Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Kultúra

Bratislava bude spievať gospel aj tento rok. Vychutnajte si ADVENT naplno

Príďte sa pozrieť na podujatie Bratislava spieva gospel

Príďte sa pozrieť na podujatie Bratislava spieva gospel

FotoVideo
pred 19 hodinami

Bratislava spieva gospel (BSG) je hudobný projekt, ktorý prichádza na Slovensko už po druhý raz. 7. a 8. decembra sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu budú konať adventné koncerty spevokolu Bratislava spieva gospel. Minulý rok sa podarilo vypredať oba koncerty, preto sa organizátori tentokrát rozhodli pridať ďalší. viac »

RECENZIA Leví kráľ je vizuálne dokonalým očarujúcim filmom: Brzdí ho však strata emócií a slovenský dabing

RECENZIA Leví kráľ je

26.07.2019 10:00

BRATISLAVA - Rok 1994. Do kín prichádza najnovší animák od štúdia Disney, ktorý nás berie na dobrodružstvo do ďalekej Afriky. Spievajúce zvieratá, sympatickí hrdinovia, perfektná hudba Hansa Zimmera a piesne Eltona Johna, no a okrem iného aj scéna, ktorá nejednému dieťaťu spôsobila na niekoľko dlhých dní traumu. Mufasova smrť v Levom kráľovi priklincovala ... viac »


Labková patrola mieri do kín!

Labková patrola mieri do
Video

23.07.2019 10:00

Detský animovaný seriál Labková patrola (Paw Patrol) si zamilovali už státisíce detí na celom svete. Teraz sa môžu tešiť, že ich obľúbení hrdinovia sa dostávajú aj na veľké filmové plátno a ich najnovšie dobrodružstvá môžu zažiť spolu s rodičmi v kine. viac »


VegDay bude písať ďalšiu kapitolu 27. júla na Wakelake!

VegDay bude písať ďalšiu

22.07.2019 17:00

Organizátori festivalu zdravého jedla a životného štýlu pod názvom VegDay pripravujú špeciálne vydanie tohto podujatia. Tentokrát svoju pozornosť zameriavajú na Bratislavu, kde sa stretneme 27. júla vo výnimočnom prostredí Wakelake na Zlatých Pieskoch. Čo tam na nás bude čakať? viac »


Do kín prichádza letné filmové osvieženie - Loli paradička

Loli Paradička

17.07.2019 14:00

Tridsať rokov po Pásla kone na betóne vznikol prvý autorský celovečerný film, ktorý pochádza výlučne z východného Slovenska. 18. júla vstupuje do slovenských kín Loli paradička viac »


Tomáš Klus a nový singel Chátrám: O živote v Dome, kde spolu susedia zabudli hovoriť

Tomáš Klus a nový
FotoVideo

15.07.2019 11:00

Súčasné spoločenské dianie inšpirovalo českého pesničkára Tomáša Klusa k napísaniu novej skladby Chátrám, ktorá tento mesiac vychádza spoločne s výpravným videoklipom. Text piesne hovorí o pomyselnom Dome, ktorého obyvatelia stále častejšie zabúdajú spolu hovoriť a ktorý chátra. viac »


Čo majú spoločné známi seriáloví OTECKOVIA a skupina DESMOD?

Čo majú spoločné známi
Foto

15.07.2019 10:00

Stretnú sa pod najvyšším vrchom Bielych Karpát na JAVORINSKOM LETE. V malebnej dedinke Lubina sa už 27. júla 2019 v areály amfiteátra Roh uskutoční minifestival pre deti aj dospelých. O nezabudnuteľnú atmosféru sa postarajú hudobná skupina DESMOD a štyria hlavný protagonisti známeho seriálu OTECKOVIA. viac »


Nájdi si svoju zónu - Filmový festival na Hrade Šariš sa blíži

Nájdi si svoju zónu
Foto

12.07.2019 12:00

Filmová noc na hrade (FNNH) je jedinečným podujatím, ktoré už po ôsmykrát otvorí brány divákom a priestor filmu a kultúrnemu programu na Hrade Šariš. Ak ste milovníkmi filmu, iste si prídete na svoje a ak ste za zážitky pod holým nebom, festival je pre vás ako stvorený. Primárne zameraný na krátke filmy. A nemusíte plánovať starých rodičov k deťom, ... viac »


Motel Kamenec začína letnú sezónu REKORDOM návštevnosti

Motel Kamenec začína letnú

11.07.2019 14:00

Letná prevádzka na Zemplínskej šírave prežíva novú éru. Zhruba tretiu sezónu začína s novým PR teamom a to sa odzrkadlilo na vnímaní obľúbenej značky na východnom Slovensku. Aká bola otváracia párty a na akú žúrku navozia 200 ton piesku?! viac »


Nestihli ste vybrať detský tábor? Doprajte deťom dobrodružstvo v srdci Bielych Karpát!

Nestihli ste vybrať detský
Foto

10.07.2019 17:00

Nenechajte svoje deti sedieť v lete doma na gauči! Najväčšia sieť fitness centier na Slovensku vytvorila koncept letných pobytových táborov pre deti od 6 do 12 rokov. Pohybové GOLEM TÁBORY sú situované na nádhernom Vršatci, ktorý je obklopený bohatou prírodou. Vyveďte vaše deti mimo komfortnej zóny betónovej džungle a nechajte ich stráviť s nami kopec zábavy v horách. viac »


RECENZIA Bohmi opovrhovaná, smrteľníkmi milovaná: Napínavý epos o mocnej Kirké nebudeš chcieť pustiť z ruky

RECENZIA Bohmi opovrhovaná, smrteľníkmi

10.07.2019 14:00

BRATISLAVA - #Nymfa Kirké, jediné nepodarené dieťa boha Slnka a najmocnejšieho z Titanov Helia a nymfy Persy. Je zvláštne dievča so žltými očami a čudesne škrekľavým hlasom, ktoré po svojich rodičoch nepodedilo nič pozoruhodné. Prvý dojem však môže klamať, a tak je tomu aj v tomto prípade. Úchvatný román vyžarujúci rovnaké kúzlo ako vekmi obávaná čarodejnica ... viac »


Chystá sa jubilejný 15. ročník Mikulášskeho Jazzového Festivalu

Chystá sa jubilejný 15.
Foto

10.07.2019 10:00

Liptovský Mikuláš je skvelé mesto s jedinečnou atmosférou. Získa ju najmä počas troch večerov od 26. do 28. júla 2019, kedy sa koná jubilejný 15. ročník Mikulášskeho Jazzového Festivalu. Dramaturgia festivalu je zameraná nielen na skalných priaznivcov jazzu, ale vďaka svojej pestrosti a prístupnosti aj na širšiu verejnosť, turistov, či náhodných okoloidúcich. viac »


Aférka budúcej prezidentky a novinára

STARÁ LÁSKA NEHRDZAVIE
Foto

09.07.2019 10:00

Už 18. júla prichádza do kín STARÁ LÁSKA NEHRDZAVIE, vtipná romantická komédia, ktorá je modernou verziou klasického príbehu o Popoluške. Úloha Popolušky v nej pripadla novinárovi (Seth Rogen) a princa tu predstavuje prezidentská kandidátka (Charlize Theron). viac »


Keď ich nechcú na televízne obrazovky, pôjdu radšej pod holé nebo!

Keď ich nechcú na
Foto

08.07.2019 15:00

Herecká divadelná improvizačná show PARTIČKA vystúpi v exkluzívnej zostave pod holým nebom! Partia hercov okolo Dana Dangla vyrazí v lete na vystúpenia na amfiteátroch a vezmú si so sebou aj dvoch úplne nečakaných hostí. viac »


RECENZIA Spider-Man na výlete v Európe: Svieže pokračovanie ti ukáže, ako vyzerá svet po Avengers: Endgame

RECENZIA Spider-Man na výlete

08.07.2019 14:00

BRATISLAVA - #Spider-Man je dlhodobo jednou z najobľúbenejších komiksových postáv od Marvelu. Mohol za to hlavne veľký úspech pôvodnej trilógie od Sama Raimiho (2002-2007). Posledná časť bola síce kasovo najúspešnejšia, no diváci nešetrili kritikou, takže od ďalšieho pokračovania sa upustilo a štúdio Sony sa rozhodlo pre reštart. The Amazing Spider-Man ... viac »


Snívajú o Slovákoch tancujúcich ľudovky v uliciach. Aj preto založili Rozhybkosti

Festival Rozhybkosti.

08.07.2019 09:00

Keď sa pred niekoľkými rokmi zúčastnili folklóristi Vladimír Michalko a Jakub Filipko najznámejšieho folklórneho festivalu Východná, jedno ráno po festivale sa zobudili v miestnom amfiteátri. Mrzelo ich, že po skončení tohto podujatia sa na tak jedinečnom mieste už celý rok nič neudeje. A tak vznikol nápad založiť OZ Dobrá Východná, ktoré už piatykrát ... viac »


World Music Festival v Bratislave už po štvrtýkrát

World Music Festival v
FotoVideo

02.07.2019 17:00

O necelé tri mesiace, 27.-29. septembra 2019, sa v Bratislave začne štvrtý ročník festivalu World Music Festival Bratislava. Na viacerých miestach hlavného mesta Slovenska bude opäť znieť zaujímavá hudba z rôznych kútov sveta, ethnojazz aj slovenský folklór. viac »


Festival Vrbovské Vetry zverejňuje časový rozpis a sprievodný program, začína už tento štvrtok.

Karpatské Chrbáty
Foto

02.07.2019 13:00

Už tento týždeň bude vo Vrbovom prebiehať trinásty ročník festivalu Vrbovské Vetry, ktorý vyvrcholí hlavným festivalovým večerom v sobotu 6.7. Sprievodný program otvorí už vo štvrtok prvé autorské predstavenie Vrbovského divadelného spolku „Balada o radosti“. viac »


Leto v Štúdiu L+S bude opäť patriť skvelému humoru i hudbe

Leto v Štúdiu L+S bude

01.07.2019 17:00

V Štúdiu L+S sa aj tento rok bude hrať počas divadelných prázdnin. V júli si tak prídu na svoje všetci divadelní fanúšikovia, ktorým počas roka nezostáva na návštevu divadla čas. Ale aj tí, ktorí večer v divadle považujú za zmysluplne strávený voľný či dovolenkový čas. viac »


7 dní — 7 nocí: Cez víkend začal ďalší ročník literárneho festivalu s nonstop kníhkupectvom

7 dní — 7
Foto

01.07.2019 12:00

Nepretržité otváracie hodiny kníhkupectva, veľa besied, koncertov, aktivity pre deti, výstava ale aj divadlo čakajú publikum na štvrtom ročníku jedinečného podujatia 7 dní — 7 nocí, ktorý začal v piatok 28. júna a potrvá do piatku 5. júla v Banskej Bystrici. viac »


Nebojíte sa zažiť noc na hrade Strečno? Obľúbené prehliadky aj tento rok

Nebojíte sa zažiť noc
Foto

27.06.2019 11:00

Hrad Strečno počas leta žije aj v noci a obľúbené prehliadky v neskorých hodinách lákajú stovky návštevníkov. V sobotu 20. júla a 24. augusta čaká na všetkých záujemcov mimoriadny program. Tentokrát sa môžu tešiť na napínavú rozprávku pod názvom „Srdce draka alebo ako sa Ďuro kráľom stal“, v ktorej sa prítomní dozvedia ako po mnohých nástrahách opäť raz zvíťazí láska a dobro. viac »


Najčítanejšie články