Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Kultúra

Bratislava bude spievať gospel aj tento rok. Vychutnajte si ADVENT naplno

Príďte sa pozrieť na podujatie Bratislava spieva gospel

Príďte sa pozrieť na podujatie Bratislava spieva gospel

FotoVideo
pred 20 hodinami

Bratislava spieva gospel (BSG) je hudobný projekt, ktorý prichádza na Slovensko už po druhý raz. 7. a 8. decembra sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu budú konať adventné koncerty spevokolu Bratislava spieva gospel. Minulý rok sa podarilo vypredať oba koncerty, preto sa organizátori tentokrát rozhodli pridať ďalší. viac »

Jaro Filip 70 - vydarený koncertný pozdrav do neba

Jaro Filip 70 -
Foto

25.06.2019 16:00

Bratislava, 25. jún 2019: Standing ovation a búrlivý potlesk poslali diváci cez otvorenú strechu Axa arény NTC Jarovi Filipovi do neba k jeho nedožitej sedemdesiatke. Na pódiu vystúpili hudobné zoskupenia Bolo nás jedenásť, Teatro Fatal, Richard Müller a špeciálny hosť Zuzana Mauréry. viac »


Buďte na oslave 70 narodenín Jara Filipa a príďte do NTC na výnimočný koncert

Buďte na oslave 70

21.06.2019 12:00

Jaro Filip by zajtra (22. júna) oslávil sedemdesiat rokov. Určite by to bola oslava plná zábavy, humoru a dobrej hudby. Páčilo by sa mu stretnutie s priateľmi a bolo by ich naozaj veľa. Pravdepodobne by na to potreboval športovú halu. Presne tak bude jeho oslava 70-tky vyzerať a aj vy môžete byť pri tom. viac »


Cigánski Diabli vydali nové CD „Kone“, pokrstia ho na koncerte 8. augusta na Bratislavskom hrade!

Cigánski Diabli vydali nové
Foto

21.06.2019 10:00

Cigánski Diabli majú nové „KONE“! Tak sa volá nový album, ktorý nazvali podľa najsilnejšej skladby na novom CD. Album obsahuje 12 piesní, ktoré naživo predstavia 8. augusta na exkluzívnom koncerte na Bratislavskom hrade. Na nádvorí hradu si pre fanúšikov pripravili premiéru klipu a bombastickú svetelnú šou. Nebude chýbať ani prekvapenie v podobe špeciálnych ... viac »


Cesta Dušana Mocka bude vystavená pre verejnosť

Cesta Dušana Mocka bude

21.06.2019 09:00

Stručný názov výstavy Cesta, ktorý je odvodený z autoportrétu s motívom prerušovaných a stúpajúcich schodísk, je jasným symbolom jeho tvorivej púte z Bratislavy cez Stuttgart a Berlín znova do rodného mesta. V nadväznosti na túto skutočnosť výstava predstavuje niekoľko diel z raného obdobia, ucelenú kolekciu z rokov po prelome storočia, no a najmä temer ... viac »


POZOR! - 1. Detský festival je tu - už tento víkend si užijete najväčšiu detskú párty roka

POZOR! - 1. Detský
FotoVideo

19.06.2019 18:00

Netreba čakať ďalší týždeň. Prázdninová zábava na výstavisku Agrokomplex v Nitre sa začne už tento piatok 21. júna a potrvá do nedele 23. júna. Piaty ročník obľúbeného detského festivalu sľubuje mega dávku programu pre deti od tých najmladších až po najstaršie. Festival je určený pre všetky deti a dokonca aj pre dospelé deti. viac »


Vrbovské Vetry 2019 zverejňuje line-up: Vystúpia Le Payaco, David Koller aj Slobodná Európa

Vrbovské Vetry 2019 zverejňuje
Foto

19.06.2019 16:00

Už prvú júlovú sobotu, 6. júla, sa vo Vrbovom uskutoční 13. Ročník Vrbovských Vetrov. Organizátori zverejnili kompletný program, tešiť sa môžete na silné hudobné mená zo Slovenska aj Česka. Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk. viac »


Na tieto Podfukárky si dajte pozor!

Na tieto Podfukárky si
FotoVideo

19.06.2019 10:00

Rebel Wilson a Anne Hathaway sú PODFUKÁRKY! Obe milujú bohatých, skazených a sebaistých mužov. Okúzľujúcej Josephine a trošku neohrabanej Penny však nejde o lásku, ale len a len o peniaze...veľa peňazí. Letná komédia PODFUKÁRKY sa v kinách premieta od 20. júna. viac »


RECENZIA Orgovánové dievčatá: Kniha o II. svetovej vojne vznikala celé roky. Prekvapivý výsledok v tebe zanechá silný dojem

RECENZIA Orgovánové dievčatá: Kniha

18.06.2019 12:00

BRATISLAVA - Vždy ma fascinovala téma II. svetovej vojny, osobitne však toho, čím všetkým si museli prejsť väzni v koncentračných táboroch. Videla som množstvo dokumentov týkajúcich sa tejto problematiky a prečítala som snáď všetko, čo sa dalo. Keď sa mi do rúk dostala kniha Orgovánové dievčatá od autorky Marthy Hallovej Kellyovej, mala som pocit, že ... viac »


Tomáš Klus, Cílová skupina a Janáčkova filharmónia pripravujú album Klusymfonie a spoločné turné

Tomáš Klus, Cílová skupina
Foto

18.06.2019 11:00

Úspešná spolupráca Tomáša Klusa, Cílovej skupiny a Janáčkovej filharmónie Ostrava, ktorá sa začala vo februári minulého roka koncertom v Dolnej oblasti Vítkovice, pokračuje. V týchto dňoch vzniká prvý spoločný album Klusymfonie s piesňami Tomáša Klusa v aranžmánoch pre symfonický orchester. Výsledok si budete môcť naživo vypočuť aj na jedinom spoločnom ... viac »


SIAF-u bude patriť prvý augustový víkend: Odrátavame 50 dní do najväčšej leteckej udalosti

SIAF-u bude patriť prvý
Foto

17.06.2019 15:00

Deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku, Medzinárodných leteckých dní SIAF, sa tento rok uskutoční o čosi skôr. Nebude to záver letných prázdnin, ale prvý augustový víkend (3. a 4. 8.), keď organizátori SIAF-u privítajú na Leteckej základni Sliač účastníkov z 13-tich krajín a fanúšikov letectva zo všetkých kútov Slovenska. Aj tento ... viac »


Chcel som byť premietač filmov - neprístupných, priznáva Jaro Filip v doteraz NEZVEREJNENOM ROZHOVORE

Chcel som byť premietač

14.06.2019 12:00

Jaro Filip by sa tento rok dožil 70-tky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24.6. v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, pripomenie prostredníctvom jeho tvorby. Andrej Wallner vo svojej súkromnej zbierke objavil doteraz nikdy nepublikovaný rozhovor s Jarom Filipom. Celý rozhovor nájdete v článku. viac »


Podobenstvo o hľadaní dobra v človeku v Štátnom divadle Košice

Zľava Michal Soltész ako

14.06.2019 09:00

Dá sa v každom človeku nájsť dobro? Odpoveď nielen na túto otázku hľadá posledná premiéra divadelnej sezóny v Štátnom divadle Košice. Inscenácia Adamove jablká režiséra Jána Luterána je adaptáciou slávneho filmu dánskeho režiséra Andersa Thomasa Jensena a za svojimi divákmi sa vydáva v piatok 14. júna na Malej scéne ŠDKE. viac »


Najväčší košický “dance music festival” FREE SUMMER už pozná mená účinkujúcich

Najväčší košický “dance music
Foto

12.06.2019 18:00

Minulý ročník prilákal tisícky návštevníkov a priniesol skvelé mená. Tento rok organizátori zdvíhajú latku ešte vyššie a sľubujú 12-hodinový set elektronickej hudby, viaceré novinky a 5 stageov. viac »


Už čochvíľa nás čaká vesmírne divadlo: Zabudni na spánok, nenechaj si ujsť výnimočný úkaz na oblohe

https://hashtag.zoznam.sk

11.06.2019 13:00

BRATISLAVA - Vesmír je fascinujúci, ťažko pochopiteľný a podľa mnohých bezhraničný. Ak plánuješ v utorok večer zostať v posteli a spať, urobíš veľkú chybu. Na nebi sa odohrá scéna, ktorú by si si nemal nechať ujsť a ktorú by si mal rozhodne vidieť. viac »


Tieto filmové pecky na teba čakajú v júni: Škola a skúškové končí, poď si oddýchnuť do kina

Filmy

09.06.2019 13:00

BRATISLAVA - Jún nám začal už pred niekoľkými dňami a my priznávame, že si s júnovým kinoprehľadom dávame trošku načas. Faktom ale zostáva, že na všetky filmy v tomto zozname môžeš zájsť kedykoľvek tento mesiac a rozhodne by si ich nemal zmeškať. Čaká ťa totiž skvele vyzerajúca snímka od režiséra Trainspottingu, finále X-Men či pokračovanie rozkošného ... viac »


Adam Ďurica predstavil video k singlu Zatancuj si so mnou a konečne prezradil mená hostí na turné

Adam Ďurica predstavil video
FotoVideo

07.06.2019 17:00

Charizmatický spevák Adam Ďurica posiela do rádií skladbu Zatancuj si so mnou, ktorou uzatvára štvoricu rádiových singlov z minuloročného albumu 30. Okrem toho konečne prezradil hostí jesennej časti akustického turné, ktoré začína koncom októbra. Môžete sa znovu tešiť na Karmen Pál-Baláž, či Peter Bič Project a pozvanie prijal aj Marián Čekovský. viac »


Deti už počítajú dni do 1. Detského festivalu v Nitre

1. Detský festival v
FotoVideo

07.06.2019 12:00

Už iba dva týždne zostávajú do najväčšej zábavy pre deti, rodičov a priateľov. Miesto pre zábavu malých aj veľkých - 1. Detský festival otvorí svoje brány v piatok 21. júna a do nedele 23. júna ponúkne bohatý program vo veľkorysých priestoroch Agrokomplexu v Nitre. Na všetky deti čaká trojdňová mega zábava, súťaže, koncerty, nafukovacie atrakcie, kolotoče ... viac »


Máte doma poklad? Zistite, či sú vaše mince cenné

Máte doma poklad? Zistite,

06.06.2019 12:00

Numizmatik prezrádza, čo si treba všímať na minciach a ktoré z nich patria k najvzácnejším. Možno aj vy máte doma mince po svojich starých rodičoch či prarodičoch. Okrem toho, že vám sú spomienkou na vašich blízkych, môžu mať aj veľkú hodnotu, o ktorej neviete. Ako spoznať, či je niektorá z vašich mincí špeciálna? viac »


TIP na víkend: Zaháj leto na Big Air v meste v Kremnici! Pozri si nadupaný line-up

TIP na víkend: Zaháj
Foto

04.06.2019 18:00

Deň D sa blíži a organizátori finišujú s prípravami druhého ročníka letnej edície Big Air v meste Kremnica 2019. Slnečný víkend si môžeš užiť s kapelami ako Para, Billy Barman, Ultrazvuk, Slobodná Európa. Okrem skokanov na lyžiach či snowboardoch ťa zabaví aj jóga či workshopy. viac »


Motel Kamenec prináša svet na východ Slovenska

Motel Kamenec
Foto

04.06.2019 14:00

V roku 2018 predstavila najobľúbenejšia letná prevádzka na východe Slovenska úplnú renováciu. Prešla personálnymi, či stavebnými zmenami a inovovala svoj marketing. To sa ukázalo aj na číslach návštevnosti, ale aj úrovni, ktorá sa zvýšila. Nové stavby, zahraniční účinkujúci, ale aj úroveň domácich djov. Rok 2019 už podľa sociálnych sietí ukazuje, že ... viac »


Najčítanejšie články