Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Kultúra

Noc je temná a plná hviezdnych hostí. Filip Jančík zahrá na Bratislavskom hrade aj po desiatej

Filip Jančík

Filip Jančík

FotoVideo
včera o 12:00

Los Angeles, Izrael, ale aj farby susedného Rakúska bude hájiť zostava, ktorá už o tri týždne príde na Bratislavský hrad. Dominantu slovenského hlavného mesta budú okupovať celý víkend, a to pri príležitosti unikátnej hudobno-svetelnej šou mladého huslistu Filipa Jančíka. viac »

Robo Opatovský zverejnil krátky film zo zákulisia nakrúcania klipu „Tancuj“!

Robo Opatovský zverejnil krátky
FotoVideo

09.04.2019 17:00

Viac ako 70 tanečníkov, hviezdna Natália Glosíková a Peter Modrovský, čarovné deti, ale aj Oľga Záblacká v pracovnom nasadení. Robo Opatovský zverejnil krátky film o tom, ako sa nakrúcal klip k jeho úspešnej novinke „Tancuj“. viac »


Slovenskí raperi bavia ľudí svojím turné ULTRATOUR so špeciálnou svetelnou show

Slovenskí raperi bavia ľudí

09.04.2019 16:00

Show je úplne fresh, posledné detaily sa vychytávajú ‘za jazdy’ a spolu so Supom a DJ Škrupom majú chlapci za sebou už štyri úspešné zastávky s maximálne spokojným publikom, pričom ich čaká ešte osem. Zatiaľ si to užívajú naplno a cítia sa dobre, ako sa nechali všetci počuť… Slovenská časť turné vyvrcholí 10.5. v bratislavskom MMCčku, do ktorého to ... viac »


Detskí hrdinovia Zajo Turbo a ŤUKI chystajú na piešťanskom Festivale letectva prekvapenie

Detskí hrdinovia Zajo Turbo
Foto

08.04.2019 19:00

Prvý májový víkend si na Festivale letectva v Piešťanoch každý príde na svoje. Partneri podujatia totiž do areálu piešťanského letiska prinesú najväčšiu detskú zónu, aká kedy na Slovensku bola. Spojenie leteckej šou, spomienok na život generála Milana Rastislava Štefánika a aktivít pre najmenších predpovedá veľkolepú zábavu pre všetky vekové kategórie. viac »


Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup pripravujú repertoár spoločného turné!

Richard Müller, Michael Kocáb
FotoVideo

08.04.2019 17:00

„S cizí ženou v cizím pokoji“, „Rozeznávam“, „V penziónu svět“, či „Milovať teba“. Tak aj tieto piesne by mali zaznieť na turné „Šansóny a iné piesne“, ktoré spojilo trojicu legiend česko-slovenskej hudobnej scény. Nádherných piesní majú títo hudobníci veľmi veľa a tak sa naozaj ťažko vyberá, ale na týchto štyroch sa už zhodli. viac »


SpOlu tour Tomáša Klusa je viac ako len koncert

SpOlu tour Tomáša Klusa
Foto

08.04.2019 15:00

Bratislava v nedeľu večer zažila prvý zo série koncertov Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny v rámci turné SpOlu 2019. Počas takmer troch hodín si diváci vychutnali skladby z jeho nového albumu i najväčšie hity. viac »


Slovenské Il Divo LA GIOIA pokračuje v jarnom turné po Slovensku

Slovenské Il Divo LA
Foto

08.04.2019 14:00

Po dvoch úžasných narodeninových koncertoch v Bratislave a v Prahe pokračuje slovenské Il Divo LA GIOIA v koncertnom turné po Slovensku. Kde ich môžete vidieť a aký program si pre vás pripravili? viac »


Tomáš Klus: Namiesto mejdanu sa po koncerte venujeme saune

Tomáš Klus: Namiesto mejdanu

05.04.2019 18:00

Už o niekoľko dní doštartuje český pesničkár Tomáš Klus slovenské turné k novému albumu SpOlu. V siedmich mestách odznejú novinky aj najväčšie hity. Na koncertoch mu bude hosťovať Slovák, Juraj Hnilica. viac »


Festival letectva Piešťany sľubuje nezabudnuteľný víkend: Čo môžete vidieť?

Festival letectva Piešťany sľubuje

05.04.2019 15:00

Banská Bystrica, 5. apríla 2019 - Presne o mesiac, 4. a 5. mája otvorí Festival letectva Piešťany brány piešťanského letiska a začne písať novú kapitolu leteckých podujatí na Slovensku. Organizátori sľubujú dva dni neopakovateľných zážitkov vo vzduchu i na zemi. Spojenie leteckej šou, spomienok na život generála Milana Rastislava Štefánika a najväčšej ... viac »


Posledná príležitosť vidieť Peterhof na Bratislavskom hrade

Posledná príležitosť vidieť Peterhof

05.04.2019 13:00

Výstavu Zlatý vek Peterhofu – od Petra I. po Katarínu II. videli už tisíce návštevníkov Bratislavského hradu. Príbehy ruských panovníkov môžete spoznať aj vy do 14. apríla 2019. viac »


TUKE fest hľadaj pod názvom Majáles Košice!

TUKE fest hľadaj pod
Foto

04.04.2019 10:00

KOŠICE - Už 9.krát sa uskutoční tento známy a obľúbený TUKE fest v Košiciach, no tentokrát pod novým názvom. Organizátori Dream production s.r.o zjednotili názvy košického a prešovského podujatia pod jednotný, a to Majáles. viac »


Veľkolepá oslava, pop operné trio La Gioia oslávilo 10 rokov na scéne, v Bratislave aj v Prahe

Veľkolepá oslava, pop operné
Foto

03.04.2019 18:00

BRATISLAVA - V pondelok 18. marca 2019 rozozneli svojimi hlasmi La Gioia pražský Palác Žofín pri príležitosti svojho narodeninového galakoncertu, ktorý sa niesol v duchu pop opery a spoločne s triom na koncerte vystúpili popredné osobnosti českej a slovenskej hudobnej scény - Sisa Sklovská, Vašo Patejdl a Cigánski Diabli. viac »


Smolenice lakájú na diabolsky dobrý Bašavel

Smolenice lakájú na diabolsky
Foto

02.04.2019 18:00

Zažite echtovnú letnú veselicu! Sprevádzať vás bude unikátna hudobná kombinácia Cigánskych Diablov, Roba Grigorova a Márie Čírovej. To všetko v čarovnom prostredí šľachtického parku pod Smolenickým zámkom. viac »


Vyzradené tehotenstvo, čističi trusu či blázniví bankári: Aj tak vyzerajú top nachytávky všetkých čias

Vyzradené tehotenstvo, čističi trusu

02.04.2019 12:45

BRATISLAVA - Prvý apríl je už celé storočia dňom plným žartov a vtipov. Niektoré sú podarenejšie, iné menej. My ti prinášame výber toho naj – pobavíš sa na nich určite aj dnes! viac »


Rozhodnutie, ktoré neoľutujete!

Rozhodnutie, ktoré neoľutujete!

02.04.2019 10:00

Obetovali by ste svoju slobodu, aby ste boli v bezpečí? Napínavý román, v ktorom nechýba vášeň, dobrodružstvo, erotika a láska! – presne taký je štvrtý príbeh z pera Michaely Zamari. viac »


O.B.D. pokračuje v koncertovaní s novými hosťami!

O.B.D. pokračuje v koncertovaní
Foto

01.04.2019 16:00

Košice a Žilina chalanov z O.B.D. riadne nakopli! Atmosféra, ktorú ich fanúšikovia dokázali na koncertoch vytvoriť, ich nabila energiou a chuťou do ďalšej tvorby a koncertovania. Teraz na jar navštívia ešte dve mestá – Prešov a Banskú Bystricu, kde okrem overených hitov ako sú legendárne „Komáre“ zahrajú aj novinky – „Pekné počasie“, či „Žiadna sláva“. viac »


SLOBODNÁ EURÓPA odštartovala svoje výročné 30 ROKOV TOUR dvakrát vypredanou Bratislavou

SLOBODNÁ EURÓPA odštartovala svoje
Foto

01.04.2019 15:00

Tento víkend odštartovala kapela SLOBODNÁ EURÓPA jarnú časť svojho výročného turné 30 ROKOV TOUR návratom ku svojim koreňom na domovskej scéne bratislavského Randal Clubu, ktorý im od začiatku vytvára intímne klubové prostredie na stretnutia s fanúšikmi. Prvý koncert 29. marca bol behom pár dní vypredaný a tak kapela pridala Bratislave ešte jeden 30. ... viac »


Už to neodkladajte a poďte na Bratislavský hrad - výstava sa dnes nekončí!

Už to neodkladajte a
Foto

31.03.2019 09:00

Pre veľký záujem bude výnimočná výstava Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. predĺžená až do 14. apríla 2019. Po tomto termíne sa vzácne exponáty, zapožičané Štátnym múzeom Peterhof, vrátia do tzv. „ruského Versailles“. Preto treba využiť posledné dni výstavy a zoznámiť sa s príbehmi ruských panovníkov, ktorí ovplyvnili európske aj svetové dejiny. viac »


V Bratislave vystúpi portugalská jazzová diva Maria João, predskakovať jej bude Lenka Dusilová

V Bratislave vystúpi portugalská
FotoVideo

29.03.2019 17:00

Fenomenálna portugalská diva a hlasová improvizátorka Maria João sa po desiatich rokoch opäť vracia do Bratislavy. Jej predskokankou sa stane česká speváčka a šesťnásobná držiteľka ocenenia Anděl, Lenka Dusilová. Koncert prebehne pod hlavičkou hudobného festivalu Zvuk for Štiavnica, 11. mája, v priestoroch bratislavského Ateliéru Babylon. viac »


Stavebný veľtrh v znamení zdravého bývania, inteligentných riešení a dizajnu

Stavebný veľtrh v znamení
Foto

27.03.2019 09:00

Zdravé bývanie s inteligentnými technológiami, úspora energií vďaka moderným materiálom a stavebným prvkom a dizajnové riešenia pre komfortný život – najnovšie trendy v stavebníctve a bývaní do bratislavskej Incheby prináša medzinárodný veľtrh stavebníctva a energetickej efektívnosti CONECO/RACIOENERGIA, ktorý práve dnes otvoril svoje brány. Takmer ... viac »


Adam Ďurica odštartoval svoje turné s hosťami v Žiline a pre veľký úspech pridáva ďalšiu dávku jesenných koncertov

Adam Ďurica odštartoval svoje
Foto

26.03.2019 19:00

Adam Ďurica a jeho hostia si včera pre Žilinčanov pripravili skutočnú hudobnú lahôdku. Spoločným vystúpením s Petrom Bičom, Viktóriu a Ferkom z Peter Bič Project a talentovanou speváčkou Karmen Pál-Baláž odštartovali akustické turné, počas ktorého na jar navštívia 7 miest. Takmer všetky koncerty sú už vypredané a práve to je dôvod, prečo sa Adam rozhodol, ... viac »


Najčítanejšie články