Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 18. júl 2019. Meniny má Kamila, zajtra Dušana.

Kultúra

Do kín prichádza letné filmové osvieženie - Loli paradička

Loli Paradička

Loli Paradička

pred 15 hodinami

Tridsať rokov po Pásla kone na betóne vznikol prvý autorský celovečerný film, ktorý pochádza výlučne z východného Slovenska. 18. júla vstupuje do slovenských kín Loli paradička viac »

Neprejde deň, aby som si na Jara Filipa nespomenul, priznáva Richard Müller

Neprejde deň, aby som

31.05.2019 13:00

Jaro Filip by sa tento rok dožil sedemdesiatky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24. júna 2019 o 19.30 v AXA Aréna NTC v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, na ktorom Richard Müller vystúpi s vlastným výberom piesní zo spoločných albumov. V rozhovore si zaspomínal na spoluprácu s Jarom Filipom. viac »


MDD je iba zahrievacie kolo, tá najlepšia zábava príde 21.6. na 1. Detskom festivale v Nitre

MDD je iba zahrievacie
Foto

31.05.2019 12:00

Detský svet zábavy, športových aktivít a hudby čaká na deti a rodičov 21.-23.júna na Agrokomplexe v Nitre. Letné prázdniny sa začínajú práve na tomto festivale a je najvyšší čas si kúpiť vstupenky. viac »


RECENZIA Filmový Aladin je vizuálne aj príbehovo skvelou jazdou, ktorú si užijú aj milovníci kresleného originálu

https://hashtag.zoznam.sk

30.05.2019 16:00

BRATISLAVA - Hrané verzie starých známych kreslených či animovaných príbehov od štúdia Disney by sme mohli pomenovať úspechom. Popoluška či Kráska a zviera hravo v kinách zarobili miliardu a predstavitelia štúdia sa tak rýchlo pustili do práce na ďalších remakeoch. Najnovším z nich je Aladin, ktorý momentálne zobral útokom domáce i zahraničné kiná. Ako však obstál? viac »


Na túto noc nikdy nezabudnú

Šprtky to chcú tiež

30.05.2019 14:00

Zatiaľ jeden z najlepších filmov roka! Úžasne vtipný! Dokonale divoký! Verte recenziám a ohlasom zo zahraničia, tentokrát nepreháňajú, ŠPRTKY sú skvelé. Budete sa smiať aj plakať, a určite sa zamilujete. Už 30. mája prichádza do kín komédia, ktorá sa stane klasikou. ŠPRTKY TO CHCÚ TIEŽ. viac »


Herný festival Orange Y-Games priniesol napínavý turnaj a výlet do sveta Game of Thrones

Herný festival Orange Y-Games
Foto

29.05.2019 17:00

Vladimír Furdík (Night King) prezradil na Orange Y-Games 2019 informácie zo zákulisia Game of Thrones vrátane svojej verzie konca seriálu. Pozrite si fotky a prečítajte krátky report. viac »


Spomienkový koncert Jaro Filip 70: To NAJ z jeho tvorby prinesú Müller, Bolo nás jedenásť a Teatro Fatal

Spomienkový koncert Jaro Filip
FotoVideo

29.05.2019 11:00

Jaro Filip by sa tento rok dožil sedemdesiatky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24. júna 2019 o 19.30 v AXA Aréna NTC v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, ako ho nazval Marián Varga, pripomenie prostredníctvom jeho hudobnej tvorby. viac »


Festival v Senici láka na kapely, hry aj divadlo

Festival v Senici láka
Foto

29.05.2019 10:00

V útulnom areáli Spoločenského domu Kunov v Senici sa už 15. júna uskutoční v poradí tretí ročník obľúbeného miestneho multikultúrneho festivalu Fest Fiesta. Zahrajú Skuban band, Nvmeri, Tusté baletky, Nina Rosa, Sto múch... viac »


V ľadovej šou Angry Birds on Ice zažijete 360-stupňovú scénu aj obrovské superprasatá!

V ľadovej šou Angry
Foto

28.05.2019 16:00

Akrobatické prvky, skúsený režisér a veľká výprava! Tak bude vyzerať ľadová šou Angry Birds on Ice, akú sme ešte na Slovensku nevideli! Režisér projektu Juraj Benčík si v náročnom konkurze vybral hlavných predstaviteľov, ktorí už trénujú na predstavenie. Teraz sa pripravujú nákladné kostýmy a vyrábajú jednotlivé diely 360-stupňovej pódiovej konštrukcie. ... viac »


Alexandrovci pokračujú v slovenskom turné. V Žiline s dvoma hosťami

Alexandrovci pokračujú v slovenskom
FotoVideo

28.05.2019 14:00

Výročné turné ruského armádneho súboru Alexandrovci na Slovensku pokračuje. Koncert v Žiline, ktorý je naplánovaný po krátkom turné v Českej republike sa odohrá na futbalovom štadióne MŠK Žilina. viac »


Staromestská jazzová loď s Petrom Lipom otvorí aj ukončí leto

Staromestská jazzová loď s

27.05.2019 18:00

Staromestská Jazzová loď je už viac ako 20 rokov súčasťou kultúrneho leta v Bratislave. Na svojej palube hostí Petra Lipu a hudobníkov Traditional Clubu. Jej trasa tradične začína v Bratislavskom Starom Meste a smeruje do Devína, odkiaľ sa po krátkej prestávke vracia späť do mesta. Tentokrát vypláva už 18.6. o 17:00. Leto symbolicky uzavrie 6.9. viac »


Natvrdo a bez cenzúry: Temné Kecy prichádzajú s novými projektmi

Temné Kecy prichádzajú s

27.05.2019 17:00

Ostrieľaní stand up komici, ktorí sa na Slovensku preslávili tým, že si nedávajú pred ústa servítku, prichádzajú vo svojej piatej sezóne s ďalšími novými projektmi. Najbližšie vystúpia so Sajfom a špeciálnymi hosťami 16. Júna v Bratislave. viac »


Noc je temná a plná hviezdnych hostí. Filip Jančík zahrá na Bratislavskom hrade aj po desiatej

Filip Jančík
FotoVideo

24.05.2019 12:00

Los Angeles, Izrael, ale aj farby susedného Rakúska bude hájiť zostava, ktorá už o tri týždne príde na Bratislavský hrad. Dominantu slovenského hlavného mesta budú okupovať celý víkend, a to pri príležitosti unikátnej hudobno-svetelnej šou mladého huslistu Filipa Jančíka. viac »


Vzrušujúci príbeh Samsona a Dalily sa vracia do košického divadla

PR

24.05.2019 09:00

Po Otellovi prináša opera Štátneho divadla Košice ďalší slávny príbeh. V piatok 24. mája bude mať na javisku Historickej budovy ŠDKE premiéru nové naštudovanie vzrušujúceho biblického príbehu Samsona a Dalily francúzskeho skladateľa Camille Saint-Saënsa Samson a Dalila v réžii Romana Poláka a v hudobnom naštudovaní dirigenta Ondreja Olosa. viac »


Cigánski Diabli zahrajú na Bratislavskom hrade, nové CD im pokrstí Milan Lasica!

PR

22.05.2019 17:00

Cigánski Diabli zahrajú exkluzívny koncert na Bratislavskom hrade! Vo vnútornom nádvorí odpália temperamentnú šou plnú hitov. Na jedinečnom koncerte pokrstia svoj nový album a predstavia úplne nové piesne. Hosťom večera a zároveň krstným otcom bude vynikajúci slovenský umelec Milan Lasica. Príďte si vychutnať neopakovateľnú romantickú atmosféru pod ... viac »


PáRock otvorí letnú festivalovú sezónu silným line-upom

PáRock otvorí letnú festivalovú

22.05.2019 16:00

Najintenzívnejší jarno-letný festival, ktorý práve zažije svoj 24. ročník, je tu opäť a láka na obľúbené kapely aj kuriózneho Mojseja. Kapely roztočia prvotriednu zábavu v Mlynskej doline už tento piatok. viac »


RECENZIA Priemerný Detektív Pikachu poteší každého fanúšika Pokémonov: Užijú si ho však aj ostatní?

RECENZIA Priemerný Detektív Pikachu

22.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Osobne som ešte zažil tú éru, kedy sme si ako deti nemohli nechať ujsť nový diel populárneho seriálu Pokémon. Na škole sa vo veľkom menili kartičky týchto roztomilých postavičiek a úprimne, na chvíľu som podľahol aj obrovskému šialenstvu okolo mobilnej hry Pokémon Go. Vysoké očakávania pred úplne prvým celovečerným hraným filmom boli teda ... viac »


Keď sa spoja filharmonici a muzikál, Amélia a Armagedon

Keď sa spoja filharmonici
Video

21.05.2019 16:00

Tóny, sláčiky, klávesy. Ako sa vraví láska na prvé počutie... Za dverami skúšobnej miestnosti bolo počuť, že niečo sa chystá. Červená sála Domu kultúry Dúbravka prežije Magický večer filmovej hudby už 23.5. viac »


Rozhovor s Richardom Müllerom: Na koncerte v Smoleniciach sa bude na čo tešiť!

Rozhovor s Richardom Müllerom:
FotoVideo

20.05.2019 19:00

Dokáže mu muzika aj po rokoch prinášať radosť? Ako dnes hovorí o svojich závislostiach? Prečítajte si pútavý rozhovor s hudobnou legendou. Najbližšie môžete Richarda Müllera vidieť 9. júna na Smolenickom zámku. viac »


1. júna otvorí svoje brány Apponyiho Juniáles v Malinove. Prečo sa oplatí ísť?

Polemic vystúpia na Apponyiho
FotoVideo

20.05.2019 17:00

Na deň detí ožije Malinovo kvalitným kultúrnym podujatím. Apponyiho Juniáles otvorí svoje brány už o 10:00 ráno, kedy začne program cestou rozprávkovým lesom. Návštevníkov čaká bohatý program nielen na pódiu ale aj mimo neho. Ktoré deti majú vstup zdarma? viac »


Konečne originálna romantická komédia! Láska na druhý pohľad dokazuje, že super filmy sa točia aj v Európe

Konečne originálna romantická komédia!

20.05.2019 10:00

BRATISLAVA - Francúzska kinematografia v posledných rokoch opäť úspešne a vo veľkom expanduje do celého sveta. Dôkazom je napríklad aj mimoriadne obľúbená komédia Nedoknuteľní, ktorej popularita za veľkou mlákou spôsobila, že v Hollywoode sa rozhodli nakrútiť remake. Ďalším príkladom bola rodinná snímka Aj dvaja sú rodina. viac »


Najčítanejšie články