a povahy je základnou témou, ktorú sa pokúšala odkrývať už antická filozofia. A tak je to dodnes. Neustále hľadáme samých seba a postavy v knihách to robia podobne. viac »


Najlepšie vystúpenia festivalu SHARPE 2023 podľa hudobných profesionálov

Dušan Vlk, SHARPE 2023

27.04.2023 15:00

Po organizačnej stránke bravúrne zvládnutý festival SHARPE je každoročne mimoriadne výdatnou prehliadkou najsviežejších, nielen domácich mien prevažne alternatívnej scény. Keďže vzhľadom na počet scén a množstvo vystupujúcich ide o festival, na ktorom sa ani zďaleka nedajú stihnúť všetky koncerty, rozhodli sme sa osloviť domácich aj zahraničných profesionálov... viac »


7 dejových nezmyslov v obľúbených seriáloch: Postrehol si niektoré z nich?

7 dejových nezmyslov v

27.04.2023 11:30

Stalo sa ti už niekedy, že si vo svojom obľúbenom seriáli odhalil „dejové nezrovnalosti“, ktorých sa tvorcovia dopustili? Ak má seriál navyše niekoľko (desiatok) sérií, natiahnutých na zopár rokov, niet sa ani čomu diviť. Poď sa s nami pozrieť na tie najzaujímavejšie chyby. viac »


Juraj Kemka a Jozef Vajda ako Lord Norton a sluha James vás pobavia brilantným humorom

Juraj Kemka a Jozef
Foto

26.04.2023 18:00

Kreatívni producenti z umeleckej agentúry LECA v spolupráci s Rudolfom Gerim vsadili po rokoch na kultový titul z pera Jána Snopka – LORD NORTON A SLUHA JAMES. S poctou pristúpili k obnove a znovuzrodeniu tejto legendárnej komédie. Príďte sa príjemne pobaviť na inteligentnom a brilantnom humore plnom komických a nečakaných zvratov. Termíny a mestá v článku. viac »


Bob Dylan sa dočká filmovej autobiografie v hlavnej úlohe so spievajúcim Timothée Chalametom

Timothée Chalamet, 2022

26.04.2023 15:00

Jeden z globálne najvplyvnejších pesničkárov a jediný muzikant, ktorému bola za piesňové texty udelená Nobelova cena za literatúru sa dočká ďalšej filmovej autobiografie, tentokrát s názvom A Complete Unknown. Dylana bude hrať mladá americká celebrita Timothée Chalamet, známy z filmov Duna či netflixového hitu Don't Look Up. Talentovaný herec vo filme... viac »


Veľká zmena v živote Andyho Krausa! ROZHOVOR

Veľká zmena v živote

26.04.2023 12:00

Andyho Krausa fanúšikovia poznajú najmä ako legendárneho Lásla Komárom, ktorý je na scéne už 20 rokov. Zdá sa však, že Láslo má svoje dni spočítané a na scénu prichádza Andy s novou show. V rozhovore sa dočítate čo chystá. viac »


Desivejší ako kedykoľvek predtým: Trailer na horor Insidious 5: The Red Door ti nedá spať

Desivejší ako kedykoľvek predtým:

26.04.2023 11:30

7. júla tohto roku bude do kín oficiálne uvedený očakávaný horor Insidious 5: The Red Door. Včera bol zverejnený oficiálny trailer na piate pokračovanie úspešnej série. Po jeho pozretí uvidíš, že hranice toho, čo nás môže v mainstreamovom filmovom horore desiť, sa opäť posúvajú. viac »


Bratislavský showcase festival SHARPE po piatich rokoch narástol do sebavedomej krásy

Izzy and the Black

25.04.2023 15:00

Sebavedomé rozvíjanie slovenskej hudobnej scény môžeme chápať ako ústredný motív showcasového festivalu a piaty ročník ukázal, ako veľmi sa posunulo aj samotné podujatie. Festival SHARPE je v priestoroch Novej Cvernovky už pevne udomácnený a neustále preskúmava jej možnosti – tento rok napríklad pridaním ďalšieho pódia v podzemí či zahrnutím vonkajšieho... viac »


RECENZIA Život Draculovho sluhu je náročný: Ako si s ním poradí Renfield v novej hororovej komédii?

RECENZIA Život Draculovho sluhu

25.04.2023 11:30

Tradičný zloduch s netradičným príbehom. Nová hororová komédia Renfield so zaujímavým obsadením prichádza do kín. Dracula sa znova objaví na veľkom plátne, no tentokrát skôr s vtipným ako strašidelným podtónom. Vydarila sa táto žánrová zmena? viac »


Najčítanejšie články