Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. marec 2019. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Kultúra

ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ SMRŤ otvára kontroverznú tému: Nebola zbabelec, hovorí syn ženy, ktorá sa rozhodla zomrieť

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Do kín vstupuje dokument slovenského režiséra, ktorý pravdepodobne vzbudí veľkú odozvu. Volá sá DOBRÁ SMRŤ a sleduje posledné mesiace a dni života Janette Butlin, ktorá sa rozhodne pre dôstojnú, lekárom asistovanú smrť. Musí preto vycestovať do Švajčiarska, kde je tento spôsob konca života legálny. Film Tomáša Krupu však sleduje aj osud ... viac »

LEO ROJAS po prvýkrát na Slovensku v Bratislave!

LEO ROJAS po prvýkrát
FotoVideo

05.02.2019 10:00

Dokonalá symbióza tradičnej juhoamerickej hudby s prvkami etna a world music. Už čoskoro a to presne 29. 03. 2019 sa môžeme pripraviť na skvelý zážitok. Na Slovensku sa po prvýkrát predstaví skvelý ekvádorský inštrumentalista LEO ROJAS. viac »


Antalík: „TEAM chce byť lepší ako kedykoľvek predtým“

Antalík: „TEAM chce byť
Foto

31.01.2019 12:00

Skupina TEAM s Paľom Haberom ohlásili po troch rokoch nové turné, ktoré umožní fanúšikom po celom Slovensku si opäť vychutnať nadčasové nahrávky. V týchto dňoch pracujú na výbere skladieb, ktoré sa na turné objavia. Najväčšie hity však nebudú chýbať. viac »


Bratislava sa prvý februárový víkend premení na kávové centrum Európy! Privíta profesionálov z celého sveta

Bratislava sa prvý februárový
FotoVideo

25.01.2019 18:00

Už o pár dní sa centrum Bratislavy rozvonia kvalitnou kávou. Priestory Mozartovho domu na Ventúrske ulici 10 (FACH Bratislava) privítajú desiatky súťažiacich a ďalších vzácnych hostí z oblasti kávy z celého sveta. viac »


Kollárovci: „Je to česť hrať s Alexandrovcami!“

Kollárovci: „Je to česť

25.01.2019 12:00

V máji tohto roka sa v rámci svojho turné k 90. výročiu založenia súboru Alexandrovci vrátia na Slovensko, aby odohrali trinásť koncertov. Rovnako ako v minulosti aj tentokrát budú mať na turné domáceho hosťa - populárnu skupinu Kollárovci. viac »


Adela a Viktor Vinczeovci vyrážajú na turné s divadelným predstavením „Odchody vlakov“, po prvý raz aj do zahraničia!

Adela a Viktor Vinczeovci

24.01.2019 17:00

Manželia Adela a Viktor Vinczeovci excelujú nielen ako moderátori, ale osvedčili sa i na divadelných doskách. Ich predstavenie „Odchody vlakov“ malo vlani obrovský úspech a tak s ním idú aj do ďalších miest. Záujem o ich spoločnú divadelnú prvotinu neutícha a tak do leta vycestujú do regiónov, ktoré ešte nenavštívili. Predstavenie dokonca vyvezú aj za hranice. viac »


Začala sa revolúcia v stravovaní. Má v nej prsty Jamie Oliver

Začala sa revolúcia v

21.01.2019 15:00

Nadácia britského „kuchára bez čapice“ učí deti v slovenských škôlkach a školách, prečo je dôležité jesť ovocie a zeleninu. viac »


Helena Vondráčková si cez víkend prevzala v Nemecku cenu za celoživotný prínos

Helena Vondráčková si cez
FotoVideo

19.01.2019 11:00

Prestížne ocenenie, ktorú nemecký online magazín udeľuje od roku 2011 si cez víkend v Berlíne prevzala česká speváčka Helena Vondráčková. Spolu s Karlom Gottom patrí k najpopulárnejším českým umelcom v Nemecku. viac »


Habera a TEAM vyrážajú po troch rokoch na turné

Habera a TEAM vyrážajú
FotoVideo

18.01.2019 16:00

Ostatné turné Paľa Haberu a skupiny TEAM bolo absolútne vypredané, preto fanúšikovia s napätím očakávali ohlásenie ďalších koncertov. Dočkali sa a v máji štartuje turné po Českej republike a Slovensku. V domovskej krajine absolvuje skupina šesť koncertov, pričom prvých päť v júni a júli, koncert v Bratislave je naplánovaný na november 2019. viac »


V košickom divadle preniesli Molièra do Abova

Alena Ďuránová ako Agnesa

18.01.2019 09:00

Prvou novoročnou premiérou Štátneho divadla Košice bude v piatok 18. januára klasická komédia Škola žien. Viac ako 350 rokov starý text klasickej komédie Jeana B. Molièra preniesli tvorcovia pod vedením režisérky Adriany Totikovej do Abova. Pre herca Ivana Krúpu je postava žiarlivého Arnolfa darčekom k májovému životnému jubileu. viac »


Viktor Horján vyspovedá Milku Vášáryovú a Zuzanu Kronerovú vo svojom Coming Oute

Viktor Horján vyspovedá Milku
Video

17.01.2019 17:00

Je ešte niečo, čo neviete o stáliciach slovenského herectva Milke Vášáryovej a Zuzane Kronerovej? Divadelný a muzikálový herec Viktor Horján nadväzuje na tradíciu svojej talk show vo vynovenej verzii Coming Out, v ktorej postupne vyobracia v otvorených rozhovoroch viaceré popredné slovenské osobnosti a rád ich prinúti prezradiť o sebe čosi viac. viac »


Pozor na to, kam si sadnete, môže vás to stáť život - Peterhof na vlastné oči na Bratislavskom hrade

Pozor na to, kam

17.01.2019 12:00

SNM - Historické múzeum v spolupráci so Štátnym múzeom Peterhof prinieslo na Slovensko unikátnu výstavu Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. Výstava predstavuje život na cárskom dvore v Peterhofe, ktorý začal budovať Peter I. a pôsobili na ňom mnohí významní ruskí panovníci. Medzi nimi aj legendárna Katarína II., už za svojho života nazývaná Katarína Veľká. viac »


Karmen Pál-Baláž predstavuje singel Anjel s rozprávkovým videoklipom

Karmen Pál-Baláž predstavuje singel
Video

16.01.2019 15:00

Talentovaná rodáčka z Rožňavy Karmen Pál-Baláž predstavuje emotívnu skladbu Anjel. Hudbu jej zložil Adam Ďurica. Jej signifikantný chraplák tejto inak jemnej pesničke dodal ráznosť a šmrnc. Karmen vo videu pôsobí ako princezná v zasneženej rozpávke. viac »


Úvod roka 2019 v Savoy Gallery

Úvod roka 2019 v
Foto

14.01.2019 12:00

Prvá tohtoročná výstava v Savoy Gallery predstaví bratislavským divákom tvorbu dvoch pozoruhodných autorov. Známej kolínskej konceptuálnej výtvarníčky a sochárky Anity Kontrec, ktorá má chorvátske korene a zaznamenala mnohé úspechy na európskej výtvarnej scéne a bratislavského umelca, reštaurátora a sochára Gabriela Strassnera. viac »


Sideman Fedor Frešo vypredáva klubové sály aj dnes

Sideman Fedor Frešo vypredáva

08.01.2019 17:00

Večer plný špičkových inštrumentálnych výkonov. Taký bol prvý spomienkový koncert na Fedora Freša, najvýznamnejšieho a najprogresívnejšieho basgitaristu rockovej scény v Strednej Európe, ktorý počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval s najuznávanejšími hudobnými osobnosťami Česka a Slovenska ako napríklad Dežo Ursíny, Marián Varga, Pavol Hammel, ... viac »


Jennifer Lopez dostane novú šancu

Jennifer Lopez dostane novú
FotoVideo

02.01.2019 14:00

Ak máte po štyridsiatke a občas vás prepadne depresia, tak si nenechajte ujsť film NOVÁ ŠANCA. Je to príbeh o tom, že každý si zaslúži druhú šancu a nikdy sa netreba vzdávať. Je aj o silných ženách, ktoré vedia nakopnúť nielen seba, ale aj iných, ktorí to práve potrebujú. Aj o tom, že je jednou epizódou sa život nekončí a treba ísť za svojím snom bez ... viac »


Herečka, hriešna ale výborná!

Herečka, hriešna ale výborná!

19.12.2018 11:00

Skutočný, dramatický. Presne taký je príbeh mladej ženy, ktorá aj napriek úspechu na filmovom plátne a v divadle žila život, ktorý ju vniesol do ubíjajúcich životných situácií. Aj napriek zložitému osudu, ktorý prinášal slávu i utrpenie, sa dokázala dostať do povedomia celého národa. Ako hriešna, ale výborná herečka. viac »


Pavúčikov Miláčikov si detský čitateľ zamiluje

Pavúčikov Miláčikov si detský

18.12.2018 11:00

Pavúčikovia sú bytosti, ktorým Boh nenadelil množstvo krásy a zrejme aj preto sa ich ľudia boja. Na tomto svete však majú obrovské povinnosti! viac »


História je darom do budúcnosti - Bratislavský hrad ponúka aj príbeh Petra III.

História je darom do

17.12.2018 10:00

Peter III. nemal ľahký život a už od malička nemal šťastie na rodinné vzťahy. To pravdepodobne poznačilo aj jeho charakter a správanie v dospelosti. Matka mu zomrela po jeho narodení a otca príliš nezaujímal. Výchovu prevzali učitelia a vychovávatelia, ktorí presadzovali tvrdý prístup hraničiaci až s týraním a šikanovaním. Takže nie je žiadne prekvapenie, ... viac »


Niektoré tajomstvá majú radšej zostať hlboko skryté...

Niektoré tajomstvá majú radšej
Foto

17.12.2018 08:00

Robert Bryndza po tretíkrát. A znovu vo výbornej forme! Tretí prípad Eriky Fosterovej s názvom Temné hlbiny prichádza na pulty kníhkupectiev. Po veľkom úspechu, ktorý zaznamenali knihy Dievča v ľade a Nočný lov, ide o ďalší strhujúci príbeh plný nečakaných zvratov a napätia do poslednej stránky. Znovu sa stretávame s vyšetrovacím tímom Eriky Fosterovej, ... viac »


Volali sme ho FECI a celý život sme si z neho robili srandu

Volali sme ho FECI

16.12.2018 18:00

Máte posledné dni na nákup vianočných darčekov a stále neviete, čo máte darovať? Nemáte čas ísť do obchodov a ani chuť tlačiť sa v nákupných centrách so stovkami podobných lovcov darčekov? V tom prípade máme pre vás dobrú správu. Nemusíte ísť nikam. Top darček na vás čaká na PREDPREDAJ.sk. v podobe posledných lístkov na spomienkový koncert na Fedora ... viac »


Najčítanejšie články