Kultúra - novinky zo sveta kultúry | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Kultúra

Temné Kecy stand-up - natvrdo a bez cenzúry rovno vo vašej obývačke?!

Foto
pred 18 hodinami

19. apríla 2020 sa mala uskutočniť ďalšia veľkolepá premiéra najtvrdšej stand-up komedy show na Slovenskej scéne, Temné Kecy. Tiež si sa na ňu, alebo inú z plánovanej šnúry Temných Kecov po Slovensku tešil a pandémia ti to prekazila? Také už pandémie bývajú. Nezúfaj však, nič nie je vďaka onlajnu a technológiám 21. storočia stratené! Slobodu pohybu ... viac »

Návrat Westworldu či premiéra Toy Story 4, ktoré ťa rozplače: HBO si na marec pripravilo skvelú ponuku

Toy Story

01.03.2020 10:00

BRATISLAVA - Je tu ďalší mesiac, čo znamená, že sa opäť pozrieme na to, čo si pre nás nachystalo HBO. A asi ani netreba hovoriť, že sa opäť poriadne vyzbrojilo. Tešiť sa môžeš na premiéru hneď niekoľkých očakávaných seriálov. Azda najviac pozornosti láka práve tretia séria Westworld. viac »


Pracovníci družstva išli do banky po peniaze, domov sa už nevrátili: Beštiálna lúpežná vražda otriasla celým Záhorím

Pracovníci družstva išli do

29.02.2020 13:00

BRATISLAVA - Na ten 11. november spred štyridsiatich ôsmich rokov obyvatelia Unína nikdy nezabudnú. Do inak pokojnej záhorskej dedinky totiž Martin neprišiel na bielom, ale na čiernom koni. A s ním aj nepochopiteľná smrť dvoch nevinných ľudí, zamestnancov miestneho roľníckeho družstva, ktorých si vyhliadli bezcitní vrahovia. viac »


RECENZIA Šialená Harley Quinn dostala vlastný film bez Jokera: Skvelý vizuál doslova zabíja hlúpy scenár

RECENZIA Šialená Harley Quinn

28.02.2020 15:00

BRATISLAVA - Plány DC a štúdia Warner Bros. konkurovať MCU (Marvel Cinematic Universe) so svojím DCEU (DC Extended Universe) sa totálne rozsypali. Henry Cavill zavesil Supermanov plášť na klinec a upísal sa Netflixu na niekoľko rokov v úlohe Witchera, Ben Affleck skončil s hraním (a nakrúcaním) Batmana v súvislosti s problémami kvôli démonovi vo fľaši. ... viac »


Najväčší majáles na Záhorí bude v Lábe

Najväčší majáles na Záhorí
Foto

28.02.2020 12:00

Už štvrtý raz sa stretnú obyvatelia Záhoria s kultúrnou akciou, ktorá sa volá Lábsky Majáles. V obci Láb na Záhorí neďaleko Malaciek a Stupavy sa 23.mája objavia opäť skvelí hudobní hostia. Súčasťou programu budú Táslerovci, Kollárovci, ale aj Inekafe či Sanchez Amsterdam! viac »


Rádio_FM opäť udelí Rádio_Head Awards: Títo skvelí slovenskí umelci bojujú o prestížnu cenu

Rádio_FM opäť udelí Rádio_Head

27.02.2020 15:00

BRATISLAVA - Od januára mohli fanúšikovia domácej hudby podporiť svojich favoritov v 1. kole hlasovania, a to v kategóriách Album roka, Objav roka, Debut roka a Skladba roka v 12. ročníku hudobných cien Rádia_FM. Finálovým nomináciám kraľujú Ultrazvuk, Katarína Máliková, Lyrik H, Korben Dallas či Gleb. viac »


VIEME PRVÍ: Z Česka čoskoro dorazí aj k nám! Muzikál od Elánu vyvolal OBROVSKÉ ovácie

Slováci sa dočkajú nového
Foto

27.02.2020 15:00

Príde po najúspešnejšom muzikály Ôsmy svetadiel aj druhý? Samozrejme! Slováci sa dočkajú nového muzikálu Jána Ďurovčíka. Voda a krv nad vodou zdvihol zo stoličiek českých divákov, čoskoro sa ho dočkáme aj my. viac »


Popularita speváčky Mirky Miškechovej stále rastie. Kto je toto dievča s gitarou?

Popularita speváčky Mirky Miškechovej
FotoVideo

27.02.2020 12:00

Mirka Miškechová na seba v posledných dňoch upozornila skladbou Aj ty to tak cítiš, ktorú napísali spoločne s frontmanom kapely Smola a Hrušky Jozefom Spokom Kramárom. viac »


Pressburger Klezmer Band oslavujú štvrťstoročnicu

Pressburger Klezmer Band oslavujú
FotoVideo

26.02.2020 14:00

Skupina Preßburger Klezmer Band zažíva úspešné obdobie. Kapela, ktorej vizitkou je osem CD albumov, jedno „elpéčko“ a prestížne ocenenie Radio_head Award, očarila divákov na stovkách koncertov nielen u nás doma, ale aj v desiatkach európskych krajín a zámorí. Aj keď len pred niekoľkými dňami predstavila krásny videoklip k ich podaniu legendárnych Lasicových ... viac »


Jahodná pri Košiciach ožije začiatkom prázdnin enviro-hudobným festivalom NATURE

Jahodná pri Košiciach ožije
Foto

26.02.2020 13:00

Rekreačné stredisko Jahodná pri Košiciach sa stane dejiskom vôbec prvého enviro-hudobného festivalu svojho druhu na Slovensku. Festival NATURE sa bude konať krátko po letnom slnovrate, 26. -28.6.2020, a spojí výnimočnú hudbu s údernými debatami o životnom prostredí. Tri dni v krásnej prírode pri Košiciach uspokoja tých, ktorým “TO” nie je jedno. viac »


VIDEO Legendárna zvučka Priateľov naprieč rôznymi dekádami: Bonusom na záver sú pôvodní tvorcovia nestarnúceho hitu

VIDEO Legendárna zvučka Priateľov

24.02.2020 12:00

LOS ANGELES - #Áno, seriál Priatelia sa skutočne vráti. Nejde o žiadnu ďalšiu fámu, oficiálne to potvrdili nielen herci, ale aj ľudia stojaci za streamingovou spoločnosťou HBO Max, ktorá ich po dlhých rokoch dokázala dostať pred jednu kameru. Možno je zbytočné polemizovať nad tým, či je 2,5 milióna dolárov pre každého herca hodných toho, aby si na hodinu ... viac »


VIDEO Čo povedal Rytmus po prvom zhliadnutí filmu Tempos? Sleduj posledný vlog z tvorby očakávaného dokumentu

VIDEO Čo povedal Rytmus

22.02.2020 11:00

BRATISLAVA - Tvorba dokumentu je už dokončená. Zostáva nám teda pár posledných dní, kým ho uvidíme v kinách po celom Slovensku. Rytmus nám počas uplynulých týždňov mapoval proces jeho tvorby pomocou vlogov. viac »


Do košického divadla sa vracia stále aktuálna opera Fidelio

Titusz Tóbisz ako Florestan
Foto

21.02.2020 09:00

Pár storočí známe myšlienky osvietenstva o slobode a boji proti neprávostiam nadchýnali aj geniálneho Ludwiga van Beethovena. Pretavil ich aj do svojej jedinej opery Fidelio, ktorá sa v piatok 21. februára vracia po 35 rokoch na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice v úplne novom a nadčasovom naštudovaní. viac »


FILMTAG Prečo Parazit prepísal históriu Oscarov a aké TOP filmy si mohol vidieť v slovenských kinách v roku 2019?

Trhlina

20.02.2020 12:00

BRATISLAVA - Ďalší mesiac ubehol ako voda, čo znamená, že sme sa opäť pozreli do sveta kinematografie v našej pravidelnej relácii FILMTAG. V najnovšej časti sme rozoberali odovzdávanie Cien Akadémie (Oscarov), ktoré naplno ovládla snímka Parazit. Okrem toho sme sa však pozreli aj na rozruch okolo Keanu Reevesa, ktorý so svojou matkou takpovediac „oklamal“ celý svet. viac »


VIDEO 4. séria Stranger Things sa prezentuje prvými zábermi: Veľké prekvapenie, Hopper žije!

VIDEO 4. séria Stranger

19.02.2020 11:00

#Za posledné roky sa už azda každý naučil, že Netflix je jednoducho zárukou kvality. Na pomyselnom piedestáli ich seriálovej tvorby stojí rozhodne projekt Stranger Things. Neuveriteľný feeling 80. rokov, odkazy na slávne filmy a v prvom rade mimoriadne sympatickí herci sa postarali o seriál, ktorý si fanúšikovia okamžite zamilovali. viac »


Do kín prichádza jeden z najlepších filmov roka

1917

14.02.2020 12:00

LONDÝN - 2 Zlaté Glóbusy, 7 cien BAFTA, 3 Oscary – to je nový film Sama Mendesa (Skyfall, Spectre) s názvom 1917 viac »


Príbeh Milady Horákovej v svetovej premiére v košickom divadle

Alena Ďuránová ako Milada
Foto

14.02.2020 09:00

Desať trestov smrti, takmer 50 doživotných trestov a ďalšie tresty v dĺžke viac ako 7800 rokov priniesli monsterprocesy, ktorými sa komunistický režim zbavil ľudí s iným názorom. Najznámejšou obeťou bola Milada Horáková. Jej príbeh v multižánrovom predstavení Ondreja Šotha má v Štátnom divadle Košice svetovú premiéru v piatok 14. februára. viac »


Smola a Hrušky zverejnili videoklip k novinke Asistent(ka)

Smola a Hrušky zverejnili
FotoVideo

13.02.2020 13:00

Smola a Hrušky opäť reflektujú recesistickým pohľadom nielen na politickú, ale i celospoločenskú situáciu vo verejnom priestore v skladbe Asistent(ka). Zhoda okolností a podobnosť postáv v tejto novinke je však čisto náhodná, pretože realita je ešte oveľa tvrdšia a smutnejšia. viac »


Čo má spoločné ľadový medveď Norm a Indiana Jones?

Čo má spoločné ľadový
FotoVideo

12.02.2020 10:00

Sympatický a trochu neohrabaný kráľ Severu sa predstaví už v tretej časti obľúbeného komediálneho animáku Ľadová sezóna. Spolu s nezničiteľnými lumíkmi však tento raz bude zasahovať ďaleko od svojho polárneho domova – priamo v exotickej džungli. Buďte si istí, že to bude divoká jazda a džungľa po jeho návšteve už nebude ako predtým. viac »


VIDEO Tohtoročné Oscary na plnej čiare ovládol Parazit: Svojím vystúpením všetkých prekvapil Eminem

VIDEO Tohtoročné Oscary na
Video

11.02.2020 13:00

WASHINGTON - 92. ročník odovzdávania Cien Akadémie, známych aj ako Oscar, je definitívne za nami. Tento rok sa niesol v znamení množstva mimoriadne silných filmov a kvalitných hereckých výkonov. Veľmi príjemným prekvapením večera bolo, že štyri silné kategórie (Najlepší film, Réžia, Pôvodný scenár a Najlepší medzinárodný film) ovládol film Parazit z Južnej Kórey. viac »


RECENZIA 1917 je vizuálne odzbrojujúcim vojnovým filmom: Niečo mu však vo výsledku predsa len chýba

RECENZIA 1917 je vizuálne

10.02.2020 09:30

BRATISLAVA - #Kinematografia si pamätá množstvo vynikajúcich vojnových filmov, ktoré nám v kinách svojho času zobrali dych. Dramatické scény, krvavé boje a famózne herecké výkony sa navždy zapísali do histórie, čoho výsledkom bolo aj množstvo ocenení, ktoré si odniesli herci a tvorcovia. viac »


Najčítanejšie články