Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 18. júl 2019. Meniny má Kamila, zajtra Dušana.

Kultúra

Do kín prichádza letné filmové osvieženie - Loli paradička

Loli Paradička

Loli Paradička

pred 15 hodinami

Tridsať rokov po Pásla kone na betóne vznikol prvý autorský celovečerný film, ktorý pochádza výlučne z východného Slovenska. 18. júla vstupuje do slovenských kín Loli paradička viac »

RECENZIA John Wick sa vracia a opäť za sebou necháva kopu mŕtvol: Podarilo sa mu prekonať aj skvelú prvú časť?

RECENZIA John Wick sa

17.05.2019 14:00

BRATISLAVA - Keď v roku 2014 prišiel do kín film John Wick, mnohým divákom spadla sánka. Už to totiž nebolo len o krvavej akcii, ktorá nemala konca kraja. Pomsta hlavnej postavy konečne dostala poriadny a premyslený príbeh, nechýbali emócie a ani zranenia. Tie sa dovtedy hrdinom akosi nelogicky vyhýbali. viac »


Jaro Filip 70 - Veľmi osobný rozhovor s Jarom Filipom ml.

Jaro Filip

17.05.2019 14:00

Tento rok, 22. júna, by sa Jaro Filip dožil sedemdesiatky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24. júna 2019 o 19.30 v AXA Aréna NTC v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, ako ho nazval Dežo Ursiny, pripomenie prostredníctvom jeho hudobnej tvorby. O svojom vzťahu k otcovi hovorí Jaro Filip ml., ... viac »


Úspešná talk show Evy Černej spojí spisovateľku, motivátora aj Simu Martausovú v Devíne

Talk show Evy Černej

16.05.2019 19:00

Publikum sa konečne dočkalo a Eva Černá prichádza so svojou talk show “Žiť život s vášňou” aj do Bratislavy. Na ďalší diel výnimočnej talk show si Eva Černá pozvala opäť zaujímavých hostí. Nahliadnite aj vy do života hostí ako Oľga Feldeková, Peter Casanova a charizmatická Sima Martausová, už 19.6. v hoteli Hradná Brána. viac »


Kremnica: Párty na kúpalisku, snowboardisti v bazéne

BAVM 2017
FotoVideo

16.05.2019 17:00

Dobrá hudba a adrenalínové športy. Nenechajte si ujsť toto spojenie a príďte sa presvedčiť na vlastné oči, ako táto kombinácia dokonale funguje v Kremnici. Už 7. a 8. júna 2019 pozývame všetkých nadšencov extrémnych športov a kvalitnej hudby na II. ročník festivalového a športového podujatia Letný Big Air v meste. viac »


Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave

 Y-games
Foto

15.05.2019 18:00

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones. Zažite tri dni plné hier, technológií, cosplayu, popkultúry a ponorte sa do jedinečnej atmosféry tematiky Game of Thrones. viac »


Oslavy 90. výročia Alexandrovcov na Slovensku sa začali v Prievidzi

Oslavy 90. výročia Alexandrovcov

14.05.2019 18:00

Už počas prvých skladieb bolo zrejmé, že toto turné výnimočného telesa, ktorého oficiálny názov je Akademický súbor piesní a tancov ruskej armády A. V. Alexandrova, bude naozaj stáť sa to. Nové aranžmány skladieb dostali publikum do varu hneď v úvode programu a nálada gradovala až do konca koncertu. Alexandrovci začali svoje turné u nás a koncertovať budú až do 9. júna. viac »


Filmový sviatok po roku opäť na Slovensku: Art Film Fest spúšťa predaj cinepassov

Filmový sviatok po roku

08.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Medzinárodný filmový festival Art Film Fest patrí medzi najdôležitejšie domáce filmové podujatia a aj počas svojho 27. ročníka ponúkne množstvo kvalitných filmov v dvoch súťažných a viac ako tucte nesúťažných sekcií. Bohatý program doplnia prednášky a diskusie s tvorcami i odborníkmi z celého sveta, autogramiády, výstavy, koncerty a množstvo ... viac »


Prázdno po ňom nikto nedokáže zaplniť. JARO FILIP 70 - spomienkový koncert

Prázdno po ňom nikto

07.05.2019 14:00

Keď sa v ten horúci letný deň pred devätnástimi rokmi rozšírila správa, že zomrel Jaro Filip, nikto z nás tomu najskôr neuveril. Vraveli sme si: to nemôže byť predsa pravda, to je zasa len nejaký Jarov žartík... žiaľ, nebol. Jaro odišiel v najlepších rokoch, sotva začal ďalšiu päťdesiatku. Odišiel rýchlo, bez varovania. Zostalo tu po ňom prázdno, ktoré nik nezaplnil. viac »


EAR-GASMIC na svoje 10. výročie prinesie DJskú trance špičku

EAR-GASMIC na svoje 10.
FotoVideo

06.05.2019 15:00

Už 25. mája trance párty EAR-GASMIC oslávi svoje neuveriteľné 10. výročie. Bude to zároveň jeden z tých momentov v roku, kedy do Bratislavy zavíta medzinárodná trance elita. V podobe nabitého line-upu sa tu predstavia DJi Simon Patterson, Sean Tyas, RAM, Unbeat, Kristy Jay, Cole a Zolike. viac »


Na festivale Východná zatancuje aj SĽUK, ktorý vznikol pred 70 rokmi

Folklórny Festival Východná
FotoVideo

03.05.2019 17:00

Od skladateľa Alexandra Moyzesa, až po popovú kapelu Billy Barman. Aj takto zjednodušene by sa dala opísať cesta, ktorú má za sebou Slovenský ľudový umelecký kolektív, známejší pod skratkou SĽUK. Na začiatku leta, v piatok 5. júla vystúpi na Folklórnom festivale Východná. A o pár mesiacov neskôr - v septembri, oslávi 70 rokov od svojho vzniku. viac »


Bratislavský Autosalon je v plnom prúde. Pozrite si VIDEO a zistite, čo na vás čaká

Bratislavský Autosalon je v
FotoVideo

02.05.2019 16:00

Prestížna automobilová udalosť, bratislavský Autosalon, v stredu otvoril svoje brány pre verejnosť. Prehliadka modelov všetkých druhov – od malých mestských áut, cez offroady, SUV, až po športové a luxusné kúsky v exkluzívnych expozíciách z neho robí výnimočné automobilové podujatie. viac »


Prípravy na turné Alexandrovci na Slovensku vrcholia, zástupcovia súboru sa na ne prišli pozrieť

Prípravy na turné Alexandrovci
Foto

30.04.2019 14:00

Prvý koncert ruského súboru Alexandrovci v rámci turné k 90. výročiu založenia je naplánovaný na druhú májovú nedeľu v Prievidzi. Okrem skladieb, ktoré od nich dlhodobo publikum očakáva, do aktuálneho repertoáru pribudli aj skladby zo 40. a 50. rokov 20. storočia. Alexander Alexandrovič Kruze, nový sólista súboru, počas návštevy zaspieval ukážku zo ... viac »


Kastingy na novú ľadovú šou overili fyzickú a kreatívnu zdatnosť budúcich účinkujúcich

Kastingy na novú ľadovú
FotoVideo

30.04.2019 13:00

Príprava novej ľadovej šou Angry Birds on Ice, ktorej hlavnými lákadlami sú krásne kostýmy, akrobatické kúsky a originálna hudba, je v plnom prúde. Postavy však nemôžu „ožiť“ bez tých správnych účinkujúcich, ktorí ich stvárnia, preto bolo potrebné ich čím skôr obsadiť. viac »


Kam s deťmi na MDD? Malinovo ožije Apponyiho Juniálesom

Kam s deťmi na
FotoVideo

29.04.2019 18:00

Už 1.júna odštartuje v Malinove prvý ročník celodennej kultúrnej akcie pod názvom Apponyiho Juniáles. Organizátori pripravili bohatý program pre všetky vekové kategórie. Doobeda sa môžu tešiť na cestu rozprávkovým lesom, maľovanie na tvár, trampolíny, tvorivé dieľničky, vystúpenie PACI PAC, Polemic či EGO. viac »


Na Slovensko sa valí hudobný kolos: EVANESCENCE vystúpia v Trnave

Na Slovensko sa valí
FotoVideo

29.04.2019 17:00

Gothic rock. Gothic metal. Alebo aj symfo-metal... Je úplne jedno ako ich nazvete. Prichádza správa roka – Evanescence konečne vystúpia na Slovensku. Po dlhšej prestávke na európskom kontinente sa skupina vracia, a v rámci nie veľmi intenzívneho turné sa zastavia aj na Slovensku, konkrétne na trnavskom štadióne. viac »


Zdravá výživa, pohyb a rodinná zábava - taký bude VegDay na Červenom Kameni!

Zdravá výživa, pohyb a

26.04.2019 17:00

V posledných rokoch prudko rastie záujem o zdravé stravovanie a jeho alternatívy v podobe vegetariánstva, či dokonca vegánstva. Keďže zdravie ide ruka v ruke nielen s jedlom, ale aj pohybom, tak práve tieto oblasti spája podujatie VegDay, ktoré sa bude konať už 6. júla v čarovnom prostredí hradu Červený Kameň. viac »


RECENZIA Epické vyvrcholenie celej ságy: Avengers: Endgame plní sny každému fanúšikovi komiksov od Marvelu

Avengers

26.04.2019 16:00

BRATISLAVA - Cesta trvajúca 11 rokov, počas ktorých sme dostali 21 previazaných komiksových filmov, je na konci. Marvel, spoločnosť, ktorá stála na začiatku milénia na pokraji krachu, sa vypracovala po pozície továrne na sny. Filmová divízia vytvorila fungujúci (uč sa, DC) vesmír a zároveň najziskovejšiu franšízu v histórii kinematografie. viac »


Dve frajerky, jedna žena a Štefan Štec - to všetko sa mieša v novom singli rusínskeho speváka

Dve frajerky, jedna žena
FotoVideo

26.04.2019 13:00

Mladý talentovaný hudobník s rusínskymi koreňmi Štefan Štec predstavuje novú pieseň Báči Jašov, ktorú mu produkoval Peter Bič. A tu sa ich spolupráca nekončí. Známy gitarista a frontman kapely Peter Bič Project spolu so speváčkou Viktóriou si s ním v skladbe nielenže zaspievali, ale dokonca účinkovali aj vo videoklipe. viac »


Japonsko na Bratislavskom hrade: Včera premiér, onedlho možno aj Kill Bill

Japonsko na Bratislavskom hrade:
FotoVideo

26.04.2019 11:00

Vystrieda na Bratislavskom hrade Šinzó Abeho Uma Thurman, ukáže sa 16. júna. V tento deň pridáva husľový virtuóz Filip Jančík svoj ďalší koncert na dominante hlavného mesta. Divákom, ktorí majú radi známe hity v netradičných aranžmánoch, ponúkne obľúbenú filmovú hudbu. viac »


Detský festival posúva hranice programu až do piešťanského neba

Detský festival posúva hranice

25.04.2019 18:00

LETECKÁ SHOW, MODERNÝ CIRKUS A KONCERTY PACI PAC A FÍHA tralala so skupinou BABY BAND. Zažite rodinný víkend plný zábavy pre všetkých. Zajo TURBO a Kohútik ŤUKI sa rozhodli po prvýkrát vyraziť za detičkami mimo Bratislavy. A to je skvelá správa pre všetky deti a rodičov z Piešťan a ich blízkeho a ďalekého okolia. viac »


Najčítanejšie články