Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Kultúra

Do kín prichádza nová česká komédia plná hereckých hviezd

FotoVideo
pred 44 minútami

Slovenskí diváci sa už od 24. októbra môžu tešiť na neuveriteľne vtipný príbeh o trampotách jednej americkej rodiny, ktorá zdedí starobylý zámok v Čechách a rozhodne sa tam presťahovať. viac »

Ozajstné bábky a večne nespokojný pes budú hviezdami Divadelnej Nitry

Ozajstné bábky a večne
Foto

04.09.2019 12:00

Aké príbehy rozprávajú dve strany oddelené stenou? Kde leží hranica medzi osobnou slobodou a neslobodou? Medzinárodný festival Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019) pozval tvorcov, ktorí tému Podoby slobody posúvajú do roviny medziľudských vzťahov a pozerajú sa na ňu z netradičných uhlov. Napríklad, očami psa. viac »


S kilami dole vďaka folklóru!

S kilami dole vďaka
Foto

04.09.2019 10:00

Zrodil sa nový rýdzo domáci produkt Tancuj, makaj, vykrúcaj, ktorý má prostredníctvom tanca na ľudovú nôtu a tradičných silových úkonov zbaviť Slovač nenávidených prebytočných kalórií. Nie americkí vedci, ale tím z olympijského centra x-bionic sphere zistil, že drina pri slovenskom folklóre ponúka všetko to, čo aj aerobik, posilka alebo zumba. Neveríte? viac »


Maštalír ako samoľúby neverník: Toľko klamstiev, až... Kde je PRAVDA?

Maštalír ako samoľúby neverník:

04.09.2019 08:20

BRATISLAVA - Geniálny Tomáš Maštalír stvárňuje hlavnú postavu v hre Pravda, kde mu sekunduje Zuzana Fialová ako jeho podvádzaná manželka. A Marián Mitaš ako kamarát, ktorému spáva so ženou. Tú stvárňuje Rebeka Poláková v alternácii so Zuzanou Kanócz. viac »


Adam Ďurica pridáva koncert v rámci jesenného turné, v Bratislave zahrá dvakrát!

Adam Ďurica
FotoVideo

03.09.2019 09:00

Adam Ďurica je vynikajúci mladý umelec, ktorého popularita s každou piesňou stúpa. Po tom ako na jar vypredal svoje akustické turné, sa rozhodol koncertovať aj na jeseň. A o jeho turné je taký záujem, že jeden koncert dokonca pridáva! viac »


Detské duo PACI PAC prekvapuje reggae novinkou. Na spoluprácu si prizvali Medial Banana!

Detské duo PACI PAC

02.09.2019 18:00

Detské projekty sa už rokmi udomácnili na slovenskej hudobnej scéne a darí sa im naozaj skvele. Okrem náučných textov, chytľavých refrénov a silného vizuálneho zážitku obvykle prinášajú ešte čosi navyše. Zaujímavé posolstvo. viac »


8 akcií, ktoré si nemôžeš nechať ujsť: Krst top slovenského talentu, rozlúčka s Hexom, koncerty legiend

Akcie

28.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Leto sa pomaly končí, to ale neznamená, že nestíhaš posledné festivaly sezóny, alebo nakúpiť lístky na super jesenné koncerty. Vybrali sme pre teba 8 akcií po celom Slovensku, ktoré sa rozhodne oplatí zažiť. Tak poďme na to. viac »


Skočte do hlbín divadelnej fantázie. Nájdete tam aj výtvarné umenie, film a hudbu

Skočte do hlbín divadelnej
Foto

27.08.2019 12:00

Prekračujú hranice umeleckých žánrov a ich predstavivosť nemá konca. Medzinárodný festival Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019) vybral do hlavného programu aj súbory, pre ktoré je sloboda tvorby podstatou ich DNA. Inscenácie, ktoré predstavia publiku, sľubujú netradičný zážitok. viac »


Ďalšia akčná bomba Luca Bessona prichádza do kín!

Špionážny thriller ANNA

27.08.2019 10:00

Štýlový špionážny thriller ANNA sa začína vo chvíli, keď zástupca prestížneho módneho domu na zaprášenom pouličnom trhu v Rusku objaví krásnu predavačku a spraví z nej špičkovú topmodelku v Paríži. Lenže podobne ako matriošky, ktoré Anna kedysi ponúkala turistom, táto vzrušujúca filmová jazda v sebe skrýva omnoho viac, ako sa zdá na prvý pohľad. viac »


Jeseň a zima plná koncertov: Čaká vás hudobná romantika aj zábava s priateľmi

Jeseň a zima plná

26.08.2019 17:00

BRATISLAVA - Vyraziť si do spoločnosti neznamená ísť len do divadla či do kina. Čo takto parádny koncert obľúbeného speváka alebo skupiny? viac »


Obľúbená romanticko-erotická séria pokračuje!

Obľúbená romanticko-erotická séria pokračuje!

26.08.2019 15:00

Ak by ste nemuseli chrániť svoje telo, prestali by ste chrániť aj svoje srdce? viac »


Medzinárodný festival umenia ponúkne takmer štyridsať podujatí rôznych žánrov

Medzinárodný festival umenia ponúkne

24.08.2019 11:00

V divadelných aj koncertných sálach, galériách, múzeách, ale aj na ulici sa budú od 8. do 14. septembra 2019 odohrávať takmer štyri desiatky podujatí Medzinárodného festivalu TRANS/MISIE 2019, ktorého organizátorom je Štátne divadlo Košice s podporou Ministerstva kultúry SR. Na svoje si prídu milovníci žánrov – divadla, hudby, výtvarného umenia, histórie, ... viac »


TRANS/MISIE zaplavia Košice umením šiestich krajín

TRANS/MISIE zaplavia Košice umením

23.08.2019 11:00

Umenie všetkých druhov zaplaví v druhom septembrovom týždni Košice na druhom ročníku Medzinárodného festivalu umenia TRANS/MISIE, ktorý je spoločným projektom divadiel zo šiestich krajín - Poľsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Litva, Ukrajina. Organizátorom festivalu je Štátne divadlo Košice s podporou Ministerstva kultúry SR. Hlavnou témou festivalu ... viac »


Postavičky z obľúbenej skladačky ožívajú v dobrodružnom príbehu PLAYMOBIL VO FILME

Postavičky z obľúbenej skladačky
FotoVideo

21.08.2019 09:00

Už viac ako 45 rokov sa deti na celom svete tešia zo 7,5 cm vysokých plastových figúrok známych ako Playmobil®. Populárne hračky ožívajú v novom pútavo spracovanom príbehu PLAYMOBIL VO FILME z dielne ON Animation Studia. Toto leto bude vo viac ako v 60 krajinách uvedený v kinách vtipný veľkorozpočtový animovaný film, inšpirovaný touto deťmi i rodičmi obľúbenou skladačkou. viac »


RECENZIA Once Upon a Time in Hollywood je hereckým koncertom DiCapria a Pitta, ktorý si zamiluje každý fanúšik Tarantina

RECENZIA Once Upon a

16.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Quentin Tarantino je žijúcou legendou kinematografie. Nie, to nie je len môj názor či názor amerického kritika. O tom, že tohto „magora z videopožičovne“ jednoducho nejde nemilovať svedčí aj fakt, že na csfd.cz ide o nielen najobľúbenejšieho režiséra, ale zároveň aj scenáristu. viac »


Hlava XXII je stále živá. Vypovedajú o tom inscenácie z Ruska aj zo Slovenska

Divadelná Nitra
Foto

14.08.2019 12:00

Zápas o slobodu sa neskončil ani pádom komunizmu. Príbehy ľudí, ktorí čelia systémovej manipulácii, vznikajú aj v dnešnej slobodnej dobe. Svedčia o tom inscenácie, ktoré do svojho hlavného programu zaradil Medzinárodný festival Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019). viac »


RECENZIA Toy Story 4 ťa vezme naspäť do detstva: Nádherná animácia a skvelý príbeh ťa citovo vyžmýkajú a ty to budeš milovať

Toy Story

14.08.2019 10:00

BRATISLAVA - Rok 1995 zmenil celý filmový priemysel. Pixar totiž vypustil do sveta úplne prvý celovečerný animovaný film s názvom Toy Story, ktorého príbeh si zamilovali všetky deti aj dospelí. O štyri roky prišlo pokračovanie, ktoré dosahovalo rovnakých kvalít a pekne rozšírilo svet hračiek. Keď sa po vyše desiatich rokoch rozhodlo štúdio vytvoriť ... viac »


Vypredá Paľo Habera & TEAM aj pridaný bratislavský koncert 10. novembra?

Habera & TEAM Tour

13.08.2019 16:29

5 slovenských miest už zažilo neskutočnú energiu, najväčšie hity, jedinečnú atmosféru a fantastický výkon v podaní Paľa Haberu a skupiny TEAM začiatkom leta. Na koncert v hlavnom meste si musia fanúšikovia počkať až do novembra, a že sa nevedia dočkať aj tu o tom svedčí vypredaný koncert 9. novembra a už viac ako 2000 vstupeniek predaných na pridaný koncert 10. novembra! viac »


Na temné narodeniny dorazí aj Jaro Slávik!

Temné kecy

13.08.2019 12:00

Populárna stand-up comedy show Temné Kecy sa v septembri „dožíva“ neokrúhleho jubilea 5 rokov. Teda, už by sa po nej pozrel aj nejeden kňaz. Ale chalani z najdrsnejšej group majú tiež svoje metódy. Všetko prebehne natvrdo a bez cenzúry. viac »


RECENZIA Smiech, stres aj nekonečné hádky: Prvotriedna komédia ti ukáže bláznivý svet za oponou

RECENZIA Smiech, stres aj

12.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Ako to asi vyzerá v zákulisí divadla deň pred dlho očakávanou premiérou? Na túto otázku ti odpovie jedinečná komédia s názvom Pi čaj, miláčik. V origináli Thé à la menthe ou t’es citron?, je divadelnou inscenáciou, ktorá získala prestížnu Molièrovu cenu ako Komédia roka 2011. Režisér Svetozár Sprušanský hru z francúzskeho prostredia preniesol ... viac »


Divadelnú Nitru otvorí operný hit z Českej republiky

Divadelnú Nitru otvorí operný
Foto

07.08.2019 13:00

Užívanie a zneužívanie slobody je témou, ktorá sprevádza ľudstvo už od nepamäti. O tom, že je to záležitosť aktuálna aj v súčasnej dobe, hovoria inscenácie vybrané do hlavného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra (27. 9. – 2. 10. 2019). viac »


Najčítanejšie články