Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 20. apríl 2019. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Kultúra

Ohúril aj dojal: Pozvanie tohto hosťa Adela rozhodne nemôže ľutovať

FotoVideo
včera o 17:00

Najlepší diel, aký si pamätajú? Husľový virtuóz Filip Jančík prijal v uplynulý pondelok pozvanie Adely Vinczeovej do talkšou Trochu inak. Podľa reakcií divákov v sále, ktorí mladého hudobníka odmenili standing ovation, sa dá povedať, že boli z Jančíka nadšení. viac »

Do kín prichádza legendárny hrdina. Ale je to naozaj on?

Do kín prichádza legendárny
Foto

05.12.2018 10:00

Myslíte, že túto legendu ste videli a počuli už stokrát, ale takto Robina Hooda nepoznáte. V novom filmovom spracovaní príbeh slávneho zlodeja a bojovníka naberá úplne iné obrátky. V modernom dobrodružstve Robinovej revolty voči skorumpovanej kráľovskej korune sa diváci dočkajú divokých súbojov, akčnej choreografie, priateľstva na život a na smrť i nadčasovej romantiky. viac »


Urban Market predstaví čarovné dedičstvo Vianoc

Urban Market predstaví čarovné

03.12.2018 18:00

Jedinečná predajná prehliadka módy a dizajnu Urban Market je už tradičnou súčasťou predvianočnej Bratislavy. Tentokrát sa uskutoční 7. až 9. decembra v krásnych, secesných priestoroch gymnázia Gamča na Grösslingovej ulici. viac »


Treba vidieť - 5 tipov na zážitok, ktorým určite potešíte

Treba vidieť - 5
Foto

03.12.2018 12:00

Zabudnite na zhon a zastavte sa. Adventné obdobie je o spomalení, pokoji a užívaní si radosti a príjemných zážitkov. Stretávanie sa na vianočných trhoch s priateľmi, na ktorých možno cez rok nebol čas, je veľmi príjemné, ale skúste aj niečo menej tradičné. Pripravili sme pre vás zaujímavé tipy, ako si užiť predvianočný čas a ako potešiť vašich blízkych. viac »


Advent v Savoy Gallery

Advent v Savoy Gallery

03.12.2018 11:00

Savoy Gallery v decembrovom predvianočnom čase pripravila atraktívnu výstavu dvoch známych bratislavských autorov, maliara Alexeja Vojtáška a sochára Juraja Čuteka. Nie je to ich prvá spoločná výstava, pretože v posledných rokoch absolvovali spolu prezentácie nielen na Slovensku, ale najmä v zahraničí, v Taliansku a Spojených štátoch. Obaja sú veľmi ... viac »


Svetová premiéra v košickom divadle je tanečnou prechádzkou Slovenskom

Svetová premiéra v košickom
Foto

30.11.2018 09:00

Piatok 30. novembra bude mať v Štátnom divadle Košice svetovú premiéru nový autorský projekt Ondreja Šotha Rodná zem, ktorým v košickom divadle vyvrcholia oslavy storočnice vzniku Československa. Predstavenie je zároveň venované aj legende slovenského folklórneho tanca Jurajovi Kubánkovi k jeho nedávnym deväťdesiatinám. viac »


Najväčšie hity SMOKIE s orchestrom včera v Budapešti, dnes už v Bratislave!

Najväčšie hity SMOKIE s
Foto

29.11.2018 14:00

Dvadsať najväčších hitov SMOKIE v jedinečnom podaní spolu s vynikajúcim maďarským symfonickým orchestrom DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA so skvelým dirigentom Péterom Druckerom znelo včera v Budapešti a už dnes večer sa na ne môžu tešiť všetci fanúšikovia v bratislavskej NTC Aréne. V rámci THE SYMPHONY TOUR 2018 sa na jednom pódiu predstaví takmer 50 umelcov, ... viac »


Všetko bude - 20. MFF Bratislava uvedie roadmovie s ambíciou na Oscara

Všetko bude - 20.
FotoVideo

29.11.2018 11:00

Distribučná spoločnosť Filmtopia v spolupráci s Medzinárodným filmovým festivalom Bratislava prináša v slávnostnej slovenskej premiére najoceňovanejší český film tohto roku, Všetko bude od slovinsko-českého režiséra Olma Omerzu. Projekcia koprodukčnej česko-slovensko-polsko-slovinskej snímky sa bude konať už zajtra (30.11.) o 18:00. viac »


Česká legenda, Lady soul, prezradila aký najneobyčajnejší darček dostala a ako vyzerajú Vianoce u nich doma

Česká legenda, Lady soul,
Foto

27.11.2018 18:30

Ako vníma predvianočný zhon, čo jej na Vianoce chýba, kde strávi Silvester a čím ju najbližší najviac prekvapili? Prečítajte si exkluzívny rozhovor s Lady soul, legendou Marie Rottrovou. viac »


Liz Mitchell z BONEY M už dnes prinesie vianočnú náladu do Bratislavy!

Liz Mitchell z BONEY
Foto

27.11.2018 11:00

Rodáčka z Jamajky a líderka skupiny BONEY M. Liz Mitchell už dnes zavíta do bratislavskej NTC Arény, aby spoločne so svojimi fanúšikmi oslávila 40 rokov na hudobnej scéne. Chýbať pravdepodobne nebude ani jej minuloročný vianočný hit Like Diamonds in the Sky, ktorý vznikol pretextovaním ďalšieho megahitu El Condor Pasa. viac »


Lucie Bílá po koncerte v Bratislave: Bolo to ako nebo na zemi

Lucie Bílá
Foto

26.11.2018 13:00

BRATISLAVA - Exkluzívny bratislavský koncert 20-násobnej slávice avizoval malé zázraky a mágiu v spojení s jedinečným hlasom Lucie Bílej, ale samotný večer ešte predčil očakávania. Niekoľkonásobné standing ovation, nekončiaci potlesk a dojatí diváci - aj tak vyzeral jediný vianočný galakoncert Lucie Bílej na zaplnenom Zimnom štadióne v Bratislave. viac »


Talianski tenori Il Volo: Bolo nám cťou vystúpiť pre pápeža!

Talianski tenori Il Volo:

23.11.2018 14:00

Fenomenálne talianske hudobné trio Il Volo vystúpi prvýkrát na Slovensku. V bratislavskej NTC aréne sa slovenským fanúšikom predstavia už 11. decembra pod taktovkou svetoznámeho dirigenta Marcella Rotu, ktorý je tiež dvorným dirigentom Andreu Bocelliho. viac »


Exkluzívne: Nahliadnite do zákulisia príprav koncertu Márie Čírovej

Exkluzívne: Nahliadnite do zákulisia
Foto

23.11.2018 11:00

Už o pár dní vypukne jedinečná gala šou 3ONE & 1ONLY MÁRIA ČÍROVÁ. Na veľkolepom koncerte, kde oslávi Mária Čírová 30. narodeniny a 10 rokov na scéne, ju bude sprevádzať 40 skvelých hudobníkov a spevákov. Pre vynikajúcu slovenskú speváčku je rok 2018 vrcholom jej kariéry. Začiatkom roka získala prestížne ocenenie OTO a koniec roka oslávi vo veľkom štýle ... viac »


Legendy sa vracajú! Rocky a Creed opäť na filmovom plátne

Legendy sa vracajú! Rocky
Foto

23.11.2018 08:00

ROCKY: „A teraz sa sám seba spýtaj, či chceš niečo dokázať iným ľuďom alebo sám sebe?“ viac »


20. ročník MFF Bratislava vzdáva hold ženám i Robertovi Redfordovi

20. ročník MFF Bratislava
Foto

22.11.2018 15:00

Od 29. novembra do 2. decembra 2018 zaplnia bratislavské kino Lumière a Mladosť výnimočné filmy z celého sveta. Medzinárodný filmový festival Bratislava opäť prináša atraktívne programové sekcie, v rámci ktorých bratislavskému divákovi predstaví kvalitnú svetovú filmovú tvorbu. Špeciálne postavenie má tento rok tematika postavenia ženy v spoločnosti ... viac »


Takto sa vzdáva hold! Slovenské a české hviezdy vzdali poctu K. Svobodovi a J. Bednárikovi

Takto sa vzdáva hold!
Foto

22.11.2018 10:00

Slovensko vzdáva hold hitmakerovi Karlovi Svobodovi (+68), ktorý by v decembri oslávil 80 rokov. Posledný z troch koncertov a výnimočnému slovenskému režisérovi Jozefovi Bednárikovi, ktorý svet milovaného divadla opustil pred piatimi rokmi. Posledný z troch koncertov sa uskutoční 26.novembra 2018 na Zimnom štadióne v Žiline. viac »


Nenechajte si ujsť jedinečné "Nedele v Carltone"!

Nedele v Carltone so

21.11.2018 17:00

Carlton Savoy Complex v spolupráci so Savoy Gallery Vám prinášajú jedinečný projekt s názvom „Nedele v Carltone so Savoy Gallery“. viac »


Výnimočná talk show Evy Černej privíta v Trenčíne aj Máriu Demitrovú

Eva Černá

21.11.2018 15:00

Po úspešnej premiére gala večera Talk show “Nad oblakmi je vždy slnko, alebo žiť život s vášňou“, ktorú odštartovala Eva Černá v Košickom štátnom divadle, mieri do Trenčína. Už v pondelok 26. novembra o 19.00 privíta nie len svojich hostí, ale aj divákov v historickej budove hotela Elizabeth. viac »


Ear-Gasmic „The Dutch Edition“ prináša trance DJov z Holandska

Ear-Gasmic „The Dutch Edition“
FotoVideo

21.11.2018 10:00

Už tento piatok 23. novembra prinesie trancová show Ear-Gasmic svoju ďalšiu klubovú edíciu v priestoroch bratislavského klubu IXEL. Podtitul „The Dutch Edition“ prezrádza, že párty prinesie dvoch headlinerov z Holandska. V rámci tejto témy vás prenesieme do Holandska a do jeho hudobnej histórie prostredníctvom na mieru pripravených vizualizácii a uvítacích intier. viac »


Bratislava spieva gospel

Bratislava spieva gospel

20.11.2018 16:00

Už 8. a 9. decembra o 18.00 sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutočnia adventné koncerty spevokolu Bratislava spieva gospel. Do Bratislavy prichádza hudobný projekt, ktorý už roky ohromuje Českú republiku. viac »


PARTIČKA pozýva do svojej "kuchyne"

PARTIČKA pozýva do svojej
Video

19.11.2018 14:00

Ten, kto sa chystá na predstavenia Vianočnej Partičky sa môže tešiť na množstvo špeciálnych bonusov. Okrem skvelej zábavy a množstva známych špičkových hercov a improvizátorov, čaká na divákov v mestách na západnom Slovensku niekoľko špeciálnych prekvapení. Jedno z nich je avizované pozvanie účinkujúcich do šatne pred predstavením na pohár vínka a selfie. viac »


Najčítanejšie články