Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. marec 2019. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Kultúra

ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ SMRŤ otvára kontroverznú tému: Nebola zbabelec, hovorí syn ženy, ktorá sa rozhodla zomrieť

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Do kín vstupuje dokument slovenského režiséra, ktorý pravdepodobne vzbudí veľkú odozvu. Volá sá DOBRÁ SMRŤ a sleduje posledné mesiace a dni života Janette Butlin, ktorá sa rozhodne pre dôstojnú, lekárom asistovanú smrť. Musí preto vycestovať do Švajčiarska, kde je tento spôsob konca života legálny. Film Tomáša Krupu však sleduje aj osud ... viac »

Peter II. - posledný imperátor po mužskej línii rodu Romanovcov

Peter II.

13.12.2018 12:00

Peter II., vnuk Petra Veľkého z prvého manželstva a bratranec Márie Terézie, sa stal panovníkom Ruska ako dvanásťročný, ale imperátor bol iba tri roky. Cár Peter II. nebol samostatne spôsobilý vládnuť a reálnu moc mal v rukách jeho regent knieža Menšikov, neskôr vicekancelár Ostermann a následne šľachtici Dolgorukí. viac »


Siedmy album pop operného tria La Gioia je plný československých hitov

Siedmy album pop operného

10.12.2018 17:00

Best of Československé je názov v poradí už siedmeho albumu formácie La Gioia, ktorý vyšiel začiatkom októbra. Len nedávno ho trojica spevákov pokrstila v rannom vysielaní Telerána. Po Karlovi Gottovi, Lucii Bílej, Michalovi Davidovi, či Hane Gregorovej sa krstnými rodičmi stali Daro Richter a Adriana Poláková spoločne s celou rannou zostavou relácie. ... viac »


Inkluzívne vzdelávanie môže fungovať v praxi aj na slovenských školách

Inkluzívne vzdelávanie môže fungovať

06.12.2018 14:00

Už od roku 1992 je tretí decembrový deň označovaný ako Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím. Pri tejto príležitosti je dôležité upriamiť pozornosť aj na deti a vzdelávanie. Práve deti so zdravotným znevýhodnením sa totiž často stretávajú s odmietnutím na bežných školách, ktoré im nedokážu zabezpečiť podmienky na spoločné vzdelávanie so svojimi ... viac »


Super Taxík sa rúti do kín

Super Taxík sa rúti
FotoVideo

06.12.2018 10:00

Super Taxík, ktorému pod kapotou bije srdce skutočného pretekára, sníva o titule „Kráľa ciest“ v jeho rodnom meste Gasket City. Počas pretekov však urobí chybu a nešťastne nabúra do slávnej talianskej modelky Belly di Monetti, do ktorej sa na prvý pohľad zamiluje. viac »


320. výročie návštevy Petra I. v Bratislave

Peter I.

05.12.2018 12:00

Peter Veľký bol vizionár, reformátor, námorník, staviteľ, vojenský taktik a jeho život bol plný dobrodružstva, milostných afér, ale predovšetkým nekonečného záujmu po vedomostiach. Celý život boli u neho na prvom mieste vzdelávanie, more, lode a výstavba nového domova Petrohradu. Prezývku „Veľký“ si zaslúžil za svoje reformy a zveľadenie Ruska vďaka jeho otvoreniu sa západu. viac »


Do kín prichádza legendárny hrdina. Ale je to naozaj on?

Do kín prichádza legendárny
Foto

05.12.2018 10:00

Myslíte, že túto legendu ste videli a počuli už stokrát, ale takto Robina Hooda nepoznáte. V novom filmovom spracovaní príbeh slávneho zlodeja a bojovníka naberá úplne iné obrátky. V modernom dobrodružstve Robinovej revolty voči skorumpovanej kráľovskej korune sa diváci dočkajú divokých súbojov, akčnej choreografie, priateľstva na život a na smrť i nadčasovej romantiky. viac »


Urban Market predstaví čarovné dedičstvo Vianoc

Urban Market predstaví čarovné

03.12.2018 18:00

Jedinečná predajná prehliadka módy a dizajnu Urban Market je už tradičnou súčasťou predvianočnej Bratislavy. Tentokrát sa uskutoční 7. až 9. decembra v krásnych, secesných priestoroch gymnázia Gamča na Grösslingovej ulici. viac »


Treba vidieť - 5 tipov na zážitok, ktorým určite potešíte

Treba vidieť - 5
Foto

03.12.2018 12:00

Zabudnite na zhon a zastavte sa. Adventné obdobie je o spomalení, pokoji a užívaní si radosti a príjemných zážitkov. Stretávanie sa na vianočných trhoch s priateľmi, na ktorých možno cez rok nebol čas, je veľmi príjemné, ale skúste aj niečo menej tradičné. Pripravili sme pre vás zaujímavé tipy, ako si užiť predvianočný čas a ako potešiť vašich blízkych. viac »


Advent v Savoy Gallery

Advent v Savoy Gallery

03.12.2018 11:00

Savoy Gallery v decembrovom predvianočnom čase pripravila atraktívnu výstavu dvoch známych bratislavských autorov, maliara Alexeja Vojtáška a sochára Juraja Čuteka. Nie je to ich prvá spoločná výstava, pretože v posledných rokoch absolvovali spolu prezentácie nielen na Slovensku, ale najmä v zahraničí, v Taliansku a Spojených štátoch. Obaja sú veľmi ... viac »


Svetová premiéra v košickom divadle je tanečnou prechádzkou Slovenskom

Svetová premiéra v košickom
Foto

30.11.2018 09:00

Piatok 30. novembra bude mať v Štátnom divadle Košice svetovú premiéru nový autorský projekt Ondreja Šotha Rodná zem, ktorým v košickom divadle vyvrcholia oslavy storočnice vzniku Československa. Predstavenie je zároveň venované aj legende slovenského folklórneho tanca Jurajovi Kubánkovi k jeho nedávnym deväťdesiatinám. viac »


Najväčšie hity SMOKIE s orchestrom včera v Budapešti, dnes už v Bratislave!

Najväčšie hity SMOKIE s
Foto

29.11.2018 14:00

Dvadsať najväčších hitov SMOKIE v jedinečnom podaní spolu s vynikajúcim maďarským symfonickým orchestrom DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA so skvelým dirigentom Péterom Druckerom znelo včera v Budapešti a už dnes večer sa na ne môžu tešiť všetci fanúšikovia v bratislavskej NTC Aréne. V rámci THE SYMPHONY TOUR 2018 sa na jednom pódiu predstaví takmer 50 umelcov, ... viac »


Všetko bude - 20. MFF Bratislava uvedie roadmovie s ambíciou na Oscara

Všetko bude - 20.
FotoVideo

29.11.2018 11:00

Distribučná spoločnosť Filmtopia v spolupráci s Medzinárodným filmovým festivalom Bratislava prináša v slávnostnej slovenskej premiére najoceňovanejší český film tohto roku, Všetko bude od slovinsko-českého režiséra Olma Omerzu. Projekcia koprodukčnej česko-slovensko-polsko-slovinskej snímky sa bude konať už zajtra (30.11.) o 18:00. viac »


Česká legenda, Lady soul, prezradila aký najneobyčajnejší darček dostala a ako vyzerajú Vianoce u nich doma

Česká legenda, Lady soul,
Foto

27.11.2018 18:30

Ako vníma predvianočný zhon, čo jej na Vianoce chýba, kde strávi Silvester a čím ju najbližší najviac prekvapili? Prečítajte si exkluzívny rozhovor s Lady soul, legendou Marie Rottrovou. viac »


Liz Mitchell z BONEY M už dnes prinesie vianočnú náladu do Bratislavy!

Liz Mitchell z BONEY
Foto

27.11.2018 11:00

Rodáčka z Jamajky a líderka skupiny BONEY M. Liz Mitchell už dnes zavíta do bratislavskej NTC Arény, aby spoločne so svojimi fanúšikmi oslávila 40 rokov na hudobnej scéne. Chýbať pravdepodobne nebude ani jej minuloročný vianočný hit Like Diamonds in the Sky, ktorý vznikol pretextovaním ďalšieho megahitu El Condor Pasa. viac »


Lucie Bílá po koncerte v Bratislave: Bolo to ako nebo na zemi

Lucie Bílá
Foto

26.11.2018 13:00

BRATISLAVA - Exkluzívny bratislavský koncert 20-násobnej slávice avizoval malé zázraky a mágiu v spojení s jedinečným hlasom Lucie Bílej, ale samotný večer ešte predčil očakávania. Niekoľkonásobné standing ovation, nekončiaci potlesk a dojatí diváci - aj tak vyzeral jediný vianočný galakoncert Lucie Bílej na zaplnenom Zimnom štadióne v Bratislave. viac »


Talianski tenori Il Volo: Bolo nám cťou vystúpiť pre pápeža!

Talianski tenori Il Volo:

23.11.2018 14:00

Fenomenálne talianske hudobné trio Il Volo vystúpi prvýkrát na Slovensku. V bratislavskej NTC aréne sa slovenským fanúšikom predstavia už 11. decembra pod taktovkou svetoznámeho dirigenta Marcella Rotu, ktorý je tiež dvorným dirigentom Andreu Bocelliho. viac »


Exkluzívne: Nahliadnite do zákulisia príprav koncertu Márie Čírovej

Exkluzívne: Nahliadnite do zákulisia
Foto

23.11.2018 11:00

Už o pár dní vypukne jedinečná gala šou 3ONE & 1ONLY MÁRIA ČÍROVÁ. Na veľkolepom koncerte, kde oslávi Mária Čírová 30. narodeniny a 10 rokov na scéne, ju bude sprevádzať 40 skvelých hudobníkov a spevákov. Pre vynikajúcu slovenskú speváčku je rok 2018 vrcholom jej kariéry. Začiatkom roka získala prestížne ocenenie OTO a koniec roka oslávi vo veľkom štýle ... viac »


Legendy sa vracajú! Rocky a Creed opäť na filmovom plátne

Legendy sa vracajú! Rocky
Foto

23.11.2018 08:00

ROCKY: „A teraz sa sám seba spýtaj, či chceš niečo dokázať iným ľuďom alebo sám sebe?“ viac »


20. ročník MFF Bratislava vzdáva hold ženám i Robertovi Redfordovi

20. ročník MFF Bratislava
Foto

22.11.2018 15:00

Od 29. novembra do 2. decembra 2018 zaplnia bratislavské kino Lumière a Mladosť výnimočné filmy z celého sveta. Medzinárodný filmový festival Bratislava opäť prináša atraktívne programové sekcie, v rámci ktorých bratislavskému divákovi predstaví kvalitnú svetovú filmovú tvorbu. Špeciálne postavenie má tento rok tematika postavenia ženy v spoločnosti ... viac »


Takto sa vzdáva hold! Slovenské a české hviezdy vzdali poctu K. Svobodovi a J. Bednárikovi

Takto sa vzdáva hold!
Foto

22.11.2018 10:00

Slovensko vzdáva hold hitmakerovi Karlovi Svobodovi (+68), ktorý by v decembri oslávil 80 rokov. Posledný z troch koncertov a výnimočnému slovenskému režisérovi Jozefovi Bednárikovi, ktorý svet milovaného divadla opustil pred piatimi rokmi. Posledný z troch koncertov sa uskutoční 26.novembra 2018 na Zimnom štadióne v Žiline. viac »


Najčítanejšie články