Kultúra - novinky zo sveta kultúry | Topky.sk
Pondelok, 15. august 2022. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Kultúra

Rebríček 30 najlepšie hodnotených seriálových epizód všetkých čias: Nájdeš tu Mr. Robot aj Game of Thrones, prvú priečku obsadila drogová tematika

včera o 11:30

Mnohí z nás si púšťajú seriály aj k bežným činnostiam a niektoré nás upútajú natoľko, že sa od nich nevieme odtrhnúť celé hodiny. História seriálov sa datuje od roku 1947. Išlo o sitcom Mary Kay and Johnny, ktorý sa vysielal v USA až do roku 1950. viac »

Koncert Mira Jaroša prvýkrát na Tajchu v meste Nová Baňa!

Koncert Mira Jaroša prvýkrát
Foto

28.07.2022 10:00

Vedeli ste, že nielen Banská Štiavnica má svoje tajchy? Jednu takúto nádrž má aj mesto Nová Baňa v kopcoch oproti tým štiavnickým. A na rozdiel od známych tajchov v okolí Štiavnice, v ktorých sa dá počas leta „iba“ kúpať, na tom novobanskom je o kompletnú zábavu postarané. Príďte sa zabaviť, schladiť a oddýchnuť si v jednom – na koncerte Mira Jaroša 12. augusta 2022! viac »


Na Štrbskom plese s Kalim, Yaelom i Spievankovom. Vandrujeme opäť naživo!

Na Štrbskom plese s

28.07.2022 08:00

Po úspešnom štarte letnej série vandrovky po slovenských vodách pokračujeme ďalej! Tentoraz sa doplavíme až na Štrbské pleso, kde si celodenný program s Kalim, Yaelom, Dominikou Mirgovou, Spievankovom a ďalšími interpretmi užijú malí aj veľkí konečne naživo. viac »


Peter Cmorik natočil videoklipy na pokračovanie. Prvý je k pesničke Protipól

Peter Cmorik, videoklip Protipól

27.07.2022 16:00

Termín vydania nového albumu formácie Peter Cmorik Band s lídrom Petrom Cmorikom sa blíži a hudobníci ponúkajú poslucháčom ďalšiu ochutnávku. Po smutne spomienkovej piesni Pripíjam, ktorá chytila v týchto ťažkých rokoch za srdce mnoho ľudí, prichádzajú v rade za sebou hneď dve nové pesničky, Protipól a 3 minúty, spojené klipom na pokračovanie. viac »


V Trenčianskych Bohuslaviciach vypukne v piatok ŽÁKOVIC OPEN, brány festivalu sa otvárajú o 15:00!

V Trenčianskych Bohuslaviciach vypukne
Foto

27.07.2022 12:00

Obľúbený rodinný festival ŽÁKOVIC OPEN v malebnom prostredí Bošáckej doliny je pripravený! Areál organizátori sprístupnia v piatok o 15:00 a bude k dispozícii až do nedeľného poludnia. Pre návštevníkov je ako vždy pripravené parkovanie, stanová dedinka aj kyvadlová doprava zadarmo. Najobľúbenejší rodinný festival ŽÁKOVIC OPEN si po dvoch rokoch môžete... viac »


Netflix po úspešnej Formule nakrúti ďalší dokumentárny seriál: Tentokrát sa pozrieme do zákulisia Tour de France

Netflix po úspešnej Formule

27.07.2022 11:30

Aktuálne máš možnosť v televízii sledovať 109. ročník najznámejších cyklistických pretekov sveta – Tour de France. Aj tento rok sa cyklisti pozreli za hranice Francúzska, konkrétne do Dánska, kde sa štartovalo a aj do Švajčiarska. Pretekov sa tentokrát zúčastnil aj štáb Netflixu. viac »


Môže byť umenie aj plátok uhorky prilepený na strope? Prečo nie, tvrdí riaditeľ galérie

Môže byť umenie aj

26.07.2022 11:30

Nová výstava v Aucklande vyvoláva otázku, čo sa dá vlastne považovať za umenie. Jej súčasťou je plátok uhorky z cheeseburgeru , ktorý austrálsky umelec vyhodil na strop. viac »


David Kollar a Arve Henriksen v septembri vydajú album A Sense of Destiny

David Kollar a Arve

25.07.2022 16:00

Gitaristovi a skladateľovi Davidovi Kollarovi, laureát prestížnych slovenských ocenení už roky spolupracuje s renomovanými umeleckými osobnosťami z celého sveta a rovnakú genézu má aj najnovší počin dvojice David Kollar - Arve Henriksen s názvom A Sense of Destiny, ktorý vyjde 20. septembra vo vydavateľstve Hevhetia. viac »


Na Liptove sa rozprúdi kubánska jazzová krv

Na Liptove sa rozprúdi
Foto

25.07.2022 10:00

Špičkový slovenský saxofonista, bandlíder a skladateľ Radovan Tariška privedie posledný júlový deň do Liptovského Mikuláša svojich “Cubanos” - najväčšie hviezdy súčasného kubánskeho jazzu. Vystúpia ako headlineri na záver letného jazzového festivalu pod Tatrami. viac »


Folklór spoločnosť nerozdeľuje: Naopak, folklór ľudí spája

Folklór spoločnosť nerozdeľuje: Naopak,
Foto

25.07.2022 09:00

Kultúra má v živote každého z nás obrovský význam. Často si neuvedomujeme, že nás formuje a usmerňuje. Preto je dôležité na ňu nezabúdať a tak, ako kultúru a tradície odovzdali naši predkovia nám, tak ju musíme odovzdávať aj my ďalej. viac »


VIDEO: Slovenské duo Ukitas má nový letný singel Uncovered paradise

Ukitas, videoklip Uncovered paradise

24.07.2022 16:00

"Život je príliš krátky na to, aby sme ho strávili kľačiac na kolenách a nikdy sa nepohli vpred," spievajú dievčatá z Ukitas v ich letnej novinke Uncovered paradise. Letná ukulele novinka má pohodový rytmus a letný vibe, ideálne do aktuálnych horúcich dní. viac »


Rebríček 30 najlepších detektívnych filmov: Koľko prípadov si už vyriešil a koľko na teba ešte len čaká?

Rebríček 30 najlepších detektívnych

24.07.2022 11:30

Detektívky patria k jedným z najúspešnejších filmových žánrov už od zlatej éry Hollywoodu. Náš rebríček 30 najlepších detektívnych filmov obsahuje tituly, v ktorých riešia prípady skúsení policajti, súkromné očká, ale aj bežní ľudia, ktorí sa rozhodli vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Koľko si ich už videl a koľko si do svojho watchlistu ešte len pridáš? viac »


Album Queen Greatest Hits prekonal rekord. Predalo sa z neho sedem miliónov

Freddie Mercury - Queen

23.07.2022 16:00

Britská rocková skupina Queen sa zapísala do histórie ako prvá kapela, ktorej sa podarilo predať sedem miliónov kópií samostatného albumu. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica BBC News. viac »


Vincent Van Gogh zrejme šetril, kde sa dalo: Na druhú stranu použitého plátna namaľoval svoj portrét

Vincent Van Gogh zrejme

23.07.2022 11:30

Známe dielo Head of a Peasant Woman, ktorého autorom je Vincent Van Gogh, dlhé roky skrýval tajomstvo. To bolo nedávno odhalené. Na druhej strane plátna sa našiel nový obraz. viac »


Od študentskej inscenácie k unikátnemu divadelnému predstaveniu. Na koho to slovo padne prináša terapeutickú dávku humoru už takmer štvrťstoročie

Od študentskej inscenácie k
Foto

22.07.2022 17:00

Stretnú sa talent, kvalitný humor a herecký kumšt. Zmixujú sa a úspešne rozdelia do piatich naturelov. Vytvoria tak jedinečnú pečať charakterov, ktoré nás rozosmievajú aj nútia zamyslieť sa už takmer dvadsaťpäť rokov. viac »


Preßburger Klezmer Band sa novým albumom vracia ku koreňom

Preßburger Klezmer Band, nahrávanie

22.07.2022 16:00

Jedinečné hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band má nový album Korene/Roots. Štúdiovou nahrávkou sa skupina vracia ku koreňom klezmerovej hudby, sústreďuje sa na spracovanie doposiaľ nenahratých alebo menej spracovaných tradičných klezmerových tancov a jidiš piesní. viac »


Sestra Sherlocka Holmesa sa opäť hlási o slovo: Enola Holmes 2 by mala vyjsť ešte tento rok

Sestra Sherlocka Holmesa sa

21.07.2022 11:30

Film Enola Holmes je adaptáciou prvej časti knižnej série od autorky Nancy Springer. Vyšiel na Netflixe v septembri 2020 a hneď si získal priazeň divákov. Dobrodružno-mysteriózny príbeh o mladšej sestre slávneho detektíva Sherlocka Holmesa sa počas prvých piatich dní od vydania stal najsledovanejším filmom streamovacej platformy. Pozitívne boli tiež ohlasy kritikov. viac »


Leto v réžii Filipa Jančíka? Fotky z pláže určite nečakajte

Leto v réžii Filipa

21.07.2022 11:00

„Hudba sa nás dotýka citovo tam, kde to samotné slová nedokážu.“ Týmito slovami sa vryl do pamäti nielen americký herec Johnny Depp, no súhlasí s nimi i Filip Jančík. Silné emócie, ktoré v ľuďoch zanecháva jeho tvorba, boli dôležitým impulzom pre ďalšie z jeho neočakávaných aktivít. viac »


Lukáš Oravec Quartet vyrazí na druhú časť turné s Tonym Lakatosom

Lukáš Oravec

20.07.2022 16:00

Slovenské jazzové zoskupenie Lukáš Oravec Quartet pokračuje v oslavách 10. výročia založenia formácie. Na turné Part 2 predstaví poprednú československú rytmiku a výnimočného hosťa, legendu maďarskej jazzovej scény, saxofonistu Tonyho Lakatoša. viac »


Seriál Rick a Morty: Top zaujímavosti, najlepšie hlášky aj dabovanie v podnapitom stave

Seriál Rick a Morty:

20.07.2022 11:30

V animovanom svete kedysi popularitou dominovali Simpsonovci alebo Futurama. Dnes ich však prebil iný seriál, o niečo vulgárnejší a oplzlejší, no rovnako zábavný. Rick a Morty nastavili animovanému seriálovému priemyslu veľmi vysokú latku a ak sa ti páči sarkastický humor, sci-fi námet a kreslená tvorba, našiel si svoj nový obľúbený seriál. viac »


V Pezinku sa bude opäť konať rozprávkový festival Draci na zámku

V Pezinku sa bude
Foto

20.07.2022 08:00

Detský festival Draci na zámku sa bude v Pezinku konať už po tretíkrát, a to počas víkendu 13. a 14. augusta. Celodenný program prispôsobený predovšetkým deťom s množstvom divadielok a interaktívnymi predstaveniami prenesie zámok do sveta rozprávok, tajomných príbehov a fantazijných bytostí. viac »


Najčítanejšie články