Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Kultúra

RECENZIA Once Upon a Time in Hollywood je hereckým koncertom DiCapria a Pitta, ktorý si zamiluje každý fanúšik Tarantina

16.08.2019 12:00

BRATISLAVA - Quentin Tarantino je žijúcou legendou kinematografie. Nie, to nie je len môj názor či názor amerického kritika. O tom, že tohto „magora z videopožičovne“ jednoducho nejde nemilovať svedčí aj fakt, že na csfd.cz ide o nielen najobľúbenejšieho režiséra, ale zároveň aj scenáristu. viac »

Veľkolepá oslava, pop operné trio La Gioia oslávilo 10 rokov na scéne, v Bratislave aj v Prahe

Veľkolepá oslava, pop operné
Foto

03.04.2019 18:00

BRATISLAVA - V pondelok 18. marca 2019 rozozneli svojimi hlasmi La Gioia pražský Palác Žofín pri príležitosti svojho narodeninového galakoncertu, ktorý sa niesol v duchu pop opery a spoločne s triom na koncerte vystúpili popredné osobnosti českej a slovenskej hudobnej scény - Sisa Sklovská, Vašo Patejdl a Cigánski Diabli. viac »


Smolenice lakájú na diabolsky dobrý Bašavel

Smolenice lakájú na diabolsky
Foto

02.04.2019 18:00

Zažite echtovnú letnú veselicu! Sprevádzať vás bude unikátna hudobná kombinácia Cigánskych Diablov, Roba Grigorova a Márie Čírovej. To všetko v čarovnom prostredí šľachtického parku pod Smolenickým zámkom. viac »


Vyzradené tehotenstvo, čističi trusu či blázniví bankári: Aj tak vyzerajú top nachytávky všetkých čias

Vyzradené tehotenstvo, čističi trusu

02.04.2019 12:45

BRATISLAVA - Prvý apríl je už celé storočia dňom plným žartov a vtipov. Niektoré sú podarenejšie, iné menej. My ti prinášame výber toho naj – pobavíš sa na nich určite aj dnes! viac »


Rozhodnutie, ktoré neoľutujete!

Rozhodnutie, ktoré neoľutujete!

02.04.2019 10:00

Obetovali by ste svoju slobodu, aby ste boli v bezpečí? Napínavý román, v ktorom nechýba vášeň, dobrodružstvo, erotika a láska! – presne taký je štvrtý príbeh z pera Michaely Zamari. viac »


O.B.D. pokračuje v koncertovaní s novými hosťami!

O.B.D. pokračuje v koncertovaní
Foto

01.04.2019 16:00

Košice a Žilina chalanov z O.B.D. riadne nakopli! Atmosféra, ktorú ich fanúšikovia dokázali na koncertoch vytvoriť, ich nabila energiou a chuťou do ďalšej tvorby a koncertovania. Teraz na jar navštívia ešte dve mestá – Prešov a Banskú Bystricu, kde okrem overených hitov ako sú legendárne „Komáre“ zahrajú aj novinky – „Pekné počasie“, či „Žiadna sláva“. viac »


SLOBODNÁ EURÓPA odštartovala svoje výročné 30 ROKOV TOUR dvakrát vypredanou Bratislavou

SLOBODNÁ EURÓPA odštartovala svoje
Foto

01.04.2019 15:00

Tento víkend odštartovala kapela SLOBODNÁ EURÓPA jarnú časť svojho výročného turné 30 ROKOV TOUR návratom ku svojim koreňom na domovskej scéne bratislavského Randal Clubu, ktorý im od začiatku vytvára intímne klubové prostredie na stretnutia s fanúšikmi. Prvý koncert 29. marca bol behom pár dní vypredaný a tak kapela pridala Bratislave ešte jeden 30. ... viac »


Už to neodkladajte a poďte na Bratislavský hrad - výstava sa dnes nekončí!

Už to neodkladajte a
Foto

31.03.2019 09:00

Pre veľký záujem bude výnimočná výstava Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. predĺžená až do 14. apríla 2019. Po tomto termíne sa vzácne exponáty, zapožičané Štátnym múzeom Peterhof, vrátia do tzv. „ruského Versailles“. Preto treba využiť posledné dni výstavy a zoznámiť sa s príbehmi ruských panovníkov, ktorí ovplyvnili európske aj svetové dejiny. viac »


V Bratislave vystúpi portugalská jazzová diva Maria João, predskakovať jej bude Lenka Dusilová

V Bratislave vystúpi portugalská
FotoVideo

29.03.2019 17:00

Fenomenálna portugalská diva a hlasová improvizátorka Maria João sa po desiatich rokoch opäť vracia do Bratislavy. Jej predskokankou sa stane česká speváčka a šesťnásobná držiteľka ocenenia Anděl, Lenka Dusilová. Koncert prebehne pod hlavičkou hudobného festivalu Zvuk for Štiavnica, 11. mája, v priestoroch bratislavského Ateliéru Babylon. viac »


Stavebný veľtrh v znamení zdravého bývania, inteligentných riešení a dizajnu

Stavebný veľtrh v znamení
Foto

27.03.2019 09:00

Zdravé bývanie s inteligentnými technológiami, úspora energií vďaka moderným materiálom a stavebným prvkom a dizajnové riešenia pre komfortný život – najnovšie trendy v stavebníctve a bývaní do bratislavskej Incheby prináša medzinárodný veľtrh stavebníctva a energetickej efektívnosti CONECO/RACIOENERGIA, ktorý práve dnes otvoril svoje brány. Takmer ... viac »


Adam Ďurica odštartoval svoje turné s hosťami v Žiline a pre veľký úspech pridáva ďalšiu dávku jesenných koncertov

Adam Ďurica odštartoval svoje
Foto

26.03.2019 19:00

Adam Ďurica a jeho hostia si včera pre Žilinčanov pripravili skutočnú hudobnú lahôdku. Spoločným vystúpením s Petrom Bičom, Viktóriu a Ferkom z Peter Bič Project a talentovanou speváčkou Karmen Pál-Baláž odštartovali akustické turné, počas ktorého na jar navštívia 7 miest. Takmer všetky koncerty sú už vypredané a práve to je dôvod, prečo sa Adam rozhodol, ... viac »


Robo Opatovský má veselú novinku „Tancuj“, na klipe spolupracoval so samými hviezdami!

Robo Opatovský má veselú
FotoVideo

26.03.2019 17:00

Robo Opatovský prichádza s dynamickou tanečnou novinkou „Tancuj!“ Pieseň si už po prvom počutí budete spievať a tlieskať do rytmu. Chytľavá skladba a nápaditý videoklip je o dosť iná ako čokoľvek z doterajšieho Robovho repertoáru. Autorkou scenára a režisérkou je Oľga Záblacká, hlavnú úlohu si strihli tanečníci Peter Modrovský a Natália Glosiková. Vypočujte ... viac »


Tretia planéta optikou Whiskyho zo Slobodnej Európy

Tretia planéta optikou Whiskyho
Foto

26.03.2019 16:00

Apríl v Slovenskom rozhlase bude patriť fotografii. Výstava Tretia planéta prinesie veľkoformátové fotografie, ktoré vznikli počas ciest ich autora Mila „Whiskyho“ Lábera po Gruzínsku, Iráne, Kolumbii, Severnej Kórei, USA, Číne, Kamerune, Arménsku, Srí Lanke, či Náhornom Karabachu. Cez objektív svojho fotoaparátu Whisky prezentuje svoj pohľad na svet ... viac »


Nahliadnite do života známych športovcov na jedinečnom podujatí

Nahliadnite do života známych

25.03.2019 17:00

SPORT (R)EVOLUTION je unikátna konferencia Slovenského olympijského a športového výboru pre odbornú a laickú verejnosť, zameraná na oblasť športu, športového marketingu, legislatívy či financovania. 10 zaujímavých diskusných panelov, prednášky a workshopy na 2 pódiách a zaujímavý sprievodný program vo FunZone. viac »


ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ SMRŤ otvára kontroverznú tému: Nebola zbabelec, hovorí syn ženy, ktorá sa rozhodla zomrieť

ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ

23.03.2019 14:00

BRATISLAVA - Do kín vstupuje dokument slovenského režiséra, ktorý pravdepodobne vzbudí veľkú odozvu. Volá sá DOBRÁ SMRŤ a sleduje posledné mesiace a dni života Janette Butlin, ktorá sa rozhodne pre dôstojnú, lekárom asistovanú smrť. Musí preto vycestovať do Švajčiarska, kde je tento spôsob konca života legálny. Film Tomáša Krupu však sleduje aj osud ... viac »


Juraj Matyinko zo skupiny MADUAR JE ONLINE! Ako oslávia 25 rokov na scéne? Pýtajte sa!

Juraj Matyinko zo skupiny
FotoVideo

22.03.2019 09:50

Skupina Maduar svojimi hitmi ako Hafanana, Do It, Space, I Feel Good, či Anjel pobláznila v 90. rokoch nejednu generáciu v Čechách a na Slovensku. Kapela oslávi 25 rokov od vydania prvého albumu veľkým turné. Pýtajte sa čo vás zaujíma. viac »


Splňte si svoje sny o bývaní! Pomôžu vám nielen horúce novinky, ale aj rady odborníkov

Splňte si svoje sny
Foto

21.03.2019 19:00

Chystáte sa v tomto roku splniť si svoje sny o dokonalom dome či byte? Ak plánujete stavať, rekonštruovať, alebo len drobnou zmenou oživiť svoj interiér či záhradu, zrejme viete, že zorientovať sa v ponuke a vybrať si z nej to, čo zodpovedá vašim predstavám i možnostiam, nie je jednoduché. viac »


Peterhof na Bratislavskom hrade pokračuje aj v apríli

Peterhof na Bratislavskom hrade
Foto

21.03.2019 17:00

Výnimočná výstava Zlatý vek Peterhofu je pre veľký záujem verejnosti predĺžená do 14. apríla 2019. Návštevníci Bratislavského hradu majú tak príležitosť vidieť vzácnu expozíciu, ktorú vďaka Historickému múzeu previezli priamo z ruského Peterhofu do Bratislavy. viac »


Paľo Habera EXKLUZÍVNE o horúcej novinke: Vznikla len tak - pre radosť!

Paľo Habera EXKLUZÍVNE o
Video

20.03.2019 09:00

Paľo Habera a skupina TEAM sa objavia pred letom na koncertnom turné pod názvom HABERA & TEAM 2019 TOUR, no už dnes exkluzívne iba pre Topky.sk ponúka líder skupiny svoju novú pesničku, na ktorú si pozval nečakaného partnera. Hosťom novinkovej skladby Chcem to zažiť ešte raz je Ben Cristovao. viac »


Lábsky Majáles sa pomaly blíži: Prečítajte si viac o kapelách Inekafe, Polemic, Desmod

Iné Kafe vystúpi na

18.03.2019 17:00

Lábsky Majáles je jedinečnou kultúrnou akciou na Záhorí v obci Láb, len 30km od Bratislavy. Na 3. ročníku festivalu vystúpia opäť tie najlepšie slovenské rockové skupiny. Desmod, Polemic, Inekafe, Zoči Voči, ale aj skupina Roger Out a Rammstein Revival. Prečítajte si minirozhovor s kapelami. viac »


Hudobný velikán Rišo Müller zavíta do Smoleníc

Hudobný velikán Rišo Müller
Foto

18.03.2019 16:00

Richard Müller je jeden z mála slovenských muzikantov, ktorý dokáže osloviť mladšie aj skúsenejšie publikum. Okrem talentu má totiž výnimočnú osobnosť a aj vďaka jeho úprimnosti k fanúšikom sú jeho koncerty nezabudnuteľné. viac »


Najčítanejšie články